Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

Kopi2000

Guest
Nem vettem észre.
Én '88-ban születtem. Ahogy haladt előre az életem azt láttam, hogy csökken a korrupció, ebből fakadóan csökken a lopás mértéke. Ne kívánja már összehasonlítani a '90-es éveket a későbbiekkel, mert kb. semmilyen formában nem lehetséges.
Itt nincs szó felmentésről. Tényekről van szó. A vadprivatizáció korszaka, reálértéken nem összehasonlítható a későbbiekkel. Pont. Vannak olyan ágazatok aminek a privatizációja bűn volt, és ezért senkit nem ítéltek el. 1980-2010 között bizonyos számítások szerint 242 milliárd dollárt loptak ki ebből az országból (kb 2012-es értéken). Sajnos nálunk a "rendszerváltás" után sok mindenkit nem ítéltek el.
Tudva tudom, hogy olyanokat is, akiket maga is gyűlöl, mielőtt kételné szavaim.
A helyzet nem fehér és fekete, s főleg nem ideológiai kérdés. Itt egy kérdés van: mi a nemzet érdeke (bármilyen aspektusban)?

Később lehet meghallgatom, most éppen népzenekét hallgatok.
Nezd, en eltem a szocoalizmusban. Azt a rendszert mert annyira rossz volt gazdasagilag is, szanalni kellett. Fajdalmas, de ez a valosag. Ez volt a privatizacio hogy a gazdasagi romokon epuljon fel egy uj orszag. 94-2002 kozott voltam fideszes tamogatassal megyej jogu varosban bizottsagi rag. Egyszer kozbeszerzesi, masszor varosfejlesztesi.. Tudom, akkor nem volt olyan korrupio, mint most, az EU penzek lenyuladaval, amibol a slepp milliardos lett. Mivel a munkam kot kiemelt alkami beruhazasok tervezijekent ehhez a bagazshoz, tisztaban vagyok a penzlenyulasok rendszerevel.... Nem veletlenul lett Lolo es OV csaladja sem milliardos, nulla tudassal....
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Nezd, en eltem a szocoalizmusban. Azt a rendszert mert annyira rossz volt gazdasagilag is, szanalni kellett. Fajdalmas, de ez a valosag. Ez volt a privatizacio hogy a gazdasagi romokon epuljon fel egy uj orszag. 94-2002 kozott voltam fideszes tamogatassal megyej jogu varosban bizottsagi rag. Egyszer kozbeszerzesi, masszor varosfejlesztesi.. Tudom, akkor nem volt olyan korrupio, mint most, az EU penzek lenyuladaval, amibol a slepp milliardos lett. Mivel a munkam kot kiemelt alkami beruhazasok tervezijekent ehhez a bagazshoz, tisztaban vagyok a penzlenyulasok rendszerevel.... Nem veletlenul lett Lolo es OV csaladja sem milliardos, nulla tudassal....
Az én családom nem jött ki rosszul a kommunizmusból, vagy cuclizmusból, vagy úgy nevezi, ahogy szeretné (de nem a tagság okán). Kérem nekem ne kívánja előadni, hogy akkor mi volt, és ez nem abból fakadt, mert Édesapám "döntő" pozícióban volt.
Idővel a családom cége súlyos pénzeket tett le annak idején, hogy egyáltalán kapjon(!) hitelt, amihez egy mostani párt anyósának neve kötődik. Ez így működött. Kérem nekem ne jöjjön ezzel a kamuflázzsal. Mi pontosan tudjuk, hogy ez hogy működött egykor nagyban is.

