[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Durván átverik az egész világot? Kína valójában már súlyos recesszióban van
http://privatbankar.hu/makro/durvan-atverik-az-egesz-vilagot-kina-valojaban-mar-sulyos-recesszioban-van-286867

Az oroszok a pusztítás új formájára készülnek
http://index.hu/tech/2015/10/26/az_oroszok_a_pusztitas_uj_formajara_keszulnek/

Az ukrán és újabban a szíriai hadszíntéren is újfajta frontot nyitott az orosz hadsereg. Ugyan az elektronikus hadviselés koncepciója nem tegnap született, de a korábban sosem látott szintre fejlesztett orosz haditechnika még az Egyesült Államokat is felkészületlenül érte.
http://vs.hu/kozelet/osszes/putyin-a-jovo-haborujat-vivja-1026#!s0
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
OFF

Nem tudom mit kellene furcsálni azon, hogy ha megindul egy toronyházon belül bármelyik szint, akkor az egész összeroskad. Aki már látott robbantásos épület bontást az tudja, hogy jellemzően csak egy szintet gyengítenek meg robbantással. Mégis az összes szint összerogy. Az is, ami nem kapott gyengítést. Miért? Mert mindegyiket csak arra tervezték, hogy a fölötte lévő tömeget álló helyzetben megtartsa és nem arra, hogy a fölötte lévő tömeg egy szint összeomlásának megfelelő, 7-8 m/s sebeséggel érkezzen meg rá. Ez messze túl van a teherbírás betervezett biztonsági tartalékán. Az igaz, hogy az alsó szintek erősebbek. Annyival erősebbek, amennyivel nagyobb tömeget tartanak. De az alsó szintekre pont ugyanilyen arányban nagyobb tömeg üt rá az öszeomláskor. Teljesen mindegy, hogy honnan robbantják ki az adott szintet (felülről 1/3-nál, vagy felülről 1/6-nál, vagy a felénél, vagy a legalján), a lényeg hogy a szerkezet egy szintnyit gyorsuljon. Ha ez megtörténik, onnantól az összes szint meg fogja adni magát. Egyik sem képes megtartani a felette lévő tömeg és a megállításhoz szükséges gyorsulás szorzatát. Ha ez nem így lenne, akkor a robbantásos bontásnál minden szintet külön ki kellene robantani. Ha csak az épület alját robabntják ki, akkor a felette lévő rész egyben maradna és eldőlne, nem pedig összeroskadna.

Természetesen mivel megállítani egyik szint sem tudja az omlást, ha az összeomlás valahol felül kezdődik, akkor minden szint kevesebbet lassít a becsapódáskor a megérkező tömegen, mint amennyit az gyosul egy-egy újabb szint összerogyása után. Tehát a folyamat egyre gyorsulva megy végbe. Legfeljebb ez a gyorsulás nem azonos a szabadesés gyorsulásáva, hanem kisebb. Az alsóbb szintekre már olyan sebességgel érkezik a felette lévő tömeg, ami nagyon sok nagyságrendel haladja meg a teherbírásukat. Ésszerűetlen azt várni hogy az alsób szintek majd ellenállnak.

Pontosan ezt látni a felvételeken.

ON
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Hamár vita van a wtc-ről. A pentagonba csapódott tomahawk..ról készült több autópálya felvétel, de az fbi mindet elkobozta. Sose kerültek ki. Egy 6mp-s videó került ki a netre, ami egy közeli benzinkút kameráján készült. Azon kb 3 mp hosszan látható valami karcsú hosszú eszköz alacsonyan. A robbanás után a közeli utak mentén megálló katonák lőporfüstöt is éreztek. Ya, és az egyik lezuhant gépet másnap egy vidéki reptren látták. A wtc 2. Be bemenő gép meg egy távirányítású teherszállító volt. Neten nézni kell felvételeket.. Meg elolvasni, hogy hirtelen hova tünt az egyik wtc alól a trezórból a sok arany! Stb. Lehetne reggelig.....
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az semmi. A leomlott tornyok alja még öt nap múlva is vörösen izzott, azért mert nukleáris robbanás volt. Stroncium, Bárium, Tórium, Cérium, Lantán és Ittrium szabadult fel. A fősodratú persze ezt is elhallgatta...
http://www.nucleardemolition.com/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 831
113
Az oroszok ellenorzés alá vonták a Kozel-Keletet.....

http://www.debka.com/article/24976/Russia-overrides-Middle-East-cyber-waves
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Az oroszok ellenorzés alá vonták a Kozel-Keletet.....

