K
Kopi2000
Guest
A japók nagyon tudnak angolul. Tisztában annak azzal, hogyha elmennek külföldre, dolgozni, pld. japánul nem sokan beszélnek, írnak, olvasnak...Állítólag, a japánok se nagyon tudnak angolul.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A japók nagyon tudnak angolul. Tisztában annak azzal, hogyha elmennek külföldre, dolgozni, pld. japánul nem sokan beszélnek, írnak, olvasnak...Állítólag, a japánok se nagyon tudnak angolul.
Igen, de az átlag japán nagyon nem tud, pedig tanítják, igaz, nem jól.A japók nagyon tudnak angolul. Tisztában annak azzal, hogyha elmennek külföldre, dolgozni, pld. japánul nem sokan beszélnek, írnak, olvasnak...
Volt értelme, mert a magyarok nagy része nem tud semmilyen nyelvet. Persze, fontos a gyakorlás is, mert elfelejtesz kb. sokmindent, főleg a beszédkészség kapcsán. Én, amikor amerikai cégeknek dolgoztam, angolul gondolkoztam akkor is, amikor egyedül ültem a saját kocsimban, a szabad időmben... Mivel 15 éve csak olvasok, a beszédkészség elszállt...Nem volt semmi értelme. Aki nem használja a nyelvet, az a nyelvvizsga után úgy is elfelejti.
Ismerősöm, Sopronban úgy tanult japánul, hogy a közös nyelv (a hallgatók és a tanár között) az angol volt...Igen, de az átlag japán nagyon nem tud, pedig tanítják, igaz, nem jól.
A szóban ha a T betűt ha kiejted akkor azt cseréld D betűre és kész az alap indiai angolSzegény, többször is emlegetett mezőtúri haveromnak volt olyan állásinterjúja, ahol egy olasz próbált volna vele angolul beszélni egy seggébe dugott kaputelefon minőséggel. És igen, az ilyen helyzetek számítanak nem maga a puszta papír. Igaz néha az indiai angolnál tökmindegy, azt tényleg csak egymás közt értik meg
Fentebb linkeltem egy blogot, amit egy olyan magyar srác írt, aki angolul tanította a japánokat. A közös nyelv a japán volt.Ismerősöm, Sopronban úgy tanult japánul, hogy a közös nyelv (a hallgatók és a tanár között) az angol volt...
Ez szerintem azért nem fog megvalósulni, mert az akkori időkhöz képest mérhetetlenül több olyan munkahely van, ahol az aktív nyelvtudás elvárt; valamint sok tartalomhoz tudsz könnyen hozzájutni kvázi bármilyen nyelven. Vagy élt kint külföldön; vagy épp ott járt valameddig iskolába.Szerintem azért gáz, hogy hivatalosan is elsorvasztják az új magyar értelmiség nyelvtudását, mert ez kb. a szockó szintjére fogja visszalökni az országot...
Angolon kívül tanítottak németet általánosban 5 évig és olaszt 4 évig gimiben. Egyik sem érdekelt, egyik sem maradt meg.Dettó. Ez nekünk sem volt túl erős; sem általánosban, sem gimiben. A beszélt angol az magántanárnál lett emiatt fejlesztgetve.
Igen, amint megvan egy megfelelő alap, onnantól a tartalom fogyasztás ezerrel az rengeteget segít.
Ma már kb. végtelen mennyiségű tartalom lényegében ingyen elérhető. Mikor anno gimi második felében, '98 környékén ráfeküdtem a középfokú angol nyelvvizsgára felkészülésére akkor ezek ugyan már elérhetőek voltak, de még valamennyivel limitáltabban, de legalábbis jóval drágábban.
Szövegértésem és a szókincsem jó volt, de ezen így is nagyot dobott, hogy a felkészülés részeként ráfeküdtem angol TV műsorokra. Ez elsősorban a National Geographic és a Discovery csatornákat jelentette, hiszen akkoriban még csak angolul voltak elérhetőek. Fater ezt még megtámogatta angol National Geographic és Time magazin előfizetéssel. Ugyan volt már internet elérésünk de akkoriban még egyértelműen a TV és a magazinok voltak a fajsúlyosak. Meg azért játszottunk számítógépes játékokkal is, ami szintén megkövetelte az angol szövegértést.
Nyelvvizsgára marha jó volt a hallott és írott szövegértésem + a szókincsem. Beszélt angolom és a kiejtésem szódával elment. Ezekkel nem is volt semmi gond, csak aztán az írásbelin megírtam életem legszarabb nyelvtani tesztjét + levelét, azt' úgy kellett kikuncsorogni a hiányzó 1 pontot a Rigó utcában. Érettségi szóbeli része előtt pár nappal megjött a levél, hogy egye-fene találtak +1 pontot az írásbeli anyagban, megadják
Azóta is napi szinten rengeteg angol tartalmat nézek, olvasok, a szövegértésem továbbra is pöpec azt hiszem. Viszont a nyelvvizsga óta eltelt lassan 23 évre visszatekintve kb. 2 kézen meg tudom számolni mennyiszer kellett hosszabbul angolul beszélnem. Nyelvtan és a kiejtés marhára be is van rozsdásodva.
