[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Panoz:

A világot mozgató egyetlen valós ideológiát érdeknek nevezik. Nem az ideológia gyártja az érdeket, hanem az érdek az ideológiát - így az ideológia az együttműködésre vagy nem együttműködésre elsősorban magyarázat semmint ok.

Az EU-n belül valóban nincs nagytesó, mert az kívül van és USA-nak nevezik. Az EU nem a francia, német illetve a britek egymás iránti elismerésén alapul, hanem egészen más érdekek mentén jött létre, ahol mellesleg mindegyik – legalábbis egyenlőre – a legkisebb rosszat választotta, azaz egymást.

EU-orosz összeborulásra én is igen kicsi esélyt látok – mire ez eljön, addigra nem biztos, hogy még lesz EU (vagy akár Oroszország), legalábbis a jelenlegi formájában. Az egy más kérdés, hogy Európa minél hamarabb fogna össze a földrajzilag közvetlenül csatlakozó, vallásilag és kulturálisan is kapcsolódó nagy keleti impériummal (Róma és Bizánc szövetségéről beszélek), annál jobb lenne Európának. Én Európa alatt a kelet-európai kis népeket is értem.

Roni:

Fingom sincs, szerintem már megszerezték, amit akartak – ez pedig az EU-ra is kiható befolyás Ukrajnában. A klasszikus tétel szerint a Szovjetunió alapja Oroszország és Ukrajna volt.

Lehet, hogy ez igaz volt, de mostanra Kazahsztán és a sok kis egyéb isztán sokkal fontosabb lett, mint Ukrajna. Putyin új uniót akar, de ez kissé eltér majd a korábbitól, ha összejön: pl. nem kell hozzá feltétlenül Ukrajna, legalábbis a mai formájában.

Ha orosz-ukrán „kenyértörésre” kerülne a dolog (egyenlőre nem fog), akkor Ukrajna szétesne a keleti, orosz lakta és a nyugati, ukrán lakta régióra. Oroszország ezzel népességhez és területhez jutna, az EU-nak meg maradna egy fél Ukrajna nokedli gazdasággal és némi jó minőségű termőfölddel.

Ha jobban belegondolunk, ez milyen jó kis piszkos alku lehetne az oroszok és az EU között, nemde?
sf-confused.gif
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ígéretesnek tűnő BBC dokufilm.

http://youtu.be/gWtrbGWixRQ

http://youtu.be/2LZozsLYHD4
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Monte

"Ha orosz-ukrán „kenyértörésre” kerülne a dolog (egyenlőre nem fog), akkor Ukrajna szétesne a keleti, orosz lakta és a nyugati, ukrán lakta régióra. Oroszország ezzel népességhez és területhez jutna, az EU-nak meg maradna egy fél Ukrajna nokedli gazdasággal és némi jó minőségű termőfölddel."

Ehhez még gondoljuk hozzá a szervezkedő kozákokat Ukrajnában...
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
az unió célja, hogy ne legyen a tagországoknak önálló mozgástere, vagy ha úgy tetszik az EU létezésének egyik lényege (részben), hogy az orosz közeledést megakadályozza. én személy szerint örülök, hogy nem közeledik az orosz felém. megszoktam az európai tisztálkodási kultúrát, megkedveltem a zokni viselést, és örülök hogy kereszteződésben nem jön a sávomban szembe egy habzó szájú örült, aki verekedni is szeretne, hogy nem lopják el a csatornafedeleket, gondolom érthető. ennél még egy jellegtelen szarkupac EU is jobb, bármennyire megvetem.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Xfotel:

Nekerdez által linkelt bő negyedórás videót nézd végig (460. hsz – nem házszám!). Én kérek elnézést mindenkitől, de általában nem aprózom el a témát és más léptékben gondolkodom, mint sokan. Örvendek, ha Londonban vagy Párizsban még 60 évig kvázi jólétben fognak rinyálni, miközben nekem 25-30 év múlva nyugdíjam sem lesz – feltéve persze, ha megélem ezt a tisztes kort. Persze lehet venni a batyut oszt el lehet menni (GYF is megmondta), de én ezt rossz üzenetnek tartom a jövő szempontjából. Például az előbb említett okok miatt a saját jövőm szempontjából is. Ahhoz pedig, hogy Kelet-Európa sorsa kissé jobbra forduljon összefogás kell Kelet-Európában. Ha ez nem lesz, akkor így-is úgy-is akár orosz befolyás alá kerülhet a térség, pláne ha borul a bili az EU-ban. No mindegy, én szóltam előre…

Mac:

Belenéztem a videóba, de mivel az angol tudásom (is) szegényesnek titulálható, így jobbára csak Sanghaj városképén méláztam el pár percre. Nem semmi egy hely lehet.

