Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 210
113
.

Eszembe jutott egy "akár-jó-is-lehet" hozzászólás vonal abból, hogy az én és "örökifjú-60-as" ismerősöm közös eredményei lehet, hogy érdekelnek mást is.

Mi is ez "kb.":
Mindketten igyekszünk egészséges életmódunk mellett is élvezni az életet, és esetleg letenni "pár" dolgot az asztalra. Ez ügyben a társadalmi-átlagnál vannak a statisztikai hibán "kicsit" túlmutató számaink.
Nem aszkéta életmódunk mellett is mindkettőnknek 5(+) évvel fiatalabb a biológiai kora a naptárinál(Okos-mérleg/okos-karóra szerint, tartósan, + a Dokijaink--. Mindez annak ellenére, hogy nem vagyunk a Deep-Fit túltenyésztett, a saját életminőséget mazochista módon korlátozó képviselői.

De: Nem biztos, hogy ez a kérdés eléri a HTKA-n a "Kritikus tömeg"-et, ezért arra gondoltam, hogy egy gyors kérdéssel eldönthető a folytatás.
Ha ennek a kérdés-felvetésnek lesz 10(+) kedvelése/reakciója, akkor tartom érdemesnek belevágni, hogy ne csak "zajt" csináljak!

Indulhat!!! Indulhat ??? :hadonaszos:
:hadonaszos:
:hadonaszos:
???


.

"Semmi pánik": Ha nincs meg, akkor sem lesz "mimóza-effektus"-om. ;)


Nem Ő
XPseZ.jpg
nem @aquarell ! Még ... :oops:


Na de Ő :
42BA26A000000578-4734822-Showcasing_his_buff_physique_which_is_scattered_with_tattoos_the-m-57_1501150945909.jpg
... :D

.


fit old men

.
 
  • Tetszik
Reactions: embersarkany

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 210
113
.

Eszembe jutott egy "akár-jó-is-lehet" hozzászólás vonal abból, hogy az én és "örökifjú-60-as" ismerősöm közös eredményei lehet, hogy érdekelnek mást is.

Mi is ez "kb.":
Mindketten igyekszünk egészséges életmódunk mellett is élvezni az életet, és esetleg letenni "pár" dolgot az asztalra. Ez ügyben a társadalmi-átlagnál vannak a statisztikai hibán "kicsit" túlmutató számaink.
Nem aszkéta életmódunk mellett is mindkettőnknek 5(+) évvel fiatalabb a biológiai kora a naptárinál(Okos-mérleg/okos-karóra szerint, tartósan, + a Dokijaink--. Mindez annak ellenére, hogy nem vagyunk a Deep-Fit túltenyésztett, a saját életminőséget mazochista módon korlátozó képviselői.

De: Nem biztos, hogy ez a kérdés eléri a HTKA-n a "Kritikus tömeg"-et, ezért arra gondoltam, hogy egy gyors kérdéssel eldönthető a folytatás.
Ha ennek a kérdés-felvetésnek lesz 10(+) kedvelése/reakciója, akkor tartom érdemesnek belevágni, hogy ne csak "zajt" csináljak!

Indulhat!!! Indulhat ??? :hadonaszos:
:hadonaszos:
:hadonaszos:
???


.

"Semmi pánik": Ha nincs meg, akkor sem lesz "mimóza-effektus"-om. ;)


Nem Ő
XPseZ.jpg
nem @aquarell ! Még ... :oops:


Na de Ő :
42BA26A000000578-4734822-Showcasing_his_buff_physique_which_is_scattered_with_tattoos_the-m-57_1501150945909.jpg
... :D

.


fit old men

.


Ez lemaradt ;) :

shutterstock_710399119.jpg
. . . :hadonaszos: ???


.
 
  • Tetszik
Reactions: embersarkany

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 994
57 171
113
Nem tudom, mit gondoljak erről, mert normális életvitel mellett(nem dohànyzó, mindentevő, mérsékelt alkoholfogyasztó, minden sport nélkül) 10%-al fiatalabb a biológiai korom a valós koromnál,ami 7x.Tehát nem érdemes nagyon strapálni magát az embernek. :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 403
20 908
113
Nem tudom, mit gondoljak erről, mert normális életvitel mellett(nem dohànyzó, mindentevő, mérsékelt alkoholfogyasztó, minden sport nélkül) 10%-al fiatalabb a biológiai korom a valós koromnál,ami 7x.Tehát nem érdemes nagyon strapálni magát az embernek. :)
A normális életvitelbe miért tartozik bele az alkohol és miért nem a dohányzás?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 011
19 350
113
Miért nem esznek vadnyulakat Ausztráliában? Több millió van belőlük! Az ok meglepő…
Egy újabb sikertörténet, amikor elmegy az anglo valahova, jajj ez nem pont olyan, mint amilyen otthon, változtassuk meg a világot a képünkre... és elpusztít egy kontinenst.

