Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Részben igaz (hatékonyabb felhasználás kellett volna). Annyiban viszont nem, hogy érdemes volna megkülönböztetni a "magyar" GDP-n belül azt a részt, amely a magyar KKV-któl származik és azt a részt, amely a külföldi multiktól származik. Ekkor látszódna, hogy a GDP növekedés valójában véve mit takar. Ezt a megközelítést már egy 2010-es Corvinus egyetemen írt Vállgazd. könyv is javasolta.
A cikkben le van írva,pontosan le van vezetve,hogy a magyar állami beruházások mennyivel pörgették fel a GDP-t és ezekben az állami beruházásokban mekkora részt képviselnek az EU-s pénzek.a magyar KKV-tól származó GDP nagy része pedig pont ezektől a nagyrészt Magyarországon jelenlévő multiktól származik,tehát szét lehet választani de a lényegen sajnos ez nem változtat, a GDP-k jó része ezektől a multinacionális vállalatoktól származik ami nem biztos,hogy teljesen egészséges dolog a magyar gazdaság szempontjából.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
W

Wilson

Guest
Én nem kérek a nyugati vállalati "kultúrából", volt szerencsém megtapasztalni.

Pl. a negyed-ötöd munkabérrel. Az ügyes számlázással, árazással, hogy a profit ne itt keletkezzen, és így véletlenül se kelljen itt adózni. Még a wc papírt is kintről hozza, innen nem vesz semmit. stb...stb...
Én is dolgoztam több mint tíz évet nyugati (német) vállalati kultúrában és kétségkívül én is tapasztaltam olyat amit leírtál de olyat is amely ennek a tökéletes ellentéte,de a tény az, hogy ha nem lennének a külföldi multik akkor a magyar GDP nagy része nem létezne, úgy,hogy tetszik vagy sem de szükségünk van rá.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Én is dolgoztam több mint tíz évet nyugati (német) vállalati kultúrában és kétségkívül én is tapasztaltam olyat amit leírtál de olyat is amely ennek a tökéletes ellentéte,de a tény az, hogy ha nem lennének a külföldi multik akkor a magyar GDP nagy része nem létezne, úgy,hogy tetszik vagy sem de szükségünk van rá.
Szinte lehetetlen megbízható adatokat szerezni, hogy hányféle módon és milyen mértékben szivattyúzzák ki a pénzt az országból.
A bejövő eu-s pénzeket nagyjából lehet követni, de a pl. ki nem fizetett bért, és annak az adó vonzatait már nehezebb, pedig az is hiányzik a költségvetésből így a gdp-ből is.
A profit meg kint realizálódik...
A multik mellett meg a magyar beszállító kkv-k egyre kevésbé rugnak labdába. A valamennyire innovatív cégek nehezen boldogulnak itthon. Ez meg a képzett, jó minőségű munkaerőt szipkázza ki az országból, lásd a startup-okat. Az általuk nem itt megtermelt jövedelem is hiányzik a gdp-ből.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 343
113
Frászt, örül a megrendelő, hogy egyszer majd odaér valaki és megcsinálják.
Nem pont erre, de egy ismerős használta rendszeresen ha mondjuk később lesz a befizetés, vagy később ér oda a munkához: "nagyobb lesz az öröm".
Xar egy uzletpolitika, hozzam ha masodszor sem er oda valaki vagy elore nem menti ki magat akkor mar nem kell jonnie. Olyankor en se szolok neki hogy mar targytalan. Ebbol kifolyolag mara mar csak olyan vallalkozoval dolgoztatok aki pontos, ez nekem is jo mert potyara nem veszik el idom.
Ez olyan tipikus "kismaszek" mentalitas hogy "nagyobb lesz az orom", viszont szerintem netto butasag, mert tobb elvegzett melo tobb penz, plusz igy xarabb lesz a hire.
Ugyis tobbet keres mindenki az adott melon mint a melosa bere.
Ismerek olyan asztalost aki mara mar tonkrement mert sehova se ert oda de cserebe jo dragan dolgozott.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Xar egy uzletpolitika, hozzam ha masodszor sem er oda valaki vagy elore nem menti ki magat akkor mar nem kell jonnie. Olyankor en se szolok neki hogy mar targytalan. Ebbol kifolyolag mara mar csak olyan vallalkozoval dolgoztatok aki pontos, ez nekem is jo mert potyara nem veszik el idom.
Ez olyan tipikus "kismaszek" mentalitas hogy "nagyobb lesz az orom", viszont szerintem netto butasag, mert tobb elvegzett melo tobb penz, plusz igy xarabb lesz a hire.
Ugyis tobbet keres mindenki az adott melon mint a melosa bere.
Ismerek olyan asztalost aki mara mar tonkrement mert sehova se ert oda de cserebe jo dragan dolgozott.
Hát ez van. Én is így szoktam hozzáállni, ahogy Te. Csak sajnos van, akit nem tudok megkerülni -még. De vannak olyan vállalkozók, vagy melósok, bérmunkások, akik valamiért nagyon nem akarnak pénzt keresni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 621
32 158
113
Hát ez van. Én is így szoktam hozzáállni, ahogy Te. Csak sajnos van, akit nem tudok megkerülni -még. De vannak olyan vállalkozók, vagy melósok, bérmunkások, akik valamiért nagyon nem akarnak pénzt keresni.
Ezért csinálok szinte mindent én. Annál nagyobb bosszúság, hogy hitegetnek, majd kijönnek és összecsapják-szarul csinálják meg és drágán...Inkább megcsinálom én...esetleg megbïzható haver/barát segítségével viszonossági alapon...
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Miért is?
Mert a monokultúrális nagybirtokrendszert erőlteti mindenki.
Miért?
A haszonmaximalizálás miatt.
Mi az eredménye?
Műtrágyázás.
Emiatt minden termelt növény minősége, POCSÉK.
Vagyis?
Vissza kellene állni a hagyományos rendszerekhez, (őszi/tavaszi/ugar) rendszerhez, mellé venni a nagyállattartást (ugar-legelő-trágya)! Ráadásul a mélyszántás csökkenti a talaj termőképességét! (szélerózió-termőréteg eltűnik, elpárolog a víz a nagy takaratlan felületről).