Gimiben kötelező volt egy 2. nyelv is, ami a német lett. Én azzal voltam / jártam így. Elsőben még azért "lelkesen" tanulgattuk, aztán addigra kb. mindenkinek herótja lett tőle a csoportban. Gyalázat, de mára alig maradt meg belőle valami, lényegében semmi.
Kb. Mikor időnként eljátszom a gondolattal, hogy csak rendbe kéne szedni az elrozsdásodott nyelvtant + beszélt angolt, akkor mindig az van, hogy akkor már esetleg felsőfokú. Mert miért ne. De mindig letettem róla, mert nem igényli esetemben semmi.
Volt értelme, mert a magyarok nagy része nem tud semmilyen nyelvet. Persze, fontos a gyakorlás is, mert elfelejtesz kb. sokmindent, főleg a beszédkészség kapcsán. Én, amikor amerikai cégeknek dolgoztam, angolul gondolkoztam akkor is, amikor egyedül ültem a saját kocsimban, a szabad időmben... Mivel 15 éve csak olvasok, a beszédkészség elszállt...
A kisebbik fiam BP-en dolgozik, olyan multinál (GIVAUDAN), akiknél az angol a kötelező nyelv (két magyar között is).... Direkt azért ment oda, hogy ne felejtsen a felsőfokúja után...
A nagyobbik fiamnak angol és német középokúja van, vasutat tervez egy magyar cégnél, saját bevallása szerint Ő is a beszédkészség elvesztésével küzd...
A volt nejem angol és német középfokúval dobbantott, most Bécsben él... Már letette a német állampolgársági nyelvvizsgát...
Szerintem azért gáz, hogy hivatalosan is elsorvasztják az új magyar értelmiség nyelvtudását, mert ez kb. a szockó szintjére fogja visszalökni az országot...
Miért lenne szükség nyelveket nem beszélő diplomásokra? Egyáltalán diplomás túlképzés van, most is, összességében, MO-on... Elileg, a hülyék megnyerése a cél, akik nem tudják megugorni, 23 éves korukra sem az egy középfokú szintet... Ne haragudj, de ezektől mit vársz kreativitás és szakmafejlesztés terén??? Szerintem semmit, csak lejjebb megy a diplomák értéke....Nem sorvasztja el senki sem, nyilván azért lépték meg, mert szükség lenne diplomásokra... aki meg elér egy bizonyos szintet, az úgyis megtanul előbb-utóbb angolul.
Ez szerintem azért nem fog megvalósulni, mert az akkori időkhöz képest mérhetetlenül több olyan munkahely van, ahol az aktív nyelvtudás elvárt; valamint sok tartalomhoz tudsz könnyen hozzájutni kvázi bármilyen nyelven. Vagy élt kint külföldön; vagy épp ott járt valameddig iskolába.
Tehát sok minden megváltozott ahhoz a korhoz képest.
Ostravában 2012, 2014-ban még a fiatalok, 20 év körüli segítsők sem értettek semmit angoulul.Úgyhogy nem hiszem, hogy annyira rosszul állnánk idegen nyelv ügyileg a környező mezőnyhöz képest.
Mellesleg én is South Parkból tanultam meg angolul
Néha megdöbbent mennyire papirokrácia vagyunk.Miért lenne szükség nyelveket nem beszélő diplomásokra?
A németet én szerencsére csak két évig, franciát mésfél és olaszt 2,5 évig tanultam, bár lehet pontosabb lenne, ha a "tanítottak" szót használnám.Angolon kívül tanítottak németet általánosban 5 évig és olaszt 4 évig gimiben. Egyik sem érdekelt, egyik sem maradt meg.
Május körül kezdtem újra a franciát, ami sajnos abba is maradt. Most én is a koreai nyelven gondolkozom egy ideje, de a filmek/sorozatok koreaiul történő nézése nem sokat segített... : D Bár úgy gondolom, hogy itt a felirat a "ludas" sok esetben.Szerintetek koreaiul érdemes tanulni, ad-e pluszt, vagy tök mindegy, mert úgyis angolul folyik a kommunikáció?
Angolon kívül tanítottak németet általánosban 5 évig és olaszt 4 évig gimiben. Egyik sem érdekelt, egyik sem maradt meg.
Hogy tudjon külföldön mint pincér dolgozni.Egy jogásznak vagy tanárnak (nem nyelvtanár) miért is kellene nyelvvizsga?