[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Copenhavnba például havi szinten tüntettek az Izraeliek és rendszerint rendbontásba torkollott macskakő dobálás hasonlók Hamburgba is hasonló a helyzet és Malmöbe is (azért ezeket a városokat sorolom mert nekem ezekről van infom) Biztos hogy máshol is vannak ilyenek nem csak ebben a 3 városba. Csak tudod ez nem üti meg az ingerküszöböt a médiába ezért nincs hírértéke... Pl. Dániába és Svédországba a TV-ház ostromáról se volt hír a fősodrú médiába max 1-2 turisztikai napilap cikkezett rólla hogy a városnézéseket a túristák jegeljék és ennyi.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Megismetelnem a kerdest

Voltal valaha Izraelbe vagy Manhattenbe ?



Tudod a mediara epiteni egy ilyen vaskos kijelentest, ennel azert en tobbet vartam varok toled. Az hogy jartal e arra eltel e arra nem azert fontos hogy lattal tapasztaltal e ilyeneket hanem hogy van e elso kezbol valo infod arrol hogy a kultura milyen ott a tarsafalom annak normai mert barmi es barhol elofordulhat de rendszer csak akkor lesz valamibol ha a tarsadalom elfogadja vagy elturi.

Marpedig amit irtal sem az amerikai sem az izraeli tarsadalom el nem turi legyen barki aki elkoveti a tarsadalom megveti es eliteli.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
@hangtomito
"Törökország,Irán,Irak,Jordánia,Szíria,Egyiptom,Algéria,Tunézia,de még Afganisztán is a világi utat választotta a múlt században...Nézd meg hova jutottak,mivé lettek. "
Hát, ennek nem sok köze van Izraelhez.

Sanos van....
Szintén leegyszerűsítve, a közös ellenségkép, ami összetartja ezeket a rendszereket, addig sem egymást ölik....
illetve létével igazolj a militánsan iszlámista világkép, és rendszer életképtelenségét - ( megy az otthoni propaganda félholdas köntösben, kb mint a TASSZ jelentései anno, hogy a kapitalista nyugaton verik a sztrájkolókat, bezzeg a munkások paradicsomában, hála Brezsnyev elvtársnak, nem nyomorog senki.
Tényleg, nem, mert rosszabbul járt...)

A tétel egyszerű : a gyarmatbirodalmak felbomlása után a térségbeli országok ugyanonnan indultak. Ehhez képest hol tart most, és hol tartanak a szomszédai.
Nem lehet ugye kiállni a nép elé, és azt mondani, nézzék, oké hogy allahakbározunk több mint fél évszázada, de totál csőd a dolog, csak a propagandaipar futott fel...
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Természetesen ezzel nem azt akarom mondani hogy rosszabbak mint a Muszlimok mert velük is meg van ugyan ez.
Csak azt hogy eggyik vallás szélsőségesei se külömmbek a másiknál. Énnekem nincs bajom se a Zsidóval se a Muszlimmal se a Kereszténnyel legyen az keleti nyugati vagy knopt a Budhistákkal sincs bajom. De a vallási szélsőségget nem szeretem mind1 milyen vallásé. Eggyik vallás szélsőségesei se jobbak vagy rosszabbak a másikénél. És mindre rengeteg példát lehet hozni hogy bármilyen téren. Csak meg kell találni az adott régiot ahol a szárnyaikat probálgatják.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Én azt mondom erre hogy lett zsidózás de arabozás muszlimozás is volt. Ne legyen negatív diszkrimináció de pozitív diszkrimináció se legyen (Nehogy ne lehessen említeni egy népcsoportot vagy vallási felekezetet negatívan csak azért mert XX miközbe a másikat lehet szidni csak azért mert XY.) Vagy mindketőröl lehssen jót is és rosszat is mondani vagy eggyikről se.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Szóval... :)
mondjuk az errefelé nem nehéz :)
Pláne. :)
Én azt mondom erre hogy lett zsidózás de arabozás muszlimozás is volt.
Ezért írtam, hogy ki lett provokálva a zsidózás. Ugyanakkor az arabozás, muszlimozás (stb) nem ok a zsidózásra, még provokáció esetén sem: egyrészt, mert nem túl intelligens dolog (ezt most nagyon diplomatikusan fogalmaztam meg, csak jelzem), másrészt meg a fórum szabályaiba is ütközik.
A kettős mérce alkalmazásának tilalmával egyet tudnék érteni, csak működni nem fog, mert ilyen az emberi természet. :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
http://hu.euronews.com/2013/09/04/sziria-lehet-a-fo-tema-a-g20-as-csucson/

http://hu.euronews.com/2013/09/05/az-amerikai-kulugyi-bizottsag-tamogatja-a-sziriai-beavatkozast/
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
"az amerikaiak 60 %-a nem támogatja ugyanis a beavatkozást:"
Még a sajátjaikat sem sikerült beetetni...
Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből,de remélem valahogy meg tudják oldani békésen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Megismetelnem a kerdest

Voltal valaha Izraelbe vagy Manhattenbe ?