Vagy inkább túl sok vodkát ittak
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Laiki:</b>

Sajnos (szerencsére!!!) ez nem így van: pl. Magyarországon bármely panelépület bármelyik födémje szakadna is le, az alatta lévő megfogja, nem fog lerongyolni a pincéig.
Ne keverd össze a hasznos terhek tervezési értékét azzal, amit a szerkezet (együtt dolgozva!!!) valójában elbír! Épületelem önálló teherbírása és tervezési értéke nem egyenlő az anyag valódi ellenállásával és az együtt dolgozó épületszerkezet együttes teherbírásával (teherátrendeződés, kiegyenlítődés és egy sereg egyéb faxság miatt).
<i>(Jó pár évtizeddel ezelőtt Angliában történt olyan baleset, amikor egy panelépületnél a leszakadó felső szinti födém végigtarolta az egész épületet – évtizedek óta gyakorlat, hogy bármelyik födémszint megfogja a felette lévő födém leszakadását!)</i>
Az amerikai szabványok magas épületek esetén ráadásul szigorúbbak, mint az európai előírások.

A másik gond, amit írtam: cső a csőben effekt, szintenként vízszintesen merevítve. A leszakadó szinteknek nincs akkora mozgási energiája (max. 3 m-t zuhan egy szint), hogy maga alatt, hozzá képest 6-szoros méretű, ráadásul jóval erősebb tartószerkezeteket lenullázzon úgy, hogy a gravitációval megegyező vektorral támad - a függőleges tartószerkezetek elsődleges feladata ugyanis a pont ilyen irányú teherbírás.
<i>
Ahhoz, hogy az bekövetkezzen, amiről írsz, előtte a teljes felső szinteknek a kigyengített keresztmetszetek felett vízszintes irányban kellett volna egyben eltolódnia úgy, hogy az összes függőleges irányú tartópillér a vízszintes lemeztartókra (födémekre) terheljen, de <b>ilyen elmozdulás nem történt</b> a WTC esetében. Ha nem együtt tolódik el az egész traktus, akkor óhatatlanul ferde szögben zuhan alább az épülettömeg - <b>pont ez történt</b> - így viszont a leszakadásnak oldalirányú kidőléssé kellet volna változnia, ami ráadásul tovább csillapítja az egész leomlást. A nullszintig történő függőleges leomlás nem jön össze magától!</i>

A függőleges irányú főtartók (faltárcsák, pillérek, oszlopok) esetén ezért van az, hogy pl. földrengések esetén sem a transzverzális hullámok által keltett "fel-le" mozgás, hanem a longitudinális (vízszintes irányban haladó, az amplitúdó megegyezik a terjedés irányával) hullámok miatt dőlnek össze az épületek, mivel olyan komoly kilengések/kihajlások és ezzel együtt olyan többletnyomatékok és többlet vízszintes nyíróerők ébrednek, amit a szerkezeti csomópontok már nem viselnek el.

Nos, ennél többet már tényleg nem tudok ehhez hozzátenni, igyekeztem úgy megfogalmazni a dolgot, hogy mindenki számára érthető legyen amiről beszélek.

<b>Roni:</b>
Nem hinném, hogy a vodka volt sok, inkább az, amit az oroszok ledaráltak itt pár hét alatt.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Oroszország és szövetségesei, illetve az USA koalíciójának hadereje között folyik a versengés Szíriában – állítja egy kínai szakértő.

