1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Visszavásárlták, de gondolom horror piaci áron az akkor még gagyinak tartott és elkótyavetyéli ‘tanácsi’ lakásokat, ahogy itthon is történt.

Ami viszont nagyon durva hogy a lakásokat eredetileg :

“A Deutsche Wohnen vásárolta volna fel, amely már így is több mint százezer lakást kezel.”

Brutális szám.

2. zeal

zeal Well-Known Member

3. migfun

migfun Well-Known Member

Nemrég olvastam róla, hogy mennyire nem volt az se így, se úgy folyamatosan. Amint lesz időm, megkeresem, és megírom a forrást...

4. papajoe

papajoe Well-Known Member

5. notaricon

notaricon Well-Known Member

6. papajoe

Nem,nem,halottakról igazat,vagy semmit.;)

7. notaricon

így se rossz, de akkor meg kib@..nának innen. inkább a semmi.

anonim999, zsolti and Kurfürst like this.
  8. migfun

migfun Well-Known Member

Nem találom, de ebben is látható, hogy miért is nem érzik hazájuknak a Magyar királyságot:
    https://m.origo.hu/tudomany/20130821-mennyire-volt-a-mienk-horvatorszag.html
    "... megígéri, hogy Horvátországot saját törvényei szerint, külön királyságként fogja kormányozni. Horvátország tehát csupán perszonálunióban egyesült Magyarországgal, vagyis az uralkodó személyén kívül más nem kapcsolta össze a két királyságot."
    És a dalmát városok elszakadásait nem is részletezi. Szóval nem lehet rajtuk számonkérni magyar hazaszeretetet egy sokszáz évig erővel fenntartott kapcsolat okán...

9. Kurfürst

Leginkább az a baj, hogy ott is, itt is láthatóan csak egymást váltó, egyik végletből a másikba átmenő ideológiák vannak (‘az állam rossz gazda -> a lakhatást az államnak kell biztosítania’), de hosszú távú, racionális elképzelés láthatóan semmi.

Ez így kábé arra jó, hogy a befektetők kétszeresen megszedjék magukat (áron alul piacra dobott lakásokból, majd a lakás hiány és a támogatásokból eredő árnövekedésből).

zeal likes this.
  10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Azért majd ha pl. Viktor eltávozik, remélem a másik oldal sem fog örömködni - éljenezni nyilvánosan! Heller Ágnes közszereplő volt a javából, egy ilyen fekete téglalap nothing. - al a közepén nehogy már ne férjen akkor bele a vélemény kinyilvánításának jogába!

Én sem szerettem, nem örömködök hogy meghalt, de nehogy már sajnálnom kelljen azért, mert ha nem akkor majd elmondanak mindenféle embernek?

11. notaricon

Itt mindenféle emberek vannak. Olyan visszafogottak is mint én és olyan kis hisztisek is, mint te.

12. papajoe

"mit sápadsz el kis szemüveges,csepel művekről szó sem volt"

13. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Nem érted. Filozófusként gyászolom és emberként, gondolom az itteni zseniknek fingjuk nincs az életművéről, de libsi volt az olvasatukban, az már elég nekik. Lovasról nem olvastam itt örvendező hszólást amikor elhunyt, nekem sem jutott volna ilyen eszembe. De örvendezni és pl az utóbbi bon mokat olvasni... Ez mondjuk ezt a keresztény( :D) társaságot minősíti.

14. papajoe

Ki is örvendezett?

15. notaricon

Viszolyogtam attól amit filozófusként képviselt, amíg filozófus volt. De filozófusként megbukott, mikor aktorrá vált. Onnantól a viszolygásom valami sokkal mélyebb ellenszenvvé vált. Nem örülök annak, hogy meghalt, de hadd ne kelljen pusztán a halála ténye miatt tisztelnem vagy elismernem.

16. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

17. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Döbbenetes, hogy az ország közepe mennyire üres még ma is a vadnyugat vége után 100+ évvel.

fishbed, fip7, jurgenbauer and 2 others like this.
  18. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Ha belegondolsz, hogy senki sem akar(t) közel lakni a Nevadában lévő nukleáris kísérleti telepekhez, akkor máris nem olyan döbbenetes. Kalifornia kivétel, mert ott a tenger felől fúj a szél, nem Nevada felől.

Várom a lebaszást, nyilván hülye vagyok.

19. Kurfürst

Hidd el nekem nagyon is értjük.

Én azt látom hogy nagyon is tisztában vannak az életművével.

A saját olvasatában is ‘libsi’ volt. Pontosabban saját bevallása szerint előbb cionista, aztán marxista, végül liberális, de leginkább ezek egyvelege.

Hát innen fúj a szél.

20. zsolti

zsolti Well-Known Member

Így van. Egy ex(? biztos ez ?) cionista, kommunista, újhullámos neoliberális értelmiségi megmondó ember volt. Szép kort megélt, meghalt. Vannak akik sajnálják, vannak akik nem. Én ízléstelen örömködést nem láttam itt, szerintem nincs itt semmi látnivaló, pláne olyan nincs ami miatt marhára meg kéne sértődni, vagy moderátorért kiabálni.

Ezen oldal megosztása