Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Mi ez a réz mánia? Nem bronzot használtak?
Ok, legyen bronz, de ez még akkor sem a gyémántfejes+vízsugaras fúró képesség :)

Másik dolog, amit nem tudok hova tenni:
Az egyiptológusok azt mondják, hogy a nagy piramis 23 évig épült (szerintük aki mást állít az konteós). Szintén azt mondják, hogy kb 2,5 millió, átlagosan 2 tonnás kőtömb alkotja (ez viszonylag könnyen becsülhető).
Ha azzal számolok, hogy a munkások napi 12 órában, minden nap dolgoztak 23 éven keresztül, akkor a nagy piramis építése során átlag 2,5 percenként a helyére kellett tenniük egy átlag két tonnás követ, vagyis naponta 288 db követ kellett a helyére illeszteni, ami 576 tonna/nap. Mindezt a mennyiséget egyidejűleg ki is kellett bányászni és különböző minőségben megmunkálni, 2,5 percenként egy tömböt! (függően attól, hogy hova kerül majd).
A kövek nagy része helyben bányászottnak mondott, nem tudom, hogy ez távolságban mit jelent, vélehtően nem túl sokat (talán 1-2 km max). Viszont, ha 2,5 percenként a helyére kellett kerüljön egy tömb, akkor a bányától az építkezésig egy tömött sor kellett kígyózzon.
Ha adunk minden 2 tonnás tömbnek kb 20 métert ebben sorban (a tömb, a kötélzet, a húzók, a biztonságos térköz), akkor kb 500 m/h sebességgel kellett haladni a 2 tonnás kőtömbbel megállás, de még csak lassulás nélkül, akkor is amikor már a 130 méteres magasságba kellett feljuttatni azt.
Vegyük fiegylelmbe, hogy ezek a számok gépszerű munkavégzés, ideális időjárás, kifogástalan körülmények esetén érvényesek.

Sajnálom, de akármennyire is nagyra tartom az ókori ember fanatizmusát és kitartását, ezeket akkor sem tudom elfogadni, vagyis az egyiptológia szerintem itt téved. Nem is kicsit. Vagy az építés nem úgy zajlott ahogy állítják, vagy nem addig tartott ameddig mondják.
Ha nem úgy zajlott, akkor megint csak igazam vagy, hogy a sok feltevés mind téves.
Ha nem addig tartott, akkor az egész alól kihúzzuk a talajt, mivel az építkezés vélt oka és az építmény céljának meghatározásában sarkalatos kérdés a fáraó uralkodásának ideje. Ha a piramis jóval több, mint 23 évig épült, akkor minden dől, amit a szakrális temetkezési célokról eddig állítottak.
Akkor jön az újabb kérdés, hogy de akkor mégis miért építették a piramisokat.
Megint ott állunk letolt gatyával és újra fogalmunk sincs semmiről ami ezzel kapcsolatos.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 974
113
hunter85

Mert a beton ridegebb, rázkódásra jobban törik. Kézi vésővel viszont könnyebben verted volna szét a mészkövet.


A másik felvetésedre vissza térve, én elég nyitott ember vagyok. Azt sem zárom ki, hogy anno valóban látogattak földönkívüli létformák a bolygónkra.
De, hogy nem kőhalmok építése volt a perverziójuk az szinte biztos. ;)
Meg akkori szinten bonyolultak voltak bizonyos épületek?
Ma is van ilyen. Például ha ezt itthon meg kellene építenünk, akkor az építő iparunk 99% le tenné a lantot (szerintem):
https://hu.wikipedia.org/wiki/Sydney-i_Operaház

Minden korszaknak meg vannak az építészeti csodái.
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85
T

Törölt tag 2822

Guest
Egyébként ezekkel mit akarsz kihozni? Hogy idejöttek a goauldok és még az utolsó kőfazekat is ők gyártották nekünk? Vagy hogy 5000 éve volt egy másik fejlett technikai civilizáció akiknek teherautókkal meg markolókkal felvértezve egyéb dolguk sem volt, mint, hogy kőszobrokat építsenek az isteneiknek? Aztán meg semmi nem maradt a fejlett eszközeikből csak a kőhalmok? Ez aztán tényleg nagyon logikus.

Na na na, az, hogy ez ember érdekes kérdéseket tesz fel, még jelenti, hogy ki is jelent valamit. Ahogy te írsz most, úgy szoktak teljesen jogos észrevételeket, és gondolat ébresztő kérdéseket nevetségessé tenni, mondván a kérdező valami földönkívüli vagy ezotérikus konteót akar sugallni. Nem, nem biztos, hogy azt akarja, csak feltette a kérdést amiből mindenki arra gondol, következtet amire akar.