Szerk.: A döntés az volt, hogy most csődbe megy a cég, vagy nem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Negan Ön egy okos ember.
És igen, Magyarország ellenségei belül vannak, mert képesek elhitetni még az olyan okos emberekkel is maga, hogy nem ők, hanem a nulla tőkével rendelkező magyarok a rosszak. Nem az egykori impexesek, külföldről, vagy a környező országok "baráti" ölelései. És mikor felmerünk állni a padból, akkor meg az van, hogy ki ez a "bolhás" - mondja a kommunista pribék unokája ~ Belgiumból.
A NER,és a továbbra is regnáló bolsevik államszervezet ugyanúgy ezeknek az "impexes" hatalmi tényezőknek az utódai,továbbélései,ahogy az parlamenti "ellenzék" is.Mindkettőtöl meg kell szabadulni ahoz,hogy kimásszunk a posványbol.Természetesen az államszervezetet pótolni kell egy új,Mo érdekeit szolgáló államszervezettel.A NERt viszont mindennemű utódszervezet kialakulásának lehetőségét kizáró módon meg kell semmisiteni.Túlélése,fentmaradása halálossan pusztitó veszélyt jelent Nemzetre,és Hazára.Ez ugyan abszurdnak hangzik,hogy egy magát nemzetinek beállitó szervezet nemzetellenes-de ha valaki képes keresztűlnézni a hazug sallangokon,akkor bizony egy kifejezetten durva neoliberális gazdaság és hatalompolitikát folytató,nemzetellenes élősködő hatalmi maffiát lát.A NER ugyanúgy a hazugság birodalma,ahogy a bolseviznus volt,amiből a NER született.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
A NER,és a továbbra is regnáló bolsevik államszervezet ugyanúgy ezeknek az "impexes" hatalmi tényezőknek az utódai,továbbélései,ahogy az parlamenti "ellenzék" is.Mindkettőtöl meg kell szabadulni ahoz,hogy kimásszunk a posványbol.Természetesen az államszervezetet pótolni kell egy új,Mo érdekeit szolgáló államszervezettel.A NERt viszont mindennemű utódszervezet kialakulásának lehetőségét kizáró módon meg kell semmisiteni.Túlélése,fentmaradása halálossan pusztitó veszélyt jelent Nemzetre,és Hazára.Ez ugyan abszurdnak hangzik,hogy egy magát nemzetinek beállitó szervezet nemzetellenes-de ha valaki képes keresztűlnézni a hazug sallangokon,akkor bizony egy kifejezetten durva neoliberális gazdaság és hatalompolitikát folytató,nemzetellenes élősködő hatalmi maffiát lát.A NER ugyanúgy a hazugság birodalma,ahogy a bolseviznus volt,amiből a NER született.
A tükrökkel az a baj, hogy a sötétben nincs fény.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Egyébként, most azon gondolkoztam, hogy Édesapám mesélje el a történetét. Nem élünk egy helyen, szóval meg kell győznöm. Meglátom mi lesz. Elég érdekes életet élt.
Szerk.: Nincs megkeseredve vagy ilyesmi, csak több érzékeny kérdés is van.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Egyébként, most azon gondolkoztam, hogy Édesapám mesélje el a történetét. Nem élünk egy helyen, szóval meg kell győznöm. Meglátom mi lesz. Elég érdekes életet élt.
Szerk.: Nincs megkeseredve vagy ilyesmi, csak több érzékeny kérdés is van.
Már elnézést, hogy ilyennel traktálom Önöket.
A szerkesztésbe nem fért bele, mindenesetre írtam egy új hsz-t.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Negan Ön egy okos ember.
És igen, Magyarország ellenségei belül vannak, mert képesek elhitetni még az olyan okos emberekkel is maga, hogy nem ők, hanem a nulla tőkével rendelkező magyarok a rosszak. Nem az egykori impexesek, külföldről, vagy a környező országok "baráti" ölelései. És mikor felmerünk állni a padból, akkor meg az van, hogy ki ez a "bolhás" - mondja a kommunista pribék unokája ~ Belgiumból.
