Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Angolon kívül tanítottak németet általánosban 5 évig és olaszt 4 évig gimiben. Egyik sem érdekelt, egyik sem maradt meg.
A németet én szerencsére csak két évig, franciát mésfél és olaszt 2,5 évig tanultam, bár lehet pontosabb lenne, ha a "tanítottak" szót használnám.
Szerintetek koreaiul érdemes tanulni, ad-e pluszt, vagy tök mindegy, mert úgyis angolul folyik a kommunikáció?
Május körül kezdtem újra a franciát, ami sajnos abba is maradt. Most én is a koreai nyelven gondolkozom egy ideje, de a filmek/sorozatok koreaiul történő nézése nem sokat segített... : D Bár úgy gondolom, hogy itt a felirat a "ludas" sok esetben.

Miközben írtam ezt a hsz-t eszembe jutott egy nagyon jó kis program, amit ajánlok figyelmükbe:
Rosetta Stone

Állítólag az egyik torrent oldalon fent van az lvl 1-3 a koreaihoz. ( :
Még a franciát is meg fogom lesni, abból állítólag 5 szint van.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
T

Törölt tag 1711

Guest
Angolon kívül tanítottak németet általánosban 5 évig és olaszt 4 évig gimiben. Egyik sem érdekelt, egyik sem maradt meg.

Német 9 év (5 év általános + 4 év "haladó" szint gimiben), talán 1-2 óvodás szintű mondatot össze tudnék rakni.

Angol 4 év (kezdő szint gimiben) + nyelvvizsga előtt volt 5*3 óra vizsgafelkészítő főiskolán, kb. átvettük milyen típuskérdések lehetnek írásbelin meg utolsó alkalommal tippek milyen előadással készüljünk szóbelire... 95%-os lett, kiemelték, hogy ha nem lenne ilyen förtelmes akcentusom simán meglenne a felsőfok is :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and DTheo

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
319277393_709121497242938_5103936507662576770_n.jpg
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 442
31 773
113
Dettó. Ez nekünk sem volt túl erős; sem általánosban, sem gimiben. A beszélt angol az magántanárnál lett emiatt fejlesztgetve.


Igen, amint megvan egy megfelelő alap, onnantól a tartalom fogyasztás ezerrel az rengeteget segít.

Ma már kb. végtelen mennyiségű tartalom lényegében ingyen elérhető. Mikor anno gimi második felében, '98 környékén ráfeküdtem a középfokú angol nyelvvizsgára felkészülésére akkor ezek ugyan már elérhetőek voltak, de még valamennyivel limitáltabban, de legalábbis jóval drágábban.

Szövegértésem és a szókincsem jó volt, de ezen így is nagyot dobott, hogy a felkészülés részeként ráfeküdtem angol TV műsorokra. Ez elsősorban a National Geographic és a Discovery csatornákat jelentette, hiszen akkoriban még csak angolul voltak elérhetőek. Fater ezt még megtámogatta angol National Geographic és Time magazin előfizetéssel. Ugyan volt már internet elérésünk de akkoriban még egyértelműen a TV és a magazinok voltak a fajsúlyosak. Meg azért játszottunk számítógépes játékokkal is, ami szintén megkövetelte az angol szövegértést.

Nyelvvizsgára marha jó volt a hallott és írott szövegértésem + a szókincsem. Beszélt angolom és a kiejtésem szódával elment. Ezekkel nem is volt semmi gond, csak aztán az írásbelin megírtam életem legszarabb nyelvtani tesztjét + levelét, azt' úgy kellett kikuncsorogni a hiányzó 1 pontot a Rigó utcában. Érettségi szóbeli része előtt pár nappal megjött a levél, hogy egye-fene találtak +1 pontot az írásbeli anyagban, megadják :)

Azóta is napi szinten rengeteg angol tartalmat nézek, olvasok, a szövegértésem továbbra is pöpec azt hiszem. Viszont a nyelvvizsga óta eltelt lassan 23 évre visszatekintve kb. 2 kézen meg tudom számolni mennyiszer kellett hosszabbul angolul beszélnem. Nyelvtan és a kiejtés marhára be is van rozsdásodva.



Gimiben kötelező volt egy 2. nyelv is, ami a német lett. Én azzal voltam / jártam így. Elsőben még azért "lelkesen" tanulgattuk, aztán addigra kb. mindenkinek herótja lett tőle a csoportban. Gyalázat, de mára alig maradt meg belőle valami, lényegében semmi.



