[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 176
83 100
113
sulyid said
Abból már lehet finanszírozni egy hadsereg és az ahhoz köthető hadiipari vállalatok modernizálását...
Lehetne, ha nem lenne korrupcio... sajnos ebbol is ellopnak,.... minden héten kiderul valamelyik hadi cégnél vagy magas rangú tisztnél, hogy sikkasztott....Minden héten valakit becsuknak sikkasztásért..
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Ilyenkor egyetértek a kínaiakkal, egyszerűbb 1-2 ember tarkónlőni a résztvevő fejesek közül, és máris kevesebbet és ritkábban fognak lopni...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 876
31 300
113
boki said
<blockquote>sulyid said
Abból már lehet finanszírozni egy hadsereg és az ahhoz köthető hadiipari vállalatok modernizálását...

Lehetne, ha nem lenne korrupcio... sajnos ebbol is ellopnak,.... minden héten kiderul valamelyik hadi cégnél vagy magas rangú tisztnél, hogy sikkasztott....Minden héten valakit becsuknak sikkasztásért..</blockquote>
Ha minden héten akasztanának egy magasrangú tisztet vagy hadiipari fejest, akkor hamar javulna a korrupciós mutató.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 176
83 100
113
Este így olvasgatva rátaláltam az indexben erre a cikkre, azt hiszem már valaki linkelte angolul. Lehet vitatkozni, hogy valloban ez helyes sorrend. De megutkoztem Oo-nál, hogy 78 korvettje van.. Nem tudom ezt honnan vették....

http://index.hu/tech/2013/06/22/melyik_a_vilag_legerosebb_hadserege/
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
boki said
Este így olvasgatva rátaláltam az indexben erre a cikkre, azt hiszem már valaki linkelte angolul. Lehet vitatkozni, hogy valloban ez helyes sorrend. De megutkoztem Oo-nál, hogy 78 korvettje van.. Nem tudom ezt honnan vették....

http://index.hu/tech/2013/06/22/melyik_a_vilag_legerosebb_hadserege/
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Russian_Navy_equipment

 

Viszont emez meg nem friss... Wiki ált. le van maradva 1-2 évvel.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 401
14 185
113
Éppenséggel lehet, hogy van annyi, mert a Tarantul osztályból jó sokat gyártottak. Viszont ami bajom van az ilyen számokkal, hogy egy kategóriába teszi pl a Taranult a Steregushchyjjal. Az első 500 a második 2000 tonna.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Xfotel:

Ha engem kérdeznél (szerencsére nem teszed
sf-laugh.gif
), akkor azt mondanám, hogy a világot illetve a nagyhatalmakat mostanra szimpla köztörvényesek bitorolják és irányítják, a legnagyobb tolvajbanda pedig az USA lobogó mögé bújva található. De mivel nem kérdeztél így én ezt nem mondtam és remélem, hogy rágalmazásért nem perel be egyik superpower sem illetve nem küldenek a fejemre egy drónt.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Montezuma said
Xfotel:

Ha engem kérdeznél (szerencsére nem teszed
sf-laugh.gif
), akkor azt mondanám, hogy a világot illetve a nagyhatalmakat mostanra szimpla köztörvényesek bitorolják és irányítják, a legnagyobb tolvajbanda pedig az USA lobogó mögé bújva található. De mivel nem kérdeztél így én ezt nem mondtam és remélem, hogy rágalmazásért nem perel be egyik superpower sem illetve nem küldenek a fejemre egy drónt.
Természetes nem... egyelőre... De már gyűjtjük... izé, gyűjtik rólad az adatokat! :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Zotyek Úr!

Tiszteltetem a gyűjtögetőket, csak annyit tennék hozzá, ha már én is listás vagyok akkor tényleg nagy szarban vannak.
sf-wink.gif


Sulyid:

Ha ezeket mind tarkón lőnék, akkor nem sok ismerős arc maradna a világpolitika nagy színpadán.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Montezuma said
Zotyek Úr!

Tiszteltetem a gyűjtögetőket, csak annyit tennék hozzá, ha már én is listás vagyok akkor tényleg nagy szarban vannak.
sf-wink.gif


Sulyid:

Ha ezeket mind tarkón lőnék, akkor nem sok ismerős arc maradna a világpolitika nagy színpadán.
Lásd kivel van dolgot... Hogy szeretnéd, bombát vagy MS Flight simulatort találjunk nálad? :)
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Montezuma said
Zotyek Úr!

Tiszteltetem a gyűjtögetőket, csak annyit tennék hozzá, ha már én is listás vagyok akkor tényleg nagy szarban vannak.
sf-wink.gif


Sulyid:

Ha ezeket mind tarkón lőnék, akkor nem sok ismerős arc maradna a világpolitika nagy színpadán.
Lehet, de a következő generáció már tudná, hogy mire kell felkészülnie, ha megpróbálná folytatni elődje politikáját...
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
Montezuma said
Xfotel:

De mivel nem kérdeztél így én ezt nem mondtam és remélem, hogy rágalmazásért nem perel be egyik superpower sem illetve nem küldenek a fejemre egy drónt.
valószínűleg nagyon hasonló a véleményünk. a többit bízzuk a magyar dróntechnikára :)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Monte mi a véleményed a két videoról?

