[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 686
113
Én is megnéztem ezt a HDI listát és valóban igazad van. Ezen a listán is jobb helyen vannak a balti államok és az USA is. Viszont ha megnézed, hogy mennyivel is jobbak, akkor láthatod, hogy ez a lista valóban sokkal jobban közelíti a valóságot.
Oroszország és a balti államok átlagolt HDI értéke közt 6% a különbség a baltiak javára. Ez azért nem egy sikersztori, igaz?
Az USA előnye valamivel nagyobb (12%), de azt sem nevezném utcahossznyi előnynek.
Igen így önmagában a 6% kevés, de nézd meg mennyi a különbség a lista első és utolsó helyezettje közt és ahhoz mérd a 6%-ot.
Ne legyél már ilyen korlátolt légyszíves....
Nem találtátok a megfelelő mérőszámot, én meg megmutattam. ;)
Semmit nem írtam arról, hogy melyik ország hogy áll. De szemmel láthatóan kicsit más listát ad ki, mint a sima fogyasztás központú GDP lista.
Nem írtam, hogy te írtad, csak egy tényt közöltem.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 939
5 068
113
Ezzel szemben még az orosz médiában is orosz offenzívának tekintik a Geraszimov által januárban elindított orosz támadást, abban egyetértek veled, hogy mind a két oldal számára szimbólummá vált Bahmut, de az orosz propagandával szemben az ukrán vezetés nem tett fel mindent egy lapra Bahmut megtartásáért...

Igen a Wagner elítélt zsoldosait gyakorlatilag ágyútöltelékként használja az orosz hadvezetés , de Bahmutnál és a környékén vannak bőven magasan képzett orosz alakulatok is amelyek komoly veszteségeket szenvednek és az ukrán haderőben is vannak bőven területvédelmi és határőrerők (az önkéntes erókről nem is beszélve) Bahmutnál, természetesen az ukrán haderő is komoly veszteségeket szenved el Bahmut védelmében....

Igen az ukránok kevesebb tüzérségi lőszerrel rendelkeznek mint az oroszok ezzel kapcsolatban arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy az amerikai elnök rendelkezhet és hozzányúlhat az amerikai haderő azon fegyverkészleteihez amely az USA mindenkori biztonsági tartaléka és ebbe a tüzérségi lőszerek is beletartoznak , ha nagyon szükséges az ukrik számára akár ebből a készletből is biztosítani fogják a tüzérségi lőszereket...

Ez a megfelelő rotáció kérdése nagyon érdekes ugyanis bizonyos alakulatoknál valós az az állítás, hogy kevés rotáció mellett az invázió kezdetétől a fronton harcolnak más alakulatoknál viszont nagyobb volt a rotáció, tehát szerintem nem lehet azt kijelenteni, hogy az ukrán haderőt az ukri hadvezetés a végletekig kifacsarta..

Ami a NATO tagállamokban kiképzett illetve kiképzés alatt álló ukrán katonák számait illeti az nem pár ezer, a legfrissebb információk szerint 12 dandár felállítása és kiképzése zajlik ebből 9 dandár állományát a NATO tagországokban képzik ki a 9 dandárból 6 március 31-ig áll fel a maradék 3 pedig április 30-ig ezt a 9 dandárt fogják ellátni a már bejelentett nyugati hadfelszereléssel a 9 dandár számára 250 harckocsi és 350 páncélozott harcjármű lesz biztosítva, ehhez kapcsolódva egy ukrán dandár 4-5000 katonából áll tehát a NATO tagországokban kiképzett frissen kiképzett katonák száma 40-45000 fő...