Kb. Mikor időnként eljátszom a gondolattal, hogy csak rendbe kéne szedni az elrozsdásodott nyelvtant + beszélt angolt, akkor mindig az van, hogy akkor már esetleg felsőfokú. Mert miért ne. De mindig letettem róla, mert nem igényli esetemben semmi.
Azt azért gondolom mindenki tudja, hogy az az angol amit mi tanultunk, az köszönő viszonyban sincs a mai beszélt angollal?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 092
28 607
113
Azt azért gondolom mindenki tudja, hogy az az angol amit mi tanultunk, az köszönő viszonyban sincs a mai beszélt angollal?
Ahogy a tankönyvi magyar sincs köszönő viszonyban a beszélt magyarral. :D Ismertem egy műkorcsolyázót, ő pl közölte sokszor, h "A könyv szerint erre nem is ezt kéne válaszolnod". :D I'm Hungarian, I dont keep calm, bazd meg!
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Vektort én azért csicskának nem nevezném, még akkor sem, ha nem szimpatizálok vele. Ha tetszik, ha nem, komoly elismertsége - az ország méretéhez képest mindenképpen - van Európában (is), háború ide, vagy oda.
Szerintem szarkasztikusan mondta, utalva @Veér Ispán fenti megjegyzésére miszerint csicska a kormány, szóval ezek szerint mégsem akkora csicska. Izgalmas lehet most ezzel a minimális szuverenitás féleséggel kormányozni, benne van, hogy jobban jövünk ki a végén (évek múlva) belőle, meg az is hogy rosszabbul mint az átlag. Szerintem jobban. Ha Vitya nem borul fel, jó lesz ez. Most össze kell zárni. Attól még nem nyelem be az ilyen MOL-os barbatrükköket, de sajnos őszintén nem lehet manapság politizálni. Viktorról egyhamar nem fog kiderülni, hogy kinek a szekerét tolja, de simán benne van a pakliban, hogy tényleg a miénket. Ja, a tanároknak jár egy komoly béremelés, a puccsistáknak meg reszeltek. Ha minden színház és kórház be is kell, hogy zárjon, de az oktatásba és a honvédelembe mindig kell pénz és megbecsülés.
 
K

Kopi2000

Guest
Urak. Oly nehéz megfogalmazni a szavakat. A maguk igaza biztosan mind a kettőjüknek megvan, de más népért, ily mértékű megosztottságot generálni nonszensz. Hogy egy kis mosolyt vigyek hozzá, egy pertut meg kell(ene) inni, aztán tovább kell(ene) lépni. A dolgokat a helyükön kellene kezelni. Árkokat ásni nagyon könnyű, betemetni viszont nagyon nehéz.
DTheo, te bizonyara egy rendes, de naiv ember vagy. Az elmult 12 evnyi kormany politika bune, hogy OV az osszad meg es uralkodj elvet vallja. Hivei pedig bealltak a kiasott arok egyik oldalara es beszologatnak a nasik oldalnak. Magyaran fenntartjak az O altal kiasott arkot... Kozben semmi ertelmeset nem irnak.... Szerinted, mi kellene ahhoz, hogy en Flamanddal szobaaljjak egyalralan komolyan? Esetleg szemelyesen? Minimum egy polgarhaboru.... De legalabb egy uj, liberalis kormany, de akkor is 10-15 evbe kerulne, mig a felnovo nemzedek nem all be ilyen oncelu, szemelyeskeso askalodasba. Volt kitol tanulnia....
 