Idehaza is vitatéma, milyen céllal nyúltak bele a közel-keleti darázsfészekbe a moszkvai vezetők azzal, hogy szeptember 30-án – formálisan Bassár el-Aszad elnök kérésére, s ezzel a nemzetközi jog előírásait követve – bevetették az orosz légierőt Szíriában.
Van, aki azt állítja: az Ukrajnában játszott szerepükről akarják elterelni a figyelmet. Más azt gondolja: az Oroszország elleni gazdasági szankciók miatt vágnak vissza az Európai Unió országainak – a légitámadások miatt még többen menekülnek el a térségből Nyugat-Európába, ami, ott egyre több gondot okoz. Maga Vlagyimir Putyin államfő és környezete szerint mindenekelőtt önvédelmi céllal avatkoztak be, mert a Kaukázus felől, illetve újabban a Közel-Keleten berendezkedett Iszlám Állam miatt több mint két évtizede terrorfenyegetettségben élnek az oroszok – amint erről az Oroszországot védi Putyin Szíriában című összefoglalóban is írtam.
Talán nem érdektelen, ha megnézzük, hogyan látja mindezt egy kínai szakértő. A Rusposter.ru október 10-én tette közzé a nemzetközi problémák tanulmányozására szakosodott egyik kínai ügynökség (Синьхуа) szakértőjének (Вань Чэнцай) jelentését arról, hogy milyen stratégiai meggondolások vezethetik Moszkvát, amikor ilyen eltökélten kapcsolódott be a közel-keleti háborúba.
Mint a kínai elemző írja: minden jel arra mutat, hogy az orosz akciók kilépnek a terrorizmus elleni küzdelem szokásos keretei közül: a diplomáciai és a geopolitikai elszigeteltségből való kitörést alapozzák meg. A katonai műveletek eredményétől függetlenül, az orosz lépéseknek jelentős és messze ható következményei lesznek a nemzetközi porondon. Szerinte a Kreml vezetői a következő stratégiai célokat követik:
http://bekialtas.blog.hu/2015/10/26/nem_csak_a_terroristak_ellen_harcol_putyin
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
WTC:
http://ebredezes.hu/911-bizonyitekok2/
http://azigazsag.hu/9-11-osszeeskuves.php
http://radicalpuzzle.blogspot.hu/2010/04/911-rejtelyek-hogyan-vertek-at-az-egesz.html?honnan=Nemzeti_Hirhalo
http://www.pentagonstrike.co.uk/pentagon_hu.htm
http://users.atw.hu/magtar/cikkek/tmsz/szept11.htm
http://2001szeptember11.lap.hu/

Lesz még egy ráadás, ha megtalálom. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 748
113
A WTC témához:

Én még azt el is tudom fogadni, hogy a szintek leszakadnak. Okés.
De az épület belső magja, hogy pitlibe roskad össze önmagába???
Ugyanis az ilyen épületeket egy erős belső maggal tervezik, ebben vannak a "szuper oszlopok" a betonmerevítés nagy része, és ugye itt vannak a lift aknák a lépcsők és a szellőztető rendszer függőleges alagútjai. Vagyis hosszú üregek és tömör oszlopok semmi egyéb.
Ez, hogy lenne képes önmagába összeomlani csak úgy?
Valaki okosabb világosítson fel erről!

World_Trade_Center_Building_Design_with_Floor_and_Elevator_Arrangment_hu.svg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 748
113
Csak még két kép/ábra az ilyen épületek belső magjáról:

sky_skeleton.gif

http://www.newmango.com/info-lsc/sky_skeleton.gif

inline-tall-wood-construction-diagram.jpg

http://g.fastcompany.net/multisite_files/codesign/imagecache/inline-large/post-inline/inline-tall-wood-construction-diagram.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 822
30 872
113
Nem vagyok mérnök, de ha a becsapódó repülő meggyengíti a szerkezetet, akkor (szerintem) nem kell a tartóelemek megolvadjanak ahoz, hogy összeroskadjon az egész, mert a tűz hőjétől felmelegedett fémszerkezet is jóval gyengébb lesz, mint amilyen szobahőmérsékleten lenne. És fölötte még mindig ott van az a súly, amit az ép szerkezetre méreteztek.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Az a gond ezzel hogy megolvadtak a tartóelemek, még amikor áll a torony látszik ahogy az olvadt fém csorog ki az ablakok közt. Ez a baj ezzel az egésszel hogy rész kérdésekben lehet magyarázatokat adni, de összességében olyan sok minden van ami nem stimmel hogy az több mint gyanús. De a legterhelőbb az ahogy a vizsgálatokhoz hozzá álltak, nyilvánvaló hogy nem vizsgáltak meg minden lehetőséget és nem is akarták, akarják.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Joker:</b>

Senki sem vitatja, hogy egy épületnek joga van összeomlani, ha belerepül egy utasszállító repülőgép, ezzel nincs is gond. Amivel gond van, az az, ahogy az összeomlás lezajlott.