Én két dologra vagyok nagyon kiváncsi a témát illetően, az egyik, hogy a fenében tudtak néhány helyen akkora kőtömböket elszállítani a-ból b-be, amelyek mellett még a gízai piramosok tömbjei is pöttömnek tűnnek, pedig azok is baromi nagyok.

A másik dolgot még megfogalmazni sem tudom rendesen, mert nem is emlékszem rá 100%-ig. Az ősi idegenekben is volt róla szó (igen tudom, hogy a nagyja hatalmas baromság, csúsztatás stb), de ezt másik hasonló dokumentumfilmnek álcázott műsorban is láttam. Az biztos, hogy részben az aranymetszésről, a méterről mint mértékegységről és a pí-ről volt benne szó, játszottak a számokkal kb mint a 23-as c. filmben. Szóval szórakoztató volt, de semmi extra. Viszont addig meddig csavargatták a dolgot, hogy a végén több érdekesnél érdekesebb kérdés merült fel a nézőben. A műsor végkövetkeztetése egy hatalmas baromság volt világvégével, meg földönkívüliekre való utalással, ráadásul elég gyerekes módon. Azzal elbaszták az egészet. Viszont volt benne egy rész amit tök jó lenne megcáfolva látni egy olyan videóban mint amit ide valaki belinkelt az ancient aliens-el kapcsolatban nem rég. A gízai piramist és a bolygón található egyéb ősi építményeket kötötték össze. És a lényegre sajnos pont nem emlékszem, de ezeknek az építményeknek a bolygón lévő koordinátái között és a méter mint mértékegység között is volt valamilyen a műsor szerint bizonyítható matematikai összefüggés. Na ez volt az a rész ami nekem mint laikusnak abszolút hihető, már-már félelmetes volt.

Kár, hogy nem emlékszem a műsornak a címére sem, csak ezért a 10-15 percért érdemes lenne újra megnézni.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Pogány

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 046
10 109
113
yangwenli

Egyrészt én tettem be videókat a kövek megmunkálásáról és akár 20 tonnás kő mozgatásáról is.
A homokkal való gránit csiszolást is láttam videón bemutatva. Működött. Rohad lassú és fárasztó dolog mai szemmel de működik.
Ha fent lenne valahol a videó betenném.
Kézi vésővel és kalapáccsal vertem már szét betont. A kövek se keményebbek meg lehet csinálni azt is.
Katedrális építések elég jól dokumentáltak. Ott is vittek föl tonnás súlyokat 100 méteres magasságokba, meg lehet csinálni.
Belinkeltem azt is miket faragtak kézi eszközökkel a reneszánsz idején itáliában. Önmagáért beszél a dolog.
Mennyi bizonyítékot kell hoznom még a nyilván valóra?

Annyiban jogos a kritikád, hogy a régészek nem építőipari szakemberek, ergó sokszor fingjuk sincs arról, hogy mit hogyan építettek és elképzelni sem tudják.
Aztán jön valaki aki látott már élőben építkezést, azt rávágja, hogy gyerekek ez nagyon egyszerű, így meg így készült stb...
Vannak francia/angol példák ahol középkori módszerekkel építenek kastélyokat, felépülnek:
Pedig mai szemmel nekem a régi várak is megdöbbentőek hogy megépültek gépek nélkül.
https://en.wikipedia.org/wiki/Experimental_archaeology
https://en.wikipedia.org/wiki/Experimental_archaeometallurgy
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 974
113
Heim

" És a lényegre sajnos pont nem emlékszem, de ezeknek az építményeknek a bolygón lévő koordinátái között és a méter mint mértékegység között is volt valamilyen a műsor szerint bizonyítható matematikai összefüggés."

Persze, hogy van. :
"
Egy méter egyenlő a Föld kezdő délkörén mért kerületének 1/40 000 000 (negyvenmilliomod) részével.
Alternatív megfogalmazása: a Föld egy kvadránsának (negyed délkörének) tízmilliomod része."

https://hu.wikipedia.org/wiki/Méter
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Mert a beton ridegebb, rázkódásra jobban törik. Kézi vésővel viszont könnyebben verted volna szét a mészkövet.