Silirusglanis:

Ukrajna vergődik az EU és Moszkva között. A jelenlegi állapot pont megfelelő minkét fél számára. Az orosz-fehérorosz-kazah alakulat Ukrajna nélkül is kifejti a hatását a peremállamok (...isztánok) irányában. Európa oldaláról a Baltikum és Ukrajna maradt. A közös bennük annyi, hogy egyik régió/állam sem fog tudni szakadás nélkül változtatni a jelenlegi status quo-n. Akár a Baltikum, de főleg Ukrajna szakadásán az oroszoknak gyakorlatilag nincs mit veszíteniük - ez az, ami igazán durva. Egyenlőre azt látom, hogy Moszkva a közép-ázsiai térségben biztosítja be magát egyre jobban, ami könnyen a reális alapja lehet egy új orosz birodalomnak. Ha az oroszok tényleg összehoznak egy új saját uniót, akkor Ukrajna helyzete még ingatagabbá válhat.

Más:

Kelet-Európa összefogása nélkül a beáldozható perem maradunk, amikor a Nyugat a saját bőrét akarja majd menteni. A freemasonry Kossuth eszméje volt az, hogy a Duna-menti népeknek össze kell fogni. Teljesen igaza volt, ez lett volna az egyetlen esély arra, hogy ez a térség ne hol a Nyugat, hol a Kelet csicskája legyen. Ez a jövőt nézve is pont így igaz a mai napig.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Monte

"Kelet-Európa összefogása nélkül a beáldozható perem maradunk, amikor a Nyugat a saját bőrét akarja majd menteni. A freemasonry Kossuth eszméje volt az, hogy a Duna-menti népeknek össze kell fogni. Teljesen igaza volt, ez lett volna az egyetlen esély arra, hogy ez a térség ne hol a Nyugat, hol a Kelet csicskája legyen. Ez a jövőt nézve is pont így igaz a mai napig."

Az első mondatodban le is írod, hogy miért nem fog menni. Mert fizikailag védjük őket, és nem engedhetik meg elvesztésünket.

Megerősödhetnének ugyan (s mint izmosabb államok védenénk őket), de az nekik profitkiesést okozna (az erősödéshez pénz kell-nekik annyival kevesebb megy át a szivattyún; saját erőnkből megerősödni pedig azt jelentené, hogy felfut a gazdaságunk:ezt meg a saját piacuk miatt nem engedhetik meg). Marad az, ahogy nekik legjobban megéri: elszegényített peremként a V4 tagjaként védjük őket. Amikor Ukrajna elkezdett a Nyugat felé nézelődni, el is kezdték telepíteni az ipart hazánkba, mert így a határ kelet felé tolódott. Ez később az orosz nyakörvfeszítést követően leállt. Mondhatni, szar ügy.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Erről van szó. Nyugat-Európa hatalmai ugyanúgy gátolták ennek a régiónak az összefogását, mint például Sztálin és a SZU. Mindkét oldalnak az volt a jó, ha megosztott és egymással állandó konfliktusban lévő kis nemzetekre szakad Kelet-Európa. Egy kelet-európai egyesülés (nem a korábbi Monarchiára gondolok, hanem szélesebb alapokon nyugvó alakulatra) olyan hatalommá válhatott volna (válhatna, mert sosem késő), amellyel tárgyalni lehet, csicskáztatni nem. Ehhez sem Londonnak, sem Párizsnak sem pedig Moszkvának nem fűlt a foga.

Tisztában vagyok - legalábbis remélem - a realitásokkal, így amiről írok, az voltaképpen egy utópia. Elsősorban nem London, nem Párizs és nem Moszkva, hanem a keleti kis nemzetek nyakán ülő korrupt és rövidlátással küszködő elit miatt. Márpedig ennek a térségnek - benne Magyarországnak - túl sok sansza ezen kívül nem marad.

