[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://www.hidfo.ru/2017/01/hivatalos-minden-igaz-volt-amit-clinton-kapcsan-kiszivarogtattak/
"Az amerikai nemzetbiztonsági szolgálatok megerősítették a Demokrata Nemzeti Bizottsággal (DNC) és Hillary Clintonnal kapcsolatban kiszivárogtatott dokumentumok hitelességét. A jelentés szerint a WikiLeaks nem koholt információkat, hanem kizárólag hiteles dokumentumokat hozott nyilvánosságra.
Pénteken nyilvánosságra hozták a 2016-os amerikai elnökválasztás során feltételezett orosz érintettséget vizsgáló átfogó nemzetbiztonsági vizsgálat eredményeit. A Nemzeti Hírszerzési Igazgató hivatala által kiadott jelentésben az áll, hogy az orosz katonai hírszerzés törhette fel Hillary Clinton levelezését és a demokrata párt szervereit.
A titkosszolgálati vizsgálat eredményei szerint hitelesek azok a WikiLeaks által kiszivárogtatott adatok, melyek részben a választási kampány során jutottak nyilvánosságra, hiszen a jelentésben az áll, hogy hackertámadás során jutottak hozzá a később kiszivárogtatott dokumentumokhoz. A jelentés konkrétan kijelenti, hogy az adatállomány nem tartalmaz koholt vádakat.
„Az általunk vizsgált tartalmakat a GRU által célba vett e-mail fiókokból 2016 márciusban szerezték meg, majd júniusban hozták nyilvánosságra a DCLeaks.com-on. Teljes bizonyossággal állítjuk, hogy a GRU olyan anyagot adott át a WikiLeaks-nek, amit a DNC-tól és demokrata vezetőktől szerzett meg. Moszkva valószínűleg már eleve fennálló reputációja miatt választotta a WikiLeaks-et. A WikiLeaks-en keresztül nyilvánosságra hozott adatállomány nem tartalmazott koholmányokat.” – áll a jelentésben (a 13. oldalon olvasható).
A nemzetbiztonsági jelentés eredményei szerint, miközben a kiszivárogtatásokkal kapcsolatban továbbra is Oroszországot vádolják, a kiszivárogtatott dokumentumok hitelessége megkérdőjelezhetetlen. Az amerikai nemzetbiztonsági szolgálatok szerint az orosz katonai hírszerzés nem vezette félre az amerikai választókat – Hillary Clinton viszont igen.
A nemzetbiztonsági jelentés alapján a WikiLeaks gyakorlatilag a nyers valóságot hozta nyilvánosságra."

 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 644
1 563
113
Ha szabadna definiálni is akkor én az eddigi kommentjeid alapján nem annyira liberálisnak, inkább fasisztoid anarchistának neveznélek.
Ez nem sokban különbözik a valódi liberalizmustól és ha ezt nem érzed dehonesztálónak akkor nem kellene magadra venned a liberálisok rendszeres lekezelését....:rolleyes:

:DDDDDD

"fasisztoid anarchistának neveznélek."

Megkerdezhetem, hogy miert? Egyiket sem erzem talalonak. Azt tudom, hogy nem tipikusak a nezeteim.

"Az nem sokban különbözik a valódi liberalizmustól és ha ezt nem érzed dehonesztálónak akkor nem kellene magadra venned a liberálisok rendszeres lekezelését...."

Azt probalom elerni, hogy legyen megkulonboztetve a liberalis az "alliberalistol". Nyilvan el tudom fogadni (ugysem tehetek ellene), ha nemet mondtok ra, viszont hosszu tavon szerintem jot tenne a kozbeszednek, ha a jobboldaliakat nem automatikusan naciznak le es a hazai alliberalis bandanak a kepebe lehetne nyomni, hogy kozuk nincs ahhoz, amivel cimkezzuk oket (vagy epp ok cimkezik magukat).
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 685
2 294
113
A Google szerint a legjobb keresési tipp erre a képre: гай фокс на аву в вк
Az első tíz google oldalon ahol ezek a képek szerepelnek csak orosz oldalak vannak. Ez a saját farkába harapó kígyó. Egy újabb orosz befolyásolási kampány ami azt akarja elhitetni, hogy nincs is orosz befolyásolási kampány.


