Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Már bocs, de egyedül Britannia volt az, aki végig harcolta az egész háborút, előbb mint bármelyik szövetséges és tovább, mint a németek.

Ahha, Harris konkrétan Drezdásítani akarta a japán nagyvárosokat.
De előtte megszórva vegyibombákkal, hogy a lakosság bemeneküljön a fából készült házaikba.
Harris egy dolgot akart, mindegyik brit katonát megmenteni. Bármi áron.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 946
113
Mi lenne a magyarsagunk reneszansza?
A Magyar gazdasági ès kulturális elit politikai hovatartozástól függetlenül új vérszövetseget köt a Magyarság megmaradásának és felemelkedesének érdekében, ez lesz az új alkotmány, ami nyomán átalakul a parlamentáris rendszer két házassá, ahol az alsóházban nem indulhatnak politikusok, csak az adott szakterületen tapasztalatokat szerzett szakemberek akiket a szektorban dolgozó vagy minimum xévet dolgozott egyenek választanak. A törvenyalkotás felsőháza marad a politikai szint. A választási rendszert átalakitása nyomán minden jelöltnek a választások előtt ugyanazon x kérdésre nyilatkozni kell, mit tervez ezen-azon a területen kepviselni, stb. Ezek egységesen kerülnek kipostázva a választókhoz, és a választás napján egy informatikai rendszeren keresztül egy pár kérdésből való tesztet kell kitölteni meggyőződésül, hogy a választó képben van miről, kire, miért szavaz. A teszten elbukók a következő választáson újra próbálkozhatnak. Maga szavazás is átalakul, nem egy szavazatot adhat le az állampolgár hanem súlyozott 3-át, a szerint, kit szeretne első-masodik-harmadik helyen befutni. Ennek célja a konszenzuálisabb képviselet kialakítása.

A Gazdasági elit Lölőstűl mindenestül "amnesztiát" kap az addigi vagyonszerzesükre vonatkozóan, cserébe előző évi teljes nyeresegüket befizetik a költsègvetésbe, és offshore számlákat cégeiket hazahozzák, felszámolják.

A törvénykezés első körben a közös tulajdon és a költsegvetés terhére elkövetett jövőbeli károkat kiemelten vizsgálja majd és súlyosabban bűnteti...

stb.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Persze, ha úgy vizsgáljuk a gyarmatositókat, hogy ki volt a kevésbé kegyetlenebb/szarabb, még akár ki is emelkedhetnek a Brittek, de ez kb olyan mint a liftben azt szagolgatni ki fingik kevésbé büdöset.

Ennyi erővel én meg az ókori Görög városallamok eltünesét a a nyugati kultúra és tudás letéteményeseinek eltünesét sajnálom..
Ne mai mércével ítéljük más kor, más korszellem dolgait.
Ez pont olyan, mint Churchillre rahuzni, hogy rasszista volt. Hát ki a fszom nem volt rasszista akkoriban? Egyébként meg még elég visszafogott volt
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Mi lenne a magyarsagunk reneszansza?
Ez nagyon nagy téma, de röviden pártállástól függetlenül felismerni egymásban az értékeket és a jószándékot. Egy jó ügy érdekében közös minimumot meghatározni amiben egyetértünk és amiért cselekszünk. Hiszek benne, hogy lelkünk mélyén mi magyarok egy szabadságszerető, testvéries, kreatív és bátor nép vagyunk. Lehet, hogy lehülyézzük egymást a fórumon, de pl biztos vagyok benne, hogy sokan vagyunk akik ilyen vagy olyan módon igyekszünk a közösségért tenni az életben. Valahogy a magyar törzsek együtt fogaltak új hazát, együtt építettük fel az országot a tatár után, együtt védtük Európát az oszmántól, együtt vívtuk a szabadságharcokat és forradalmakat, volt nálunk reneszánsz, kiegyezés, magas tudomány és technológia, és végső soron nem a közös genetika tart össze hanem valamiféle lelküket. A reneszánszunk lehetőségét abban látom, hogy a keleti totalitarizmus és a nyugati liberalizmus között létezik magasabb minőség. Ha máshogy nem, majd a bajban ismét összekovácsolódunk, és eszünkbe sem jut mondjuk egy homokzsákpakolás után, hogy akikkel együtt sörözünk, azt előtte egy idiótának tartottuk :) Vannak példaképeim a magyar történelemből, akik ezt az összefogást megvalósították, de elég sok önkéntes munkát is végeztem, hogy tudjam nem utópia a bajtársiasság.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 946
113
Ne mai mércével ítéljük más kor, más korszellem dolgait.
Ez pont olyan, mint Churchillre rahuzni, hogy rasszista volt. Hát ki a fszom nem volt rasszista akkoriban? Egyébként meg még elég visszafogott volt
Világos! Én pont nem itélkezem, sőt arra igyekeztem rávilágítani mennyire felesleges azon szájkaratezni, hogy ki volt a "jobb" gyarmatosító, mert bár nyilván vannak itt is fokozatok, de ez mégis alapjaiban egy idegeb nép elnyomásárol, az ország természeti kincseinek lerablásárol szólt. Persze emellett épült vasút is meg néhány kórház, az is jellemzően a gyarmatosítók érdekei szerint.