K

Kopi2000

Guest
DTheo, te bizonyara egy rendes, de naiv ember vagy. Az elmult 12 evnyi kormany politika bune, hogy OV az osszad meg es uralkodj elvet vallja. Hivei pedig bealltak a kiasott arok egyik oldalara es beszologatnak a nasik oldalnak. Magyaran fenntartjak az O altal kiasott arkot... Kozben semmi ertelmeset nem irnak.... Szerinted, mi kellene ahhoz, hogy en Flamanddal szobaaljjak egyalralan komolyan? Esetleg szemelyesen? Minimum egy polgarhaboru.... De legalabb egy uj, liberalis kormany, de akkor is 10-15 evbe kerulne, mig a felnovo nemzedek nem all be ilyen oncelu, szemelyeskeso askalodasba. Volt kitol tanulnia.... Ma ez az ember MO minielnoke, es a hosszu regbalasa alatf sikerult szetzilalnia az emverem kozottj szolidaritast, stb... Es mi ez ha nem, mint komoly biztonsagpolitikai kockazat, egy haborus helyzetben....
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
DTheo, te bizonyara egy rendes, de naiv ember vagy. Az elmult 12 evnyi kormany politika bune, hogy OV az osszad meg es uralkodj elvet vallja. Hivei pedig bealltak a kiasott arok egyik oldalara es beszologatnak a nasik oldalnak. Magyaran fenntartjak az O altal kiasott arkot... Kozben semmi ertelmeset nem irnak.... Szerinted, mi kellene ahhoz, hogy en Flamanddal szobaaljjak egyalralan komolyan? Esetleg szemelyesen? Minimum egy polgarhaboru.... De legalabb egy uj, liberalis kormany, de akkor is 10-15 evbe kerulne, mig a felnovo nemzedek nem all be ilyen oncelu, szemelyeskeso askalodasba. Volt kitol tanulnia....
Köszönöm, és egyben el kell utasítsam a hozzám intézett szavait mély tisztelettel (ebben nincs gúny, mielőtt valaki félre kívánná érteni!).

Én teljesen másként ítélem meg a kormány a működését, minden hibájával és jótéteményével egyetemben.
Hogy ezt röviden bizonyítsam Önnek, azon dolgokra kívánnék kitérni, amiben a jelenlegi kormánnyal nem értek egyet.

Próbálok tömören, ezáltal könnyen kikezdhetően fogalmazni a következő sorokban.
A kormány legnagyobb hibája, hogy a magyar népesség csökkenést, még a cigányok demográfiai többletével se tudta megoldani (ez tény, minden más félremagyarázás a kérdéskörben), de még ennek stagnálást is képtelen volt elérni.
Azt hiszem már vagy 15 éve nem született 100 ezer gyermek ebben az országban évente, miközben a halálozás legalább ennél 20%-al nagyobb volt, sok esetben többel.

Egy társadalom, mely nem képes az önfenntartásra, az sok mindent elmond önmagáról, legfőképpen azt, hogy nem egészséges.

Ezzel mindent elmondtam reményeim szerint.

Az előzőekben leírt véleményemet viszont fenntartom. Nem volt, és nem is lesz olyan kormány, mely korrupciómentes lesz, függetlenül attól, hogy a korrupció szót szűken vagy tágan értelmezzük.

Kettejük ellentéte, egy másik nép okán, pedig senkinek nem kívánatos, főleg nem a magyar népnek. A népünk kisiklása legalább ~40 éve kezdődött, de inkább '56 nyarán, mikor engedélyezték az abortuszt, s azt a szabadságharcunk okán sem vonták vissza. Ha pedig ennél is régebben szeretnénk a kérdéskörben visszamenni, akkor beszélhetünk Trianonról, vagy még korábban a habsburgok által generált amerikába történő kiköltözésről.
Mivel én ezekbe mélységben nem kívánok belemenni, így csak azt kérném tisztelettel, hogy van itt még ellenség, nem kell egymás között is keresnünk. S eme gondolat, talán közel áll az idealizmushoz, azt mégsem kötném hozzá.
A helyzetértékelésünk nem megfelelő, ebből fakadóan a következtetésünk is rossz.
A megfogalmazásom elvont, de értőfüleknek érthető.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 666
113
Az a helyzet kispajtás, hogy az u.n. szövetségeseink már annyiszor vertek át minket, hogy már számolni sem érdemes. Erre te, leidiótáznod a magyar kormányt, mert nem hagyta, hogy az országot ismét belerángassák egy hitelfelvételbe, ami csak arra jó, hogy meghosszabbítsa a háborút, tönkre tegye Európa gazdaságát és elszegényítse lakosait. Ezek széles körben ismert dolgok. Nos ezek tükrében két lehetőség van veled kapcsolatosan, vagy Magyarországgal ellentétes oldalon állsz, vagy szimplán te vagy idióta.
Igazad van, szerintem is sokkal jobb kínai hiteleket felvenni. Bárkinek adnak, kockázatos projektekre nagyon szívesen látszólag jó feltételekkel, azután ha nem tudsz fizetni, hirtelen kikötők, egyéb jószágok kerülnek kínai tulajdonba évtizedekre...
 
