[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Az atombomba ledobásakor a szovjetek már készülődtek, hogy beszálljanak a Japán elleni küzdelembe, úgyhogy atom nélkül USA-SZU invázió lett volna. Ezt persze már soha nem tudjuk meg, de könnyen elképzelhető, hogy ez sokkal nagyobb emberi és anyagi veszteségekkel járt volna a japánoknak.

És az is lehet, hogy akkor ma két Japán lenne. Egy fejlett és gazdag Dél-Japán és egy velejéig elcseszett militarista személyi kultuszos kommunista Észak-Japán.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Vojennaja prijemka vasárnapi adása a katonai szállítógépekrol
https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=9Wx-GapgTQc
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Ma van az Északi-flotta napja(ma 283 éves)
https://www.youtube.com/watch?v=FwhoyfUzG50
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Északi-flotta
gkyhO7At6Xk.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
A képen Admiral Kuznyecov, Admiral Usztyinov, Admiral Usakov, Nagy Péter és Ivan Bubnov tanker.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Blitzkrieg írta: "mivel Japán nem orosz szövetséges, semmilyen haszna nem származna az oroszoknak abból, ha lemondanának azokról a szigetekről."

Ebben nagyot tévedsz! Mint leírtam, katonai és gazdasági szempontból a szigetek jelentősége csekély. Oo. GAZDASÁGILAG többet nyerne a Japánnal való kiegyezésen és kereskedelmen, mint amit a 4 sziget valaha is hozott /vagy hozna/ a konyhára. Sőt, már a szankciók alatt is jóval tőbbet nyert volna.

Kína rohamléptekkel fejlődik, tehát pár éven belül nem lesz szükségük a ruszkikra. Sőt azon lesznek, hogy MINDENKIT lenyomjanak - előbb gazdaságilag, majd katonailag is. - Szerinted ki lenne az elő célpont? Ki van a szomszédban? Hol van az energiahordozók és más ásványkincsek szinte kimeríthetetlen tárháza?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Kína rohamléptekkel fejlődik, tehát pár éven belül nem lesz szükségük a ruszkikra. Sőt azon lesznek, hogy MINDENKIT lenyomjanak - előbb gazdaságilag, majd katonailag is. - Szerinted ki lenne az elő célpont? Ki van a szomszédban? Hol van az energiahordozók és más ásványkincsek szinte kimeríthetetlen tárháza?

Dehogynem. Egy csomó minden csúcs high-tech-ben bődületes lemaradásuk van, és az amcsik főleg, de még az alattuk tanyázó oroszok is nagyon vigyázzák a sajátjukat, még pénzért sem adnák, mert tudják, hogy a kínaiak azonnal aprópénzre - értsd hatalmi ambíciók realizálására használnák. Önmagában persze elég elrettentő a kínai gazdasági-hadi potenciál, de a valóságban mégsem elegendő. A szomszédban több atomhatalom is létezik,a milliárdos India, Pakisztán, Oo. ami azért nem feltétlen extra helyzet.
Az orosz katonai doktrína pedig tartalmazza azt is, hogy az ország területét ért támadás esetén a nukleáris csapásmérő erőket is felhasználhassák.
Tehát kötve hiszem, hogy a kínaiak ezt az offenzív, terjeszkedő politikát büntetlenül megtehetnék.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Az tény, hogy Kínában még sok "high-tech kütyü" hiányzik, ám mindent megtesznek azért, hogy azokat "így vagy úgy" megszerezzék. És néhány év múlva ez majd sikerül is nekik, mert mint tudjuk, az atombomba sem maradt sokáig titokban.

Katonailag meg nem véletlenül használtam feltételes módot, mert amit leírtál, az igaz. Ám voltak már a töriben "bevehetetlen" erődök, vonalak és területek, melyek később "valahogy" mégis gazdát cseréltek...

