Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 121
113
A fakonzerváló az alapozó is. A lenolajjal nemcsak az a gond, hogy avasodik, hanem enyhén büdös is, és sokáig zsíros tapintású maradhat utána a fa.
Vissza kell törölni... :rolleyes: én szintetikusat nem használok, viszont tudod a lenolajat hígítani (a keményolajat is) azt hiszem lakkbenzinnel, úgy könnyebben beszívódik. A lakkbenzin meg elpárolog.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én amúgy eskü' azt hittem, hogy ez egy nagyjából kő-egyszerű kérdés lesz.
De asszem' most több merült fel bennem, mint kérdésfeltevés előtt :D
Eleve három különböző anyagú dolgot akarsz megőrizni. Fém, fa, papír. Teljesen más eljárás és közben ne károsodjon egyik sem.
Mondaná az ember, hogy hagyd úgy, de a papír törni-málani fog és elmondásod alapján a fa anyag is megy szét.
Aztán meg az igények (amik nem extrák, de már az is egy szűkítés), hogy ne csillogjon, ne változzon jelentősen a felület struktúrája és színe.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 936
7 816
113
Azért ez ízlések és pofonok. Én tölgyfa küszöböt csináltam legutóbb, bőségesen kapott lenolajat és talán egy-két napig volt zsíros tapintású; az illatát meg kifejezetten szeretem.
Én általában szerszámok nyelét kezelem le vele, ott beválik. Beltéren csak egyszer használtam, a kandalló tisztító szerszámoknak esztergáltam új nyelet, azt kentem le vele, jól megbántam. Évek (!) múlva is amikor megfogtam finoman olajos tapintású maradt utána a bőröm. Nem nagyon, csak pont, hogy nem szívesen ültem vissza a gépe elé megfogni az egeret. Vannak erre jobb, modernebb megoldások.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Eleve három különböző anyagú dolgot akarsz megőrizni. Fém, fa, papír. Teljesen más eljárás és közben ne károsodjon egyik sem.
Mondaná az ember, hogy hagyd úgy, de a papír törni-málani fog és elmondásod alapján a fa anyag is megy szét.
Aztán meg az igények (amik nem extrák, de már az is egy szűkítés), hogy ne csillogjon, ne változzon jelentősen a felület struktúrája és színe.
A két zár nem érdekel, az lehet rozsdás.
Az én életemben nem fog szétmállani a fém :D
A fa aggaszt. A papírt majd később.

Azt hittem itt majd megmondjátok a tuti megoldást :D
Hajlok a lenolajra, csak abban nem vagyok biztos, hogy az elég kraftos lesz, hogy a fa széthullását megfogja.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Én általában szerszámok nyelét kezelem le vele, ott beválik. Beltéren csak egyszer használtam, a kandalló tisztító szerszámoknak esztergáltam új nyelet, azt kentem le vele, jól megbántam. Évek (!) múlva is amikor megfogtam finoman olajos tapintású maradt utána a bőröm. Nem nagyon, csak pont, hogy nem szívesen ültem vissza a gépe elé megfogni az egeret. Vannak erre jobb, modernebb megoldások.
Hát ez mondjuk szintén egy szempont lenne, hogy ne foltozzon.
Ha már van lőszeres ládám, akkor csak használnám is valamire.
Akkor viszont ugrik a lenolaj? Marad az alapozó (?).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 121
113
A két zár nem érdekel, az lehet rozsdás.
Az én életemben nem fog szétmállani a fém :D
A fa aggaszt. A papírt majd később.

Azt hittem itt majd megmondjátok a tuti megoldást :D
Hajlok a lenolajra, csak abban nem vagyok biztos, hogy az elég kraftos lesz, hogy a fa széthullását megfogja.
Akkor kend át műgyantával... Csak az lehet, hogy módosítja a tapintását...
Vagy tudod mit? Gyújtsd fel! :hadonaszos:
 
  • Hűha
Reactions: SirHiggins

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 936
7 816
113
Hát ez mondjuk szintén egy szempont lenne, hogy ne foltozzon.
Ha már van lőszeres ládám, akkor csak használnám is valamire.
Akkor viszont ugrik a lenolaj? Marad az alapozó (?).
Ha valami finom bútor lenne, akkor arra a természetes megoldások csúcsa a méhviasz. Megolvasztva vékonyan átkenni, és letörölni, az lezárja a pórusokat és nagyon szép felületet ad. De ez egy lőszeres láda, erre egy jó színtelen, vízbázisú alapozó kell. Bemész egy festékboltba, és ott szívesen adnak.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Valahogy úgy. Csomó dolgot kifelejtettem:

  • AI,
  • önvezető Tesla elektromoskamion!
  • Blokkcséjn,
  • ezzel is csak a CBDC-t vagy a WEF-et akarják bevezetni,
  • aranystandarddal nem lenne ilyen gond,
  • lenézed Észak-Koreát, mert csak mert nekik nincsenek kamionok az összeszart budikhoz? Honnan tudod, beszopod az amerikai propagandát, te agymosott!
  • Indiai vendégmunkások kellenek, azokat nem zavarja!
  • a vendégmunkások elveszik ezeket a jó kis melókat a nőktől!
  • az én adómból?
  • A Monarchiában Ő Császári és Királyi felsége kegyelméből ez meg volt oldva!
  • A T-72 gombokból átalakítható lenne mellékhelyiséggé...
  • a Lynx akkora, hogy abban egy zuhanyzó is elférne!
  • Ha lenne nemzeti farostlemez gyártás, akkor lehetne ilyen pottyantóskat eszkábálniuk a népeknek, és az prögetné a gazdaságot
  • Ezt a videót mindenképp nézzétek meg!!!!!4444!!!!4444!!!444!!! Nagyon megéri!!!!