K

Kopi2000

Guest
Köszönöm, és egyben el kell utasítsam a hozzám intézett szavait mély tisztelettel (ebben nincs gúny, mielőtt valaki félre kívánná érteni!).

Én teljesen másként ítélem meg a kormány a működését, minden hibájával és jótéteményével egyetemben.
Hogy ezt röviden bizonyítsam Önnek, azon dolgokra kívánnék kitérni, amiben a jelenlegi kormánnyal nem értek egyet.

Próbálok tömören, ezáltal könnyen kikezdhetően fogalmazni a következő sorokban.
A kormány legnagyobb hibája, hogy a magyar népesség csökkenést, még a cigányok demográfiai többletével se tudta megoldani (ez tény, minden más félremagyarázás a kérdéskörben), de még ennek stagnálást is képtelen volt elérni.
Azt hiszem már vagy 15 éve nem született 100 ezer gyermek ebben az országban évente, miközben a halálozás legalább ennél 20%-al nagyobb volt, sok esetben többel.

Egy társadalom, mely nem képes az önfenntartásra, az sok mindent elmond önmagáról, legfőképpen azt, hogy nem egészséges.

Ezzel mindent elmondtam reményeim szerint.

Az előzőekben leírt véleményemet viszont fenntartom. Nem volt, és nem is lesz olyan kormány, mely korrupciómentes lesz, függetlenül attól, hogy a korrupció szót szűken vagy tágan értelmezzük.

Kettejük ellentéte, egy másik nép okán, pedig senkinek nem kívánatos, főleg nem a magyar népnek. A népünk kisiklása legalább ~40 éve kezdődött, de inkább '56 nyarán, mikor engedélyezték az abortuszt, s azt a szabadságharcunk okán sem vonták vissza. Ha pedig ennél is régebben szeretnénk a kérdéskörben visszamenni, akkor beszélhetünk Trianonról, vagy még korábban a habsburgok által generált amerikába történő kiköltözésről.
Mivel én ezekbe mélységben nem kívánok belemenni, így csak azt kérném tisztelettel, hogy van itt még ellenség, nem kell egymás között is keresnünk. S eme gondolat, talán közel áll az idealizmushoz, azt mégsem kötné hozzá.
A helyzetértékelésünk nem megfelelő, ebből fakadóan a következtetésünk is rossz.
A megfogalmazásom elvont, de értőfüleknek érthető.
Menj fel a Trianon 100 topikba, ott a magyar történészek elmondják, mi volt pld. az oka... Akik itt kommentelnek, azok 99,0 %-át nem érdekli mélyen a dolog, csak a szájukba rágott politikai kliséket ismételik... Én eddig azt hittem okosabb agy, de ha nem etted még észre, hogy az elmúlt 12 ében úgy szétlopták ezt az országot, mint eddig soha. Aki ezt fel tudja menteni, az az ország lejtmenetét támogatja. Pannon Puma szárnyak, de most kuncsorogni kell az EU-s pénzért... Üres a kassza, mert nem az emberekért, hanem csak a hatalom megtartásáért csinálnak mindent...

Ha van kedved, hallgasd el a eltöltött interjút...

 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Menj fel a Trianon 100 topikba, ott a magyar történészek elmondják, mi volt pld. az oka... Akik itt kommentelnek, azok 99,0 %-át nem érdekli mélyen a dolog, csak a szájukba rágott politikai kliséket ismételik... Én eddig azt hittem okosabb agy, de ha nem etted még észre, hogy az elmúlt 12 ében úgy szétlopták ezt az országot, mint eddig soha. Aki ezt fel tudja menteni, az az ország lejtmenetét támogatja. Pannon Puma szárnyak, de most kuncsorogni kell az EU-s pénzért... Üres a kassza, mert nem az emberekért, hanem csak a hatalom megtartásáért csinálnak mindent...

Ha van kedved, hallgasd el a eltöltött interjút...