De nem kell ennyire előre nézni. A lényeg jelenleg az, hogy az orosz gazdaság többet nyerne a Japánnal való kiegyezéssel, mint amit a szóban forgó szigetek valaha is jelentettek!
Persze ezt 1 "offenzív, terjeszkedő politikát" folytató ország SOHA nem fogja belátni!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az tény, hogy Kínában még sok "high-tech kütyü" hiányzik, ám mindent megtesznek azért, hogy azokat "így vagy úgy" megszerezzék. És néhány év múlva ez majd sikerül is nekik, mert mint tudjuk, az atombomba sem maradt sokáig titokban.

Katonailag meg nem véletlenül használtam feltételes módot, mert amit leírtál, az igaz. Ám voltak már a töriben "bevehetetlen" erődök, vonalak és területek, melyek később "valahogy" mégis gazdát cseréltek...

De nem kell ennyire előre nézni. A lényeg jelenleg az, hogy az orosz gazdaság többet nyerne a Japánnal való kiegyezéssel, mint amit a szóban forgó szigetek valaha is jelentettek!
Persze ezt 1 "offenzív, terjeszkedő politikát" folytató ország SOHA nem fogja belátni!

Ne nevettesd már ki magad ennyire. Ez az "offenzív, terjeszkedő politikát folytató ország" csak az én életemben kivonult fél Ausztriából, Kubából, Líbiából, Vietnamból, az NDK-ból, Lengyelországból, Csehszlovákiából, Magyarországról, a Baltikumból, a fél Kaukázusból, Kazahsztánból, Türkmenisztánból, Tadzsikisztánból, csak így hirtelen. Persze nem szerelemből, a szép szemekért, de megtették. Tehát az orosz támaszpontok megszűntek Kelet-Európában és elég sok helyen a világban, de az USA és NATO-támaszpontok nem szűntek meg Ny-Európában és máshol sem, sőt, mintha lenne néhány újabb is. Szóval nem a NATO terjeszkedik?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
<blockquote rel="formosa">Az tény, hogy Kínában még sok "high-tech kütyü" hiányzik, ám mindent megtesznek azért, hogy azokat "így vagy úgy" megszerezzék. És néhány év múlva ez majd sikerül is nekik, mert mint tudjuk, az atombomba sem maradt sokáig titokban.

Katonailag meg nem véletlenül használtam feltételes módot, mert amit leírtál, az igaz. Ám voltak már a töriben "bevehetetlen" erődök, vonalak és területek, melyek később "valahogy" mégis gazdát cseréltek...

De nem kell ennyire előre nézni. A lényeg jelenleg az, hogy az orosz gazdaság többet nyerne a Japánnal való kiegyezéssel, mint amit a szóban forgó szigetek valaha is jelentettek!
Persze ezt 1 "offenzív, terjeszkedő politikát" folytató ország SOHA nem fogja belátni!

Ne nevettesd már ki magad ennyire. Ez az "offenzív, terjeszkedő politikát folytató ország" csak az én életemben kivonult fél Ausztriából, Kubából, Líbiából, Vietnamból, az NDK-ból, Lengyelországból, Csehszlovákiából, Magyarországról, a Baltikumból, a fél Kaukázusból, Kazahsztánból, Türkmenisztánból, Tadzsikisztánból, csak így hirtelen. Persze nem szerelemből, a szép szemekért, de megtették. Tehát az orosz támaszpontok megszűntek Kelet-Európában és elég sok helyen a világban, de az USA és NATO-támaszpontok nem szűntek meg Ny-Európában és máshol sem, sőt, mintha lenne néhány újabb is. Szóval nem a NATO terjeszkedik?</blockquote>

Azért itt van egy kis logikai bukfenc a mondandódban. Igen, ha az USA-ról beszélünk akkor egyértelmű a terjeszkedésük, de ugye NY- Európában azért nem szűntek meg a NATO támaszpontok (illetve szűntek ott is meg) mert egész Ny - Európa NATO tag :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
formosa
Bántott téged valaha orosz vagy oroszul beszélo egyén fizikailag vagy pszihikailag?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Június1-én lépett életbe a torvény. Ingyen 1 ha terulet a Távol-keleten.
http://www.express.co.uk/news/world/675878/Russia-far-east-Arkharinsky-Vladimir-Putin-Britain-free-land
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="formosa">Az tény, hogy Kínában még sok "high-tech kütyü" hiányzik, ám mindent megtesznek azért, hogy azokat "így vagy úgy" megszerezzék. És néhány év múlva ez majd sikerül is nekik, mert mint tudjuk, az atombomba sem maradt sokáig titokban.