Természetesen a 250 harckocsi (a jelenlegi helyzet alapján) nem mind lesz nyugati gyártmányú MBT...
Az oroszok olyan jól eltitkolták az offenzívát, hogy senki nem vette észre. Ez a háború (is) elsődlegesen tüzérségi háború és az utóbbi hónapokban azt lehet megfigyelni, hogy a korábbi napi 20 ezer gránátról jelentősen csökkent a napi lőszerfelhasználás és ugyanez áll a cirkálórakétákra, drónokra is. Nekem nem úgy tűnik,hogy bármilyen orosz offenzíva lett volna télen, pont ellenkezőleg inkább a tartalékolás látszik. A behívott többszázezer tartalékos nagy részét sem vezényelték még a frontra. Bahmutnál valóban intenzív a harc, de már augusztus óta. Valószínűleg pont azzal a céllal, hogy kimerítsék az ukrikat.
Mire várnak az oroszok? Vagy a nagy ukrán ellentámadásra vagy az érkező kínai fegyverszállítmányokra. Gondolom nem kell ecseteljem, hogy a kínaiak nem néhány db 152-s gránátot fognak küldeni. inkább néhány milliót. És akkor még a kínai drónokról nem is beszéltünk.

Egyetértünk, én is írtam, hogy Bahmutnál vannak orosz reguláris alakulatok is, de a siker nagyobb része a Wagner zsoldosainak köszönhető. Nagyobb létszámban a Wagner zsoldosai harcolnak Bahmutnál. Prigozsin itt akar eredményt felmutatni.

Nem akarlak elkeseríteni, de a június óta az ukriknak küldött 2 milliónál több 155-s gránát túlnyomó része az nem a gyártósorról érkezett. Hanem az USA és néhány másik Nato tagállam készletéből. Pontosan ezért utaltam rá, hogy a támogatás jelenlegi szintje teljesen fenntarthatatlan, mert az USA azt nem fogja megengedni hogy egy tajvani konfliktus esetén ne legyen megfelelő a lőszerkészlet. És valószínűleg pont ezért áll érdekében a kínaiaknak fegyvert szállítani az oroszoknak: ha elhúzódik a háború az USA és a Nato lőszerkészletei még inkább csökkennek.

A rotáció kérdésében eltérő az álláspontunk. Szerintem nagyon nem elfogadható az ukrán alakulatok pihentetése. Vegyük a munkácsi 128. hegyivadász dandárt. A háború kitörése óta 1 alkalommal biztosan tavaly szeptember elején Soledarnál és ezév januárban Bahmutnál valószínűleg (itt a cikkek nem egyértelműek, hogy kivonták-e a frontvonalból a nagy veszteségek miatt) vonták ki a frontvonalból és akkor is csak azért, mert óriási, 40-50%-os mértékű veszteséget szenvedett és újra fel kellett tölteni a személyi állományt.
Szerinted ez megfelelő pihentetés közel 14 hónap harc után Herszonban, Soledarnál és Bahmutnál?

A Nato tagállamokban kiképzett ukrik számáról én eltérő adatot láttam (néhány ezer fő a briteknél, pár ezer a németeknél és hasonlóan pár ezer lehet az USA által kiképzett létszám, mert csak a németországi jenki kiképzőbázisokat használják, meg nyilván még a többi Nato tagállamban is valamennyi). De azt fontos megemlíteni, hogy ezek nem kopaszok hanem jelentős részben már korábban kiképzett és frontszolgálatot ellátott katonák továbbképzése. A 9 dandár az szerintem a tervezett ukrán ellentámadás létszámára vonatkozik, legalábbis erről lehet olvasni. (ez is furcsa, hogy nyilvános) Nyilván nagy segítség az ukriknak, de ahhoz, hogy lényeges előrelépést érjenek el ahhoz többszázezer fő kiképzésére lenne szükség, márcsak a fent említett normális rotáció miatt is.
A 250 tank jelentős része Leo1 lesz és majd valamikor az év végén. Na ahhoz kell majd nagyon bátor kezszem....Leo2 ami tényleg segítene az ukrikon 1 zlj lesz.

+ a tavalyi évvel ellentétben amikor szerencséjük is volt az ukriknak most a Pentagon-iratok kiszivárogtatása több, mint pech az ukriknak: újra lehet tervezni az egész offenzívát és az oroszok lényeges információkat kaptak (pld most, hogy kiszivárgott, hogy a szerbek is fegyvert szállítanának az ukriknak biztos nem kerül rá sor, hogy ne bosszantsák a nagy testvért).
 
