[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Ezt válaszolta vissza szerző.

Nem rég beszéltem azzal a katona ismerősömmel, akinek véleményére sokat adok, és felhívtam egy ZMNE -n tanító barátomat is. Mindketten azt mondták: ne módosítsam a táblázatot, mert nagyjából jók a számok. Az egyes országok hadseregeinek fegyvernemi adatai mindenhol csak becsült számok. Senki nem tudja a valóságot (talán csak a Moszad :)), így az angol légierő pontos száma sem ismert. Vannak titkos bázisok és vannak gyárak, melyek ontják a felszereléseket. A RAF biztosan nem 300 gépből áll, és én nekik hiszek. Oroszország pedig építi az anyahajóit és ez lehetséges hogy akkor is így van, ha egy lelkes és beképzelt internetes ficsúr épp nem talál erről semmit a neten. Az amerikaiaknak 10 anyahajója van, de kettő vagy három egészen biztosan épül, még ha nincs is publicitása a doognak. Úgyhogy a 12 elfogadható szám. Nem beszélve arról, hogy az inaktívak is bármikor újra szolgálatba állíthatók fejlesztésekkel. Úgyhogy összegezve: én maradok a számaimnál, melyek lehet hogy nem pontosak, de nagyjából követik a valóságot. Én hiszek ebben és azoknak, akik megerősítettek benne.

Ez a ZME szint... És ez egy történelem tanár, ez oktat. 14 évesen nem voltam ennyire buta...
 

magic

Member
2012. február 22.
92
0
6
Érdekes forgatókönyv lenne ha Ukrajna nyugati fele úgy ahogy van leválna Ukrajnáról és egy laza szövetségi köztársaságot alkotna. Ki ki a saját régiójában megvalósíthatná az anyanyelvi oktatást kultúrát egyebeket.
Az ott élők helyzete drasztikusan javulna.(Magyar, Ruszin és román kisebbség)
Románia nem szerezne területet.
Európa átjutna a kárpátokon és bebiztosíthatja a keleti határát.(Persze ha sikerül őket távol tartani a Natotól és az Usától.)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Ezt válaszolta vissza szerző.

<i>Az amerikaiaknak 10 anyahajója van, de kettő vagy három egészen biztosan épül, még ha nincs is publicitása a doognak. Úgyhogy a 12 elfogadható szám.</i>

Pontosan kettő épül még, a legnagyobb publicitással:

http://htka.hu/cimke/ford-osztaly/

(és ezek csak azok, amiket mi is megírunk, a gyártó szinte minden hónapban lehoz valami Ford-os közleményt)

Emellett van még persze kismillió hordozójuk, de azok kisebb kategóriát képviselnek (a Wasp- és Amerika-osztályok is tekinthetőek repülőgép-hordozóknak).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="laudarage"><blockquote rel="honved">
A határon túli Magyarsággal szerintem annyit tesz a kormány, amennyit a helyzetéből, lehetőségeiből, nemzetközi mozgásteréből tenni tud.
Az max., a diplomácia és állampolgárság megadása, esetleges anyagi segítség.

Diplomáciai szinten segíthetné a Kárpátaljai Autonómiát. Akár Szlovákiával közösen is. Ráadásul nem is nekünk magyaroknak kellene eljátszani a főszerepet, hiszen maguk a ruszinok (akik jóval többen vannak) is autonómiát akarnak. De nem segíti. Ukrajna egysége és a jelenlegi kijevi kormány mellett foglal állást.

Tehát itt nem a képességek hiányával, hanem az irányvonallal is baj van.</blockquote>
Diplomáciában akkor lehetsz sikeres, ha van súlya a szavaidnak. Ehez meg egy kőkemény gazadaság és egy ütős hadsereg kell. És egyik sincs.
A magyar-szlovák autonómia-koprodukció meg erősen sci-fi kategória.</blockquote>

Jó. Akkor most mit vársz? Azt, hogy azt mondjam, hogy földeljük el Magyarországot? Nincs diplomácia, mert nincs "kőkemény gazdaság" meg "ütős hadsereg", persze, ez utóbbi meg azért nincs (és nem is lesz), mert nincs diplomácia... ennek nincs értelme Joker. Kezdem azt hinni, hogy csak kötekedsz.