Katonailag meg nem véletlenül használtam feltételes módot, mert amit leírtál, az igaz. Ám voltak már a töriben "bevehetetlen" erődök, vonalak és területek, melyek később "valahogy" mégis gazdát cseréltek...

De nem kell ennyire előre nézni. A lényeg jelenleg az, hogy az orosz gazdaság többet nyerne a Japánnal való kiegyezéssel, mint amit a szóban forgó szigetek valaha is jelentettek!
Persze ezt 1 "offenzív, terjeszkedő politikát" folytató ország SOHA nem fogja belátni!

Ne nevettesd már ki magad ennyire. Ez az "offenzív, terjeszkedő politikát folytató ország" csak az én életemben kivonult fél Ausztriából, Kubából, Líbiából, Vietnamból, az NDK-ból, Lengyelországból, Csehszlovákiából, Magyarországról, a Baltikumból, a fél Kaukázusból, Kazahsztánból, Türkmenisztánból, Tadzsikisztánból, csak így hirtelen. Persze nem szerelemből, a szép szemekért, de megtették. Tehát az orosz támaszpontok megszűntek Kelet-Európában és elég sok helyen a világban, de az USA és NATO-támaszpontok nem szűntek meg Ny-Európában és máshol sem, sőt, mintha lenne néhány újabb is. Szóval nem a NATO terjeszkedik?</blockquote>

Azért itt van egy kis logikai bukfenc a mondandódban. Igen, ha az USA-ról beszélünk akkor egyértelmű a terjeszkedésük, de ugye NY- Európában azért nem szűntek meg a NATO támaszpontok (illetve szűntek ott is meg) mert egész Ny - Európa NATO tag :)</blockquote>

A logikai bukfenc ott van, hogy a NATO a Szovjetúnió ellen jött létre, a Varsói Szerződés meg a NATO ellen, legalábbis erről volt szó anno. Szu. már nincs, VSz szintén nincs, NATO meg még mindig van, és nemcsak van, hanem terjeszkedik, és időnként nem védekezik, hanem saját határain kívül hajt végre támadó hadműveletet. És elismerem német földön a német, holland és dán földön a holland és dán támaszpontok jogosságát, stb., talán még az USA szigorúan védelmi fegyverekkel felszerelt támaszpontjainak jogosságát is (F-15 C az védelmi fegyver, de az F-15E már nem), de egyiken sem az USA támadó fegyverekkel ellátott támaszpontjainak jogosságát.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
formosa
Bántott téged valaha orosz vagy oroszul beszélo egyén fizikailag vagy pszihikailag?
Engem nem, de van családom, vannak rokonaim, barátaim, sőt tanultam történelmet is.
Amúgy nem beszélek oroszul, tehát az egymáshoz hasonló szláv nyelveket sem tudom megkülönböztetni. /Volt viszont 1 (nem szláv) litván származású osztálytársnőm, akihez képest én szinte szeretem a ruszkikat. Pedig a litvánok is csak néhány évtized megszállással büszkélkedhetnek./
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
<blockquote rel="boki">formosa
Bántott téged valaha orosz vagy oroszul beszélo egyén fizikailag vagy pszihikailag?
Engem nem, de van családom, vannak rokonaim, barátaim, sőt tanultam történelmet is.
Amúgy nem beszélek oroszul, tehát az egymáshoz hasonló szláv nyelveket sem tudom megkülönböztetni. /Volt viszont 1 (nem szláv) litván származású osztálytársnőm, akihez képest én szinte szeretem a ruszkikat. Pedig a litvánok is csak néhány évtized megszállással büszkélkedhetnek./</blockquote>

Akkor nem értem a krónikus ruszofóbiát ami nálad kialakult. Szovjetfóbiát még megérteném.
Egyébként én a tatárokat és a torokoket nem szeretem mert betortek a magyar foldre-fosztogattak, raboltak, gyilkoltak-megszállva tartottak minket "néhány évig".