Földrengés – távolról sem baráti gesztus Földanyánktól:
http://feol.hu/data/cikk/112/4755/cikk_1124755/2.jpg
http://www.penzcentrum.hu/images/content/201001/20-kina3_0120.jpg
http://www.hirarena.com/_user/page/news/249.jpg
http://pmdvod.nationalgeographic.com/NG_Video_DEV/951/927/earthquake-montage_480x360.jpg

Egy folyó kimosta a ház felét – szó szerint:
http://img.thesun.co.uk/aidemitlum/archive/01574/house-collapse_1574002a.jpg

Tetőszerkezet és padlásfödém leszakadása:
http://www.blikk.hu/data/cikk/2/24/93/57/cikk_2249357/01becsihaz.jpg

Toronyépület és a tűz!!!
http://www.iklimnet.com/hotelfires/imagesfire/slide0008_image013.jpg

Mindegyik esetben bizonyos épületszerkezetek és épületrészek képesek voltak egyben maradni, ellenben íme, egy ültetett robbantásos bontás, ahol két szinten nyírják el a tartóvázat minimális időeltéréssel:
http://vjm.hu/image/?id=18033&ext=jpg&th=a
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ha annak idején egy szörnyű baleset következtében repült volna bele egy gép az egyik toronyba és az ilyen formán összedől, valószínűleg sokkal kevesebben kapták volna fel a fejüket, hiszen az élet gyakran produkál hihetetlen eseményeket, ami meglepő eredményt hoz.

A WTC-vel a probléma ott van, hogy egy drasztikus világpolitikai fordulat indító eseménysora volt, ahol számtalan, egyidejűleg meglehetősen sok olyan esemény történt, aminek a levét a mai napig issza a világ, sőt, még csak most kezdi igazán.

Mérnök kollégákkal sokszor volt ez téma, beleértve a tornyok körüli anomáliákat is, viszont érdekes módon a szkeptikusabb szakemberek végső érve mindig az volt, hogy ezt nem képesek elhinni. Mármint nem a tapasztalt elképesztő erejű pusztulást, hanem azt, hogy erre szándékosan rásegítettek.
A fő szakmai érv az lett, hogy az aljas, előre megfontolt szándékot nem voltak képesek feltételezni az amerikai kormányról, miközben ugyanezt az aljasságot hihetetlen szintű kiképzéssel és szervezéssel simán megszavazták néhány szaúdi maszek pilótának és egy milliárdos ex-CIA figurának (<i>Ali baba és a negyven rabló</i>).

A WTC tornyok ledőlésével kapcsolatos szakmai vitát természetesen lehet még a végtelenségig folytatni, de nem érdemes, ugyanis nem ez a fő probléma az azóta már szép naggyá, ha úgy tetszik világméretűvé duzzadt és egyre növekvő terror elleni háborúval, gondolom ezt mostanra mindenki észrevette.

Ha az megnyugtatja a (zömében laikus) szkeptikusokat, akkor könyveljék el azt, hogy a WTC tornyok leomlása körül nincs semmi gyanús és hajtsák álomra nyugodtan a fejüket.

A helyzet az, hogy mostanra ez a téma már az egyik legkisebb világprobléma.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ha dollármilliárdos lennék, felépíteném az egyik tornyot és egy drón utasszállítót belereptetnék.
Egy komolyabb számítógépes szimulációt szívesen megnéznék. Készült már ilyen? Elvégre is az sokkal olcsóbb és szerintem van annyira hiteles mint az "egyelemű kontrollcsoport".
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
- 24 órán belül a spratly mesterséges szigeteihöz látogat a USS Lassen.