Az USA, Kína, Oroszország, India, Franciaország vagy például Németország is több tucatnyi államból vagy fejedelemségből állt össze, egyik sem egyetlen monolitikus képződmény. Ezekkel szemben az olyan kis nemzeteknek, mint mi vagy például a szlovákok az esélyük nulla. Legalábbis önmagukban ennyi.

Az megint egy más kérdés, hogy Trianon majd Jalta voltaképpen semmit nem oldott meg (nem is akart), csak konzerválta és "ideiglenesen" a szőnyeg alá söpörte a régió gondjait, miközben egymással szembefordította ezeket a népeket. Mindenki, aki azóta is határrevíziókról mesél illetve uszít a többi nemzetiség ellen pont ezeknek az erőknek az érdekeit szolgálja, akár tud róla, akár nem. Itt nem erre lenne szükség és nem ez a megoldás.

A megoldás a V4 országok + Románia, Bulgária, a volt Jugoszlávia és esetleg Ausztria közös uniója lenne, amely kvázi független a jelenlegi EU-tól. Ennek az uniónak ki kellene egyeznie Nyugat-Európával és Oroszországgal, ha úgy tetszik, akkor a mérleg nyelvének szerepét tölthetné be, miközben mind gazdasági mind katonai oldalról megkerülhetetlen tényezővé válna. Ez az út vezethetne el ahhoz a nagy közös szövetséghez végül, ami a Gibraltárnál kezdődne és Vlagyivosztoknál érne véget.

Európa számára ennél kedvezőbb és biztonságosabb hosszú távú jövőt nem tudok elképzelni. Ez nem azt jelenti, hogy rosszban kellene lenni például az USA-val vagy Kínával, de eleve más alapokra kellene helyezni a továbbiakat. Ha az EU és Oroszország szembefordul vagy összerúgja a port, az mindenki másnak jó lesz, csak Európának és az oroszoknak nem. Ugyanígy: ha az EU vagy Oroszország szétesne, az megint mindenki másnak jó lenne, csak nekünk nem.

Nyugat-Európa rendelkezik egy valódi unió alapjaival, Oroszország szintén. A kakukktojás Kelet-Európa: amíg itt nem rendeződik a kis nemzetek sorsa és nem fognak össze, addig senki sem veszik őket komolyan, maximum hangzatos lózungokat fogunk hallani, miközben ismét végigrongyol majd rajtunk a történelem.

Szerintem ez az egyetlen igazi és jó megoldás, de az is igaz, hogy szerintem ebből semmi nem lesz, vagy nem tudom, minek kellene történnie ahhoz, hogy végre felébredjünk.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
látom nem aratott nagy sikert az orosz-fóbiás hozzászólásom :) elfogadom. magyarokból általában ilyen véleményeket csalnak elő az oroszok, a történelmi tapasztalatok miatt, ahogy a magyarok is örökké pusztító hunok maradnak a nyugatiaknak, akárhogy védjük őket a töröktől, vagy szabadítjuk ki a keletnémeteket.

a középeurópai unióval megint egy húron pendülünk, Montezuma. az osztrák-magyar monarchiát porolgatjuk, egy jól működő dolog volt. a volt kisantantokból a gondolat is zsigeri ellenállást váltana ki, tehát nagyon kerülő úton lehetne ezt beadni nekik.

a szerbek békepipáját említeném. számítottam is valami ilyesmire. a horvátok és szerbek belépésével tovább nő a régió súlya az eu-n belül, tehát ha semmit sem teszünk akkor is a közép európai unió felé haladunk. és ezt a semmittevést a magyar külügy továbbra is elszántan űzi.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Xfotel:

OFF:

Nem vagyok a Monarchia híve (sem), de elismerem, hogy összességében nem az volt a legrosszabb időszak a magyaroknak. (Sőt, még csak nem is Kádárék korszaka, sem nem a rendszerváltás óta zajló jelenkor sem. A múlt csak annyira érdekes, amennyire a jövőt determinálja.)

Nekem tetszik a demokrácia, mivel még nem vert orrba senki olyan, aki előtte elvitt egy nagy fekete autóval – legalábbis eddig - pedig évek óta terjesztem itt az elmebajom. Ha jobban meggondolom ez a fórum szinte egy személyre szabott terápia a napi szintű kollektív elmebajjal szemben.