A másik felvetésedre vissza térve, én elég nyitott ember vagyok. Azt sem zárom ki, hogy anno valóban látogattak földönkívüli létformák a bolygónkra.
De, hogy nem kőhalmok építése volt a perverziójuk az szinte biztos. ;)
Meg akkori szinten bonyolultak voltak bizonyos épületek?
Ma is van ilyen. Például ha ezt itthon meg kellene építenünk, akkor az építő iparunk 99% le tenné a lantot (szerintem):

https://hu.wikipedia.org/wiki/Sydney-i_Operaház

Minden korszaknak meg vannak az építészeti csodái.


Ok. Én nem foglalok állást egyik elmélet mellett sem, de a mai tudományosnak elfogadott magyarázatok eléggé sok lyukat hagynak.
A csupasz majom?
Amiben biztos vagyok, hogy az emberiség, kultúra sokkal de sokkal régebbi mint ami a hivatalos történelemben adnak.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
notaricon

Hány munkással számoltál?
Egy darabbal sem. Fogalmam sincs mennyi ember kell egy kb 2 tonnás kő ismeretlen távolságba és ismeretlen meredekségű lejtőn való feljuttatására. Te tudod a választ?
Nyilván sok.

Az egyik leghülyébb vicc jut eszembe.
6*10^23 székely meg a fia fát vágnak az erdőben. A gyerek elindul haza.
- Viszlát édesapám!
- Hová mész fiam? - kérdi a 6*10^23 székely.
- Nem férek oda.
:)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
yangwenli

Egyrészt én tettem be videókat a kövek megmunkálásáról és akár 20 tonnás kő mozgatásáról is.
A homokkal való gránit csiszolást is láttam videón bemutatva. Működött. Rohad lassú és fárasztó dolog mai szemmel de működik.
Ha fent lenne valahol a videó betenném.
Kézi vésővel és kalapáccsal vertem már szét betont. A kövek se keményebbek meg lehet csinálni azt is.
Katedrális építések elég jól dokumentáltak. Ott is vittek föl tonnás súlyokat 100 méteres magasságokba, meg lehet csinálni.
Belinkeltem azt is miket faragtak kézi eszközökkel a reneszánsz idején itáliában. Önmagáért beszél a dolog.
Mennyi bizonyítékot kell hoznom még a nyilván valóra?

Annyiban jogos a kritikád, hogy a régészek nem építőipari szakemberek, ergó sokszor fingjuk sincs arról, hogy mit hogyan építettek és elképzelni sem tudják.
Aztán jön valaki aki látott már élőben építkezést, azt rávágja, hogy gyerekek ez nagyon egyszerű, így meg így készült stb...

Neked acél szerszámaid voltak szétverni a dolgokat. Én bontottam már kalapáccsal, és bontottam vésőgéppel. Nem állnék neki két tonnás kőtömböket rézvésőzni, meg cibálni hegynek fel. Pont a rohadt lassúsággal van gond. Egyetlen piramis két és fél millió tömb szorozva rohadt lassúsággal. Hányszor tudták volna egy nap megcsinálni a katedrálisoknál a tonnák emelését?
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Heim

" És a lényegre sajnos pont nem emlékszem, de ezeknek az építményeknek a bolygón lévő koordinátái között és a méter mint mértékegység között is volt valamilyen a műsor szerint bizonyítható matematikai összefüggés."

Persze, hogy van. :
"
Egy méter egyenlő a Föld kezdő délkörén mért kerületének 1/40 000 000 (negyvenmilliomod) részével.
Alternatív megfogalmazása: a Föld egy kvadránsának (negyed délkörének) tízmilliomod része."

https://hu.wikipedia.org/wiki/Méter

Nem értem a válaszodat, de nem csodálkozok, az enyémnek sem volt semmi értelme mert már nem emlékszem a részletekre. Valami olyasmiről volt szó, hogy a piramisok meg még néhány ősi építmény koordinátáit össze lehet kötni oly módon, hogy az valamilyen ritka matematikai összefüggést mutat? Valami ilyesmi... és ebbe még a méter is bele volt keverve. Magyarul, ezek a civilizációk akik egymást sem ismerték, különböző időpontokban pont olyan helyekre építettek ilyen megastruktúrákat, hogy az építkezések helye között összefüggés mutatható ki. De ezt nem én mondom, csak a műsorban volt benne.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 046
10 109
113
hunter85

Mert a beton ridegebb, rázkódásra jobban törik. Kézi vésővel viszont könnyebben verted volna szét a mészkövet.

