[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
Majd követelmény lesz a GDP 3 százaléka és nekünk mondjuk a fullos gépesített nehézhadosztály dandár helyett!
Hiába, nincs kapacitás! Évekre előre le van minden kötve, ha most hirtelen csillárdos lennél és azt mondanád kell 1000 Leo2 nem lenne. Ha azt mondod akkor saját gyár.... három akkor sem, fel kell építeni, berendezések, munkások, beszállítóknak is fel kell készülni! A hadiipar nagyon rugalmatlan.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
GDL_Map%2C_15cent.png



Ha elfogadjuk a területet az EU és a NATO szavazati jogunk is fel lesz azonnal függesztve.
Na aztán buuum! Nem szavazhatunk, miről is? Amit kitalál és lediktál a nagy tesó. Nagy dologtól esünk el. Ha meg baxtatnak, akkor ki kell lépni. Az EU nem bírna el még egy kilépést. Nem a gazdasági erőnk miatt, hanem mert egyből befenyítene a többi renitensnek tekintett ország is a kilépéssel, így már az méginkább EU egy fogatlan oroszlán lenne. Egyébként a kilépéssel nem veszítenénk semmit, mert az alatt a pár év alatt amig folynának a tárgyalások a kilépésről, az EU szétesne. Főleg ha tovább nyomatnák a keleti államok felé a migri és LMBTQ átvételét. Szóval be tudunk rendesen keverni az EU-s projektbe ha akarunk. Ezt ők is tudják, nem véletlen, hogy nem lépnek durvát. Titkon bíznak a kormányváltásban és hogy ez megoldja a problémájukat.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Azt kell megérteni az ÉÁ2 nem csak Orosz érdek ! A Németeknek legalább annyira kell ha nem jobban a saját energia biztonságuk érdekében ha már ennyire meghülyültek , hogy hátat fordítottak az atom energiának ! Így is qrva drága náluk az áram hát ha még ezt az alternatívát kilövik ! Pont lexarják az ukrikat nekik a gáz a fontos !

Pillanat, a németek nem hülyültek meg, hogy hátat fordítanak az atomenergiának. Azért fordítanak hátat az atomenergiának, mert európai háborúra számítanak, és nem mindegy, hogy egy 3.5 Magyarország területű országban, ahol 85 millió ember él, hány atomerőmű van, mint potenciális háborús célpont. Legjobb, ha egy se.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nagy húzás lenne az oroszok részéről, ha ezt tennék. Biden biztos ellenezné, de ezzel ugrana a nagy NATO egység.
De amilyen a nyugat azt is el tudom képzelni, hogy Szlovákiának és Romániának ajánlanák fel Kárpátalját 50-50% arányban, hogy jól kicsesszenek velünk. Elvégre "nagyszerű" elődeik nem azért hozták létre a trianoni gazságot, hogy ők azt akár részben is jóvá tegyék.
Csak nem ők osztanák a lapot, mert ott sem lennének a konferencián. Azt megtehetik, hogy MIUTÁN Magyarország elfogadta a területet nekik adják. De akkor be kell vonulniuk. És onnantól ők megszállók lennének, hiszen a békekonfon mi kapjuk, mi írjuk alá.
Ez még nagyobb gondot okozna a NATOnak, hiszen innentől 3 NATO ország közvetlen háborús konfliktusba lenne, az oroszok akkorát röhögnének, hogy a Don Perignon gyárban túlórázni kellene. :p

A NATO annyit tehetne, hogy bemarketingelné, hogy a magyar és lengyel területeket sikerült a nato védőszárnya és az EU védelme alá venni a gonosz oroszok elől. Nálunk az oroszellenességnek elvenné az élét, hiszen innentől miért is indulnánk meg ellenük? A lengyeleknél szintén gondot okozna, hiszen egy békejobbot kapnak......nehezen kezelnék le.