Amúgy elképzelhető.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 438
4 828
113
Itt nem csak a választási kampányról van szó, kormányzati szerveket ért kibertámadás ami ellen fel kell lépniük akár demokrata, akár republikánus szerverek ellen történt, akár választási időszakban akár nem, ez az eset csak újra felhívta a figyelmet, hogy erősíteni kell az informatikai védelmet mert vannak olyan kiber agresszorok akiknek a támadásai veszélyt jelentenek.

Én elhiszem neked hogy orosz kibertámadás érte az USA-t.
De
1, ez azt bizonyítja hogy a világ leg-leg-leg-nek kikiáltott NSA becsődölt
2, a demokraták soha sem azért vinnyogtak hogy a nyilvánosságra hozott adatok hazugságok, hanem hogy nyilvánosságra kerültek
3, mond valamit neked a Stuxnet?
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 438
4 828
113
Én elhiszem neked hogy orosz kibertámadás érte az USA-t.
De
1, ez azt bizonyítja hogy a világ leg-leg-leg-nek kikiáltott NSA becsődölt
2, a demokraták soha sem azért vinnyogtak hogy a nyilvánosságra hozott adatok hazugságok, hanem hogy nyilvánosságra kerültek
3, mond valamit neked a Stuxnet?

Mire lett netem addigra a 2. pont megerősítve krokomach által
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 824
9 693
113
Ez most valami vicc akar lenni?

Nem, Obama háborúi a vicc. Líbiában NATO tagként repülés tilalmi zónát hoztak létre. Irakban az ISIS ellen harcolnak. Egyik sem USA kezdeményezte háború. Ellenben kivonult Irakból korábban, és Aszadot nem bombázták, pedig ok lett volna rá. Kubával kibékült. Iránnal megegyezett.

Amúgy Obama a Béke Nobel-díjat azért kapta mert négerként amerikai elnök lett. Nyilván ez így önmagában nem kéne hogy ok legyen, viszont a hatása azért jelentős.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
31 637
113
Líbiában jócskán kivették a részüket, káoszt és nyomort hagyva maguk után. A repüléstilalmi zóna amúgy háborút jelent, ezen nincs amit szépíteni. Irakban az ISIS-t létrehozták, nem csináltak ellene semmit két évig, az oroszok első héten több ISIS-célpontot bombáztak szét, mint az egész NATO két év alatt. Irakból nem vonult ki, hacsak nem tudsz egy másik Irak nevű országot is mutatni ahonnan kivonult. Assadot azért nem bombázták direktbe, mert az oroszok megálljt parancsoltak, de voltak "eltévedt" bombázásaik amikor az SAA egységeire dobták a bombáikat. Amúgy milyen joguk lett volna rá? Talán Szíria megtámadta az USA-t?! Kubával nem tudom mi van, még túl friss a dolog, Iránnal úgy megegyezett, hogy a szankciózást most hosszabbították meg további 10 évre Obamaki áldásával. A "change" - változás vagy apró(pénz) - viszont összejött, rosszról mégrosszabbra, az embereknek meg maradt az apró, míg a milliárdos csalókat futni hagyta. Közben meg Guantanamo még mindig működik.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 756
66 571
113
Nem, Obama háborúi a vicc. Líbiában NATO tagként repülés tilalmi zónát hoztak létre. Irakban az ISIS ellen harcolnak. Egyik sem USA kezdeményezte háború. Ellenben kivonult Irakból korábban, és Aszadot nem bombázták, pedig ok lett volna rá. Kubával kibékült. Iránnal megegyezett.

Amúgy Obama a Béke Nobel-díjat azért kapta mert négerként amerikai elnök lett. Nyilván ez így önmagában nem kéne hogy ok legyen, viszont a hatása azért jelentős.