Fingom sincs, hogy kiknek vagy miknek néznek minket a Nyugat egyszerű honpolgárai, de <i>– legalábbis szerintem</i> – nagyjából egy rebellis kis kellemetlen népségnek talán. Igaziból annyira nem érdekel a véleményük, nyilván őket sem érdekli az enyém.

Nagyon sajnálom, de én szar reklámja lennék a Monarchiának illetve az összes többi olyan birodalomnak, ami nem esik egybe az ideámmal – és emellett kitartok. (Legalábbis addig biztosan, amíg nem jön értem egy nagy fekete/barna/kék/fehér/akármilyen autó, hogy elvigyen oda, ahol majd „jobb belátásra térítenek”. Előre jelzem, hogy ebben az esetben természetesen meggyőzhető leszek, ész érveknek nem állok ellen.
sf-wink.gif
)

A Habsburgok irányította Monarchia, a SZU irányította KGST, az USA vezette NATO és a Brüsszel által vezénylet EU egyvalamiben közös: egyik sem Kelet-Európa népeinek érdekeit szolgálta/szolgálja. Hogy ez per pillanat még mindig sokkal jobb helyzetet jelent nekünk, mint például egy fekete afrikai katonai diktatúrában élőknek, ennek őszintén örülök és nem is vitatom. Ettől függetlenül a mostani - számunkra valóban - boldog békeidőket igen törékenynek látom.

Isten bocsássa meg nekem, de nincs oroszfóbiám sem. Tudom, hogy illene – igyekszik is az ember – de nem megy, (még akkor sem, ha emiatt rossz magyarnak számítok). Nekem attól a játéktól van fóbiám, amit az oroszok, az amerikaiak, a kínaiak (és a többiek) játszanak. Csak ülök az egyik gyalogon és – meglehetősen alacsonyról – próbálom megérteni azt, hogy is áll a nagy sakkparti. Mindezt annyiból, ameddig ellátok – a többi csak a fantázia szüleménye.

ON:

Kelet-Európa kis népei csapódnak hol keleti hol nyugati centrumokhoz, ahelyett, hogy összefogva önmaguk is egy centrummá válnának. A régió számára ezt az utat látnám egészségesnek. Európa számára meg a "fóbiáddal" való hosszabb távú megbarátkozást.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Isten bocsássa meg nekem, de nincs oroszfóbiám sem

 

Ez rendben van . ....miért is kellene?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Boki!

Nem tudom, hogy miért kellene. Emlékeim szerint volt egy 1848-49-es menet, aminek az orosz cár vetett véget, de nem azért, mert haragudott a magyarokra, hanem azért, mert a cári birodalomnak stratégiai érdeke volt a Monarchia egyben maradása.

Volt két VH is (főleg a 2-es számú), ahol ellenségünk volt Moszkva, bár az utóbbinál mi voltunk a támadó fél.

Volt egy 1956, ami megint úgy ért véget, ahogy, azok beleegyezésével és passzív támogatásával, akik például most a szövetségeseink.

Akárhogy is nézem, ez 1100 év alatt összesen 4 akció (az is kissé felemás az agresszor szerepét illetően), ami alapján nekünk átlagosan 275 évente volt egy afférunk velük. Ettől nem lesz fóbiám.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Montezuma said
Üdv Boki!

Nem tudom, hogy miért kellene. Emlékeim szerint volt egy 1848-49-es menet, aminek az orosz cár vetett véget, de nem azért, mert haragudott a magyarokra, hanem azért, mert a cári birodalomnak stratégiai érdeke volt a Monarchia egyben maradása.

Volt két VH is (főleg a 2-es számú), ahol ellenségünk volt Moszkva, bár az utóbbinál mi voltunk a támadó fél.

Volt egy 1956, ami megint úgy ért véget, ahogy, azok beleegyezésével és passzív támogatásával, akik például most a szövetségeseink.

Akárhogy is nézem, ez 1100 év alatt összesen 4 akció (az is kissé felemás az agresszor szerepét illetően), ami alapján nekünk átlagosan 275 évente volt egy afférunk velük. Ettől nem lesz fóbiám.
Lehet  de jobb valós lehetőségünk nincs.  Jelenlegi Euró atlanti rendszerben nemzetünk halálra van ítélve.   Megosztott Kelet-Európába jelenleg pont az oroszoknak nincs szövetségese. Hazánk elhelyezkedéséből adódon Balkán ellenőrizni lehet. Valamint oroszok egyik közvetlen szövetségese pont az egyik testvér nemzetük a kazakok. Így viszont Putyinéknak kedvező feltételekkel lennék a vazallusaik. 