A szlovákok, románok meg bajban lennének, mert onnantól a seregük jelentős részét a magyar határ kötné le, szóval ezzel is az oroszok nyernének.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Hát, olvastam több ilyen elemzést. De sztem ezzel akarják elrettenteni az ukránokat egy korlátozott kis csetepatétól, ami csak az ÉÁ 2 megfúrását szolgálná. Azaz ne reménykedjenek kis háborúban, amivel, bármi lesz politikailag, gazdaságilag Oroszo. veszit, számoljanak akkor Ukrajna felszámolásával. Politikailag, gazdaságilag Oroszo. ugyanúgy elvágná magát az Uniótól, tehát többet itt nem vesztenek.

Ami a kérdés, ukrán területeket van-e értelme megszállni?? Milyen ára lenne megtartani? Katonai, gazdasági stb...

Másik kérdés. Mi Mo. érdeke?? Olyan xarul járunk ha nem épül meg az Északi vezeték második üteme?? Lehet akkot a Török/Balkáni gázvezeték szerepe megnő, ami rajtunk megy. Lehet az USA átnyomja a románokon a fekete-tengeri gázkitermelést(USA cég az érintett ), ami szintén hozzánk jön.
Sőt, az INA(MOL) adriai LNG terminálja is felértékelődik.

Szal, lehet durva amit írok de most egy éleződő ukrán - orosz konfliktus egybeeshet a magyar közép távú gazdasági érdekekkel. Simán beállhatunk a lengyel külpol. mögé.
Az hogy közben Ukrajna még jobban szétesik, hát Istenem. Win-win.

"Simán beállhatunk a lengyel külpol. mögé."

Könyörgöm, ne tegyük... :(:(
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez lehet szerintem az orosz tervezés nyugati limitje a végeredmény szempontjából:
nyugatilimit.jpg


Nagyjából ettől a vonaltól keletre felszabadítóként fogadnák az orosz hadsereget, nyugatra viszont megszállóként.

A Dnyeper folyóig mindenképp el fognak menni északon is, mert jól védhető határ kell.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Most mégis a fókusz csak az északin van. A délin jóval kevesebb mennyiség jön. De ha az oroszt letiltják, azon hozhatunk Türk / azeri gázt is. És a román, Adriai LNG szerepe ugyanúgy megnő.

Ez azért van, mert az USA a németeket akarja támadni. Remember, a német érdekszféra szétverése nyitja meg az utat a SZU 2.0 előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
A két stratégiai szituáció (fekete vonalak a természetes védvonalak, amik megfelelő mélységi védelemmel hátráltathatják az orosz előrenyomulást) orosz támadás esetén:
stratszit1.jpg

Az ukrán ütközőállam kényelmes felvonulási terepet teremt a NATO-nak jelenleg.

stratszit2.jpg

Talán így már világosabb, hogy itt miről van szó! Hogy az ukrán ütközőállam bukása után mit jelent majd a magyar NATO csapatok jelenléte a NATO biztonsága szempontjából a Kárpátokban! És egyben azt is, hogy a maradék-Ukrajna miért nem tud többé ütközőállamként funkcionálni, hogy tevődik át a KET (kelet-európai tankcsata) helyszíne a NATO déli szárnyán a NATO határán belülre. A KET legvalószínűbb két helyszíne a Kárpát-Duna korridor (KDK) Székelyföld és a Duna-delta között míg a másik a Krakkó-Tátra korridor (KTK), ahol Szilézia felé tud előretörni Galícián át, Ukrán fennhatóságú Keleti-Kárpátok egy tátongó rés lenne a déli frontra, aminek a legfontosabb feladata a KDK védelme. Ha ezt a NATO-nak úgy kell elfoglalnia, ahogy a második világháborúban szeretett volna a németekkel szemben a szövetséges haderő előrenyomulni a belga védvonalakhoz sikertelenül! Vagy éppen Kárpátalján keresztül támadják hátba a KDK-t védő erőket, kicsit fordítva, mint ami a román kiugrás után történt anno. Gyakorlatilag követelmény lesz, hogy a NATO ott legyen eleve a Kárpátokban és ezt a NATO jelenlétet szükségszerűen mi jelentjük.
Felvetettem az imént, hogy amekkora genyók a nyugatiak, simán el tudom képzelni, hogy a szlovákoknak és a románoknak adják 50-50%-os arányban. Egyébként mindkét ország feni a fogát Kárpátaljára. Na erre a mocskos döntésre kell megtaláljuk a megfelelő választ.
Egyébként a szlovákok arra hivatkozva vindikálják maguknak a területet, hogy vagy 15 évig az övék volt, a románok pedig etnikai alapon, ugyanis ők a ruszinokat elszlávosodott románoknak tekintik. És valószínű, hogy lenne fogantja a nyugati fülekben a felhozott érveiknek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem rossz.

De Biden totalisan elszigetelné Putyint. Nekünk is minden szálat szakítani kellene. Nemtom Pakssal, mi lenne.

Semmi. Elindulna egy akkora európai háború, amelynek a vége az EU szétesése és a SZU 2.0 megalakulása lenne, és Közép-Kelet-Európa egésze visszakerülne a SZU-hoz. Ebben a helyzetben Magyarország is a keleti blokkba kerülne át, tehát Paks utána megépülne.
 
  • Vicces
Reactions: Galthran

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 635
113
Ez a lényeg, hogy nem lesz. Megszünik, megmondták az oroszok. Annyi a kérdés, hogy mi hova lesz csatolva.
Malorussia nagyrésze, ha a lengyeleknek nem kell Lemberg akkor a kijevi résszel együtt megy Beloruszhoz.
GDL_Map%2C_15cent.png

Ha elfogadjuk a területet az EU és a NATO szavazati jogunk is fel lesz azonnal függesztve.

1 - ne legyél benne biztos

2- egy területszerzésért ez vállalható ár
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Egy orosz támadás realitását nem vetem el. Ezt arra alapozom hogy Oo-nak van egy rakéta védelmi rendszere,aminek szüksége van reakció időre egy támadás elhárításához. Ha ezalá a reakcióidő alá be tud bújni valaki,aki rendelkezik a szükséges fegyverzettel,azt legyakják csuklás nélkül,szimplán azért mert nincs más választásuk.
Tehát ha lesz támadás,akkor az az ismert ellenséges fegyverrendszerek "Biztonságos" távolban tartásához szükséges terület határáig fog tartani.
És nem gazdasági kérdés lesz,hanem hadászati.
( Az orosz rendszerek képességeit ismerők kb meg is tudják mondani kb meddig tartana az előnyomulás,és hol "fagyna" meg újra a dolog).

Nagyon jó észrevétel. Pont ezért fontos Oroszországnak a terület, nem azért, mert nincs nekik elég. Az USA ugye megoldja úgy, hogy a rakéta-rendszereket más országokba tolja előre, de ezt Oroszo. (egyelőre) nem teheti meg. Marad tehát Oo. területének növelése.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 973
113
Hmmm.... Értem én, hogy Kedves Fórumtársaim egy része Kárpátalja ilyen-olyan visszatérését vizionálja. De valójában mi Magyarország érdeke, ha már Isten úgy rendezte, hogy NATO- és EU-tagok legyünk?

1. Béke és gazdasági prosperitás keletre! (orosz-ukrán). Tehát nem lehetünk NATO-tagként sem Oroszország ellensége, sem pedig a NATO kerékkötője. Ugyanakkor a kárpátaljai magyarokért is felelősek vagyunk.

2. Belső béke és gazdaságunk, haderőnk erősítése. A belső béke elérésének módja nem az ellenzékkel való leszámolás kell legyen, hanem az őket támogató amerikai és eu-szövetséges államok leválasztása róluk. Magyarul: fel kell értékelnünk számukra a fennálló rendet.

3. Területi és népességbeli túlélést kell garantálni a magyaroknak országon belül és kívül.

Ennek a három pontnak az eléréséhez a következőt kell tennünk:
Különutas NATO- és EU-tagként a résztvevő feleknek fel kell ajánlani Budapestet egy több oldalú békekonferencia számára, melyen szerepelnének a kisebbségi, a területi integritási, a katonai leszerelési és a békefenntartási, valamint a szankciós kérdések. Az ország keleti határán fogadópontokat és mobil egészségügyi intézményeket kell telepíteni az esetleges konfliktus kezelésére. Ki kell jelenteni a nemzetközi fórumokon, hogy Magyarország a békés fejlődésben érdekelt.
Amely állam ezt a békefelhívást és a konferencián való részvételt nem fogadja el, kizárja magát a rendezésből.
Ez lenne az aktív Magyar külpolitika, a Zrínyi felgyorsításával.
Így talán megelőzhető a háború.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Csak nem ők osztanák a lapot, mert ott sem lennének a konferencián. Azt megtehetik, hogy MIUTÁN Magyarország elfogadta a területet nekik adják. De akkor be kell vonulniuk. És onnantól ők megszállók lennének, hiszen a békekonfon mi kapjuk, mi írjuk alá.
Ez még nagyobb gondot okozna a NATOnak, hiszen innentől 3 NATO ország közvetlen háborús konfliktusba lenne, az oroszok akkorát röhögnének, hogy a Don Perignon gyárban túlórázni kellene. :p

A NATO annyit tehetne, hogy bemarketingelné, hogy a magyar és lengyel területeket sikerült a nato védőszárnya és az EU védelme alá venni a gonosz oroszok elől. Nálunk az oroszellenességnek elvenné az élét, hiszen innentől miért is indulnánk meg ellenük? A lengyeleknél szintén gondot okozna, hiszen egy békejobbot kapnak......nehezen kezelnék le.

A szlovákok, románok meg bajban lennének, mert onnantól a seregük jelentős részét a magyar határ kötné le, szóval ezzel is az oroszok nyernének.
Végül is ez is reális opció. Minden azon múlik, hogy milyen vezetése lesz az országunknak. Ha az ellenzék kerül hatalomra, még a Tiszántúlt is a románoknak adják ha kérik, csak, hogy ne sértsék meg szegények érzékenységét.
 
  • Szomorú
Reactions: Törölt tag 008

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Dehogy kellene és semmi. Egy Ukrajnát pár nap alatt legyaluló Oroszország úgy felértékelné a keleti NATO tagállamokat, hogy senki nem problémázna túlságosan, amíg elkötelezetten folytatjuk a Zrínyi-programot a NATO oldalán és hajlandók vagyunk a katonai költségvetésünket a GDP 2,5-3 százalékára emelni az orosz fenyegetés miatt!

Akkor az lenne, hogy Paks épül és kész, különben gyenge láncszem leszünk. Max kibulizzuk a hazai urándúsítást és fűtőelemgyártást az oroszoktól a beruházás fenntarthatósága érdekében és ezt eladjuk a NATO-nak mint garanciát, hogy a térség orosz ellátottságú erőműveit így függetleníteni tudjuk a NATO biztonsága szempontjából!

Csak előnyeink származnak a konfliktus élezéséből, amíg a kormányzatnak vannak golyói! Mi felértékelődünk, a ránk nehezedő nyomás ebből adódóan csökken vagy egyenesen meg is szűnik -feltéve, hogy a kormány kerek-perec megmondja, hogy mentek ti a picsába, akkor inkább az oroszok, ha nem hagytok békén!- és a megnyíló politikai és gazdasági előnyök nagy mértékben növelik a magyar külpolitikai és gazdasági mozgásteret is. A határvidéken vagyunk, minket nem tud Biden szopatni, pláne ha konfliktust tervez az oroszokkal!

"Mi felértékelődünk, a ránk nehezedő nyomás ebből adódóan csökken vagy egyenesen meg is szűnik -feltéve, hogy a kormány kerek-perec megmondja, hogy mentek ti a picsába, akkor inkább az oroszok, ha nem hagytok békén!- és a megnyíló politikai és gazdasági előnyök nagy mértékben növelik a magyar külpolitikai és gazdasági mozgásteret is. "

Ezzel a résszel határorozottan nem értek egyet. Ha ekkora baj lesz, akkor az USA első dolga az lesz, hogy nyíltan katonailag megszállja az országot, és leváltja a kormányt, majd amerikai bábkormányt tesz az ország élére. Ld. NATO vezetésű demokrácia-védő csoport Mesterházy A. szervezésében, mint ennek előszele.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem fognak ajánlgatni semmit, mert nem fognak idáig eljönni. Csak rajtunk és a lengyeleken múlik, hogy a NATO biztonsága érdekében milyen védvonalakat veszünk birtokba. Mi a Kárpátokat, a lengyelek a Bug vonalát (Curzon B). Ha az ukránok nem ütközőállam többé, akkor néhány NATO tagállam jól védhető földrajzi kereteinek megteremtése legitimálódik. Ez a saját erőnkön múlik egy olyan helyzetben, amikor az ukrán erő nincs többé. Tehát ha a jelenlegi létezésének nyugati érvrendszere (ütközőállam mint Berlin megmondta) megszűnik.

"Nem fognak ajánlgatni semmit, mert nem fognak idáig eljönni."

Téves. A TELJES KGST-t vissza fogják szerezni, az NDK-ig. Tehát itt nem csak Ukrajnáról van szó.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem ajánl fel, mert nem lesz a birtokában és nem lesz békekötés se, mert a maradék Ukrajna max fegyverszünetre lesz hajlandó. Olyan fegyverszüneti határ lesz kelet felé, mint a koreai-félszigeten. Erre kényszeríteni fogjuk Ukrajnát (nem is annyira mi, inkább az USA és a saját banderista nácijaik). Viszont a keleti NATO tagállamok onnantól azt tehetnek Ukrajnával, amit akarnak, mert onnantól mi vagyunk a fontos szereplők ütközőállam hijján. És ez alapvető változást fog hozni még Washington politikájában is velünk szemben.

Alapérdekünk az orosz-ukrán háború:
  • mert Ukrajna elpusztul benne
  • a mi szerepünk annyira felértékelődik utána
  • hogy a kárpátaljai-kérdést is rendezhetjük bevonulás majd népszavazás útján
  • és a belpolitikánkra és gazdaságunkra nehezedő amerikai nyomás is eltűnik majd
  • cserébe a feltétlen NATO hűségünkért.
És miért is ne! Így már jó üzlet lesz nekünk a NATO! Hiszen visszatérünk az érdekalapú magyar-amerikai viszonyhoz.

"
  • cserébe a feltétlen NATO hűségünkért.
És miért is ne! Így már jó üzlet lesz nekünk a NATO! Hiszen visszatérünk az érdekalapú magyar-amerikai viszonyhoz."

:mad:

Csak előjön, hogy végül ki melyik oldalon áll: Blogen - feltétlen NATO hűség.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Semmi. Elindulna egy akkora európai háború, amelynek a vége az EU szétesése és a SZU 2.0 megalakulása lenne, és Közép-Kelet-Európa egésze visszakerülne a SZU-hoz. Ebben a helyzetben Magyarország is a keleti blokkba kerülne át, tehát Paks utána megépülne.
Ezzel nem értek egyet. Szerintem a Huntington vonalon állna fel a nyugat és kelet határa. Tisztán nyugati keresztény és tisztán ortodox vallású államokból. Hogy aztán azokkal mi lesz ott túl, SZU 2. vagy egyéb, az már legyen az ő bajuk. Románia biztos szét lesz szedve, hogy ne tudjon többet szart kavarni. Lesz egy nagy Moldva a jelenlegi Moldáv államból, illetve a Románián belüli moldvai területekből. Nem véletlen, hogy a román politika mindent megtesz az önálló moldvai állam megszüntetése érdekében. Havasalföld pedig külön állam lesz a SZU 2.ben, persze Dobrodzsa nélkül. Utóbbiból lesz a szláv korridor (ezt az oroszok már régen tervezik). Valószínű, hogy bolgár fennhatóság alatt.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A két stratégiai szituáció (fekete vonalak a természetes védvonalak, amik megfelelő mélységi védelemmel hátráltathatják az orosz előrenyomulást) orosz támadás esetén:
stratszit1.jpg

Az ukrán ütközőállam kényelmes felvonulási terepet teremt a NATO-nak jelenleg.

stratszit2.jpg

Talán így már világosabb, hogy itt miről van szó! Hogy az ukrán ütközőállam bukása után mit jelent majd a magyar NATO csapatok jelenléte a NATO biztonsága szempontjából a Kárpátokban! És egyben azt is, hogy a maradék-Ukrajna miért nem tud többé ütközőállamként funkcionálni, hogy tevődik át a KET (kelet-európai tankcsata) helyszíne a NATO déli szárnyán a NATO határán belülre. A KET legvalószínűbb két helyszíne a Kárpát-Duna korridor (KDK) Székelyföld és a Duna-delta között míg a másik a Krakkó-Tátra korridor (KTK), ahol Szilézia felé tud előretörni Galícián át, Ukrán fennhatóságú Keleti-Kárpátok egy tátongó rés lenne a déli frontra, aminek a legfontosabb feladata a KDK védelme. Ha ezt a NATO-nak úgy kell elfoglalnia, ahogy a második világháborúban szeretett volna a németekkel szemben a szövetséges haderő előrenyomulni a belga védvonalakhoz sikertelenül! Vagy éppen Kárpátalján keresztül támadják hátba a KDK-t védő erőket, kicsit fordítva, mint ami a román kiugrás után történt anno. Gyakorlatilag követelmény lesz, hogy a NATO ott legyen eleve a Kárpátokban és ezt a NATO jelenlétet szükségszerűen mi jelentjük.

Barátom, ha itt ekkora "kelet-európai tankcsata" lesz, akkor az orosz-szovjet csapatok nem állnak meg a "természetes védvonalak" előtt, hanem átmennek rajtuk, hogy azokat a saját területükön belül tudhassák!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Felvetettem az imént, hogy amekkora genyók a nyugatiak, simán el tudom képzelni, hogy a szlovákoknak és a románoknak adják 50-50%-os arányban. Egyébként mindkét ország feni a fogát Kárpátaljára. Na erre a mocskos döntésre kell megtaláljuk a megfelelő választ.
Egyébként a szlovákok arra hivatkozva vindikálják maguknak a területet, hogy vagy 15 évig az övék volt, a románok pedig etnikai alapon, ugyanis ők a ruszinokat elszlávosodott románoknak tekintik. És valószínű, hogy lenne fogantja a nyugati fülekben a felhozott érveiknek.

Az ukrán állam megsemmisülése után, ha lenne Kárpátalján egy népszavazás, kíváncsi lennék, a többség ruszin szavazók, melyik országot választanák.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Honnan lesz hozzá működő tank a NATOnak? :D Az egész hadszíntéren lenne kb 500 bevethető. Vagy a géppuskás daciakat nevezzük át tankak újságíró módra? :)

Vigyázat, ennél azért több van, az USA már több ezret áthordott az óceánon át az európai hadgyakorlatok leple alatt. Ezeket előretolt bázisokon tárolják, hogy már csak katonát kelljen átküldeni hozzájuk, ha kitörne a háború.