Csakhogy van itt egy csavar. Irakból kivonultak, de az elődje által indított háború a nem létező tömegpusztító fegyverek ürügyén, továbbá Szaddám elmozdítása hívta életre az ISIS-t, ahogy erősítette meg a rivális al-kaidát is. Azonban az ISIS pénzelése és támogatása a helyi kliensek (Szaud Arábia, Katar) által éppúgy el volt nézve, mint az úgynevezett "Arab Tavasz" melytől valószínű a szunnita arabok végső térnyerését várták, mint számukra üzletileg kedvező közel-keleti légkört.
Obama nyolc év alatt úgy háborúzott, hogy ott se volt, de még az elődjénél is intenzívebben művelte az erő-projekciót, csakhogy ezúttal indirekt módon, ami a neokon-demokraták hagyományos külpolitikai iskolája. Mondhatni, a republikánusok bombáznak, a demokraták pedig pénzelnek, bebuktatnak, káoszt generálnak ott, ahol alkalmat találnak rá. Bárhogy is van, mind a két irányzat a globális térnyerés szélesítésén dolgozik.

Ne feledjük: Líbiában a repülés tilalmi zóna nem fegyvertény, hanem agresszió. Kadhafi elmozdítása és gyanús körülmények között történt utcai meglincselése (agyonlövetése) egy szuverén ország belügyeibe való idegen beavatkozás. Persze csak közvetve. Máig nem tiszta, hogy kik és miért kezdeményezték a zavargásokat, azokra miért ez volt a kormány reakciója és miért, főképp miképp eszkalálódhatott ilyen gyorsan polgárháborúvá a líbiai válság úgy, hogy szinte azonnal külföldi zsoldosok lepték el az országot. Mi oka volt Sarkozy francia elnöknek az ő kampányát fél évvel korábban közvetlenül pénzelő Kadhafi bombázására? 2010 decemberében még el akarták adni azokat a Rafale vadászbombázókat, melyekkel 2011 márciusában már Líbiát bombázták. Az ilyen kétes indítékú háborúknál azzal villogni, hogy az adott ország felett egy idegen szövetség repülés tilalmi zónát tudott létrehozni, inkább bűn, mint erény. Az a repülés tilalmi zóna egyébként már évek óta nem él. Líbiában végül a helyi amerikai nagykövet máig nem világos meggyilkolásán kívül nem sok eredményt ért el az Obama-Clinton elnök-külügyminiszter páros.

Az új játékos a történetben Putyin, aki a maga sajátos eszközeivel áll bele ezekbe a törekvésekbe. Hiszen Aszad amerikai bombázása elmaradt, de igazából ok se volt rá, lévén bár a vegyifegyver támadásokat a mainstream média kétség nélkül, azonnal az ő nyakába varrta, erre a mai napig nem került elő bizonyíték. Bombázni nem bombázott, de kliensekkel klienseket fegyvereztetett fel és ebbe a képbe rondított bele Putyin.
Azzal, hogy ő személyesen jelent meg Szíriában a látványpékség...akarom mondani látvány kontingensével, olyan irányba terelte az Arab Tavaszt, amire nem volt épkézláb reakció az Obama-adminisztráció részéről. Emlékezzünk vissza, hogy mikor megjelentek repülői a szír légibázison, majdhogynem másnap Netanjahu már Moszkvában volt, holott Izrael idáig leghosszabb ideje hivatalban levő miniszterelnöke kimondott "amerikás" izraeli, csak épp számos alkalommal kapott pofont Obamáéktól.

Szóval a neokon erőkivetítés nem várt beárnyékolása a bullshit-bürokratákat olyan váratlanul érte, hogy mire észbe kaptak, Putyin már az amerikai választásokat hekkelgette. Legalábbis a mostani, jól láthatóan kétségbeesett vádaskodás szerint. Ami ettől még lehet igaz, de így, utólag már inkább jobb lett volna erről hallgatni.

A mostani hekkelési botrányról ahogy eddig, úgy most is azt mondom, hallgatni kellett volna róla. Mind a természete, mind pedig a hatása miatt. Ez a nyilvános vádaskodás így kontraproduktív.

Jól látható, hogy az USA élvonalbeli hadserege nagy, modern és legyőzhetetlen, de a világ közvéleményében lomha, alkalmatlan és még csak nincs is látványosan ott, ahol a harcok dúlnak. Az egész világon vannak támaszpontjaik, de néhány hekker a választásokat is meg tudja zavarni.