Én speciel csípem Churchillt, és majd a gyomrom fordult ki amikor lattam az egyébkén nem rossz filmben a Darkest Hour-Ban az Földalatti jelenetben. Na az a történelem hamisítás.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 946
113
Ebben egyetértek, sokkal nagyobbra tartom az antik Egyiptomot, Helléneket, Rómát is mint bármeny modern birodalmat.
Róma a Görög kultúrából lopott-nőtt ki.
Egyiptom? Hát én nem vagyok elájulva tőlük, a relatív stabil rendszerüktől eltekintve, meg a építészeti örökségükön túl, nem látom miért kellene annyira csodálni őket.
Akkor már majdnem inkább a Perzsák! Törvénykezés, tudomány tekintetében is Egyiptom előtt jártak..
 
K

Kopi2000

Guest
Ez nagyon nagy téma, de röviden pártállástól függetlenül felismerni egymásban az értékeket és a jószándékot. Egy jó ügy érdekében közös minimumot meghatározni amiben egyetértünk és amiért cselekszünk. Hiszek benne, hogy lelkünk mélyén mi magyarok egy szabadságszerető, testvéries, kreatív és bátor nép vagyunk. Lehet, hogy lehülyézzük egymást a fórumon, de pl biztos vagyok benne, hogy sokan vagyunk akik ilyen vagy olyan módon igyekszünk a közösségért tenni az életben. Valahogy a magyar törzsek együtt fogaltak új hazát, együtt építettük fel az országot a tatár után, együtt védtük Európát az oszmántól, együtt vívtuk a szabadságharcokat és forradalmakat, volt nálunk reneszánsz, kiegyezés, magas tudomány és technológia, és végső soron nem a közös genetika tart össze hanem valamiféle lelküket. A reneszánszunk lehetőségét abban látom, hogy a keleti totalitarizmus és a nyugati liberalizmus között létezik magasabb minőség. Ha máshogy nem, majd a bajban ismét összekovácsolódunk, és eszünkbe sem jut mondjuk egy homokzsákpakolás után, hogy akikkel együtt sörözünk, azt előtte egy idiótának tartottuk :) Vannak példaképeim a magyar történelemből, akik ezt az összefogást megvalósították, de elég sok önkéntes munkát is végeztem, hogy tudjam nem utópia a bajtársiasság.
Pesszimista vagyok ebben a kerdesben, es ezt az erzest ez a forum (is) felerositette bennem....
 
M

molnibalage

Guest
Már bocs, de egyedül Britannia volt az, aki végig harcolta az egész háborút, előbb mint bármelyik szövetséges és tovább, mint a németek.


Harris egy dolgot akart, mindegyik brit katonát megmenteni. Bármi áron.
Kína itt felpofozna, de nagyon erősen. 1931-ben rohanták le Mandzsúriát a japók és a kínai japán "buli" 1945-ben ért véget.
De, ha még levonom a köztes időszakot, akkor is az 1937-es történettől folyamatos volt a háború 1945-ig.

De értem én, hogy Európa szereti a világ közepének képzelni magát.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Kína itt felpofozna, de nagyon erősen. 1931-ben rohanták le Mandzsúriát a japók és a kínai japán "buli" 1945-ben ért véget.
De, ha még levonom a köztes időszakot, akkor is az 1937-es történettől folyamatos volt a háború 1945-ig.

De értem én, hogy Európa szereti a világ közepének képzelni magát.
Ok. De a közmegegyezés szerint Mandzsúria még nem a 2.vh.
Legalábbis az európai történetírás szerint :D
No offence
 
  • Tetszik
Reactions: Ember

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 514
13 430
113
Kína itt felpofozna, de nagyon erősen. 1931-ben rohanták le Mandzsúriát a japók és a kínai japán "buli" 1945-ben ért véget.
De, ha még levonom a köztes időszakot, akkor is az 1937-es történettől folyamatos volt a háború 1945-ig.