W

Wilson

Guest
Az oroszok olyan jól eltitkolták az offenzívát, hogy senki nem vette észre. Ez a háború (is) elsődlegesen tüzérségi háború és az utóbbi hónapokban azt lehet megfigyelni, hogy a korábbi napi 20 ezer gránátról jelentősen csökkent a napi lőszerfelhasználás és ugyanez áll a cirkálórakétákra, drónokra is. Nekem nem úgy tűnik,hogy bármilyen orosz offenzíva lett volna télen, pont ellenkezőleg inkább a tartalékolás látszik. A behívott többszázezer tartalékos nagy részét sem vezényelték még a frontra. Bahmutnál valóban intenzív a harc, de már augusztus óta. Valószínűleg pont azzal a céllal, hogy kimerítsék az ukrikat.
Mire várnak az oroszok? Vagy a nagy ukrán ellentámadásra vagy az érkező kínai fegyverszállítmányokra. Gondolom nem kell ecseteljem, hogy a kínaiak nem néhány db 152-s gránátot fognak küldeni. inkább néhány milliót. És akkor még a kínai drónokról nem is beszéltünk.
Veled ellentétben mint írtam korábban még a kormány közeli orosz sajtó is Geraszimov téli offenzívájáról beszél...

A kínai fegyverszállítással kapcsolatban én veled ellentétben szkeptikus vagyok szerintem a kínai kormánynak abszolút nem érdeke az oroszokat fegyverrel támogatni,

Nem akarlak elkeseríteni, de a június óta az ukriknak küldött 2 milliónál több 155-s gránát túlnyomó része az nem a gyártósorról érkezett. Hanem az USA és néhány másik Nato tagállam készletéből. Pontosan ezért utaltam rá, hogy a támogatás jelenlegi szintje teljesen fenntarthatatlan, mert az USA azt nem fogja megengedni hogy egy tajvani konfliktus esetén ne legyen megfelelő a lőszerkészlet. És valószínűleg pont ezért áll érdekében a kínaiaknak fegyvert szállítani az oroszoknak: ha elhúzódik a háború az USA és a Nato lőszerkészletei még inkább csökkennek.
Veled ellentétben én biztos vagyok abban, hogy az ukriknak lesz elég (nem annyi mint amit az ukrik szeretnének) lőszere, ez ügyben szerintem csak az amerikai kormányzat hivatalos közleményeit érdemes figyelni.
A rotáció kérdésében eltérő az álláspontunk. Szerintem nagyon nem elfogadható az ukrán alakulatok pihentetése. Vegyük a munkácsi 128. hegyivadász dandárt. A háború kitörése óta 1 alkalommal biztosan tavaly szeptember elején Soledarnál és ezév januárban Bahmutnál valószínűleg (itt a cikkek nem egyértelműek, hogy kivonták-e a frontvonalból a nagy veszteségek miatt) vonták ki a frontvonalból és akkor is csak azért, mert óriási, 40-50%-os mértékű veszteséget szenvedett és újra fel kellett tölteni a személyi állományt.
Szerinted ez megfelelő pihentetés közel 14 hónap harc után Herszonban, Soledarnál és Bahmutnál?
A munkácsi 128. hegyi kecske dandár pont az az alakulat amely azok közzé az alakulatok közzé tartozik amelyek az invázió kezdete óta minimális rotációval végig a frontvonalban voltak...
+ a tavalyi évvel ellentétben amikor szerencséjük is volt az ukriknak most a Pentagon-iratok kiszivárogtatása több, mint pech az ukriknak: újra lehet tervezni az egész offenzívát és az oroszok lényeges információkat kaptak (pld most, hogy kiszivárgott, hogy a szerbek is fegyvert szállítanának az ukriknak biztos nem kerül rá sor, hogy ne bosszantsák a nagy testvért)
Szerintem a Pentagon íratok kiszivárogtatása annyira nem befolyásolja az ukri ellentámadást, ugyanis már az oroszok hónapok óta készülnek rá és a lehetséges/logikus ukri ellentámadási irányok is nyilvánvalóak. a szerb fegyverszállításokat pedig nem nagyon fogja befolyásolni az, hogy mit szólnak hozzá az oroszok, ugyanis a szankciók miatt egyre kevesebb befolyással bírnak az oroszok a szerbekre , maga Vujisics jelentette ki, hogy csak idő kérdése mikor engedniük a hatalmas nyugati nyomásnak, ezzel kapcsolatban csak egy példa a szerb kormányzat szerint a szerb hadsereget át kell fegyverezni nyugati fegyverzetre ugyanis az orosz fegyverzet logisztikája abszolút nem biztosított...

