Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Az egyertelmu usa imadatodra utaltam es arra hogy szerinted a nyugati kultura a legfejlettebb es legelhetobb es minden mas a kozelebe sem erhet.

Aztan jottek a feleseleges es indokolatlan, raadasul agyatlanul vivott haboruk. A gender es emberjogi faszsagok, a 2008as penzugyi valsag es annak felrekezelese, az eu az oroszok es mindenki basztatasa, aki nem hajlando alattvalokent viselkedni stb.

Én lennék az USA fan, aki folyamatosan röhög rajtuk és mondja, hogy mekkora barmok, hogy:
  • Minek létezik F-35B megnyomorítva a másik kettőt?
  • A well deck nélküli LHD-k...?
  • Az elbaszott LCS osztályuk?
  • A Zumwalt, amit akkor kellett volna elkaszálni, amikor a tervezett két testvérosztályt is felszámolták?
  • Az A-10 flottával való balfaszkodás, 5 éve hol kivonják őket pár éven belül nyilatkozattól eljutnak a "még 20 éves" benyögésig?
  • A B-52 flotta újrahajtóművezése, ha 30 éve meg lett volna, akkor mára kb. aranybány lenne, de most is hülyeségekere szórják a pénzr ehelyett...?
  • Azok a megjegyzéseim, amikor folyamatosan megjegyezem, hogy a hh-t lehozó vezetői garnitúra forog a sírjában tökletlen utódaikon?
  • A balfasz külpolitikájuk emlegetése?
Jesszus, milyen lehet egy USA fan...?
Kb. 50-szer írtam le, hogy rohadtul nem bírom az USA-t n+1 téren. Persze aki nem ért egyet azzal minden, aki őket nem csípi, akkor az csakis USA fan lehet. A Rákosi féle, aki nincs velünk, az ellenünk van mentalitás megint.
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Én lennék az USA fan, aki folyamatosan röhög rajtuk és mondja, hogy mekkora barmok, hogy:
  • Minek létezik F-35B megnyomorítva a másik kettőt?
  • A well deck nélküli LHD-k...?
  • Az elbaszott LCS osztályuk?
  • A Zumwalt, amit akkor kellett volna elkaszálni, amikor a tervezett két testvérosztályt is felszámolták?
  • Az A-10 flottával való balfaszkodás, 5 éve hol kivonják őket pár éven belül nyilatkozattól eljutnak a "még 20 éves" benyögésig?
  • A B-52 flotta újrahajtóművezése, ha 30 éve meg lett volna, akkor mára kb. aranybány lenne, de most is hülyeségekere szórják a pénzr ehelyett...?
  • Azok a megjegyzéseim, amikor folyamatosan megjegyezem, hogy a hh-t lehozó vezetői garnitúra forog a sírjában tökletlen utódaikon?
  • A balfasz külpolitikájuk emlegetése?
Jesszus, milyen lehet egy USA fan...?
Kb. 50-szer írtam le, hogy rohadtul nem bírom az USA-t n+1 téren. Persze aki nem ért egyet azzal minden, aki őket nem csípi, akkor az csakis USA fan lehet. A Rákosi féle, aki nincs velünk, az ellenünk van mentalitás megint.

Eppen ezert nem irtam hogy kritikatlan usa fan. Akar hiszed akar nem minden hozzaszolasodbol sut a neked ellentmondok irant erzett lenezesed. Engem ez az (egyebkent kivalo iro) Iain M Banks irasaibol sugarzo nyugati, liberalis demokracia abszolut fensobbseget hirdeto kulturrasszista es kirekeszto nezetre emlekeztet. Erosen.

Ja es egyebkent Rakosi nem mondott ilyet. Aki nincs velunk az ellenunk van idezet az Ujszovetsegbol szarmazik.Ezt Kadar parafralta ugy hogy aki nincs ellenunk az velunk van.

Ha nem hiszed nezz utana.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A világhatalom értelmezhetetlen a nagy földrajzi felfedezések előtt. Vicces, hogy a birodalom és világbirodalom fogalmakat összemosod.
Az értő olvasást jó lenen gyakorolni...
Egy nagy, de fejletlen ország GDP-je is lehet akkora, mint egy fejlett és kicsié. A különbség az, hogy akkor melyik országban hogyan élnek és mit állítanak elő...