De értem én, hogy Európa szereti a világ közepének képzelni magát.

Mandzsúria lerohanása 1931-ben Japán - Kínai háború volt. Úgy, hogy Kínában polgárháború dúlt, egy 15 + éve.

1938 - 39 között is csak Japán - Szovjet határháború volt, nem világháború, az sem érdekelt sokakat.

A Második világháború Európában az Német vs. Francia-Brit volt eredetileg, Európai háborúnak nevezték az Amerikaiak. A Szovjetunió lerohanásától Nagy Honvédő háború, Великая Отечественная война, Velikaja Otecsesztvennaja vojna. Pear Harbor és az USA elleni hadüzenetek nyomán Roosevelt jelentette be a tényleges Második világháborút, és a Britek lakonikusan A Háborúnak (The War) nevezték.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Róma a Görög kultúrából lopott-nőtt ki.
Egyiptom? Hát én nem vagyok elájulva tőlük, a relatív stabil rendszerüktől eltekintve, meg a építészeti örökségükön túl, nem látom miért kellene annyira csodálni őket.
Akkor már majdnem inkább a Perzsák! Törvénykezés, tudomány tekintetében is Egyiptom előtt jártak..
Igen a perzsa is nagyszerű. Azt nem tudom bizonyítani, hogy Zarathustrának lett volna köze Egyiptomhoz, maradjunk annyiban hogy nem volt, és sok szempontból talán látványosabbat produkáltak a követői, de ezt a történelmi időbeni közelség miatt is érzékeljük így. Törvénykezésben nem tudom mi alapján jártak volna előrébb, de majd utánaolvasok.
A görög kultúra viszont bizonyíthatóan az egyiptomiból nőtt ki, legalábbis a skolasztikus, mítikus alapokat tekintve. A legtöbb preszókratikus de Platón is azt állította, hogy egyiptomi papoktól tanulta a világnézetének alapjait. Megjelenésében más a görög de a világmagyarázó értelem egyiptomi eredetű, pl a görög istenek is az egyiptomiak megfelelői. Egyiptomra enyhe kifejezés, hogy relatív stabil, mert csak a tudomány mostani állása szerint kb 5000 évig ugyanaz az államszervezet, gazdaság és populációméret azt mutatja, hogy valószínűleg helyesek voltak az államszervezési ismereteik. Nagyon gazdag az egyiptomi kulturális örökség, a tudományban meg nem hiszem, hogy a perzsák mögött álltak, azok alapján ahogy a nagy piramist megépítették, illetve az eltelt időhöz képest milyen mennyiségű és minőségű művészeti és építészeti emlék maradt fenn. Valószínűleg csak a tudomány fókusza illetve a nép hozzáférése volt korlátozott. Én úgy gondolom, hogy az egyiptomi papság szándékosan tartotta a népességszámot, a technológiák elérhetőségét és a művészeti kánont egy optimálisnak vélt mértéken/irányban.
Egyszerűen nem az volt a társadalom célja, hogy a növekedjen, gazdagodjon, hódítson eljusson az űrbe stb, mások voltak a társadalmi célok. Kb mint ahogy egy tibeti buddhista vagy egy indiai fakír sem azért szegény mert nem megy neki a pénzcsinálás, hanem mert más célokat tart szem előtt.
Szvsz Egyiptom nélkül nem lett volna sem görög sem római sem modern európai civilizáció.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 946
113
Ha már görög egyiptomi kultúra, érdekes kérdés de szinte lehetetlen választ találni rá:
Mi történt volna, hol tartana ma a világ ha nem semmisült volna meg az Alexandriai könyvtár bő 2000 évvel ezelőtt?
Jó teoretikus kérdés, olyan 30-40-re teszik a más forrasból, hivatkozásból ismert technika-technológia eltünesét.