A Nato tagállamokban kiképzett ukrik számáról én eltérő adatot láttam (néhány ezer fő a briteknél, pár ezer a németeknél és hasonlóan pár ezer lehet az USA által kiképzett létszám, mert csak a németországi jenki kiképzőbázisokat használják, meg nyilván még a többi Nato tagállamban is valamennyi). De azt fontos megemlíteni, hogy ezek nem kopaszok hanem jelentős részben már korábban kiképzett és frontszolgálatot ellátott katonák továbbképzése. A 9 dandár az szerintem a tervezett ukrán ellentámadás létszámára vonatkozik, legalábbis erről lehet olvasni. (ez is furcsa, hogy nyilvános) Nyilván nagy segítség az ukriknak, de ahhoz, hogy lényeges előrelépést érjenek el ahhoz többszázezer fő kiképzésére lenne szükség, márcsak a fent említett normális rotáció miatt is.
A 250 tank jelentős része Leo1 lesz és majd valamikor az év végén. Na ahhoz kell majd nagyon bátor kezszem....Leo2 ami tényleg segítene az ukrikon 1 zlj lesz
Szerintem nem pontosak az információid az újonnan felállított 12 dandár nagy része (amiből 9-t nyugaton képeznek ki) frissen behívott emberekből és önkéntesekből áll erról már december vége óta folyamatosan cikkeznek az ukri médiában.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Nem mindegy, hogy a GDP-t 1-2-3 millió lakossal osztod el vagy 144 millióval
Egyrészt. Volt már szó erről, csak ismételni tudom magamat: ha és amennyiben Oroszország és Olaszország GDP alapján egy szinten van, akkor valaki ugyan bizony magyarázza már el, hogy hol a kur*a anyjukban vannak az olaszok saját (gyártású/kivitelezésű) nukleáris meghajtású tengeralattjárói, ICBM-jei, űrprogramja, atomfegyverei, stb, stb. Segítek a fogyatékosoknak: sehol. Ugyanis Olaszország rohadtul nem abban a ligában focizik, ahol az oroszok vannak, csak nedves álmaiban jut el oda. Ezek a száraz és kegyetlen tények.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
(most valahogy nem ugrik be egyik világsikerű Észt/Litván/Lett vállalat/cég se)
Revolut - szolgáltatás, bank. (litván szál elég erős)
Mikrotik - mikrohullámú hálózati eszközök (lett)
Rigai sprotni nyomába más sprotnik nem érnek.
biztosan vannak , kitűnő IT fejlesztéseik , start up-jaik
Bizony, csak azért, mert neked ezek semmit nem mondanak, az oroszok is törik maguk ezkeen a területeken, hogy pl. saját önvezető kombájn képességük legyen (ebben jól állnak), de az, hogy itt oszthatod az észt, szintén épp ezeken a képességeken múlik. Tolhatnád az okosságot ezek nélkül a helyi kocsmában a max 5-10 fős közönségednek.

nyugat által hype-olt buziságok amik faszán tolják a GDP nevű baromságot
Ami minden hibája mellett mutat valamit egy gazdaságról, pl. Ukrajna és Magyarország GDP alapú összevetése az emberek általános szubjektív jólétével mutat korrelációt. És továbbra is: ezek a hypeolt baromságok amik nélkül te is kapálnál és a morzsi kutyával morognál, ahelyett, hogy itt váltod meg a világot!