.
Szerintem a mészkő puha, a beton kemény, viszont mind a kettő rideg.
Én véstem már mind a kettőt, mészkőből vagy 80m3-at fejtettem ki Budafokon mikor szigeteltük a szuterént, inkább azt vésem mint valami jobb fajta betont. A gránit nyilván más.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Ok, legyen bronz, de ez még akkor sem a gyémántfejes+vízsugaras fúró képesség :)

Másik dolog, amit nem tudok hova tenni:
Az egyiptológusok azt mondják, hogy a nagy piramis 23 évig épült (szerintük aki mást állít az konteós). Szintén azt mondják, hogy kb 2,5 millió, átlagosan 2 tonnás kőtömb alkotja (ez viszonylag könnyen becsülhető).
Ha azzal számolok, hogy a munkások napi 12 órában, minden nap dolgoztak 23 éven keresztül, akkor a nagy piramis építése során átlag 2,5 percenként a helyére kellett tenniük egy átlag két tonnás követ, vagyis naponta 288 db követ kellett a helyére illeszteni, ami 576 tonna/nap. Mindezt a mennyiséget egyidejűleg ki is kellett bányászni és különböző minőségben megmunkálni, 2,5 percenként egy tömböt! (függően attól, hogy hova kerül majd).
A kövek nagy része helyben bányászottnak mondott, nem tudom, hogy ez távolságban mit jelent, vélehtően nem túl sokat (talán 1-2 km max). Viszont, ha 2,5 percenként a helyére kellett kerüljön egy tömb, akkor a bányától az építkezésig egy tömött sor kellett kígyózzon.
Ha adunk minden 2 tonnás tömbnek kb 20 métert ebben sorban (a tömb, a kötélzet, a húzók, a biztonságos térköz), akkor kb 500 m/h sebességgel kellett haladni a 2 tonnás kőtömbbel megállás, de még csak lassulás nélkül, akkor is amikor már a 130 méteres magasságba kellett feljuttatni azt.
Vegyük fiegylelmbe, hogy ezek a számok gépszerű munkavégzés, ideális időjárás, kifogástalan körülmények esetén érvényesek.

Sajnálom, de akármennyire is nagyra tartom az ókori ember fanatizmusát és kitartását, ezeket akkor sem tudom elfogadni, vagyis az egyiptológia szerintem itt téved. Nem is kicsit. Vagy az építés nem úgy zajlott ahogy állítják, vagy nem addig tartott ameddig mondják.
Ha nem úgy zajlott, akkor megint csak igazam vagy, hogy a sok feltevés mind téves.
Ha nem addig tartott, akkor az egész alól kihúzzuk a talajt, mivel az építkezés vélt oka és az építmény céljának meghatározásában sarkalatos kérdés a fáraó uralkodásának ideje. Ha a piramis jóval több, mint 23 évig épült, akkor minden dől, amit a szakrális temetkezési célokról eddig állítottak.
Akkor jön az újabb kérdés, hogy de akkor mégis miért építették a piramisokat.
Megint ott állunk letolt gatyával és újra fogalmunk sincs semmiről ami ezzel kapcsolatos.

Nagyjából ezekre igyekeztem rámutatni eddig, de nem értik.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 898
22 348
113
Nem tudom, hogy sírnom vagy röhögnöm kellene.
Törődj bele...
c13a4181dc1b6eca57c009ffe277d30d.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822
M

molnibalage

Guest
Akkor jön az újabb kérdés, hogy de akkor mégis miért építették a piramisokat.
.
Szóval azért, mert a miért nem világos, akkor az érv arra, hogy nem ember építette...?
Nagyapám nem értette, mi a jó számítógépes játékban. Akkor az ő szemével azt is ufók csinálták...? :rolleyes:

Egyeseknek úgy látom nem esik le.
Akkor mindenki az akkori technikákkal dolgozott, tökéletesítette, majd adta tovább a tudást. Ez több ezer év volt.
Ma meg pár habókos ember egyedül szórakozik ezekkel.

Az, hogy hány száz vagy ezer munkaórát beleölve vs. sok tízmillárd óra után mit tudtak meg régen, az hol találkozik...?
Én sem úgy írtok cikket, ahogy 10 éve és nem úgy vágok videót sem. Sokkal többre vagyok képes.
Ettől olyan leszek, mint egy profi?
Kurvára nem.

Egy példa. Ez volt 2008-ban.


Az ötlet ugyanaz, 2019. De mát ennél is jobbat tudnék.