A megoldás a Talajmegujító mezőgazdaság!
1. A szántás elhagyása
2. Mulcshagyás, direktvetés
3. Biológiai oltás
4. Takarónövényezés
+1 Tömeglegeltetés
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Ebben egyetértek csak hogy a világ túlnépesedett hagyományos módszerekkel nem lehet elég élelmiszert előállítani,a nagyobb mennyiségű élelmiszer előállításhoz pedig szükséges a nagyüzemi növény és állattenyésztés.De szerintem oszlassunk el egy tévhitet a precíziós mezőgazdaság növénytermesztés és az ott használt modern eszközök (traktorok klf gépek GPS technológia,informatika) pontosan,hogy komoly mértékben csökkentik a felhasznált vegyszer és műtrágya mennyiségét a növénytermesztésben.
Hát nem.
A szántós műtrágyazós mg. épp hogy tönkreteszi a talajt, precíziósan!

Ki kell vezetni a szántást, és a műtrágyát!

Most mennyi élelmiszer megy a szemétbe érintetlenül????
 
W

Wilson

Guest
Hát nem.
A szántós műtrágyazós mg. épp hogy tönkreteszi a talajt, precíziósan!

Ki kell vezetni a szántást, és a műtrágyát!

Most mennyi élelmiszer megy a szemétbe érintetlenül????