Nem vettem észre.
Én '88-ban születtem. Ahogy haladt előre az életem azt láttam, hogy csökken a korrupció, ebből fakadóan csökken a lopás mértéke. Ne kívánja már összehasonlítani a '90-es éveket a későbbiekkel, mert kb. semmilyen formában nem lehetséges.
Itt nincs szó felmentésről. Tényekről van szó. A vadprivatizáció korszaka, reálértéken nem összehasonlítható a későbbiekkel. Pont. Vannak olyan ágazatok aminek a privatizációja bűn volt, és ezért senkit nem ítéltek el. 1980-2010 között bizonyos számítások szerint 242 milliárd dollárt loptak ki ebből az országból (kb 2012-es értéken). Sajnos nálunk a "rendszerváltás" után sok mindenkit nem ítéltek el.
Tudva tudom, hogy olyanokat is, akiket maga is gyűlöl, mielőtt kételné szavaim.
A helyzet nem fehér és fekete, s főleg nem ideológiai kérdés. Itt egy kérdés van: mi a nemzet érdeke (bármilyen aspektusban)?

Később lehet meghallgatom, most éppen népzenekét hallgatok.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 841
113
Köszönöm, és egyben el kell utasítsam a hozzám intézett szavait mély tisztelettel (ebben nincs gúny, mielőtt valaki félre kívánná érteni!).

Én teljesen másként ítélem meg a kormány a működését, minden hibájával és jótéteményével egyetemben.
Hogy ezt röviden bizonyítsam Önnek, azon dolgokra kívánnék kitérni, amiben a jelenlegi kormánnyal nem értek egyet.

Próbálok tömören, ezáltal könnyen kikezdhetően fogalmazni a következő sorokban.
A kormány legnagyobb hibája, hogy a magyar népesség csökkenést, még a cigányok demográfiai többletével se tudta megoldani (ez tény, minden más félremagyarázás a kérdéskörben), de még ennek stagnálást is képtelen volt elérni.
Azt hiszem már vagy 15 éve nem született 100 ezer gyermek ebben az országban évente, miközben a halálozás legalább ennél 20%-al nagyobb volt, sok esetben többel.

Egy társadalom, mely nem képes az önfenntartásra, az sok mindent elmond önmagáról, legfőképpen azt, hogy nem egészséges.

Ezzel mindent elmondtam reményeim szerint.

Az előzőekben leírt véleményemet viszont fenntartom. Nem volt, és nem is lesz olyan kormány, mely korrupciómentes lesz, függetlenül attól, hogy a korrupció szót szűken vagy tágan értelmezzük.

Kettejük ellentéte, egy másik nép okán, pedig senkinek nem kívánatos, főleg nem a magyar népnek. A népünk kisiklása legalább ~40 éve kezdődött, de inkább '56 nyarán, mikor engedélyezték az abortuszt, s azt a szabadságharcunk okán sem vonták vissza. Ha pedig ennél is régebben szeretnénk a kérdéskörben visszamenni, akkor beszélhetünk Trianonról, vagy még korábban a habsburgok által generált amerikába történő kiköltözésről.
Mivel én ezekbe mélységben nem kívánok belemenni, így csak azt kérném tisztelettel, hogy van itt még ellenség, nem kell egymás között is keresnünk. S eme gondolat, talán közel áll az idealizmushoz, azt mégsem kötném hozzá.
A helyzetértékelésünk nem megfelelő, ebből fakadóan a következtetésünk is rossz.
A megfogalmazásom elvont, de értőfüleknek érthető.
Trianon már egy okozat,nem ok.
És sajnos azt kell mondjam,hogy de igen.Magyarország legfőbb ellenségei a jelenlegi határain belül vannak.Ezek a NER,és egy igen hihetetlen,és elsőre abszurd állitás,de maga a regnáló Magyar Állam(szervezet).
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Trianon már egy okozat,nem ok.
És sajnos azt kell mondjam,hogy de igen.Magyarország legfőbb ellenségei a jelenlegi határain belül vannak.Ezek a NER,és egy igen hihetetlen,és elsőre abszurd állitás,de maga a regnáló Magyar Állam(szervezet).
Negan Ön egy okos ember.
És igen, Magyarország ellenségei belül vannak, mert képesek elhitetni még az olyan okos emberekkel is maga, hogy nem ők, hanem a nulla tőkével rendelkező magyarok a rosszak. Nem az egykori impexesek, külföldről, vagy a környező országok "baráti" ölelései. És mikor felmerünk állni a padból, akkor meg az van, hogy ki ez a "bolhás" - mondja a kommunista pribék unokája ~ Belgiumból.