[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 644
113
Vedd fel a vegyvédelmi ruhát, és merészkedj a kommentek közé. Elképesztő, milyen gyűlölet megy, és ezt a média támogatja is. Trump fasiszta, Putyin a példaképe, keresztény nacionalista diktatúrát akar bevezetni (WTF?), elveszi a nők jogait, ha most nem szavazunk a demokratákra, 4 év múlva már a szavazati jogunkat is elveszi és szülőgépek leszünk, vote blue like your life depents on it, because it does!, diktátor, neonáci, január6, bűnöző, meg kell fékezni bármi áron...

És mindig lesz valaki, aki azt gondolja, hogy na majd én, na majd most hős leszek.

iKH6o59.jpg
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 387
113
Éééésigen! Eljött az a nap is amikor a sniper, counter sniper és merénylet szakértők országa is lettünk… :D

Egyébként érdekes lenne azt játszani, hogy az itt írok posztolnák mi a foglalkozásuk és milyen bármilyen fegyveres tapasztalattal bírnak…
Speciel van fegyveres tapasztalatom a rendezvénybiztosítás se áll távol tőlem. Igaz egyik se felelne meg ennyire komplex és magasszintű elvárásoknak. De akiknek ez a feladatuk elméletileg vér profik. Ámbár ahogy elnéztem némely bénázását....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Speciel van fegyveres tapasztalatom a rendezvénybiztosítás se áll távol tőlem. Igaz egyik se felelne meg ennyire komplex és magasszintű elvárásoknak. De akiknek ez a feladatuk elméletileg vér profik. Ámbár ahogy elnéztem némely bénázását....
Gyakorlatilag meg az első lövész pont félrenéz mikor először lőnek, le-fel kalimpál a fegyvercsöve ahogy keresi a célpontot, a mögötte levő meg instant menekülőre fogja. A kvótapicsák meg olyan zavarodottak, hogy inkább útban vannak mint segítségre. Trump életét a szerencse mentette meg, ezt nincs amit szépíteni.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 355
93
Nincs. De van munkatapasztalatom. Aminek része, hogy ha valami feladatod van, akkor azzal foglalkozz és ne mással.
Nekem is. Azért amikor a bontatlan sósavas üvegben, kénsav volt, és az egész elkezdett kifutni, amikor hozzáöntöttem a sósavhoz, egy pillanatra lefagytam. Pedig tudom mi a teendő. És végül meg is oldottam a szitut. De ez a pillanatnyi lefagyás amúgy ha kifutott volna, okozhatott volna bajt.
Erre vagyok kondicionálva, hogy ezeket meg tudjam oldani? Igen
Ennek ellenére full váratlan szituációban kellett vagy 1 másodperc amíg bekapcsolt a reflex? Igen
Nem idegen környezetben, elvileg alacsony fenyegetségű területen, ki tudja mióta szolgálatban, gyakorlatilag azonnal reagált.
Mert ez még mindig a valóság nem egy film.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 184
23 534
113
Hány hulla és súlyos sérült kell neked, hogy belásd elbaszták? Nézd meg a helyszínt. Nem véletlen, hogy a két töki a merénylő felé néz. Pontosan tisztában voltak a veszélyforrással. Ha eléd moslékot raknak az étteremben, akkor nem kritizálhatod, mert nem vagy szakács?
Mit számít, ha van, vagy nincs (lő)fegyveres tapasztalatom? Ahhoz nem kell sok ész, hogy lássa az ember, hogy egy fegyverrel hadonászva nem ad le fejlövést senki, még 20 éves tapasztalat után sem! Ott a felvétel és lassítsd le és nézd mit művel ez a profi! Sírhatnékja támad az embernek, főleg ha arra gondol, hogy ezeket erre képzik ki!
Megkérdezném, hogy akkor most a fotók alapján még mindig a "műhold” volt vagy headshot másfél másodperc alatt?
Nem azt írtam nem baszták el, azt írtam hogy a lövészek szerintem nem baszták el. Van egy kis különség…
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
Éééésigen! Eljött az a nap is amikor a sniper, counter sniper és merénylet szakértők országa is lettünk… :D

Egyébként érdekes lenne azt játszani, hogy az itt írok posztolnák mi a foglalkozásuk és milyen bármilyen fegyveres tapasztalattal bírnak…
Nem tudom ezt az èrvelèst elfogadni.

Nem kell focistának lennem, hogyha látok egy szar mecset meg tudjam állapítani hogy ez szar.

Nem kell filmrendezőnek, forgatókönyvírónak lennem ugyanígy egy film vèlemènyezèsènèl.

Ugyanígy nem kell szakácsnak lennem, hogy megmondjam szerintem szar a kaja.



Persze valószínű egyikünk sem tek-es mesterlövèsz.
De amit látunk, az szerintem önnmagáèrt beszèl.
Ekkor már minimum az a 2 sniper figyelte akik a felvèteleken látunk.
Ha tènyleg kb 130m-ről lőtt akkor meg a optikán keresztül is láthatták, hogy fegyveres van velük szemben.
Tudniuk kellett a gyűrűben lèvő többi sniper helyzetèt.
Ès hogy ez nem a sajátjuk.
Szóval akkor mièrt vártak a lövèsig?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 306
113
Itthoni idő szerint már az éjjel felfüggesztették, csak a kollégákhoz későn ért az info (4chant kellett volna nézniük :D )

Normál és social media kondícionálása, hogy Orange Man Bad és literálisan ő az osztrák festő reinkarnációja, aki a Projekt 2025 részeként fasiszta puccsot fog meglépni, mialatt az utcán gyilkolják majd halomra a tranyókat. Elég ilyen MKUltra tier inputot kap aztán nem is kell senkit felbérelni