Ugye évezredes feltételezés, hogy az információ hozzáférésének hiánya a legnagyobb kerékkötője az egyén és a civilizáció fejlődésének, amire pont a mai kor az internettel a cáfolat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 818
113
Igen a perzsa is nagyszerű. Azt nem tudom bizonyítani, hogy Zarathustrának lett volna köze Egyiptomhoz, maradjunk annyiban hogy nem volt, és sok szempontból talán látványosabbat produkáltak a követői, de ezt a történelmi időbeni közelség miatt is érzékeljük így. Törvénykezésben nem tudom mi alapján jártak volna előrébb, de majd utánaolvasok.
A görög kultúra viszont bizonyíthatóan az egyiptomiból nőtt ki, legalábbis a skolasztikus, mítikus alapokat tekintve. A legtöbb preszókratikus de Platón is azt állította, hogy egyiptomi papoktól tanulta a világnézetének alapjait. Megjelenésében más a görög de a világmagyarázó értelem egyiptomi eredetű, pl a görög istenek is az egyiptomiak megfelelői. Egyiptomra enyhe kifejezés, hogy relatív stabil, mert csak a tudomány mostani állása szerint kb 5000 évig ugyanaz az államszervezet, gazdaság és populációméret azt mutatja, hogy valószínűleg helyesek voltak az államszervezési ismereteik. Nagyon gazdag az egyiptomi kulturális örökség, a tudományban meg nem hiszem, hogy a perzsák mögött álltak, azok alapján ahogy a nagy piramist megépítették, illetve az eltelt időhöz képest milyen mennyiségű és minőségű művészeti és építészeti emlék maradt fenn. Valószínűleg csak a tudomány fókusza illetve a nép hozzáférése volt korlátozott. Én úgy gondolom, hogy az egyiptomi papság szándékosan tartotta a népességszámot, a technológiák elérhetőségét és a művészeti kánont egy optimálisnak vélt mértéken/irányban.
Egyszerűen nem az volt a társadalom célja, hogy a növekedjen, gazdagodjon, hódítson eljusson az űrbe stb, mások voltak a társadalmi célok. Kb mint ahogy egy tibeti buddhista vagy egy indiai fakír sem azért szegény mert nem megy neki a pénzcsinálás, hanem mert más célokat tart szem előtt.
Szvsz Egyiptom nélkül nem lett volna sem görög sem római sem modern európai civilizáció.
Kár,hogy az egész úgy ahogy van,nem igaz-tömény hülyeség.
A népesség növekedését a kor technológiai lehetőségei maximalizálták,nem a papok.
Az Egyiptomi Birodalom többször is széteset,meghóditották,újraalakult,és folyamatosan változott is.
Egyiptom többször is megprobált hóditani,földrajzi helyzete és erőforráslehetőségei határolták be ez irányú lehetőségeit (kb mint Kináét is).
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 964
32 251
113
IA görög kultúra viszont bizonyíthatóan az egyiptomiból nőtt ki, legalábbis a skolasztikus, mítikus alapokat tekintve. A legtöbb preszókratikus de Platón is azt állította, hogy egyiptomi papoktól tanulta a világnézetének alapjait. Megjelenésében más a görög de a világmagyarázó értelem egyiptomi eredetű, pl a görög istenek is az egyiptomiak megfelelői. Egyiptomra enyhe kifejezés, hogy relatív stabil, mert csak a tudomány mostani állása szerint kb 5000 évig ugyanaz az államszervezet, gazdaság és populációméret azt mutatja, hogy valószínűleg helyesek voltak az államszervezési ismereteik. Nagyon gazdag az egyiptomi kulturális örökség, a tudományban meg nem hiszem, hogy a perzsák mögött álltak, azok alapján ahogy a nagy piramist megépítették, illetve az eltelt időhöz képest milyen mennyiségű és minőségű művészeti és építészeti emlék maradt fenn. Valószínűleg csak a tudomány fókusza illetve a nép hozzáférése volt korlátozott. Én úgy gondolom, hogy az egyiptomi papság szándékosan tartotta a népességszámot, a technológiák elérhetőségét és a művészeti kánont egy optimálisnak vélt mértéken/irányban.
Egyszerűen nem az volt a társadalom célja, hogy a növekedjen, gazdagodjon, hódítson eljusson az űrbe stb, mások voltak a társadalmi célok. Kb mint ahogy egy tibeti buddhista vagy egy indiai fakír sem azért szegény mert nem megy neki a pénzcsinálás, hanem mert más célokat tart szem előtt.
Szvsz Egyiptom nélkül nem lett volna sem görög sem római sem modern európai civilizáció.

A görög istenek alapvetően a proto-indoeurópai panteon istenségei, ahogy a római vagy az indiai vagy a skandináv stb. (még a nevek is sokszor megegyeznek, Zeusz (Pater), Jupiter, Djausz-Pita.)
Aztán ezeket igyekeztek az egyiptomi istenekkel megfeleltetni, de ez már a hellenisztikus birodalmak korában lehetett.
 