Ha más nem a Covid és az Ukri háború bebizonyította , hogy pont semmire se jók ezek az adatok ! Ja de ! Félrevezetésre !
Nem ezt mutatták meg. Azt mutatták meg, hogy a szolgáltató szektor, illetve a nyitott gazdaságok feldolgozóipara sérülékenyek a nemzetközi kereskedelem fekete hattyú eseményeire.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Szerintem igen. Persze jó kérdés, hogy mit sorolsz az átlagba, és mit jelent a jól-rosszul…
De még ha rosszabbul is élne (ha találnánk arra is univerzálisan elfogadott mutatót, de nem fogunk), biztosan nem négyszer rosszabbul él.
Van egy ilyen fix elképzelése a "tanult" (LOL) magyarok döntő részének, hogy "az USA-ban sokkal jobb élni, mint Oroszországban, mert magasabb az életszínvonal, ráadásul nem visznek el, ha más a véleményed".
Ez valóban így is van, ha az amerikai filmekre alapozza valaki (az egyébként erősen légysz*ros) véleményét: ott minden amerikai hangárméretű házban lakik és úgy szórja a pénzt, mint ha nem lenne holnap. A baj az, hogy ha valaki belemenne egy olyan játékba, hogy hova dobják le random módon, az USA-ba vagy Oroszországba helyi polgárként, akkor a többség az USA-ra szavazna, majd nem értené, hogy az érkezése pillanatában miért lövik szitává. Vagy mit keres egy lakókocsiparkban. :D Ehhez képest légzsák nélküli Zsigulival közlekedni maga a luxus, de ne zavarjuk meg a szerencsétleneket ilyesmivel.
A "szólásszabadságról" meg annyit, hogy Konstantin Kisin (vigyázat, a neve ellenére nem orosz, hanem "brit" /konkrétan az izraelita felekezet tagja a származása alapján, hogy szépen fogalmazzak/) pont azon élcelődik (okkal), hogy az angoloknál több embert sitteltek le a kommentjeik miatt, mint az oroszoknál. Mondanám, hogy "egyesek" gondolkozzanak, de nem akarok lehetetlent elvárni tőlük.
Aki azt hiszi, hogy nyugaton jobb, mint az oroszoknál, az egyrészt kihagyott pár feltételt ehhez a kijelentéshez (ergo veretes hülyeség, amit állít), esetleg a múltban él. Oroszország nem a Kánaán, de nem is Mordor, mint ahogy azt a nagyarcú kretének elképzelik, ahogy a nyugatnak is vannak durva árnyoldalai, nem beszélve arról, hogy New York és Alabama-Alsó között is van "némi" különbség, tehát Londont és Szibéria-Rettenetest összehasonlítani konkrétan a hülyeség és/vagy sz*rháziság bizonyítéka.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Egyrészt. Volt már szó erről, csak ismételni tudom magamat: ha és amennyiben Oroszország és Olaszország GDP alapján egy szinten van, akkor valaki ugyan bizony magyarázza már el, hogy hol a kur*a anyjukban vannak az olaszok saját (gyártású/kivitelezésű) nukleáris meghajtású tengeralattjárói, ICBM-jei, űrprogramja, atomfegyverei, stb, stb. Segítek a fogyatékosoknak: sehol. Ugyanis Olaszország rohadtul nem abban a ligában focizik, ahol az oroszok vannak, csak nedves álmaiban jut el oda. Ezek a száraz és kegyetlen tények.
továbbra is az olasz ipar ilyen lebecsülése bámulatos. Az EU egyik legfejlettebb ipara, és alapvetően a képességük meglenne minderre, ha a lakosság életszínvonalát alacsonyabban tartanák, de ezekre a képességekre nincs annyira szükségük, úgy döntöttek. Az ESA keretében amúgy az űrprogram számos fontos elemét a Leonardo és más olasz cégek szállítják. Az olaszok nedves álmaiban nem az van, hogy a tömegek szegényebbek legyenek, de legyen atomfegyverük, hanem hogy továbbra is legyen ebéd után egy kis sziesta, és este összeüljenek a fórumon beszélgetni egy kávé vagy ital mellett. Mások a prioritásaik, nekik is van komoly energetikai iparuk, és különb autókat, vonatokat gyártanak mint az oroszok akár csak álmodhatják, ezek a száraz és kegyetlen tények.