DTheo, kíváncsi lennék az iskolai végzettségedre, meg arra, hogy hol dolgozol, milyen munkakörben... (Pusztán csak azért, hogy hordhat össze egy nálam jó 20 évvel fiatalabb ember ennyi sületlenséget...) Ha akarsz erre válaszolni, lehet úgy is, hogy ne lehessél beazonosítható. Okosnak tartod magad, de a rosszemlékű kommunisták keresték a belső ellenséget, kérlek vegyél elő egy törikönyet, tanulmányozd a koncepciós pereket. Ha tényleg okos vagy rá fogsz jönni, hogy ezzel a belső ellenség kereséssel magad is azt az árkot ásod, amit az előbb velem betemettettél volna....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A NER,és a továbbra is regnáló bolsevik államszervezet ugyanúgy ezeknek az "impexes" hatalmi tényezőknek az utódai,továbbélései,ahogy az parlamenti "ellenzék" is.Mindkettőtöl meg kell szabadulni ahoz,hogy kimásszunk a posványbol.Természetesen az államszervezetet pótolni kell egy új,Mo érdekeit szolgáló államszervezettel.A NERt viszont mindennemű utódszervezet kialakulásának lehetőségét kizáró módon meg kell semmisiteni.Túlélése,fentmaradása halálossan pusztitó veszélyt jelent Nemzetre,és Hazára.Ez ugyan abszurdnak hangzik,hogy egy magát nemzetinek beállitó szervezet nemzetellenes-de ha valaki képes keresztűlnézni a hazug sallangokon,akkor bizony egy kifejezetten durva neoliberális gazdaság és hatalompolitikát folytató,nemzetellenes élősködő hatalmi maffiát lát.A NER ugyanúgy a hazugság birodalma,ahogy a bolseviznus volt,amiből a NER született.
Te, mint Fényhozó válaszold meg okulásképpen az alábbi kérdéseimet, mert annyit írtál róla; és tényleg érdekel:
Nem jó a NER és nem jó az Ellenzék, -rendben fogadjuk el munkahipotézisnek.
Le kell váltani a NER-t és az Ellenzéket is. És utána? Mi lesz utána? Milyen alkotó szándékú konkrét javaslatod van, hogy mi legyen?
De azon felül, hogy mi, másik, ami érdekel; kikkel? -Ezalatt értve, hogy kik azok a néven nevezhető személyek, akik a NER és az Ellenzék leváltását követné?
Harmadik, miként tudsz leváltani egy demokratikus keretek között megválasztott kormányt és ellenzékét?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Te, mint Fényhozó válaszold meg okulásképpen az alábbi kérdéseimet, mert annyit írtál róla; és tényleg érdekel:
Nem jó a NER és nem jó az Ellenzék, -rendben fogadjuk el munkahipotézisnek.
Le kell váltani a NER-t és az Ellenzéket is. És utána? Mi lesz utána? Milyen alkotó szándékú konkrét javaslatod van, hogy mi legyen?
De azon felül, hogy mi, másik, ami érdekel; kikkel? -Ezalatt értve, hogy kik azok a néven nevezhető személyek, akik a NER és az Ellenzék leváltását követné?
Harmadik, miként tudsz leváltani egy demokratikus keretek között megválasztott kormányt és ellenzékét?
Én elhiszem,hogy annak,ki részesedik a NER rablóuralmának anyagi hasznábol,egzisztenciális érdeke fűződik a nemzetpusztitó hatalmának fentmaradásához,annak a NER bukását kivánó ember,az maga az ördög (Lucifer a fényhozó).Pedig valójában az,ki a NER uralmát kivánja,az imádja a Sátánt,pusztitja a Hazát,tartja a Pokolba vezető uton.
Hitler is demokratikusan került hatalomra......És ma Mo-on nincs demokrácia.A NER a Hazugság Birodalma,egy banánköztársasági népbutitó,és nemzetpusztitó maffiadiktartúra.
Hogy a NER bukása mikor,és hogyan fog megtörténni,az még jó kérdés.Sajnos az valószinű,hogy a NER folytatta gyűlöletpolitika,és a NER hivek konkrét egzisztenciális bűnözése miatt a NER nem fog békésen távozni.A rendszer okozta társadalompusztitás miatt meg az azt leváltó idők teljesen bizonytalanok.De ez a bizonytalanság lehetőséget ad a ma még kiforratlan megújulás kialakulására,mig a NER regnálása biztosan a nemzetpusztuláshoz vezet.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
152
897
93
Szerintetek koreaiul érdemes tanulni, ad-e pluszt, vagy tök mindegy, mert úgyis angolul folyik a kommunikáció?
Érdemes. Új nyelv, új kultúra, új gondolkozásmód. Kell a nyelvük, hogy megértsd a gondolkozásukat.