Nemzetünknek első szorban most is nyugalomra lenne szüksége, hogy végre építkezésünk. 
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Xfotel: Sehová. Mindkét állam önmagában is nagyhatalomnak számít, pláne regionális szinten. Véleményem szerint a kicsiknek kellene összefogni, nem pedig megint betagozódni valamelyik nagy mögé, mert ezzel csak adnánk a sz..rnak egy pofont.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Sziasztok !

Úgy vélem ha az EU biztonságát új alapokra kívánják helyezni meg kellene mondani pl Merkel asszonynak hogy szüntesse meg a német nemzeti haderőt és a nemzeti védelemstratégiát  ,mindenki tegyen így , és legyen felállítva az összeurópai hadsereg! Hamar kiderülne hogy ki is gondolja komolyan az EU-t vagy ki az aki tisztán a gazdasági előnyökért van benne ! Egy ilyen haderő oda koncentrálhatna ahová kell pariban lehetne akár az USA haderejével is!

Más kérdés hogy erről Anglia vagy Franciaország sohasem mondana le mivel nagyhatalomnak gondolják magukat és sohasem mondanának le az önnállóan vívott piszkos kis háborúikról vagy hogy önállóan védelmezzék a vélt vagy valós érdekeikeket!

Például Franciaország nem villoghatott volna a kalasnyikovos gyerekkatonák ellen ha beavatkozásnak konszenzusosnak kellett volna lennie! Ugyanez igaz Libiára is!

Ha ez az európai haderő felállna a V4 + Románia és Bulgária hamar  határvédő szerepben találná magát.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
Montezuma said
Xfotel: Sehová. Mindkét állam önmagában is nagyhatalomnak számít, pláne regionális szinten. Véleményem szerint a kicsiknek kellene összefogni, nem pedig megint betagozódni valamelyik nagy mögé, mert ezzel csak adnánk a sz..rnak egy pofont.
Na csak azért kérdezem, mert bármennyire is kötelező érvényű jelenségeket okoz a svédarab lázongás mondjuk a szlovák külkereskedelemre nézve, a németeknek a következő körben nem a görögöket, hanem az olaszokat kell kihúzniuk a szarból (a Mackensen által linkelt BBCs dokumentumfilm szerint) amihez nagyon nem lesz kedvük - így valószínűbb hogy vonzóbbnak tűnne nekik ez a blokk (keletnémetország, baltikum, szudéták, erdély).

így az unióból maradna egy latin/brit izé, ahol a németek kiszállásával vélhetően elgördülne az akadály a törökök elől, főleg hogyha a bulgárok és görögök is keleti blokkhoz tartoznának. ahogy én képzelem az osztrákok biztos kihagynák, a másik tuti kimaradó a (francia-amerikai közös győzködésre) románok.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nekerdez:
A magyar nemzet elsősorban nem az EU vagy euroatlanti kötelék miatt van „halálra ítélve”, hanem önmaga illetve az elmúlt ezerakárhány évnyi történelmünk miatt. Ha őszintén végignézzük az elmúlt évezredünket, akkor azért bőven találni rést a nemzet összetartásán/pajzsán. Az, hogy minket (is) lehúzóra vettek, ahhoz bőségesen hozzájárult a saját belső nemzeti/népi hozzáállásunk akár saját magunkhoz is – az egy más kérdés, hogy erre mennyiben segítettek rá kívülről is (mivel nemcsak megosztottak, hanem kicsik is vagyunk, így a nagyok nyilván könnyen és simán hatékonyak lehettek ebben a kérdésben). Ez természetesen nem mentesíti az idegen hatalmakat az erkölcsi/etikai felelősség alól, de ez maximum csak a kicsiket és néhány idealistát hat csak meg – a valós nagyhatalmi érdekek szintjén ez nem tényező.
A nemzetünknek két esetben lesz csak nyugalma:
1. idegen hatalmak katonailag megszállnak és ránk kényszerítik a saját rendjüket
2. a kicsi államok – már nekem lerágott csont – összefognak egymással
A harmadikat kihagynám, mivel az az Örök Nyugalmat jelenti. ;D