Agyrém. A 2x2-őt kell magyarázni.

Ok, elfogadom az érved, de akkor Róma sem volt világbirodalom. Azt viszont te tartottad annak...

Egyáltalán nem csak a sok lúd disznót győz miatt volt Kína nagyobb gazdaságú, mint Európa.
Kína az 1500-as évekig GDP/fő-ben is ott volt, ahol Európa. Sőt, voltak időszakok, amikor a kínai GDP/fő nagyobb volt, mint a nyugat-európai GDP/fő.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_regions_by_past_GDP_(PPP)_per_capita
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Melyik részét nem érted annak, hogy az önmagában nem fokmérő, hogy egy gazdaság mekkora...? A Szu gazdasága is nagyobb volt, mint a magyar az szovjet katonák mégis jutalomként élték meg, ha itt szolgálhattak. Navajon miért is...?

Senkit nem érdekel, hogy mekkora votl abszolút értékben a kínai GDP. Jött Európa és a kínai partvidéken azt történt, amit ők akartak. Aztán jött Japán, kb. tizedakkora lakossággal és biztosan kisebb abszolút GPD-vel. Háborúzott Kínával és kisarcolta 4-6 éves japán GDP-t. Ez mire utal? Kínai erős birodalomra...? Megvan az a mondás, hogy "Törökország Európa beteg embere"? Az Ottomán birodalom maradéke sem volt kicsi, de alulfejlett és erőtlen volt a XIX. század végén.

Az is elle lett magyarázva, hogy a birodalom hosszútávú létet és stabilitást jelent. Ezétr is van az, hogy Nagy Sándor vagy mongol hódítás katonailag elképesztő, de ettől a meghódított területek integritása mai idő léptékkel is instant szétesett, nemhogy akkoriban, amikor minden lassabban zajlott.

A polgárháborús résszel nem tudom mit akarsz mondani, semmi köze a témához logikailag.

Igen, mindez igaz, az elmult 200 évre. Az azelőtti 2000 évre meg az igaz, amit írtam feljebb, hogy a kínai GDP/fő pariban volt, de sokszor nagyobb is volt, mint a nyugat-európai (megjegyzem, nyugati szakértők számolgatták ki).
Mégegyszer: GDP/főt írok, nem 100 millió kínai által megtermelt GDP-t viszonyítok 10 millió némethez, hanem 1 kínai vs 1 német.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Igen, mindez igaz, az elmult 200 évre. Az azelőtti 2000 évre meg az igaz, amit írtam feljebb, hogy a kínai GDP/fő pariban volt, de sokszor nagyobb is volt, mint a nyugat-európai (megjegyzem, nyugati szakértők számolgatták ki).
Mégegyszer: GDP/főt írok, nem 100 millió kínai által megtermelt GDP-t viszonyítok 10 millió némethez, hanem 1 kínai vs 1 német.
Képtelen vagy leszakadni erről és elfogadni azt, hogy Kína a XIX. században és a XX. század második feléig nem volt nagyhatalom...
 
M

molnibalage

Guest
Ok, elfogadom az érved, de akkor Róma sem volt világbirodalom. Azt viszont te tartottad annak...

Egyáltalán nem csak a sok lúd disznót győz miatt volt Kína nagyobb gazdaságú, mint Európa.
Kína az 1500-as évekig GDP/fő-ben is ott volt, ahol Európa. Sőt, voltak időszakok, amikor a kínai GDP/fő nagyobb volt, mint a nyugat-európai GDP/fő.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_regions_by_past_GDP_(PPP)_per_capita
Nem tartottam világbirodalomnak. Simán csak birodalomnak.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az is elle lett magyarázva, hogy a birodalom hosszútávú létet és stabilitást jelent. Ezétr is van az, hogy Nagy Sándor vagy mongol hódítás katonailag elképesztő, de ettől a meghódított területek integritása mai idő léptékkel is instant szétesett, nemhogy akkoriban, amikor minden lassabban zajlott.

Kína szerintem elég hosszú távon létezik már és biztosította az ott élők túlélését (nem mint egyéneket értem, hanem, mint népet, kultúrát). Persze közben jópár hanyatláson mentek át. Nade melyik másik birodalom lakói élték át az évezredeket olyan sikeresen, mint a kínaiak?