A "koreaiakkal majd angolul beszélek" dolognak az a hátulütője, hogy előbb meg kell tanulnod koreaiul, hogy megértsd a konglisht. :)
A koreai írás fonetikus, tehát úgy tanulják, hogy leírják hangüllel az angol szavakat. Vagyis mintha itthon így állnál neki:
"Háj máj ném iz faidros, nájsz tu mít jú"
Na ehhez tedd hozzá, hogy a koreaiban nincs F, V, Z és az idegen szavak mögé tesznek egy ü-t.

Kedvencem award showkon a:
Best Music Performance = Besztü Mjudzsik Popomanszü :D

Kóstolj bele, youtube "hangeul in 10 minutes". Tényleg 10 perc alatt megtanulhatóak az írásjegyek. Onnan meg már csak csúszol a lejtőn amíg el nem jutsz a "kivételek" szekcióhoz. Ott összecsukod a nyelvkönyvet és hagyod a francba... egy hétig :D
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: zeal and Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én elhiszem,hogy annak,ki részesedik a NER rablóuralmának anyagi hasznábol,egzisztenciális érdeke fűződik a nemzetpusztitó hatalmának fentmaradásához,annak a NER bukását kivánó ember,az maga az ördög (Lucifer a fényhozó).Pedig valójában az,ki a NER uralmát kivánja,az imádja a Sátánt,pusztitja a Hazát,tartja a Pokolba vezető uton.
Hitler is demokratikusan került hatalomra......És ma Mo-on nincs demokrácia.A NER a Hazugság Birodalma,egy banánköztársasági népbutitó,és nemzetpusztitó maffiadiktartúra.
Hogy a NER bukása mikor,és hogyan fog megtörténni,az még jó kérdés.Sajnos az valószinű,hogy a NER folytatta gyűlöletpolitika,és a NER hivek konkrét egzisztenciális bűnözése miatt a NER nem fog békésen távozni.A rendszer okozta társadalompusztitás miatt meg az azt leváltó idők teljesen bizonytalanok.De ez a bizonytalanság lehetőséget ad a ma még kiforratlan megújulás kialakulására,mig a NER regnálása biztosan a nemzetpusztuláshoz vezet.
Elnézést, Te írtad, a sötétséget, hogy teljesen sötétben van az ország. Ilyen értelemben használtam.
Azt hittem, hogy van valami épkézláb alternatívád; de úgy látom, hogy csak egy nem létező aranykor urán áhítozol az emberi, társadalmi stb. racionalitása nélkül. Dobjuk a gyeplőt a megvadult lovak közé. Remek ötlet.
Ne haragudj, ilyet bárki tud, ez nem kunszt. Az az érdekes, az a valami; hogy adott körülmények között, ki mint, hogy merre és miként. Szerintem. Persze nem kell ezzel egyet érteni.
Véleményem szerint az az egyik nagy tévedésed, vagy talán a legnagyobb, hogy elhiszed, hogy van az a pont, amikor "semmi sincs", vagy az erők kiegyensúlyozott állapotban vannak. A másik, hogy mindent feladnál egy a bizonytalanságból, a káoszból születendő új "valaminek", amit semmi sem predesztinál, hogy egy fiakracnyit is jobb lesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Érdemes. Új nyelv, új kultúra, új gondolkozásmód. Kell a nyelvük, hogy megértsd a gondolkozásukat.

A "koreaiakkal majd angolul beszélek" dolognak az a hátulütője, hogy előbb meg kell tanulnod koreaiul, hogy megértsd a konglisht. :)
A koreai írás fonetikus, tehát úgy tanulják, hogy leírják hangüllel az angol szavakat. Vagyis mintha itthon így állnál neki:
"Háj máj ném iz faidros, nájsz tu mít jú"
Na ehhez tedd hozzá, hogy a koreaiban nincs F, V, Z és az idegen szavak mögé tesznek egy ü-t.