Xfotel:
A latinok vagy a britek is európai népek, ők is Európa. Egészségesebben működne az Unió, ha a déli laton népeknek is lenne egy saját kis uniója, de mondhatnám akár – már megent :S – kelet-Európát vagy a Skandináv térséget. A szűkebb, földrajzilag és/vagy kulturálisan természetesen összefüggő régiók együttműködése regionális szinten közel egyensúlyi állapotot hozna. Több így működő régió közös és összehangolt együttműködése is ugyanezt eredményezné nagyobb szinten. Minden más struktúra borulásra van ítélve, kivéve, ha például egy katonai puccsal szűk kézbe kerül az irányítás és kőkemény diktatúrát vezetnek be. Ez néha sikerül.

Chimera: Gyakorlatilag ez van.

ON:
Kelet-Európa csak egy négyzet a sakktáblán – ellenben térjünk is vissza inkább a játszmára a Nagy Táblán:

Azt látjuk, hogy Egyiptomban a küszöbön áll (vagy már írás közben be is következett) egy katonai diktatúra bevezetése, ami általában ritkán megy probléma mentesen (értsd: polgárháború nélkül). A táblán Egyiptom bábuja is inog – de Törökországért és Jordániáért sem tenném a kezem a tűzbe, Irak vagy Szíria meg eleve nem kérdéses.
Állítólag Szíriában nyolcvanezer külföldi zsoldos harcol a kormány oldalán, javarészt iraki, jordán, jemeni és iráni siítákból „verbuválva”. Miután egyre több nemzet és hatalom érintett közvetlenül is Szíriában, így nem kizárt, hogy Putyin nem tévedett: itt dől el az Új Világrend további menete/sorsa. Hogy ez mit jelent? Szó szerint azt, amit jelent. Így vagy úgy, de eldől a „hogyan és merre tovább világ?” kérdése.
Dagad a lehallgatási botrány is, itt valakik nagyon megkavarták a sz@rt a biliben. A japánok után a törökök is bekérették az USA nagykövetet eme kis baki miatt, miközben a török külügy lazán zsidóz az otthoni balhé(k) miatt. Bár nem áll távol tőlem bizonyos konteók elfogadása, de ez most speciel nagy mellélövés volt. Egyiptom, Jordánia, Irak, Szíria és Törökország belső/külső destabilizálása egyetlen államot zár végzetes gyűrűbe: Izraelt. Azok, akik besegítenek kívülről Egyiptom, Törökország, Szíria, Irak stb. destabilizálásába, azok Izrael háborúba sodrását akarják. (Ehhez persze adott a szükséges izraeli vezetés is, messze nem szem előtt tartva az ott élő zsidó lakosság valódi és hosszú távú létérdekeit.)
Visszatérve a Táblához én látok bizonyos törekvéseket/lépéseket, amelyek a Távol-Keleten Japánt, a Közel-Keleten pedig Izraelt akarja indirekt módon beugratni egy komolyabb háborúba. Az nem tiszta, hogy azonos vagy ellenérdekelt oldalak dolgoznak-e a világ két régiójában egy időben ugyanazon a „projekten”.
Moszkva és Washington már csak a szíriai békekonferencia meghiúsulásának hivatalos bejelentésére vár – mivel egy eleve halálra ítélt konferenciáról van szó, így ez csak szemfényvesztés, semmi más.

Írás közben jött a hír, hogy az egyiptomi katonai puccs megkezdődött, Murszi már házi őrizetben van.

A mai nap egyetlen jó híre: Észak-Korea megtette, amit Dél-Korea kért: él a forródrót és megnyílik a közös ipari park. Amikor az egyik régióban beindul a balhé, a másik hirtelen elcsendesedik, majd fordítva. Halálos ujjak zongorázzák ezt a dallamot.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
<i>Írás közben jött a hír, hogy az egyiptomi katonai puccs megkezdődött, Murszi már házi őrizetben van. </i>

Az egyiptomi események bizonyítják, hogy az „arab tavasz” nem a demokratikus megújuláshoz, hanem a káoszhoz vezetett.......
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Tettem is képet a játékba Fahd apc-t. Volt kép róluk a hírekben.
 
Status
Not open for further replies.