1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Tujákat kell rá telepíteni. Arról nincs hogy letörjön ág. Vagy ha le is törik, nagyon könnyű, inkább száll a levegőben, mint esik.
    Zöldtrágya: az sincs nagyon a tuja után. Ami van, hát nem törik le a lába az embernek, ha havonta egy szemetesvödörrel több a "szemét".

Gondolod?
    Milyen tuját? Mert van elég sokféle és bizony kényes is.A ciprusfélék jobban elviselnék elméletben az ilyet (a közhiedelemben a ciprusokat is tujaként tartják számon) de mi lesz a talajjal? A növekedéshez kell a tápanyagutánpótlás nagyon, erre a tujafélék érzékenyek, mert jól mutat ez a kirakatvalami, de a csökött barna elszáradt növények valahogy nem igazán töltenék be azt a funkciót, tűz esetén a tuja meg úgy ég mint a fenyő kb.

zeal and fip7 like this.
  2. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Ma a laposföldeseket nyilt lángon perzselik:

Fennek and alali77 like this.
  3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

4. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Ez azért nagyon fafüggő.
    Nekem az udvaron egy bálványfa nőtt ki magról, 6-7 év alatt legalább 10 méteresre megnőtt, az árnyékja is hatalmas.
    Ez a fa invazívnak van ugyan minősítve, de nem hinném, hogy Budapest belvárosában attól kellene tartani, hogy majd elszaporodik és kipusztítja a többi fát.
    De ott van a császárfa is, ami még gyorsabban növekedik és az nem tiltott.

5. blitzkrieg

Ciprusfélére gondoltam és azok kifejezetten jól bírják a tüzet is.
    https://www.origo.hu/tudomany/20181...nesedett-erdo-kozepen-zoldello-facsoport.html

6. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Az 1890es képhez jó 15 év kellett ...

7. jurgenbauer

A Camponánál jó 19 hónapja építi a Strabag egy, azaz egy darab munkagéppel és havonta 10-15 Moszkva térről összeszedett arccal a körforgalmat. Még mindig nincs teljesen kész. Na ezért ennyi idő a semmi.

kiskrumpli, nyugger and antigonosz like this.
  8. hunter85

Nekem az udvaron egy bálványfa nőtt ki magról, 6-7 év alatt legalább 10 méteresre megnőtt, az árnyékja is hatalmas.
    Ez a fa invazívnak van ugyan minősítve, de nem hinném, hogy Budapest belvárosában attól kellene tartani, hogy majd elszaporodik és kipusztítja a többi fát.
    De ott van a császárfa is, ami még gyorsabban növekedik és az nem tiltott.

A bálványfát eredetileg parkokba hozták be aztán elterjedt (sajnos). Agressziv faj, elnyomja a többi vegetációt, de ha neked tetszik és a szagát is elviseled :) Namegy a termése, fuhhh.

A császárfa eléggé fagyérzékeny, én nem vagyok hive adventív fajok behurcolásának, van már elég.

anonim999 and zeal like this.
  9. blitzkrieg

Bálványfa. Kinek mi tetszik, ízlés dolga. Szerintem szép fa. :)

A császárfa nemesített változata, a Shan Tong nagyon jól bírja a fagyot.
    Évente növekedése eléri a 2-3 méteres magasságot és körülbelül 5 centiméteres törzsátmérő vastagodást. Szóval városba szerintem ideális.
    Mire Molni megtudja, hogy kivágták a fákat, már meg is nőtt az újonnan ültetett.
    És ennek a fának a küllemére szerintem neked sem lehet kifogásod. :)

fip7 and hunter85 like this.
  10. hunter85

És ennek a fának a küllemére szerintem neked sem lehet kifogásod. :)

Jahh, tényleg szép. Még lehet beszerzet egyet, úgyis most akarok ültetgetni udvarban :D

blitzkrieg likes this.
  11. alali77

alali77 Well-Known Member

blogen and blitzkrieg like this.
  12. zeal

zeal Well-Known Member

Csak nem választások lesznek? Ne már! Ez ugyanaz a butaság mint ami a legutóbbi választások előtt ment. :rolleyes:

13. alali77

alali77 Well-Known Member

Mármint hogy nem kapnak pénzt a közalkalmazottak? Mert az tényleg elég nagy butaság...

14. jurgenbauer

15. molnibalage

Most mondjam azt, hogy az ilyen hülyékért nem kár? Záróvonalon nem belátható kanyarban előz. Egyenes út a Darwin díjhoz. Csak ha átmegy a hülyéje a szélvédőn a motorral, akkor a végén még vétlenek is megölnek az ilyen barmok...

A legjobb komment mindent leír...

✔️ Opposing lane
    ✔️ Blind curve
    ✔️ Behind a camper with no visibility
    ✔️ Large attachments on sides
    ✔️ Girl as a passenger
    ✔️ Uphill All check fellow biker

You're clear to proceed this manouver.

blitzkrieg and jurgenbauer like this.
  16. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Mázlija volt hogy csak az oldalsó puttonyt kapta el..

blitzkrieg likes this.
  17. zeal

zeal Well-Known Member

Szerencsere nem ment gyorsan, de a (szinten vetlen) csaja sem koszoni meg ezt a zakot. Lesz par het mosolyszünet, az biztos.

blitzkrieg likes this.
  18. molnibalage

Képtelen vagyok megérteni azon mentalitású embereket, akik ennyire szabályszegőkkel együtt utaznak. Önként.

Volt olyan projekt menedzser, akivel együtt kellett utaznom és 170-nel vagy gyorsabban tolta az 4-es úton. Mondtam neki, ha száguldozni akar, akkor legalább autópályán ahol ez konstast és nem gyorsítás, lassítás és veszélyes előzgetés van. Hazafelé már arra mentünk, mert összességében mégis jobb volt úgy, de pislogtam, hogy mr. PM úr annyira buta, hogy még ez sem tűnt fel neki.

A "kisfőnökömnek" jeleztem, hogy ha még egyszer vele kéne utazni, akkor én nem megyek, ha ez marad a tempó. Hála istennek soha többet nem kellett vele menni sehova...

blitzkrieg likes this.
  19. arbalest

arbalest Well-Known Member

Legalább sok ember megállt, és odarohant, hogy segítsenek. Kismillió videó van, amin kb mindenki leszarja, ha valaki balesetet szenved.

blitzkrieg, Masztiff and zeal like this.
  20. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Ilyeneket én is leszarom, maximum azért állnék meg, hogy a minimálisan elvárt segítséget megadjam, ha más nem teszi, és tanúsítsam, hogy maximálisan az ő hibája volt.

antigonosz likes this.

Ezen oldal megosztása