Kedvencem award showkon a:
Best Music Performance = Besztü Mjudzsik Popomanszü :D

Kóstolj bele, youtube "hangeul in 10 minutes". Tényleg 10 perc alatt megtanulhatóak az írásjegyek. Onnan meg már csak csúszol a lejtőn amíg el nem jutsz a "kivételek" szekcióhoz. Ott összecsukod a nyelvkönyvet és hagyod a francba... egy hétig :D
Köszönöm a tanácsot! Én már nem nagyon akarok semmi ilyesmit komolyabban tanulni. Olyan helyen úgy se fogok dolgozni, ahol kellene. A gyerek jövőjének kapcsán gondolkodtam el rajta, meg mert "hobbink" kapcsán némi kötődés van a nyelvhez és a kultúrához (nem, nem K-pop rajongók vagyunk. :) ) és a keleti nyelvek közül -főleg gazdasági oldalról is szóba jöhető három országot tekintve- ennek a "legmagyarabb" a felépítése.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Elnézést, Te írtad, a sötétséget, hogy teljesen sötétben van az ország. Ilyen értelemben használtam.
Azt hittem, hogy van valami épkézláb alternatívád; de úgy látom, hogy csak egy nem létező aranykor urán áhítozol az emberi, társadalmi stb. racionalitása nélkül. Dobjuk a gyeplőt a megvadult lovak közé. Remek ötlet.
Ne haragudj, ilyet bárki tud, ez nem kunszt. Az az érdekes, az a valami; hogy adott körülmények között, ki mint, hogy merre és miként. Szerintem. Persze nem kell ezzel egyet érteni.
Véleményem szerint az az egyik nagy tévedésed, vagy talán a legnagyobb, hogy elhiszed, hogy van az a pont, amikor "semmi sincs", vagy az erők kiegyensúlyozott állapotban vannak. A másik, hogy mindent feladnál egy a bizonytalanságból, a káoszból születendő új "valaminek", amit semmi sem predesztinál, hogy egy fiakracnyit is jobb lesz.
PMPVan koncepcióm,ha nem is részletes,és kiforrott.
Az első számú teendő,a regnáló pártállami bolsevik,parlamentális diktatúra államszervezet megsemmisitése.Egy konzervativ,nemzeti liberális,és egyébként a történelmi magyar államszervezeti fejlődéshez illeszkedő új államszervezeti rendszer kialakitását tekintem elsőrendű fontosságunak.Ez az intézményi szervezetrendszer ösztönző hatásával majd képes lenne a kisiklott fejlődési pályát helyre tenni.A témában javaslom tanulmányozni a @fip7 által belinkelt könyvet,és annak folytatását.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
PMPVan koncepcióm,ha nem is részletes,és kiforrott.
Az első számú teendő,a regnáló pártállami bolsevik,parlamentális diktatúra államszervezet megsemmisitése.Egy konzervativ,nemzeti liberális,és egyébként a történelmi magyar államszervezeti fejlődéshez illeszkedő új államszervezeti rendszer kialakitását tekintem elsőrendű fontosságunak.Ez az intézményi szervezetrendszer ösztönző hatásával majd képes lenne a kisiklott fejlődési pályát helyre tenni.A témában javaslom tanulmányozni a @fip7 által belinkelt könyvet,és annak folytatását.
Melyik az a könyv?
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Ostravában 2012, 2014-ban még a fiatalok, 20 év körüli segítsők sem értettek semmit angoulul.
2016-ban már igen.

Itthon igen sokszor pislogok, hogy belvárosi SPAR, stb. üzletben a pénztárosok is remekül elkommunikálnak alapszinten angoul, ha kell.
Nem a 20-30-asok, volt szemre 40-50 közötti nő is, aki teljesne folyékonyan válaszolt kérdésre angoul.
Shanghai, Pudong, nemzetközi reptér. Pár dolog kiírva angolul és kész, ennyi volt az angol. Útlevélkezelés, csomagkezelés már csak fordító programmal megy.