És az orosz ipart egyáltalán nem becsülöm le, sőt, de ezek a vezetés döntései, hogy mik a prioritások.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem mindegy, hogy misztikus öö digitális szolgáltatásokkal, meg egyéb, odaszervezett fehérgalléros melókkal felpimpelt, egyébként kvázi deindusztrializált gazdaságod van, vagy olyan, ami továbbra is nagyrészt materiális javakat állít elő.
Előbbiekre olyan árcédulát teszel, amilyet a gazdi megenged és mond (neadj’isten, tízszeresen túlárazol mondjuk egy nagyon szájberbiztonsági szolgáltatást a NATOnak, de ez csak amolyan példácska), míg utóbbinál a világpiac áraz, persze mostanában sokszor szankciókkal meg ársapkákkal “segítve”.

Tök felesleges GDP-t hasonlítgatni, főleg ha utánanéztek, ki és miért találta ki ezt az egész metrikát. Ez a globális játékpénz fő árfolyambeállító eszköze, mindig az USA felé fog lejteni a pálya.
Mindkettőnél a piac áraz.
 
W

Wilson

Guest
Egyrészt. Volt már szó erről, csak ismételni tudom magamat: ha és amennyiben Oroszország és Olaszország GDP alapján egy szinten van, akkor valaki ugyan bizony magyarázza már el, hogy hol a kur*a anyjukban vannak az olaszok saját (gyártású/kivitelezésű) nukleáris meghajtású tengeralattjárói, ICBM-jei, űrprogramja, atomfegyverei, stb, stb. Segítek a fogyatékosoknak: sehol. Ugyanis Olaszország rohadtul nem abban a ligában focizik, ahol az oroszok vannak, csak nedves álmaiban jut el oda. Ezek a száraz és kegyetlen tények.
Ha már a tényeket említed, miért kellene az olaszoknak atomtengót rendszerbe állítani? Minek kellenének neki ICBM-k és atomfegyverek?

És az olaszoknak bizony elég jelentős űrprogramja van amelyben szorosan együttműködnek a NASA-val komoly szerepet vállalnak az európai űrkutatásban Olaszország tagja az Európai Űrügynökségnek (ESA).

Olaszország tagja a 16 országot tömörítő ISS (Nemzetközi Űrállomás) programnak amelyben még a NASA-val kötött külön szerződéssel is részt vesz. Amelyhez vállalták . hogy elkészítenek három MPLM (utánpótlás szállító modult Leonardo, Raffaello, Donatello) amelyből a Leonardo fent maradt az űrállomáson állandó raktármodulként. Tehát nem csak űrprogramja van , hanem űripara (amely Európában a harmadik legnagyobb) és űrtechnológiája is van.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 102
2 918
113
Van egy ilyen fix elképzelése a "tanult" (LOL) magyarok döntő részének, hogy "az USA-ban sokkal jobb élni, mint Oroszországban, mert magasabb az életszínvonal, ráadásul nem visznek el, ha más a véleményed".
Ez valóban így is van, ha az amerikai filmekre alapozza valaki (az egyébként erősen légysz*ros) véleményét: ott minden amerikai hangárméretű házban lakik és úgy szórja a pénzt, mint ha nem lenne holnap. A baj az, hogy ha valaki belemenne egy olyan játékba, hogy hova dobják le random módon, az USA-ba vagy Oroszországba helyi polgárként, akkor a többség az USA-ra szavazna, majd nem értené, hogy az érkezése pillanatában miért lövik szitává. Vagy mit keres egy lakókocsiparkban. :D Ehhez képest légzsák nélküli Zsigulival közlekedni maga a luxus, de ne zavarjuk meg a szerencsétleneket ilyesmivel.
A "szólásszabadságról" meg annyit, hogy Konstantin Kisin (vigyázat, a neve ellenére nem orosz, hanem "brit" /konkrétan az izraelita felekezet tagja a származása alapján, hogy szépen fogalmazzak/) pont azon élcelődik (okkal), hogy az angoloknál több embert sitteltek le a kommentjeik miatt, mint az oroszoknál. Mondanám, hogy "egyesek" gondolkozzanak, de nem akarok lehetetlent elvárni tőlük.
Aki azt hiszi, hogy nyugaton jobb, mint az oroszoknál, az egyrészt kihagyott pár feltételt ehhez a kijelentéshez (ergo veretes hülyeség, amit állít), esetleg a múltban él. Oroszország nem a Kánaán, de nem is Mordor, mint ahogy azt a nagyarcú kretének elképzelik, ahogy a nyugatnak is vannak durva árnyoldalai, nem beszélve arról, hogy New York és Alabama-Alsó között is van "némi" különbség, tehát Londont és Szibéria-Rettenetest összehasonlítani konkrétan a hülyeség és/vagy sz*rháziság bizonyítéka.

A saját ismerősi körödben (esetleg itt a fórumon is) érdemes utánanézni, mennyien élnek/dolgoznak/tanulnak nyugaton és mennyien keleten.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Wilson

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A saját ismerősi körödben (esetleg itt a fórumon is) érdemes utánanézni, mennyien élnek/dolgoznak/tanulnak nyugaton és mennyien keleten.
Erősen torzít, hogy a rendszerváltás után az oroszoktatást felszámolták, és nyugati nyelvek oktatását vezették be a közoktatásban: hiába a szabad mozgás, más ajtók amiken érdemes belépni.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
A saját ismerősi körödben (esetleg itt a fórumon is) érdemes utánanézni, mennyien élnek/dolgoznak/tanulnak nyugaton és mennyien keleten.
Ez azért nem olyan egyszerű és egyértelmű, mint amilyennek tűnik.
Lévén, hogy EU tagok vagyunk , így nekünk sokkal könnyebb munkát vállalni az EU-ban, mint mondjuk Belaruszban. Tanulással ugyanez a helyzet: az EU támogatja a nyugati fizetős iskolákban tanulást sok esetben. Persze nem ok nélkül.... Aki nyugati iskolában végez, azt fel is szippantja a nyugati piac.
Továbbá az EU-s oktatási rendszerek már csak a nyelvtanulás okán sem támogatják a keleti irányt. Vajon hány általános iskolában tanítanak első idegen nyelvként oroszt vagy kínait most az EU-ban?
Szóval értem én, hogy könnyű ezzel jönni, hogy "hány ismerősöd dolgozik Oroszországban és haány nyugaton? ", de a valóság az, hogy a fenti körülmények okán nem is olyan egyszerű megoldani, még ha akarná is az ember.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 290
55 546
113
Csak a lényeget felejtitek el,a kedves nyugat attól olyan fejlett, amilyen, hogy nem létező pénzt éget egyre nagyobb arányban,egyre gyorsabban,míg az Oroszok gyakorlatilag államadósság nélkül hozzák amilyük van,és itt a lényeg.
Arról nem is beszélve, hogy a nyugat mögött, mármint a végtelen, kifizethetetlen,de növekvő adósság mögött a dollár van,ami hamarosan megnyekken,no innen kéretik vizsgálni a fejlettséget,életszínvonalat.
Nem mellesleg az Oroszok alig 20 éve lettek demokratikusak,kapitalisták,piacról finanszírozottak,ahhoz képest hozzák amit kell.
A nyugat vagy 200 éve kapitalista, a piacról finanszírozott, és magán cégekre alapszik a gazdasága,ezért tartrate ott,gazdaságilag, ahol.
Az,hogy a angy jólét, meg szabadság, meg sabad sajtó,stb hová vezetett az utóbbi 10 évben,az is magáért beszél....