Ez meg az eredeti.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 974
113
alali77

Egymáshoz képest értelmezhetőek azok a dolgok, hogy rideg meg puha. (mészkő vs. beton)

Heim

"Nem értem a válaszodat,"

Olvasd el a cikket amit linkeltem. Hogyha valamit mérnek egy műsorban a föld felszínén az mindig 100%-os össze függésbe lesz a méterrel. Nagyon leegyszerűsítve.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
yangwenli

Egyrészt én tettem be videókat a kövek megmunkálásáról és akár 20 tonnás kő mozgatásáról is.
A homokkal való gránit csiszolást is láttam videón bemutatva. Működött. Rohad lassú és fárasztó dolog mai szemmel de működik.
Ha fent lenne valahol a videó betenném.
Kézi vésővel és kalapáccsal vertem már szét betont. A kövek se keményebbek meg lehet csinálni azt is.
Katedrális építések elég jól dokumentáltak. Ott is vittek föl tonnás súlyokat 100 méteres magasságokba, meg lehet csinálni.
Belinkeltem azt is miket faragtak kézi eszközökkel a reneszánsz idején itáliában. Önmagáért beszél a dolog.
Mennyi bizonyítékot kell hoznom még a nyilván valóra?

Annyiban jogos a kritikád, hogy a régészek nem építőipari szakemberek, ergó sokszor fingjuk sincs arról, hogy mit hogyan építettek és elképzelni sem tudják.
Aztán jön valaki aki látott már élőben építkezést, azt rávágja, hogy gyerekek ez nagyon egyszerű, így meg így készült stb...

Igen, ilyesmikre gondoltam en is. Olyat s lattam, hogy osszehasonlitottak es rajottek, hogy kovel hatekonyabban muveltek meg kovet mint pl. rez vesovel. Ezt igy kell csinalni. Arra helyeztem a hangsulyt, hogy sokszor azonban csak be van valami mondva szakszeru bizonyitas nelkul. Vagy egy adott megoldast utana olyasmire is ra akarnak eroltetni, ami mar nem annyira valoszinu, hogy ugy volt megoldva.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon and fip7

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
notaricon

Hány munkással számoltál?

Miért, ha van száz munkásod, akkor korlátlanul tudod ráborítani a hegyoldalt a lejjebb dolgozókra, vagy akkor egy nézetmétert ötvenen csiszolnak? Vagy úgy egyáltalán ha már itt tartunk, hogy az emberek csak úgy fával meg kötéllel csinálták, hány ember kell hetvenöt méter magasba emelni 70 tonnát?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 974
113
Pogány

Megint ott tartunk, hogy te nem állnál neki valaminek mert lusta vagy.
Ezt vetíted vissza évezredekkel korábbra, hogy akkor is mindenki ilyen volt, mint most te.
Gondolom az Empire State Buildinget sem falaznád föl téglából, mégis valakik megcsinálták.
Vagy nem építenéd meg kézi erővel a Transzibériai vasutat mégis vannak akik megcsinálták.
Ne te legyél már az etalon-e kérdésben :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Pogány

Megint ott tartunk, hogy te nem állnál neki valaminek mert lusta vagy.
Ezt vetíted vissza évezredekkel korábbra, hogy akkor is mindenki ilyen volt, mint most te.
Gondolom az Empire State Buildinget sem falaznád föl téglából, mégis valakik megcsinálták.
Vagy nem építenéd meg kézi erővel a Transzibériai vasutat mégis vannak akik megcsinálták.
Ne te legyél már az etalon-e kérdésben :)

Nem hiszem el, hogy a legelejére kell visszaugranunk minden hozzászólásomhoz, csak hogy hülye legyek. :D

Tégla. HÁNY KILÓ EGY TÉGLA? MEKKORA ENERGIABEFEKTETÉS EGY TÉGLA? PUHA FORMÁBAN FORMÁRA LEGYÁRTANI KIÉGETNI, ELVINNI X HELYRŐL Y HELYRE, LETÁROLNI, FELEMELNI SZÁZ MÉTER MAGASBA, BEÉPÍTENI? VOLTAK ACÉLSZERSZÁMAIK, KÉPZETT MÉRNÖKÖK, ANYAGISMERETI ALAPJAIK, NEHÉZGÉPEIK, DARUK, VONAT.

MENNYI ENERGIA KÉT TONNÁT EGYBEN KIVÁGNI A HEGYOLDALBÓL, TÖRÉSMENTESEN ODÉBBRAKNI, LENAGYOLNI, VALAHOGY FELVENNI(KURVA NAGY MELÓ ÁM), ELVINNI X HELYRŐL Y HELYRE, LECSISZOLNI SÍKRA, FELEMELNI SZÁZ MÉTER MAGASBA, BEILLESZTENI. RÉZVÉSŐ, HOMOK, FA, MEG A NAGY SEMMI.
 
Status
Not open for further replies.