Világon mely hadseregek mennyire erősek. Számok tükrében egy kicsit torz képet sugall.

Pl németek vs többi európai nemzet. Német hadsereg azért akkora amekkora mivel nincs igény nagyobbra de ez már párszor kitárgyaltuk. Lehetőségek és kepésségek terén angolok és franciák szintjén van.

 

De azért mostanában is érdekese dolgok zajlaka USA megint egy 2 lehallgatási botrány.

Oroszoknál gazdasági bűncselekmények kapcsán amnesztiát hirdetek, feltéve ha bűnelkövető az okozott károkat megtéríti.

 

Oroszország sok hibája ellenére nagy sakk partiba egyre biztosabb bástya. Aki mögé érdemes adott esetbe be rosálni.

 

Kis hazánkba meg elkezdőtőt az új feudalizmus, valamint a termőföld kiárusítása. Választások előtt 1 évvel. Felettébb érdekes hatása lesz.

 

Monte Európa és oroszok szövetsége jó lett volna. Egy biztos mi helyünk most Oroszok mellett lenne. Mivel mi nyugaton mindig is hunok maradunk, valamint nem vagyunk indoeurópai nép. Mi Közép-Ázsia nép vagyunk egyik rokon nemzetünk(valamint az ujgurok)  pl Kazakok. Akik oroszok egyik legfontosabb szövetségesei és barátai.

Valamint kazakoknál is él az Attila kultusz ,és minket számon tartanak mint testvér nemzet .

Emelet jelenlegi helyzetbe Európa kapcsát stratégia jelentőséggel is bírnák oroszok szemszögéből. Talán kisebb lenne a hűbér adónk, valamint érdekükben állhatna erősebb magyar gazdaság. Még annyit a témához, hogy elmúlt hetekben hazánk nemzeti pártjának elnökét oroszok egy elég magas szinten tartott konferenciájára, mint vendég előadót hívták meg.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Még annyit mindenki aki ezt a topicot olvassa ajánlom figyelmébe

Kapitalizmus: Szeretem
Én  harmadjára fogtam a mű teljes mondani valóját.

Nagyon érdekes, hogy Karter elnöksége követőn Amerikába bakok által támogatott és pénzelt elnökök voltak hatalmon.

Valamint ott is mennyire cudarul bánnak a középosztállyal.

Mű külön érdekessége, hogy bankoknak egyik napról a másikra 700 milliárdos mentő csomagot mikét vitték végig a törvényhozáson. Aminek felhasználását nem ellenőrzik. 
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Nekerdez!

Ne haragudj, de azt a 2 órás filmet nem tudom, mikor fogom végignézni, amikor kedvem lenne, akkor időm nincs, amikor időm lenne, akkor a kedvem hiányzik. Talán majd egyszer. A másik videót (csak 17 perc) végignéztem, erről néhány gondolat, ha már linkelted:

A feminizmus kicsit félre lett értelmezve, a gyakorlati feminizmus köszönő viszonyban sincs az egyenjogúsággal, azaz a nemek egyenlőségével – <i>csendben megjegyzem, hogy aki egyenlőnek gondolja a két nemet, az például képzelje el a csecsemő szoptatás esetét. </i>Az esély egyenlőség csak a biológiailag predesztinált feladatokkal összhangban működik, ellenkező esetben természetellenes, aminek a vége bukta – lásd a hivatkozott anyaszerep társadalmi szintű bomlását, ami a klasszikus családmodell bomlását is jelenti. Mivel a társadalom legkisebb sejtje a család, amilyen a családmodell pontosan úgy szerveződik a társadalom is.

Migráció:

Kelet-Európa nem tud nyugati szintű béreket fizetni – itt most nem arról a szűk rétegről beszélek, ahol azért ez működik, ez nem oszt és nem szoroz. Nyugat-Európa nem csak a termelési kultúrája, hanem az ezzel összhangban kialakult kereskedelmi kultúrájának köszönhetően is már jóval korábban átállt a termelésről a termelés menedzselésére (előfinanszírozására és a jatt leszedésére), ennek a struktúrája adott. A Kelet a másik pólus, ahol pedig a termelés futott fel a Nyugat „szponzorálásában”. A köztes régió beszopta: a termelés mennyisége és kultúrája alacsony, a kereskedelmi kultúra zéró, így gyakorlatilag nincs se ez, se az.

Most hallottam először beszélni ezt a professzort, szerintem teljesen tiszta és egyértelmű a logikája, ami számomra további aggasztó ötleteket sugall: A cigányok gyakorlatilag Európa keleti felének kurdjai, igaz, a kurdok az arabok rokonai, a cigányság az európai népeknek nem annyira, így nem teljesen igaz a hasonlat.