Másrészt, már miért lenne sci-fi az, hogy Mo. és Szlovákia együtt kérje Kárpátalja autonómiáját (ha figyeltél, nem mondtam, hogy Mo.-hoz csatolását, hanem az autonómiáját)???

Az a baj velünk magyarokkal, hogy nekünk minden kéne. Azonnal. De csak akkor, ha az kényelmesen elérhető. Egyébként arra hivatkozunk, hogy nincsenek meg rá az eszközeink. A bukásunk után meg arra, hogy "nem tehettünk mást".
</blockquote>

Én nem kötekedni akarok, de másként látom a dolgokat mint te. A gazdaság kicsi és sok a külföldi függőség, ezzel nyomást nem tudsz gyakorolni. Hadsereg meg jóformán nincs, az egyetlen modern és ütőképes cucc az a 14 Gripen lenne, amihez fegyverzet viszont nincs. A többi szétrohadt, és bármilyen hadi fejlesztésnél előjön a szomszédok érzékenysége, hogy vajon ők mit gondolnak, meg hogy mennyire drága ez az egész. Nézd meg, hogy kik sikeresek a diplomáciában, akiknél ütőképes a hadsereg és gazdaságilag is stabilak.
A magyar-szlovák együttműködés ilyen szinten kb Oz a nagy varázsló és Luke Skywalker között helyezkedik el, még akkor is, ha csak autonómiát akarnak és nem elcsatolást. Magyarországnak volt ennél komolyabb lehetősége pl Romániában a székelyföldi autonómiát kikényszeríteni, akkoris szartak rá a politikusok.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Én nem kötekedni akarok, de másként látom a dolgokat mint te. A gazdaság kicsi és sok a külföldi függőség, ezzel nyomást nem tudsz gyakorolni. Hadsereg meg jóformán nincs, az egyetlen modern és ütőképes cucc az a 14 Gripen lenne, amihez fegyverzet viszont nincs. A többi szétrohadt, és bármilyen hadi fejlesztésnél előjön a szomszédok érzékenysége, hogy vajon ők mit gondolnak, meg hogy mennyire drága ez az egész. Nézd meg, hogy kik sikeresek a diplomáciában, akiknél ütőképes a hadsereg és gazdaságilag is stabilak.
A magyar-szlovák együttműködés ilyen szinten kb Oz a nagy varázsló és Luke Skywalker között helyezkedik el, még akkor is, ha csak autonómiát akarnak és nem elcsatolást. Magyarországnak volt ennél komolyabb lehetősége pl Romániában a székelyföldi autonómiát kikényszeríteni, akkoris szartak rá a politikusok.

Értem, amit írsz, de egy mondatodat hadd emeljem ki: "ezzel nyomást nem tudsz gyakorolni".

Na itt különbözik a gondolkodásunk: szerintem a diplomácia nem csak "nyomás gyakorlásából" áll.

Péládul néha a gondolatoknak, eszméknek önmagában is nagy mozgósító erejük van. Lehet építeni barátságra, megértésre, együttműködésre is, nemcsak nyomásgyakorlásra.

Régebben javasoltam például a Szerbiával történő együttműködést. Erre valaki azt reagálta, hogy valóban, Szerbia lehet az az ország, amelyet Magyarország "pórázon tudna tartani". Könyörgöm. Nem ezt mondtam. Stratégiai együttműködést javasoltam. De ha csak nyomásgyakorlásban, meg "pórázon tartásban" tudunk gondolkodni diplomáciailag, akkor nagyon el vagyunk tévedve.

A nyomásgyakorlás mint diplomáciai eszköz ugyanis nagyhatalmaknak való, és nekik se mindig jön be, ugyanis pl. a világ töke tele van azzal, hogy az USA is mindig csak annyit tud, hogy nyomást gyakorol.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Érdekes kis cikk a "három tesóról": Putyin-Erdogan-Orbán
http://www.huffingtonpost.com/andras-simonyi/putin-erdogan-and-orban-b_b_5672236.html?ncid=txtlnkusaolp00000592

A BRICS államok lépései a közelmultban és a jövőben:
http://marketrealist.com/2014/08/must-know-brics-drifting-away-u-s-european-monetary-structures/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Értem, amit írsz, de egy mondatodat hadd emeljem ki: "ezzel nyomást nem tudsz gyakorolni".