M

molnibalage

Guest
Igen a perzsa is nagyszerű. Azt nem tudom bizonyítani, hogy Zarathustrának lett volna köze Egyiptomhoz, maradjunk annyiban hogy nem volt, és sok szempontból talán látványosabbat produkáltak a követői, de ezt a történelmi időbeni közelség miatt is érzékeljük így. Törvénykezésben nem tudom mi alapján jártak volna előrébb, de majd utánaolvasok.
A görög kultúra viszont bizonyíthatóan az egyiptomiból nőtt ki, legalábbis a skolasztikus, mítikus alapokat tekintve. A legtöbb preszókratikus de Platón is azt állította, hogy egyiptomi papoktól tanulta a világnézetének alapjait. Megjelenésében más a görög de a világmagyarázó értelem egyiptomi eredetű, pl a görög istenek is az egyiptomiak megfelelői. Egyiptomra enyhe kifejezés, hogy relatív stabil, mert csak a tudomány mostani állása szerint kb 5000 évig ugyanaz az államszervezet, gazdaság és populációméret azt mutatja, hogy valószínűleg helyesek voltak az államszervezési ismereteik. Nagyon gazdag az egyiptomi kulturális örökség, a tudományban meg nem hiszem, hogy a perzsák mögött álltak, azok alapján ahogy a nagy piramist megépítették, illetve az eltelt időhöz képest milyen mennyiségű és minőségű művészeti és építészeti emlék maradt fenn. Valószínűleg csak a tudomány fókusza illetve a nép hozzáférése volt korlátozott. Én úgy gondolom, hogy az egyiptomi papság szándékosan tartotta a népességszámot, a technológiák elérhetőségét és a művészeti kánont egy optimálisnak vélt mértéken/irányban.
Egyszerűen nem az volt a társadalom célja, hogy a növekedjen, gazdagodjon, hódítson eljusson az űrbe stb, mások voltak a társadalmi célok. Kb mint ahogy egy tibeti buddhista vagy egy indiai fakír sem azért szegény mert nem megy neki a pénzcsinálás, hanem mert más célokat tart szem előtt.
Szvsz Egyiptom nélkül nem lett volna sem görög sem római sem modern európai civilizáció.
Tuti nem igaz.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Pedig de, nagyon magas szinten állt az orvostudomány, benne a születésszabályozás is, ami nem meglepetés, volt idejük bőven kifejleszteni az optimális módszereket.
A papság pedig nem csak a vallás őre volt (nem is volt olyan szavuk, hogy vallás, tehát a papságot akár arisztokráciának is hívhatjuk, de nem születési előjog volt) hanem a tudomány, művészetek és a politika letéteményese is. Mint ahogy a modern népességrobbanás is a vallás, tudomány, orvostudomány, családtervezés vagy annak hiánya eredménye.
Ma sok afrikai orszàgban a tudatlanság miatt lesz sok gyerek, míg az araboknál vallási motiváció dominál.


 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 409
4 996
113
Mai Index anyázás: A mai egy kicsit más mint az eddigiek. Nem bánják a kannibalizmust a repülőgép-baleset után halott társaikat felfaló túlélők

Azért más, mert most az index (szándékosan kisbetűvel) annyira mélyre süllyedt, hogy az már nem etikátlan, hanem erkölcstelen. A cikkben is végig azt ismételgeti, hogy "A módszer ugyan morálisan erősen megkérdőjelezhető, " Nem kedves index. Amikor emberek egy csoportjának a között kell választani, hogy halott társaik húsát egyék, vagy maguk is meghalnak, ami szöges ellentétben áll a saját hitükkel, és az emberi civilizáció tanításával, akkor nem írunk le olyat, hogy FELFALTÁK. Ha ezt képtelenek vagytok megérteni, akkor hagyjatok fel az újságírással, vagy minek is nevezik azt amit műveltek. Ha még arra sem vettétek a fáradtságot, hogy utána nézzetek, már így az 50. évforduló kapcsán legalább, hogy mekkora lelki válságot okozott ez nekik, hogy maga a pápa mentette fel őket, akkor minek ragadtok tollat/billentyűzetet? Úgy írjátok le, hogy "Nem bánják..." mintha érdemnek tekintenék. Nem kedves idióta szerző. Iszonyatos döntést kellett hozniuk, és jól döntöttek. A cím alapján azt képzelhetnénk, hogy lezuhant egy repülőgép, és pár kannibál utas nekiült jóízűen falatozni a halott utasokból. Hülye állatok.