A polgárháborús rész Celebranak szólt, ő írta párszor le, hogy mindig polgárháborúk dúltak.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Képtelen vagy leszakadni erről és elfogadni azt, hogy Kína a XIX. században és a XX. század második feléig nem volt nagyhatalom...

Én sehol sem írtam azt, hogy Kína a XIX. és XX század második feléig az lett volna. Ellenben azt leírtam már párszor, hogy az ókortól kezdve 1800-ig az volt, majd 200 évig sehol sem voltak, most meg ismét azok.
Te vagy az aki párszor leírta, hogy Kína egy nagy nulla volt, meg semmit sem adott a világnak és ezt az utóbbi 200 év történéseivel bizonyítod.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Annyi bírom, ahogy a HTKA fórumának nagy megmondóembereinek véleménye mennyire üti egymást... Hollandiánál bezzeg számít, hogy még kalózokat sem állítja meg egyedül 10k km-re partjaitól, bezzeg egy nagyhatalomál egy másik nagyhatalom erejével dacolás az nem számít. He...?

A képesség megjegyzésed is vicces, akkor kérlek címezd zsoltinak éppen most ajánrozza azt, hogy az oroszok 50 év alatt már haradszorra építik újra a MAD képességet, ami nem bevethető katonai erő lényegében. A jenki flotta meg azért igenis használva van, legalábbis a CV-k és a rajtuk levő gépek.

Nehéz megállni röhögés nélkül..

Egy szót sem írtam a kalózokról.
Szerintem ha egy nagyhatalomnak van atomfegyvere, onnantól kezdve semmi szüksége nincs világot verő haderőre, hacsak nem olyan béna gazdaságilag, hogy csak erővel tud érvényesülni (ezt mindenki értse arra az országra akire akarja).
Véleményem szerint annyi kell neki csak, hogy azért holmi jöttment államocskák (vagy épp kalózok, ha már említetted) nehogy már belekössenek, mert mégiscsak hülyén nézne ki, hogy katonai erő hiján atomot vet be, amint az első ellenséges páncélos beteszi a lábát az országba.
Atom meg pont azért kell egy országnak, hogy ne támadhassa meg egy másik.
 
M

molnibalage

Guest
Én sehol sem írtam azt, hogy Kína a XIX. és XX század második feléig az lett volna. Ellenben azt leírtam már párszor, hogy az ókortól kezdve 1800-ig az volt, majd 200 évig sehol sem voltak, most meg ismét azok.
Te vagy az aki párszor leírta, hogy Kína egy nagy nulla volt, meg semmit sem adott a világnak és ezt az utóbbi 200 év történéseivel bizonyítod.
Az európai államok az 1600-as évek óta hoztak létre mindenféle "kereskedlmi társaságokat" és egyebeket és Kína parjaitől egy köpésnyiar kényszerítették a helyi erőket arra, amire. Kína nem tette ezt. Pont.
 
M

molnibalage

Guest
Egy szót sem írtam a kalózokról.
Szerintem ha egy nagyhatalomnak van atomfegyvere, onnantól kezdve semmi szüksége nincs világot verő haderőre, hacsak nem olyan béna gazdaságilag, hogy csak erővel tud érvényesülni (ezt mindenki értse arra az országra akire akarja).
Véleményem szerint annyi kell neki csak, hogy azért holmi jöttment államocskák (vagy épp kalózok, ha már említetted) nehogy már belekössenek, mert mégiscsak hülyén nézne ki, hogy katonai erő hiján atomot vet be, amint az első ellenséges páncélos beteszi a lábát az országba.
Atom meg pont azért kell egy országnak, hogy ne támadhassa meg egy másik.
Értem, akkor zsolti felé irányítalak ismét. Az oroszk a harmadik arzenál csere ellenére akkor miért fegyverkeznek teljesen eszement léptékben? Olasz GPD-vel olyan méretű haderőt tartanak fent és építenek, ami iszonyatos.

Mondom, vicces, amikor olyan emberek kommenjeit olvasom, akik folyamatosan az álláspontomat ekézik, de a ti véleményetek mégis üti egymást. Epic. :)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Erre kíváncsi lennék, hogy miért... Véleményem szerint az összes mára elért társadalomi vívmány a technika és természettudomány nélkül nem lenne, sōt a "társadalomnak" is ezeket kellene leképezni, csak valamilyen izmus mindig betúr a képbe, majd miután a saját meszesgödreit megtöltötte, továbbáll...