<i>(Elnézést, én a cigányságot cigányságnak nevezem, nem romának. Ennek az oka csak annyi, hogy a cigány származást magyarul cigánynak nevezik, ahogy a kínait kínainak a franciát meg franciának.) </i>

Ha a demográfiai mutatók gyorsulva (márpedig az említett aszimmetria sem lineárisan változik) változnak, akkor a ma ismert államok egy-két generáción belül tényleg összeomolhatnak. Egy ilyen szintű kollapszus Nyugat-Európának sem fog kedvezni, ki a fenének hiányzik a teljes határszakaszán permanens polgárháborús/háborús/anarchikus állapotok sorozata. Nyilván, aki időt nyer, életet nyer, a Nyugat számára az említett 40-50 évnyi „pufferidő” létfontosságú.

Miután egy egészséges állam/unió alapvetően egyensúlyban kellene, hogy legyen, így ésszerűbbnek tűnt volna az EGK mellett a KGST fenntartása, majd fokozatos integrálása a nagy közös EU létrehozásához. Igaz, így Európa keleti fele anyagilag jobban járt volna, ami értelemszerűen a nyugati oldal kisebb hasznát jelentette volna.

Az elit – nagyon ritka kivételektől eltekintve - általában szarik a közösség hosszú távú érdekeire - főleg, ha a saját rövid távú érdekeiről van szó - így valós segítséget nem nyújtottak abban, hogy a nagy közös EU valóban nagy és közös legyen. Ebből nekem az következik, hogy a valódi cél és a propaganda (már megint) köszönő viszonyban sincs egymással.

Ha globális szinten nézzük a világot, akkor valami hasonló jelenség tapasztalható a civilizációk viszonyában, még messzebbről nézve pedig az emberiség és a természet viszonyában is.

Sakk:

A Nyugat a Kelet ”leszedéséből” tudja/tudta finanszírozni magát. Amikor ez bedugul, akkor komoly bajok lesznek a „kerítésen belül” is. A Nyugat politikája is ezen elit időben történő bebiztosítását segíti elő. Ha borul Kelet-Európa, ez kettévágja a fejlett Nyugatot és az orosz impériumot. A nagy közös EU túlélésének egyik kulcsa az orosz vonal – ez viszont nem (lét)érdeke pl. sem az USA-nak sem Kínának. (Globális szinten hasonlóan fontos lesz/lehet majd az orosz-indiai reláció, ami további előfeltétele az egyensúly fenntartásának.)

A kis kelet-európai államok összefogása (nem először írok erről) az egyetlen esélye ennek a régiónak. Ha okosan játszanak, akkor ez lehetne az a kapocs, ami a legvégén a Gibraltártól Vlagyivosztokig tartó "birodalommá" lehetne. Egy olyan birodalom lenne, aminek az USA és Kína is csak bokázhatna, mivel egyikre sem szorulna rá semmilyen téren, ugyanakkor olyan szintű katonai erő összpontosulhatna, ami képes lenne megvédeni önmagát bárkivel szemben.

Ha ez nem jön össze, akkor néhány generáción belül a ma ismert Európa egyszerűen nem fog létezni, arról nem is beszélve, hogy közben a világ (és Európa) még közelebb kerül egy nagy háborúhoz.

Az én elméletem szerint egy erős európai-orosz( és indiai!) vonalra lenne szükség ahhoz, hogy az északi félteke- és ezzel akár az egész világ - társadalmi/katonai/gazdasági egyensúlyát – azaz a világbékét -  biztosítsa. Minden más út – szerintem – háborúba sodorja az emberiséget. Az USA vagy Kína túlhatalma csak bajt hoz a fejünkre végül.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Montezuma: Az EU Oo. összeborulásnak ideológai akadálya van. Amíg Oo. ösztönösen játssza a "nagy testvér" szerepét, illetve Putyin pártja helyett valami liberálisabb EU kompatibilisebb párt nem kerül hatalomra addig igencsak kevés az esély erre.

Az EU-n belül nincs "nagy testvér", No., Fr. és esetleg a britek kölcsönös hatalmának elismerésén alapul.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 052
113
Hát EU orosz összeborulás nem lesz csak ha Putyin helyére  Prohorov kerül aki az Euro bevezetését javasolta .

Az oroszoknak meg már csak Ukrajnát kell megnyerniük onnantól megy minden magától.

 

Hogyan látod Monte? megszerzik?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 176
83 100
113
Ha bárki más lenne Putyin helyett, foleg liberális, - amire kevés az esély- az Oo. széteséséhez vezetne...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 176
83 100
113
silurusglanis said
boki

Talán Zugjanov vagy hogy hívják nem bontaná szét az országot.
Ez igaz . De a 2018-as elnok választáson fog Putyin is indulni és valoszinu megnyeri.... a kovetkezon -2024-ben meg már tul oreg lesz Zjuganov a kommunista párt vezetoje.....
 
Status
Not open for further replies.