Na itt különbözik a gondolkodásunk: szerintem a diplomácia nem csak "nyomás gyakorlásából" áll.

Nem azt írtam, hogy csak nyomásgyakorlásból áll, de a barátság-jópofizás-megalkuvás édeshármasra épített diplomácia pont annyira elég, amennyit most látsz. Semmire. Úgy szivatnak ahogy akarnak még az EU-n belül is, akik elméletileg szövetségesek. Ha erről a szintről tovább akarsz lépni, akkor más módszerekre is szükség van.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Amerikai szakérto: Minnél jobban támogatja az USA Ukrajnát, az ukrán hadsereg annál keményebben harcol (civileket gyilkol)....
http://www.foxbusiness.com/on-air/opening-bell/index.html#/v/3724883931001
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote>Értem, amit írsz, de egy mondatodat hadd emeljem ki: "ezzel nyomást nem tudsz gyakorolni".

Na itt különbözik a gondolkodásunk: szerintem a diplomácia nem csak "nyomás gyakorlásából" áll.

Nem azt írtam, hogy csak nyomásgyakorlásból áll, de a barátság-jópofizás-megalkuvás édeshármasra épített diplomácia pont annyira elég, amennyit most látsz. Semmire. Úgy szivatnak ahogy akarnak még az EU-n belül is, akik elméletileg szövetségesek. Ha erről a szintről tovább akarsz lépni, akkor más módszerekre is szükség van.</blockquote>

Amit viszont én nem írtam: "jópofizás-megalkuvás". Ezeket nem említettem. Viszont a magyar külügy pontosan e kettőből áll.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egy csónakba kerülhet az Egyesült Államok, Irán és Szíria?
http://www.honvedelem.hu/cikk/45803_egy_csonakba_kerulhet_az_egyesult_llamok_iran_es_sziria
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Egy csónakba kerülhet az Egyesült Államok, Irán és Szíria?"

Irán , Szíria miért kerülne egy csónakba Amerikával mikor annyi évnyi szenvedést hoztak rájuk?
Bár harcolhatnak a legrosszabb ellen közösen azért egy második Szaúd-Arábiára ne számítson az USA Irán részéről .
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>Európa még nem vette észre, hogy a világgazdasági erőviszonyok megváltoztak</i>

http://sorokkoztt.tumblr.com/post/94614629626/europa-meg-nem-vette-eszre-hogy-a-vilaggazdasagi
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egyiptom és Oroszország közös szabadkereskedelmi zóna létrehozásában gondolkoznak, miután a két ország vezetői 2014. augusztus 12-én találkoztak. A találkozón megegyeztek a felek az új Szuezi-csatorna építkezésében az orosz részvétel mértékéről, ebben a tervezetben az oroszok építenek egy egész ipari centrumot Egyiptomban, ami az új csatorna építését hivatott kiszolgálni. A Szuez 2 projekt hozzávetőlegesen 4 milliárd $-t fog felemészteni.
http://www.hidfo.net/2014/08/13/egyiptom-es-oroszorszag-kozos-szabadkereskedelmi-zonat-hoz-letre
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Érdekes kis cikk a "három tesóról": Putyin-Erdogan-Orbán
http://www.huffingtonpost.com/andras-simonyi/putin-erdogan-and-orban-b_b_5672236.html?ncid=txtlnkusaolp00000592

Simonyi András a szerző.
1984-89 MSZMP tag - külügyi osztály.
2002-07 USA nagykövet.

Persze hogy meg szeretné "demokratizálni" Orbánt...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.hidfo.net/2014/08/13/india-csatlakozna-az-eurazsiai-vamuniohoz

Na ne már gyerekek! Egyiptom után most meg India is?
Esetleg Törökország?
Kicsit Battlefield 2142 szaga lenne ha beteljesülne

EU-USA, Russia-India+ valamennyi arab állam, Kínaiak meg külön ahogy a játékba is.DD
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Az orosz-egyiptomi fegyveruzletrol:
http://freebeacon.com/national-security/egypt-asks-russia-for-anti-tank-missiles-warplanes/
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>Ecuador az első: Fuck the EU !!!</i>

http://sorokkoztt.tumblr.com/post/94693305476/ecuador-az-elso-fuck-the-eu