- Szaúdi herceget tartóztattak le Libanonban két tonna kaptagonnal a magángépén (kaptagon a cucc amitől a call of dutyban érzi magát az iziszes)

- a szóbeszéd szerint az eddig stabil Jordánia is átsodródott az oroszbarát tradicionális szunnita vonalra (ld. Egyiptom), a király kicsit kiakadt azon hogy kinyalták a terroristák seggét, erre mégis jordán pilótát égettek élve

a wtf tornyok kapcsán: nem hiszem hogy instant polgárháborús aduászt kapott volna Putyin Snowdentől. inkább a szabad fegyvertartással lesznek gondok.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<b>Wolfram:</b>

Sok esetben a tűz már kialszik, amikor a kiégett épület tartószerkezete megadja magát, tehát a szerkezetek összeomlása nem mindig a legnagyobb tűz és hőfok idején következik be. Az általános tűzgörbe (gauss-görbe) szépen megadja a leadott hőmennyiséget az idő függvényében, de ez nem feltétlenül követi le a szerkezet stabilitásvesztése.
A kigyengült keresztmetszetek a tűzgörbe leszálló ágában lévő időintervallumban is megadhatják magukat, főleg, amikor csökkenni kezd a hőmennyiség és a korábban beindult hirtelen hőtágulás után az anyag kezd lehűlni (zsugorodni).
A WTC tornyok födémjei acél rácsos tartók voltak (nagyon nem szeretik a tüzet), ugyanakkor az épület pillérvázában komoly vasbeton szerkezetek is voltak (elég jól bírja a tüzet).
Ami gyanús a dologban az annyi, hogy eleve könnyített szerkezeti tömegű építészet tette lehetővé ilyen magas építmények létrehozását, azaz az épületszerkezet fajlagos önsúlya nem túl nagy – ennek ellenére nullszintig, gyakorlatilag függőlegesen leszakadt mindkét épület, miközben az első és a második torony esetében kétszer, illetve fele akkora önsúlyú építménytömeg indult meg.
Az alsó harmad teherbírása ráadásul többszöröse a felső épülettraktus szerkezeti teherbírásának, ergo nem a leomlás ténye zavaró, hanem ismétlem: zéró groundig letarolt mindent a leszakadó felső hatodnyi épületszerkezet.

Ilyen szintű összeomlást általában külső rásegítéssel lehet elérni, az alsó harmad tartószerkezetei (főleg a vasbeton) egyébként mitől "lágyult" volna ki, amikor felső szinten égő tűz miatti a hő felfelé száll?

Ennek fényében kérdőjeles a progresszív összeomlás sebessége is, az alsó harmad úgy tűnt el, mintha nem is lett volna, miközben az épületszerkezet közbenső tartószerkezeti semmiféle „lassítást”, csillapítást nem eredményeztek az omlás közben.
<i>Volt szerencsém acél illetve vasbeton épületet is bontanom (robbantás nélkül), emiatt ez a tönkremeneteli lefolyás hihetetlennek tűnik!</i>


Feltételezem, hogy az efféle épületeket nem arra tervezték, hogy jelentős plusz vertikális terhelés elviseljenek... De ezt nem tudom, ugye. A tűz meg nyilván ott okozhatta a legnagyobb kárt a szerkezetben, ahol égett, vagyis ahol közvetlen láng volt és ahol a szerkezet is sérült már a becsapódó gép roncsaitól.


http://www1.ae911truth.org/home/344-building-7-implosion-the-smoking-gun-of-911.html
A WTC 7-es épület leomlása pedig a non plus ultra, ott semmi sem indokolta a totális tönkremenetelt.
https://www.youtube.com/watch?v=Zv7BImVvEyk
1:18-tól nézd és érdemes elgondolkodni, hogy mit is látunk.

A 7-es épülettel kapcsolatban nem igazán tudok mit mondani. Túl kevés felvétel van róla és a tudásom, vagy inkább "nemtudásom" alapján nem is akarom véleményezni.


http://www.abbaswatchman.com/wtc_core_cutter2.jpg
http://whatreallyhappened.com/IMAGES/wtc_columns_charges.jpg


Ezek a képek a világon semmit nem jelentenek. Vagyis jelenthetnének, ha mondjuk úgy 2001 szeptember 12-én készültek volna és ez igazolható lenne. És hogy miért nem? Mert nekem az ott egy lángvágó nyomának tűnnek... Ami nem is meglepő:
http://c8.alamy.com/comp/CP4679/dwarfed-by-the-debris-from-the-collapsed-world-trade-center-the-metal-CP4679.jpg
http://i26.tinypic.com/kcyqdt.jpg
 
Status
Not open for further replies.