Nyugi, holnap nekem lesz adásom és fixen engem is kérdezni fognak majd róla :D Szóval ha esetleg van még olyan amit azt mondjátok ne hagyjak ki, írjátok csak le nyugodtan


Én még ott járok, hogy valami PSA fegyver volt. Azóta jött valami újabb info?
WSJ irta, azt hiszem. Most el kell ugranom a kisebbikkel, majd delutan rakeresek, ha nem talalod meg.

im-979748

A still from a video of the Bethel Park High School Commencement 2022 showing Thomas Matthew Crooks. (UncreditedÖ
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Nekem is. Azért amikor a bontatlan sósavas üvegben, kénsav volt, és az egész elkezdett kifutni, amikor hozzáöntöttem a sósavhoz, egy pillanatra lefagytam. Pedig tudom mi a teendő. És végül meg is oldottam a szitut. De ez a pillanatnyi lefagyás amúgy ha kifutott volna, okozhatott volna bajt.
Erre vagyok kondicionálva, hogy ezeket meg tudjam oldani? Igen
Ennek ellenére full váratlan szituációban kellett vagy 1 másodperc amíg bekapcsolt a reflex? Igen
Nem idegen környezetben, elvileg alacsony fenyegetségű területen, ki tudja mióta szolgálatban, gyakorlatilag azonnal reagált.
Mert ez még mindig a valóság nem egy film.
Nem tudom mennyire gyakori nálatok, hogy össze-vissza anyagok vannak a felcimkézett és bontatlan tárolókban, de ebben az esetben lehet el kellet gondolkozz, hogy mi a fasz van és mit kell csinálni ilyen esetben, pl visszadúgni, vagy van egy homokágyatok amibe bedobni, vagy kibaszni az ablakon a szomszéd óvoda játszóterére, esetleg sikítva kirohanni és várni hogy a takarítónő mit kezd majd vele.
Ezzel szemben lövéseknél elég egyértelmű, hogy mit kell csinálj a helyszínt biztosító mesterlövészként, ki kell lőnöd a támadót.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kurcsipistabácsi

Well-Known Member
2022. március 23.
22
304
48
Nem tudom ezt az èrvelèst elfogadni.

Nem kell focistának lennem, hogyha látok egy szar mecset meg tudjam állapítani hogy ez szar.

Nem kell filmrendezőnek, forgatókönyvírónak lennem ugyanígy egy film vèlemènyezèsènèl.

Ugyanígy nem kell szakácsnak lennem, hogy megmondjam szerintem szar a kaja.



Persze valószínű egyikünk sem tek-es mesterlövèsz.
De amit látunk, az szerintem önnmagáèrt beszèl.
Ekkor már minimum az a 2 sniper figyelte akik a felvèteleken látunk.
Ha tènyleg kb 130m-ről lőtt akkor meg a optikán keresztül is láthatták, hogy fegyveres van velük szemben.
Tudniuk kellett a gyűrűben lèvő többi sniper helyzetèt.
Ès hogy ez nem a sajátjuk.
Szóval akkor mièrt vártak a lövèsig?
Szerintem nem hitték el,hogy van ilyen gyagya ember.megerősítést vártak.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 421
113
Speciel van fegyveres tapasztalatom a rendezvénybiztosítás se áll távol tőlem. Igaz egyik se felelne meg ennyire komplex és magasszintű elvárásoknak. De akiknek ez a feladatuk elméletileg vér profik. Ámbár ahogy elnéztem némely bénázását....


Nekem lenne egy kérdésem egy rendezvényt biztosító szakemberhez. Én azon gondolkodtam, hogyan választotta ki ezt a tetőt a merénylethez. Mert jó kiválasztás volt. Előzőleg megnézte a helyszínt? Tudta, hogy Trump hol lesz? Elvileg tudhatta, mert nyilván már előzőleg elő volt készítve. Vagy minden véletlen volt?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 484
10 807
113
Szerintem nem magányos akcióhős volt az elhunyt , minden bizonnyal eléggé zaklatott fiatalember. Eleve ha valaki ölni akar csak azért mert nem szeret valakit az nem egészen normális. Valakik találtak egy hasznos beáldozható hülyegyereket azt ennyi. Lehet észre sem vette hogy befolyásolják, vannak arrafelé is erre kiképzett emberek, a mindenféle titkosszolgálatok meg bérgyilkosok imádják az ilyen típusu szerencsétlen balfaszokat.
Szerintem meg volt ez rendezve csak elbaszták, Trump kiemelt célpont ezt mindenki tudja, ilyen mértékű biztonsági mulasztást nehezen tudok elhinni, a saját biztonsági stábja minden bizonnyal a legjobb fellelhető emberekből áll, megvan rá a pénze és még sokan kedvelik is. A halála túl sok embernek, szervezetnek jönne jól...
De elbaszták, ezt ki fogja használni, megmutatja majd hogy ő mennyire egy tökös, igazi amerikai és nem olyan mint a zombi hugyos jóska.
Aztán lehet tévedek
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
706
2 776
93
Megkérdezném, hogy akkor most a fotók alapján még mindig a "műhold” volt vagy headshot másfél másodperc alatt?
Nem azt írtam nem baszták el, azt írtam hogy a lövészek szerintem nem baszták el. Van egy kis különség…
Másfél másodperc alatt semmilyen headshot nem volt! Amíg képen van a két töki, semmilyen headshot nem volt, viszont lövések hallhatók, legalább 3! Aztán kikerülnek a képről és megint hallhatók lövések sztem legalább 3 (de inkább 4) aztán vége a mozinak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby