Ennek ellenére, ahogy azt Marx és Engels megjósolta, elkerülhetetlen a szocializmus győzelme a kapitalizmus felett, de ez egy hosszú történelmi folyamat lesz.
Akkor az egész világ india szintjén lesz és így fog élni a népek 70 százaléka
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ennek ellenére, ahogy azt Marx és Engels megjósolta, elkerülhetetlen a szocializmus győzelme a kapitalizmus felett, de ez egy hosszú történelmi folyamat lesz.
Mert a régi rendszert nem nagyon restaurálhatják, mivel a kínai kommunista párt főleg arra építette a legitimációját, hogy felszabadította az országot a gonosz-korrupt-inkompetens-kollaboráns-stb mandarinok alól. Ők is egy útkeresés közepén tartanak és ahogy látom egy amolyan húzd meg, ereszd meg játék zajlik a színfalak mögött.Ezt a részét én sem értettem teljesen, hisz ők is kapitalisták. Nem tudom minek erőltetik még ezt a Marx és Engels dolgot, az a hosszú történelmi folyamat már lejátszódott és fordítva történt a dolog, a kapitalizmus aratott győzelmet a kommunizmus felett.
Az világos, hogy ők totális kontrollt akarnak és ehhez diktatúra kell, de visszanyúlhatnának akár a korábbi kínai rendszerhez is, az is diktatúra volt és a sajátjuk, nem valami nyugatról exportált és azóta csúfosan megbukott ideológia.
Ugyan már, a korabeli kommunista diktatúrák mind az erőszakkal legitimálták a hatalmukat, nem a "felszabadítással". Ha hálálkodtak is a parasztok a régi urak elűzéséért azt azért tették mert kötelező volt, de közben nagyon jól tudták, hogy a komisszár ugyanúgy vagy még jobban meghajtja őket a kolhozban, mint a földesúr a birtokon. Azért azt biztos látják, hogy rajtuk kívül csak néhány kommunista állam maradt és azok olyanok is. Meg azt is biztos tudják, hogy az ő fejlődésük is a kapitalizmuson alapszik.Mert a régi rendszert nem nagyon restaurálhatják, mivel a kínai kommunista párt főleg arra építette a legitimációját, hogy felszabadította az országot a gonosz-korrupt-inkompetens-kollaboráns-stb mandarinok alól. Ők is egy útkeresés közepén tartanak és ahogy látom egy amolyan húzd meg, ereszd meg játék zajlik a színfalak mögött.
Pl. felhúztak Konfuciusznak egy szobrot a Tiananman téren, de aztán gyorsan lebontották.
http://english.sina.com/life/2011/0113/355702.html
https://www.reuters.com/article/us-...vanishes-from-tiananmen-idUSTRE73L0Y420110422
Volt aki akarta és kiharcolta, de voltak akiknek szúrta a szemét és többen lehettek, meg befolyásosabbak és lebontatták.
Annyiban azért van külömbség, hogy míg Kelet-európába a kommunizmus szovjet tankokkal jött, addig Kínába ők maguk nyertek meg egy polgárháborút és ezt még megfejelték azzal, hogy a japánok ellen is harcoltak. Az ötvenes években mindenképpen megvolt minden legitimációjuk erőszak nélkül is. A dolgok Mao grandiózus Nagy Ugrás projektjeivel kezdtek elromlani, viszont Denggel az életszinvonal megint emelkedni kezdett.Ugyan már, a korabeli kommunista diktatúrák mind az erőszakkal legitimálták a hatalmukat, nem a "felszabadítással".
Annyiban azért van külömbség, hogy míg Kelet-európába a kommunizmus szovjet tankokkal jött, addig Kínába ők maguk nyertek meg egy polgárháborút és ezt még megfejelték azzal, hogy a japánok ellen is harcoltak. Az ötvenes években mindenképpen megvolt minden legitimációjuk erőszak nélkül is. A dolgok Mao grandiózus Nagy Ugrás projektjeivel kezdtek elromlani, viszont Denggel az életszinvonal megint emelkedni kezdett.
Nagyon úgy tűnik, hogy a szingapúri modellt másolják, csak a látszat kedvéért megmaradtak az eredeti elnevezésnél.
És legitim lett? Kb annyira mint a kommunizmus amit ők hoztak vissza. Kínában viszont egy belső forradalom nyomán kerültek hatalomra. Azért van egy kis külömbség.Khmmm,de azért mi is exportáltunk demokráciat szovjetföldre,német szövetségben előtte.
Nem szingapúri a modell, hanem magyar - csak működik.Annyiban azért van külömbség, hogy míg Kelet-európába a kommunizmus szovjet tankokkal jött, addig Kínába ők maguk nyertek meg egy polgárháborút és ezt még megfejelték azzal, hogy a japánok ellen is harcoltak. Az ötvenes években mindenképpen megvolt minden legitimációjuk erőszak nélkül is. A dolgok Mao grandiózus Nagy Ugrás projektjeivel kezdtek elromlani, viszont Denggel az életszinvonal megint emelkedni kezdett.
Nagyon úgy tűnik, hogy a szingapúri modellt másolják, csak a látszat kedvéért megmaradtak az eredeti elnevezésnél.
Hajjajj. Igen, a nyolcvanas években járt kínai delegáció Magyarországon, hogy tanúlmányozzák a magyar modellt. De ha engem kérdezel, szépen visszasüppedtek a konfucianista berendezkedésbe, még ha szégyellik is ezt bevallani maguknak.Nem szingapúri a modell, hanem magyar - csak működik.
Lehet, hogy pont azért működik, mert azt átvették, ami a hagyományaiknak megfelel, a többit meg kiszabták. (Amikor Indira Gandhi a népességrobbanásra kitalálta azt, hogy a férfiak köttessék el magukat, az indiai férfiak véres zavargásokkal kényszerítették ki a rendelet visszavonását. Mellesleg, az egyke modell Kínában is befuccsolt. Mindkét helyen teljesen ellentétes volt az intézkedés az addigi családmodellel, kulturális szokásokkal, a hagyománnyal.)Hajjajj. Igen, a nyolcvanas években járt kínai delegáció Magyarországon, hogy tanúlmányozzák a magyar modellt. De ha engem kérdezel, szépen visszasüppedtek a konfucianista berendezkedésbe, még ha szégyellik is ezt bevallani maguknak.
Kínában nem fuccsolt be. Sőt! Túlságosan is jól sikerütl. Most azon paráznak, hogy öregszik a társadalmuk és nem tudják, hogyan kéne ösztönözzék a születésszámot.Lehet, hogy pont azért működik, mert azt átvették, ami a hagyományaiknak megfelel, a többit meg kiszabták. (Amikor Indira Gandhi a népességrobbanásra kitalálta azt, hogy a férfiak köttessék el magukat, az indiai férfiak véres zavargásokkal kényszerítették ki a rendelet visszavonását. Mellesleg, az egyke modell Kínában is befuccsolt. Mindkét helyen teljesen ellentétes volt az intézkedés az addigi családmodellel, kulturális szokásokkal, a hagyománnyal.)
Befuccsolt, mert arra nem gondoltak a nagyon okosok, hogy a kínai hagyományok szerint a fiú gyermek értékesebbnek számít a lánynál, ezért amikor csak egy gyereke lehetett egy párnak, beleavatkoztak a természetnek az ő rendjébe: ennek eredményeképpen 30 millióval több nőtlen férfi van, mint hajadon, akivel összebútorozhatna.Kínában nem fuccsolt be. Sőt! Túlságosan is jól sikerütl. Most azon paráznak, hogy öregszik a társadalmuk és nem tudják, hogyan kéne ösztönözzék a születésszámot.
A cél az volt, hogy kezelhető mértékűre csökkenjen a népesség növekedése. 2013-ban,ha jól emlékszem1360 millióra csak évi 10 millióval nőtt a népességük, ami az előző évtizedek trendjéhez képest örvendetes.Befuccsolt, mert arra nem gondoltak a nagyon okosok, hogy a kínai hagyományok szerint a fiú gyermek értékesebbnek számít a lánynál, ezért amikor csak egy gyereke lehetett egy párnak, beleavatkoztak a természetnek az ő rendjébe: ennek eredményeképpen 30 millióval több nőtlen férfi van, mint hajadon, akivel összebútorozhatna.