Pont azzal verjül atomjaira az egészet és visszük a vadhajtások irányába, mert azt gondoljuk, hogy nem a természettudomány törvényei a rendezōelv, hanem valakinek a lázálmai.

Amíg a természetben egyértelmű, hogy a meleg áramlik a hideg felé, addig sikerült eljutni a társadalmi szinten oda, hogy jogilag és szociális alapon a hideg áramlik a meleg felé.

Rendkívül kritikus vagyok az összes társadalomtudománnyal szemben. Lassan 5000 éve (?) megy a kísérlet, képzik a kiművelt fōket, de csak vadhajtásokra futotta. Érdekes módon az eddigi diktátorok mind valamelyik társadalom-tudományos izmusból vezették le, hogy éppen kiket kell kinyírni. Erre az lett a válasz, hogy az a bizonyos izmus rossz, kell egy másik. Odáig senki nem ment, hogy újradefiniálja a peremfeltételeket. Nagyjából olyan szerencsétlen próbálkozások sokasága volt eddig, mint a csillagászatban a geocentrikus világképben.

A társadalom tudomány eddig adós a maga Kepler-ével, Newton-ával, Hubble-jével, Einstein-ével... Amit eddig látok, az a geocentrikus világkép toldozása különbözō konstansokkal, ami ideig-óráig megfelel.

A technika és a természettudomány segíthet jobbá tenni a világot - mert a technika által lehet ott is kaja, ahol eddig nem volt, de a különbözō izmusok miatt ott is éhínség lehet, ahol eddig volt kaja...

Alapvetően egyet is érthetnénk, de ellenkezés helyett inkább egy idézet ami l sokkal líraibban foglalja össze mintha én magyaráznám el.

"„Természetesen sosem fogunk – és nem is kell, hogy ezt kívánjuk – visszatérni a kőkor ártatlan világához. Sosem tudjuk nem-ismertté tenni, amit a természet tudományos vizsgálata elénk tárt, miközben leírta számukra legapróbb részleteiben és a legtágabb körben a »természet zöld búrája« alatt rejlő képet. De amíg nem tapasztaltuk meg minden dolog egységét, nem mint természeti tényt, hanem élő jelenlétet, sohasem fogjuk, »helyesen« ismerni a világot.
Szekuláris világunkban megszokott, hogy a tudósokra az igazság letéteményeseiként, a művészetekre pedig szórakozásként tekintünk: úgy vélem, ez egy teljességgel elhibázott attitűd.
Talán meg kellene fordítani, mivel a költő feladata elénk tárni a valóság teljes látványát és tapasztalatát, mely magában foglalja emberiségünk minden aspektusát valamennyi kor kontextusában – avagy amely inkább minden kort meghatároz az örökkévalóval összefüggésben."
Kathleen Raine
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Jaj.
Akkor mégegyszer: Római Birodalom legnagyobb kiterjedése 117-ben 5,9 millió km2.
Ugyanebben az időszakban a Han dinasztia idején kb. ugyanekkora volt Kína is.
Amikor Róma még csak az Itáliai félszigetet birtokolta, a Qin dinasztia már kb. 20 millió ember fölött uralkodott. Akkor kik is alkották meg az első világbirodalmat? Jah, hogy a rómaiak amikor épp Hannibállal küzködtek, nem hallottak a kínaiakról? Le merem fogadni, a kínaiak sem hallottak a rómaiakról, még akkor sem, amikor Róma épp a legnagyobb volt.
Tévedés, kínai követek, felderítők jártak a Római Birodalomban az ellenkezőjéről azonban nem tudok.
Nem szeretve a kínaiakat azt kell mondanom, hogy pont ez a szemlélet háborít fel, hogy tudomást sem veszünk az egetverő különbségről.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Annyi bírom, ahogy a HTKA fórumának nagy megmondóembereinek véleménye mennyire üti egymást... Hollandiánál bezzeg számít, hogy még kalózokat sem állítja meg egyedül 10k km-re partjaitól, bezzeg egy nagyhatalomál egy másik nagyhatalom erejével dacolás az nem számít. He...?

A képesség megjegyzésed is vicces, akkor kérlek címezd zsoltinak éppen most ajánrozza azt, hogy az oroszok 50 év alatt már haradszorra építik újra a MAD képességet, ami nem bevethető katonai erő lényegében. A jenki flotta meg azért igenis használva van, legalábbis a CV-k és a rajtuk levő gépek.

Nehéz megállni röhögés nélkül..
Ne keverj ide, én nem ajnároztam, kijelentettem egy tényt, hogy az újabb atomütőerő mindig megbízhatóbb, hatékonyabb és hadrafoghatóbb/gyorsabb reagálású lesz mint a régi, HA használni kell.

Ebből adódóan annak aki építgeti az ABM rendszereket, jobban meg kell majd gondolnia hogy próbálkozik e egy első csapással egy ilyen ellen, vagy sem. Ezt a szerepét, ha úgy tetszik a folytonosságot a MAD-ban, jobban ellátja nyilván egy új arzenál, mint egy régi.

Kína kérdéskörét pár napja én indítottam el, TE már mostanra olyan szinten félrebeszélsz, hogy az hihetetlen. Kurvára nem arról volt eredendően általam indítva a szó, hogy Kína mekkora szuperhatalom a történelme folyamán végig, illetve azt meg pláne nem mondtam hogy az elmúlt 500, vagy 200 évben mennyire jelentősek lennének. Azt mondtam, hogy Kína egy nagyon régi múlttal rendelkező RÉGI(értsd nem 250, hanem sok ezer éves) ország, amely meg tudott maradni Kínának, így kiállta az idők próbáját úgy, hogy bizony sok sok találmányuk is volt, volt olyan korszak amikor nagyon jelentősek tudtak lenni, és most is azok, szerintem korrekt jövőképpel.

Én ennyit állítottam, nem mást. Erre jöttek aztán a hasonló okosságok, hogy ez a Kína nem az a Kína, a régi Kína lófasz, még az USA is nagyobb történelemmel rendelkezik, meg hogy beütötték őket az angolok, boxerlázadás, sokan vannak de csórók, szart se találtak fel, és különben is lószar jövőképük nincsen, mert sok az öreg és a kínai gazdagok tartják kézben az össz vagyon 30% -át.

Na én itt szálltam ki ebből.
 
M

molnibalage

Guest
Ne keverj ide, én nem ajnároztam, kijelentettem egy tényt, hogy az újabb atomütőerő mindig megbízhatóbb, hatékonyabb és hadrafoghatóbb/gyorsabb reagálású lesz mint a régi, HA használni kell.
Lassan 30-40+ éve tudjuk, hogy nincs olyan, hogy hatékonyabb atomütőerő. A MAD lényege, hogy képes vagy Mt-os hatóerővel elcsapni egy várost. Ennyi kell hozzá. Nem több. Ezt 50 éve minden ICBM tudja.

Ebből adódóan annak aki építgeti az ABM rendszereket, jobban meg kell majd gondolnia hogy próbálkozik e egy első csapással egy ilyen ellen, vagy sem. Ezt a szerepét, ha úgy tetszik a folytonosságot a MAD-ban, jobban ellátja nyilván egy új arzenál, mint egy régi.
Nincs jenki ABM rendszer, ami képes lenne ICBM-et lelőni és nincs semmiféle ABM rendszer USA területén, de várom a linket, ha mégis lenne, hogy hol. (AEGIS ashore nincs USA-ban.) Oo-ban is csak Moszkva körül van, de az ország nem csak Moszkva...

Kína kérdéskörét pár napja én indítottam el, TE már mostanra olyan szinten félrebeszélsz, hogy az hihetetlen. Kurvára nem arról volt eredendően általam indítva a szó, hogy Kína mekkora szuperhatalom a történelme folyamán végig, illetve azt meg pláne nem mondtam hogy az elmúlt 500, vagy 200 évben mennyire jelentősek lennének.
Az Internetben aza szép, hogy elég linkelni, ha elkövettél valamit.

https://forum.htka.hu/threads/beszélgető.489/page-155#post-448436
Hahaha, én meg azt látom hogy az egyetlen birodalom ami évezrdedeken át folyamatosan fennt tudott maradni, s most az élen van már megint.
Értem, akkor ezek szerint a mai Törökország = Ottomán Birodalom és mivel Róma, mint város létezik, akkor a Római Birodalom mai napig él Olaszország néven? Melyik Kínáról beszélsz? Melyik a nagy sárkány közvetle leszármazottja? A KNK vagy Tajvan? Oh wait, miféle birodalom az, ami nem is egy, hanem kettő? Bár Kelet-Róma is megvolt egy darabig, de érdekes módon azt ti nem kezeltétek annak. Akkor most mi is a birodalom...? Azt, amit egy hozzá képest tizedakkora lakosságú ország szanaszéjjel szopat vagy a világ túlsó feléről?

Azt mondtam, hogy Kína egy nagyon régi múlttal rendelkező RÉGI(értsd nem 250, hanem sok ezer éves) ország, amely meg tudott maradni Kínának, így kiállta az idők próbáját úgy, hogy bizony sok sok találmányuk is volt, volt olyan korszak amikor nagyon jelentősek tudtak lenni, és most is azok, szerintem korrekt jövőképpel.
Ez kb. olyan vicces, mint a modern Törökország és az Ottomán Birodalom köré egyenlőségjelet tenni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem ezt írtam. Jó lenne befejezni a hazudozást.

Nem fogom visszakeresni, hol írtad, ha érdekel
És ez hogyan jön a témához megint? Sehogy...
Kínaiul nem tudok, ezért sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom, de irreleváns a téma szempontjából.

(A következő lépés az lesz, hogy beidézet azt a turbómagyar UL kör/lánclevelet, hogy mi bezzeg megértjük az 1000 éves magyar szövegeket is - francokat, iszonyatosan nehéz olvasni és nagyrészt nem érthető átlagembernek - de bezzeg az angoloknak szótár kell az eredeti Rómeó és Júliához, ami persze szintén nem igaz.

Ugyebár te jöttél ezzel idézem, hogy ne mondhasd erre is, hogy a szádba adtam:

"A mai kínai államnak mennyi köze nincs a császárság korszakához. Főleg, hogy kettő Kína van..?"

Nyilván a mai Kína nem egy az egyben ugyanaz, mint az ókori Kína, na de azért csak nem lehet azt mondani rá, hogy semmi köze nincs hozzá. Ezért írtam oda, hogy ha a nép kb. ugyanaz, akkor az állam is kb. ugyanaz.
Attól még, hogy Magyar köztársaság csak 1989 óta van, ugye nem azt akarod mondani, hogy semmi közünk a Népköztársasághoz? Vagy a Magyar Királysághoz?
 
M

molnibalage

Guest
Nem fogom visszakeresni, hol írtad, ha érdekel


Ugyebár te jöttél ezzel idézem, hogy ne mondhasd erre is, hogy a szádba adtam:

"A mai kínai államnak mennyi köze nincs a császárság korszakához. Főleg, hogy kettő Kína van..?"

Nyilván a mai Kína nem egy az egyben ugyanaz, mint az ókori Kína, na de azért csak nem lehet azt mondani rá, hogy semmi köze nincs hozzá. Ezért írtam oda, hogy ha a nép kb. ugyanaz, akkor az állam is kb. ugyanaz.
Attól még, hogy Magyar köztársaság csak 1989 óta van, ugye nem azt akarod mondani, hogy semmi közünk a Népköztársasághoz? Vagy a Magyar Királysághoz?
De van. Csak nem voltunk naaaaaaaaaaagy, hatalmas, erős és innovatív birodalom. Hatalmas difi... Az, hogy Kínai birodalom átmentése vagy jogutód az nem ugyanaz. Már a jogutódlással is bajok vannak, mert ugye Tajvan...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az európai államok az 1600-as évek óta hoztak létre mindenféle "kereskedlmi társaságokat" és egyebeket és Kína parjaitől egy köpésnyiar kényszerítették a helyi erőket arra, amire. Kína nem tette ezt. Pont.

Az 1500-as évekig meg Kína is ugyanezt tette Indokínával, Indonéz szigetvilággal stb. Kb. 100 évvel hamarabb kezdték, mint Európa Csak aztán jött egy hanyatló periódusuk és lemaradtak, mint a borravaló.
De ugyanilyen hanyatlás Európában is volt. A görögök felvirágoztak, majd letüntek. A rómaiak után majd ezer év kellett, mire oda jutottunk ismét, ahova az ókori Róma.