Biztos még mindig kimarad valami...
Az aktuális állapotokat tekintve a lényeg benne volt, (Orbán, Putyin).
Esetleg még egy kis gyurcsány elfér, ha már ma koccant egy Suzukival.
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
699
1 746
93
@Ramzana

1987_a_cat_and_trained_german_shepherds_the_final_exam_for_police_service_dogs_germany.jpg


1987. A kiképzés vége. Végzős rendőrségi német juhászok utolsó tesztje egy macskával
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
@Catles
És akkor mindenhol máshol miért alacsonyabb?
Ott is sz@r volt a termés meg a hb ott is érződik.
Több oka is van valszeg; egyrészt már 2021 végén az inflációs sor elején voltunk (7% felett volt az infláció nálunk), már nem tudom pontosan mikor, de bejöttek az árstoppok, amire Matolcsy nemrég azt mondta hogy 3-4%-kal növelik az inflácót (mivel a boltok szétterítik a plusz költségeket a többi termékcikkeken) minderre rájött a 2022 év eleji választási pénzcunami (SZJA visszatérítés, előrehozott fegyverpénz) amit máshol nem játszottak el, ami így megdobta a gazgdaságban forgó pénz mennyiségét, a háború természetesen még jobban felnyomta az alapanyag és energiaárakat ami lehet hogy minket jobban ütött mint akik kevésbé nyitott gazdaságot üzemeltetnek, illetve szerintem a szektorális különadóknak is lehet némi inflációgerjesztő hatása.
Legutóbb Matolcsy azt is mondta hogy a nagyarányú élelmiszer infláció (mivel magasabb mint a többi országban) annak köszönhető hogy a magyar élelmiszeripar kevésbé hatékony mint a fejlettebb országokban. Ezt így nem tudom megítélni, de pl. a legtöbb konzervgyár nyugati kézben van (amelyik pedig nem - pl. a Kecskeméti Konzervgyár - az brutál jó számokat produkál), meg amire rálátok; az almasűrítmény gyártó üzemek jó része is, így elsőre nem világos hogy ez miért lenne is így, de annyira nem mentem utána a témának. (Amúgy ha érdekel az MNB negyedévente közzéteszi az inflációs jelentését, abban elemezgeti ezeket a dolgokat.)

Idéntől szerintem már mindent visznek az ún. másodkörös hatások; amikor az emberek/vállalatok már számítanak az inflációra és béralkunál/értékesítési ár kalkulálásánál figyelembe veszik, vagyis az infláció öngerjesztővé válik vagy vált, ezt akarja tűzzel-vassal írtani az MNB, mert ha ez beragad akkor tartósan magas inflációra készülhetünk (ami mondjuk nem a mostani 25% lesz, de 10% körüli)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
Ez is tök király szómagyarítás! Annyi gond van a magyar sajtóval, és te sorra a legjobb kúzásaikon akadsz fenn :)

Én meg nézem a hirdetéseket, és utazni már desztinációra kell, lakást már lokáción veszel, applikáció segítségével, viszont a "tétel" szó helyett már "címek" (title) vannak a kínálatban, mármint portfólióban, ahonnan a gémerek megvásárol... prokurálják azokat.
Minden ilyen trehányság, slamposság és nyelvszennyezés egy kicsi trianon....
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 116
113
Én általában szerszámok nyelét kezelem le vele, ott beválik. Beltéren csak egyszer használtam, a kandalló tisztító szerszámoknak esztergáltam új nyelet, azt kentem le vele, jól megbántam. Évek (!) múlva is amikor megfogtam finoman olajos tapintású maradt utána a bőröm. Nem nagyon, csak pont, hogy nem szívesen ültem vissza a gépe elé megfogni az egeret. Vannak erre jobb, modernebb megoldások.
Az általad említettekre kiváló a dán, vagy keményolaj. Szerszámnyélre az egyik legjobb választás.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 116
113
A két zár nem érdekel, az lehet rozsdás.
Az én életemben nem fog szétmállani a fém :D
A fa aggaszt. A papírt majd később.

Azt hittem itt majd megmondjátok a tuti megoldást :D
Hajlok a lenolajra, csak abban nem vagyok biztos, hogy az elég kraftos lesz, hogy a fa széthullását megfogja.
Nem tudsz olyan sokáig élni, hogy ez a ládikó - normális körülmények között tartva - ne éljen túl téged.
Minél többet agyalsz dolgokon, annál inkább elbonyolítod a megoldást.
Itt is, legalább kettő működőképes megoldást kínáltak már a topictársak.
Dönts valamelyik mellett, csináld meg és boldogság lészen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem tudsz olyan sokáig élni, hogy ez a ládikó - normális körülmények között tartva - ne éljen túl téged.
Minél többet agyalsz dolgokon, annál inkább elbonyolítod a megoldást.
Itt is, legalább kettő működőképes megoldást kínáltak már a topictársak.
Dönts valamelyik mellett, csináld meg és boldogság lészen.
Ennek a pozitív gondolatnak /ti. előbb lefő a kávém/ a szellemében fogok eljárni.
Sokkal jobb. köszi :D