Ezzel szemben Putyin ilyen-olyan hadereje néhány szép kinézetű repülőgéppel látvány háborút vív Szíriában, mindent a kamerák kereszttüzében, ha kell ötször egymás után fel-le szerelik a műholdas bombát amit rendre hazahoznak mert bevetni drága és csak az az egy van belőle, közben netes trollokkal, véleményvezérekkel, komment huszárokkal az egész világon építik az országimázst és lejáratják a tehetetlen USA vezetést, közben elérve azt, hogy egy viccnek szánható díszmajmot válasszanak meg elnöknek. Hülyét csináltak mindenkiből, töredék ráfordítással. Ehhez nem kellenek Zumwaltok, se F-35-ösök.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
:DDDDDD

"fasisztoid anarchistának neveznélek."

Megkerdezhetem, hogy miert? Egyiket sem erzem talalonak. Azt tudom, hogy nem tipikusak a nezeteim.

"Az nem sokban különbözik a valódi liberalizmustól és ha ezt nem érzed dehonesztálónak akkor nem kellene magadra venned a liberálisok rendszeres lekezelését...."

Azt probalom elerni, hogy legyen megkulonboztetve a liberalis az "alliberalistol". Nyilvan el tudom fogadni (ugysem tehetek ellene), ha nemet mondtok ra, viszont hosszu tavon szerintem jot tenne a kozbeszednek, ha a jobboldaliakat nem automatikusan naciznak le es a hazai alliberalis bandanak a kepebe lehetne nyomni, hogy kozuk nincs ahhoz, amivel cimkezzuk oket (vagy epp ok cimkezik magukat).

Álmunk egy olyan korporációs állam, amely államvallássá teszi az elmélet még soha sehol meg nem valósított liberalizmust, de amelynek nincs államszervezete- vagy legfeljebb csontvázzá csupaszítva a legszükségesebbekre redukálva- mert az erősen korlátozná a polgárok jogait.
Ez a háttérben bujkáló államszervezet azonban ha a szükség úgy hozza könyörtelen szigorral kényszeríti ki a liberalizmus dogmáinak érvényesítését ha valaki azt megkérdőjelezné de csak azt és semmi mást. Nem enged semmilyen régi szokásnak, kulturális hagyománynak, évezredeken keresztül rögzült előítéleteknek, történelmi tapasztalatnak és hasonlóknak ha az ellentmond a liberalizmus elveinek . Ahogy ezzel végzett akkor viszont nyomtalanul eltűnik.
Lehet, hogy nem volt találó a hasonlatom, de ezt próbáltam én fasisztoid anarchizmusnak nevezni.:rolleyes:
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 644
1 563
113
Álmunk egy olyan korporációs állam, amely államvallássá teszi az elmélet még soha sehol meg nem valósított liberalizmust, de amelynek nincs államszervezete- vagy legfeljebb csontvázzá csupaszítva a legszükségesebbekre redukálva- mert az erősen korlátozná a polgárok jogait.
Ez a háttérben bujkáló államszervezet azonban ha a szükség úgy hozza könyörtelen szigorral kényszeríti ki a liberalizmus dogmáinak érvényesítését ha valaki azt megkérdőjelezné de csak azt és semmi mást. Nem enged semmilyen régi szokásnak, kulturális hagyománynak, évezredeken keresztül rögzült előítéleteknek, történelmi tapasztalatnak és hasonlóknak ha az ellentmond a liberalizmus elveinek . Ahogy ezzel végzett akkor viszont nyomtalanul eltűnik.
Lehet, hogy nem volt találó a hasonlatom, de ezt próbáltam én fasisztoid anarchizmusnak nevezni.:rolleyes:

Hu, melampo, akkor szerintem te reszben nem az en hozzaszolasaimat olvastad, legalabbis az allam tekinteteben:)

"Nem enged semmilyen régi szokásnak, kulturális hagyománynak, évezredeken keresztül rögzült előítéleteknek, történelmi tapasztalatnak és hasonlóknak ha az ellentmond a liberalizmus elveinek ."

Ezt biztosan nem mondtam, azonban ha ellentmond a tudomanynak, azt valoszinuleg:)