Igazat adok neked ebben az viszont tény, hogy a műtrágya használatot és a kemikáliákat nem tudod kiiktatni a nagyüzemi mezőgazdaságból csak a mértékét tudod csökkenteni a precíziós gazdálkodással.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Igazat adok neked ebben az viszont tény, hogy a műtrágya használatot és a kemikáliákat nem tudod kiiktatni a nagyüzemi mezőgazdaságból csak a mértékét tudod csökkenteni a precíziós gazdálkodással.
A sz...nak a pofon, jó drágán.
A műtrágya+növényvédőszer a szántás miatt kell. Tehát el kell hagyni a szántás, hagyni ÉLNI a talajt, és lesz egészséges növény-termés-fogyasztó.
A hozamok a TMMG-vel még átállási időben sem rosszak, ha elkezd javulni a talaj, vízmegtart, szenetköt, stb, akkor fokozatosan csökken a ráfordítás is.
A világrekord kukoricát már rendszeresen notill farmokon termelik.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem sértődsz meg, ha ezt egyenesen hülyeségnek nevezem?
Biztos hallottál Basta generálisról?
Például....kinek is volt a "hadvezére"?
Ne haragudj, de ez a tipikus 1 bites hsz. Arról a Bastárol beszélsz aki elsők közt javasolta egy állandó magyar hadsereg felállítását? Akit az erdélyi rendek hívtak be. És aki egy török háború közben nem bánt kesztyűs kézzel a török oldalra állókkal. De igen, ki lehet emelni azt, hogy a török oldalon csatába szálló székelyekkel kegyetlen volt, és basta szekere. Csak ez kb ugyanaz, mint az nem számít, hogy Thököly áldásos tevékenysége folytán 250 000 magyart koncoltak fel a szövetségesei, mert a gonosz Hansburgok ellen harcolt
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
A sz...nak a pofon, jó drágán.
A műtrágya+növényvédőszer a szántás miatt kell. Tehát el kell hagyni a szántás, hagyni ÉLNI a talajt, és lesz egészséges növény-termés-fogyasztó.
A hozamok a TMMG-vel még átállási időben sem rosszak, ha elkezd javulni a talaj, vízmegtart, szenetköt, stb, akkor fokozatosan csökken a ráfordítás is.
A világrekord kukoricát már rendszeresen notill farmokon termelik.

A növényvédőszer használatát ennél a technológiánál sem tudod elhagyni ahogy a gyomirtó használatát sem.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 621
32 158
113
Igazat adok neked ebben az viszont tény, hogy a műtrágya használatot és a kemikáliákat nem tudod kiiktatni a nagyüzemi mezőgazdaságból csak a mértékét tudod csökkenteni a precíziós gazdálkodással.
Bocs, de @gergo55 pontosan írta.
A megoldás a Talajmegujító mezőgazdaság!
1. A szántás elhagyása
2. Mulcshagyás, direktvetés
3. Biológiai oltás
4. Takarónövényezés
+1 Tömeglegeltetés
Ennyi a titka. A hagyományos 3 nyomásos gazdálkodás, az ősszel levágott szalma újrahasznosítása talajtakaróként, (vízmegtartás+trágyázás) visszatérés a legeltető állattartáshoz a nagyüzemivel szemben, visszatérés a családi kis/közepes gazdaságokhoz, a nagyüzemi, műtrágyázó ipari méretű monokultúrák betiltása! A mai talajok olyannyira kiszipolyozottak már, semmi ásványianyag tartalma nincs a talajnak, így a megtermelt növénynek sem.
Személyes tapasztalatom, 3 kecském pusztult el/kényszervágott, mert mint kiderült szelénhiányosak voltak. A téli száraztakarmányuk, széna a műtrágyázott föld miatt, nem tartalmazott szelént, idegrendszeri, emésztési, ellési problémákat okozva. Miért kell/kellene ennyi táplálékkiegészítő készítményt (vegyipar/gyógyszeripar) ha minden tendben lenne a táplálékunkkal?
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
A növényvédőszer használatát ennél a technológiánál sem tudod elhagyni ahogy a gyomirtó használatát sem.
Átállási időben kell-kellhet, de ahogy regenerálódik a talajÉLET, növekszik a humusztartalom, fokozatosan csökkenteni, majd el lehet hagyni. Jól kezelt TMMG föld minimális inputtal tudja hozni az átlag, vagy jobb hozamokat, a minőségről, beltartalomról nem is beszélve.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 4082

Guest
Átállási időben kell-kellhet, de ahogy regenerálódik a talajÉLET, növekszik a humusztartalom, fokozatosan csökkenteni, majd el lehet hagyni. Jól kezelt TMMG föld minimális inputtal tudja hozni az átlag, vagy jobb hozamokat, a minőségről, beltartalomról nem is beszélve.
Sokkal szarabb. Lépjünk már ezen túl
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby