[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 772
113
K

kamm

Guest
ezt mondtátok mindenkinek 2008-ban is.... :D :D :D :D :D
Dehogy, akkor már pont nem mondta senki. Sőt, még előtte is külön kórusa volt azoknak - köztük jómagam is -, akik folyamatosan lármáztak, hogy életveszélyes volt a Glass-Steagall Act eltörlése (amit egyébként Clinton szállított le Wall Stnek.)
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Végtelen és korlátlan. Ez addig így is marad, amíg a dollár a világ fizetőeszköze és az amerikai gazdaság a motorja.

Hogy szemléltessem, itt egy napi hír: https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazd...eurozona-inflacio-ellatasi-lancok.742840.html
Ne beszélj hülyeségeket. Egy zártrendszeren nincs semmi végtelen és korlátlan.
Az, hogy az USA büntetlenül tudja fosni a dollárt, az annak köszönhető, hogy szétteríti a glóbuszon és így nem okoz belső iflációt.
Majd ha kiszervezik magukat egyes országok ebből a nagy dollárosdiból, akkor néztek majd nagyot ott a lehetőségek földjén. És vannak jelek ebbe az irányba. Dél és kelet Ázsia a legesélyesebb, hogy kilép ebből az USA-t hizlaló rendszerből. Kína még kivár, mert pragmatikus, és az idő neki dolgozik. 100 év nekik annyi mint 1000, és 1000 év annyi mint száz. Nem sietnek. Nem az angolszász filozófián nőttek fel, ami nem bír a seggén megülni és folyton nőni akarnak. Pedig a jegenyék sem nőnek az égig.
Nem szeretnék egy Kínai típusú társadalomban élni, de ez amit itt előadott a nyugat az elmúlt 150 évben, az sem a szívem csücske.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Dehogy, akkor már pont nem mondta senki. Sőt, még előtte is külön kórusa volt azoknak - köztük jómagam is -, akik folyamatosan lármáztak, hogy életveszélyes volt a Glass-Steagall Act eltörlése (amit egyébként Clinton szállított le Wall Stnek.)
Akkor legyen 2005,6,7 ....pont egy bankszektorosnak mondod.....juj ne.... :D :D :D ....Bankosnál többet hazudozó nem sok van a világon
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 706
113
Ezzel kb egyetértek.Csak kissé túlzott amcsiellenességet érzek benne,de ez szived joga.Én se kedvelem az amcsikat.Képmutatóak.De attol még nekünk az amcsi érdekszférában jobb,mint orosz érdekszférában.Sokkal jobb.

Kétségtelenül az elmúlt 30 év alapján igen, anyagi szempontból legalábbis. Aztán, hogy jó lesz-e a kelet-közép-európai és kaukázusi országoknak a végén azzal, hogy a ruszki ellen lettek uszítva, vagy csak egy körmönfontabb, és lerázhatatlanabb elnyomást hoztak magukra, ami még jobban benyomul pl. a magánéletbe is, mint a slampos diktatúrák és "autoriter rendszerek" (tehát nem a kínaira gondolok), azt mindenki eldönheti majd, egyelőre nem tudom én sem. Ha a Nyugat teljesen a woke elmevírus hatalma alá kerül ebben az évszázadban, nem tudom, hogy emberhez méltó élet vár-e azokra, akik az amcsi érdekszférában vannak. Reményt legfeljebb az adhat, hogy magában Amerikában van ezzel szemben a legerősebb ellenállás is (még...) bár ott is nyomul a leglátványosabban, de talán nem dőlt el még a dolog.
 
K

kamm

Guest
.Én se kedvelem az amcsikat.Képmutatóak.De attol még nekünk az amcsi érdekszférában jobb,mint orosz érdekszférában.Sokkal jobb.
Pontosan erről van szó, szóról-szóra ezt próbálom beláttatni a sok történelmet szerintem csak felületesen ismerő Vova-rajongóval.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
adossagplafont meg nem lehet kibocsátani,
Tökéletesen tisztában vagy vele, hogy miről beszéltem, csak így egyszerű belemászni a szemantika ez esetben nem is létező problémájának a létrehozásával a felsőbbrendű megmondóember képében tetszelgés szerepébe.

De attól még tudod és attól még a valóság nem változik meg. Minden egyes évben egyre durvábban mentek csődbe és ez az egy kiskaputok van, ami recseg ahogy zárul lassan, a nép züllik, egy kotvány koszos drogtanya lesz, kisemmizett emberekkel. Éljen az amerikai álom.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Kétségtelenül az elmúlt 30 év alapján igen, anyagi szempontból legalábbis. Aztán, hogy jó lesz-e a kelet-közép-európai és kaukázusi országoknak a végén azzal, hogy a ruszki ellen lettek uszítva, vagy csak egy körmönfontabb, és lerázhatatlanabb elnyomást hoztak magukra, ami még jobban benyomul pl. a magánéletbe is, mint a slampos diktatúrák és "autoriter rendszerek" (tehát nem a kínaira gondolok), azt mindenki eldönheti majd, egyelőre nem tudom én sem. Ha a Nyugat teljesen a woke elmevírus hatalma alá kerül ebben az évszázadban, nem tudom, hogy emberhez méltó élet vár-e azokra, akik az amcsi érdekszférában vannak. Reményt legfeljebb az adhat, hogy magában Amerikában van ezzel szemben a legerősebb ellenállás is (még...) bár ott is nyomul a leglátványosabban, de talán nem dőlt el még a dolog.
Igazábol az amcsik nem uszitanak senkit az oroszokra.Grúzokat sem biztatták,magukban voltak ilyen hülyék.És tulajdonképpen most Ukrajnával az oroszok akkor járnának a legjobban,ha elfogadnák az amcsi kompromisszumos béketerv-javaslatot.Ráadásul az amcsi béketerv nyitva hagyja a szakadár területek távlati Oo-hoz csatolásának lehetőségét.
A másik,amiben szerintem nagyon tévedtek,hogy ez a LMBTQ hülyeség tartós lesz.Mikor hallottál utoljára a Fekete Párducokrol?Rég megszüntek.Pedig volt egy időszak,mikor ugyanúgy fel voltak nyalva,mint most a harcos buzik,meg az BLM-ezeken is túl fog haladni az Idő.A liberális demokrácia sem egy tökéletes rendszer (melyik az?),de az egyik leg megújulóképesebb.Elég valószinű,hogy ezt az aktuális divatőrületet is túl fogja élni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
K

kamm

Guest
Azért ez nekem elég fura,hogy pont az ukrán vezetőket nem tudja washington pórázon tartani,eddig bárkit le tudtak vadászni,vagy meg tudtak győzni bármiről,de minimum meg tudtak buktatni bárkit,már,ha akarták....
Azért hangzik furán, mert nem passzol az itteni (téves) elképzeléssel. ;)
Már írtam párszor, az amerikai külügynek - meg senki másnak - minimális ráhatása sincs Zelenszkij diliházára. Igazi elszabadult hajóágyúként tör-zúz a fedélzeten...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: wolfram and Sniper