Tudod a mediara epiteni egy ilyen vaskos kijelentest, ennel azert en tobbet vartam varok toled. Az hogy jartal e arra eltel e arra nem azert fontos hogy lattal tapasztaltal e ilyeneket hanem hogy van e elso kezbol valo infod arrol hogy a kultura milyen ott a tarsafalom annak normai mert barmi es barhol elofordulhat de rendszer csak akkor lesz valamibol ha a tarsadalom elfogadja vagy elturi.

Marpedig amit irtal sem az amerikai sem az izraeli tarsadalom el nem turi legyen barki aki elkoveti a tarsadalom megveti es eliteli.

Az egész nem onnan indult, hogy a társadalom mit ítél el vagy mit nem, hanem onnan, hogy "csak az arabok verik szét a helyet és más mindenki szent". Erre írtam pár ellenpéldát. Mondjuk a telepesek amiket leművelnek meg Izrael húzásai is megkérdőjelezik a társadalom elítélőképességét. Ettől függetlenül lehet ha ott is az a helyzet, mint sokhelyen a világban, hogy van a társadalom, a sok <del>hülye</del> polgár aki elmegy szavazni, de akikre szavaznak azok közül mindkét tábor ugyanannyira leszarja a társadalmat és annak akaratát.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Pofonláda feszegetése, avagy hogyan jussunk ingyen atomenergiához?
http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13920613000583
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
Off:
Nekem egy ismerősöm, földrajz tanár, járt kint régebben, munka ügyben.
Azt mondta, hogy ha mi így bánnánk a zsidókkal, mint ahogy azok bántak velük, már régen lebombáztak volna minket.
Más:
Volt a Youtube-on, érdekes módon már nem találom, egy, esetleg két videó, ahol egy budapesti tüntetésen az In-Kal -os üvölt a tüntetőknek, hogy:
<i>-Gyertek Izraelbe, kivesszük a veséteket meg a májatokat! ott legyeteket nagy legények, megölünk titeket!</i>
Mindezt pár szakasznyi Készenlétis gyűrűjében, akiknek egyébként parancsokat adott.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
joker szerinted nem kapják meg a célkoordinátákat mondjuk az Oroszoktól? megjegyzem a 300 km-t letolja ~6 perc alatt, szvsz még bőven radartávban lesz a célpont...
joker sajnos szerintem mostanában túl sok ku..infot olvas :D
Pedig mértékkel és kellő elővigyázatossággal kellene kezelni a híreket. Mert minden média ferdít és úgy tálal dolgokat, ahogyan az nekik a legmegfelelőbb.
hiryu és az Irgunnal vagy a Stern csoporttal mi van? Ahogy én tudom már a 30-as években aktív terroristák voltak. De egyébként mai értékrend szerint nagyon sok egykori függetlenségi mozgalmat hívnának terroristának.
Engem speciel nem zavar ha valaki zsidó, sőt van jópár haverom. Ami zavar az a holokauszt állandó emlegetése, a folyamatos sírás-rívás hogy itt micsoda antiszemitizmus van és huhh mindjárt pogromok is lesznek mert jönnek a gárdisták. Ez elég röhejes mikor pl franciaországban rendszeresen vernek zsidókat, sőt néha meg is ölnek párat és gyújtanak fel évente pár zsinagógát csak a vicc kedvéért. Jahh és a másik dolog ami nagyon bacca a csőrömet igaz mára már idejét múlta itthon : annak idején jópár ismerősöm bliccelte el a sorkatonai szolgálatot, de persze Izraelbe kiment 3 évet leszolgálni. Na ez vérlázító... Mert magyar állampolgárként, Aki itt nőtt fel sajnálta azt az egy évet a hazájától? Megjegyzem én némi nemzetbiztonsági kockázatot is látok ez ügyben, mert abban biztos vagyok, hogy a moszatosok beszerveznek jópár embert Akik hazatérve ha nem is aktív, de alvó ügynökök lesznek. És épp ezért nem volt rossz felvetés attól a féleszű jobbikostól a képviselők kettős állampolgárságnak kérdése, még ha elég rosszul adta is elő.
A helyes felvetés az lett volna : magyar képviselő csak és kizárólagos magyar állampolgár lehessen és ennyi. Az izraeli állampolgárságot pedig kiemelt kockázatnak tartom (mind a parlamentben mind a fegyveres szerveknél), ugyanis legjobb tudomásom szerint a sorkatonai idő letöltéséhez van kötve.