Láttunk máshol ilyet?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Egy újabb sikertörténet, amikor elmegy az anglo valahova, jajj ez nem pont olyan, mint amilyen otthon, változtassuk meg a világot a képünkre... és elpusztít egy kontinenst.

Láttunk máshol ilyet?

Spanyolok sertéseket engedtek szabadon a felfedezett szigeteken, így a következő hajók élelmiszerforrásként használhatták a pár év alatt elszaporodó állományt.
Emiatt pusztult ki a dodó madár meg még ki tudja mennyi szigetlakó állatfaj.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 403
20 908
113
Ez a Szkripál ügy tényleg az oroszok külföldi akciórészlegének a mélypontja. Putyi el is beszélgetett az illetékes elvtárssal. Lábbal előre vitték ki az irodájából.
Ez nem rémlik.
Nem úgy volt, hogy még utána is vmi blőd fasságokat nyilatkozgattak mindenfelé? Turistáskodás így, meg úgy?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 994
57 171
113
Ma voltam egyik unokám zeneiskolai farsangi előadásán Bécsett. Volt kb 400 szûlő, a csemeték nagy sikerrel előadták különböző zene darabokat.
Mi tűnt fel? A közönség bizony nagyon nem-diverz volt, se egy arab, se egy fekete . Csak 2 kinai kislàny volt a fellépők között.
Ugy látszik, hogy a zeneiskola nem a migrànsok biótópja. :)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Spanyolok sertéseket engedtek szabadon a felfedezett szigeteken, így a következő hajók élelmiszerforrásként használhatták a pár év alatt elszaporodó állományt.
Emiatt pusztult ki a dodó madár meg még ki tudja mennyi szigetlakó állatfaj.
Az USA-ban a mai napig kiirthatatlan az elszabadult disznó konda, már több millió van belőle, a helyi állatvilág és növényzet egyre rosszabbul viseli. Vadásszák helikopterről, géppuskával, csapdaval, méreggel.
pR9SJvg.jpg

A helyi ragadozók nagyrésze egy megtermett kandisznotol fel, ami meg elbirna vele azt jobbára kiirtották.
Az ember hülye, ezt sose feledjük.
Mellesleg Ausztráliaban is van ez a probléma, majd a disznók megeszik a nyulakat :)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 206
14 922
113
Egyfelől tényleg szomorú, hogy mivé vált.


De.
Asszony rokonságától évekig hallgattam, hogy a bezzegosztrákoknál milyen hotelek, üdülők vannak a túlparton...
Most meg ők sírnak a leghangosabban, mert náluk is egy olyan lesz.
Én az ilyen projeknél azt nem értem, hogy a picsába sajátítanak ki partszakaszt. A Balaton dettó. Oké, hogy hotel, villa, akármi, de nem szabadna engedni egy centit se kisajátitani, elzárrni. A nyomorult amerákban èpithétsz villát a tengerpartra de nem zárhatod el az emberek elől a tenger azon részét, lévén az köz tulajdon.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én az ilyen projeknél azt nem értem, hogy a picsába sajátítanak ki partszakaszt. A Balaton dettó. Oké, hogy hotel, villa, akármi, de nem szabadna engedni egy centit se kisajátitani, elzárrni. A nyomorult amerákban èpithétsz villát a tengerpartra de nem zárhatod el az emberek elől a tenger azon részét, lévén az köz tulajdon.

De eleve magántulajdon volt, csak pénzért mehettél be, kivéve ha volt ott egy nyaralód.
Amik gyanús körülmények között leégtek pár hónappal felvásárlás előtt, ezt aláírom.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 206
14 922
113
De eleve magántulajdon volt, csak pénzért mehettél be, kivéve ha volt ott egy nyaralód.
Amik gyanús körülmények között leégtek pár hónappal felvásárlás előtt, ezt aláírom.
Akárhogy is van/volt, az ilyen értékeink-nemzetikincs mint a tavak és a partszakaszt min 20 méteres része szerintem nem lehetne magán tulajdonban, hisz az a nemzeté azaz mindannyiunké! Attól mèg épülhet hotel, de a part szabad kellene legyen.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 011
19 350
113
Akárhogy is van/volt, az ilyen értékeink-nemzetikincs mint a tavak és a partszakaszt min 20 méteres része szerintem nem lehetne magán tulajdonban, hisz az a nemzeté azaz mindannyiunké! Attól mèg épülhet hotel, de a part szabad kellene legyen.
kérdés, hogy saját folyóparti telked, stéged lehessen-e?

Én támogatom, hogy akár valamennyi ilyen erőforrást akár magán kézbe is adjanak, de jól körül kell határolni, és értelmes határokat szabni a dolognak.

A Balaton feltöltése, telekbővítési céllal szintén egy botrányos dolog, régen voltak ilyen botrányok is.