5 csillagos, nemzetközi hotelláncok, átlag 1 ember beszél a recepción angolul, alap felett kicsivel.

Melóban 10 mérnökből 2 angolja elfogadható, a többi gáz, holott rengetegen tanultak USA/UK/AUS egyetemeken. Kaptam egy tolmácsot - gépészmérnök, 4 évig volt USA-ban, 1 évet meg Londonban, rendszeresen használja az I'm knowing-ot, reported speech nem megy, passzívot nem érti, szakmai nyelvismeret zéró.

A napokban volt előkvalifikációs meeting, szuper-duplex acél meg hardcore nikkel-ötvözetekből lenne szelep, berendezés, csőrendszer. Írtam egy 40 oldal körüli műszaki specifikációt a nikkelhez, kiküldöm jóval az audit előtt, olvassák el, ha valami nem kerek, a helyszínen megbeszéljük.

Ott vagyunk - kb. 50 ember, belekezdek a prezentációba, hogy akkor mi lenne a műszaki alapja a nikkel specifikációnak, minek mi a metallurgiai magyarázata, mire kell figyelni majd a beszerzés/gyártás/hőkezelés során. Gondoltam, tesztelem a hallgatóságot, mondom nagy hanggal:

- és ekkor bekenjük a 625-ös inconel csöveket mézzel és tojássárgájával, majd ráhegesztünk.

Semmi reakció. Kiderül, hogy kurvára nem beszélnek szakmai angolt, szóban alapfok, nálunk a tolmács sem beszéli a műszaki nyelvet. Kaptam kb. 900 oldal papírt a cégtől - full kínai, ahol a technológia van leírva, amire a jóváhagyást egyenesen Pekingből kapták (tenyérnyi, vörös viaszba nyomott bélyeggel tanúsítva).

A kínai nyelv sajátossága, ha nem ismered a jelet kínaiként, nem tudod, mi van odaírva, tehát csak olyan valaki tudja értelmezni, aki ebben a közegben is a felső polcon van. A vizsgált cégnél van ilyen ember, viszont nem tud angolul, a google-translate ezt meg nem tudja.

Amíg diagramokat meg szövetábrákat mutogattunk, addig elvoltunk, de amint beszélni kell, a rendszer lefagy. Mondtam a főnökömnek, ez így gáz.

Jó, hétfőn este írtunk USA-ba egy e-mailt, ez és ez a cég szóba jöhet, de akarol velük beszélni. Persze. Írtam egy rövid agenda-t, miről lenne szó, mi a gond és tudom, hogy nekik van ilyen ötvözetük.

Csütörtök este (nekem) kezdődik a megbeszélés USA-val. Hú, milyen részletes meg fasza a specifikáció, meg jött tőlük a metallurgiás mágus, minden adott a beszélgetéshez. Király. Negyed órája dumálunk - végre nincs makogás meg nyelvi nehézség - egyszer csak bejön valami ipse.

- Ki vagyok?
Bemutatkozom, elmondom mi van, melyik cég, meg az amerikai részlegből is vannak itt kollégák
  • nagyon jó. Amerikai vagyok?
  • nem, magyar.
  • jó, akkor ez a megbeszélés itt végetér, mert az általam elküldött ötvözetekre vonatkozó kérdésekhez, észrevételekhez DoD-s clearence kell, amim feltehetően nincs. Amúgy hol vagyok helyileg?
  • Shanghai, PRC
  • WHAT!?

Egy óra múlva kaptunk egy roppant udvarias e-mailt, hogy nagyon sajnálják, de a továbbiakban ebben a témában nem állhatnak a rendelkezésünkre, de ha más anyag/berendezés esetében készséggel állnak rendelkezésünkre.

Szóval vagy az van, hogy azért nem jutsz előre, mert nem beszélsz egy nyelvet, vagy jöm valaki és holmo DoD-s clearence-t akar rajtad bevasalni és a holléted után érdeklődik...

A nyelvi akadály egy nagyon komoly gixer Kínában
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Melyik az a könyv?
875061_5.jpg

 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0