[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Ezt komolyan kérdezed? Semmit nem tanulsz itt a fórumon? Aztán csodálkozol amit az ember írt -de nem rád konkrétan- a nyuagti média hatásáról.:)

Csak érdeklődés szintjén! A gáztámadásról készült videó felvételekből nem derült ki a végrehajtó repülőgépek típusa? Csak kérdem, no offense!;):D:rolleyes:

Én kérek elnézés, hogy egy haditechnikai oldalon, haditechnikával kapcsolatos kérdést mertem feltenni! Bocsánat! Sejthettem volna, hogy ez néhány fórumozónak nem tetszik. Még egyszer elnézést, megyek vissza a buta nyugati konyhámba, buta nyugati vacsorát csinálni. Lehet, hogy a sok nyugati ételtől éreztem olyan késztetést, hogy haditechnikával kapcsolatos kérdést mertem feltenni. извините
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and gioo

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Én kérek elnézés, hogy egy haditechnikai oldalon, haditechnikával kapcsolatos kérdést mertem feltenni! Bocsánat! Sejthettem volna, hogy ez néhány fórumozónak nem tetszik. Még egyszer elnézést, megyek vissza a buta nyugati konyhámba, buta nyugati vacsorát csinálni. Lehet, hogy a sok nyugati ételtől éreztem olyan késztetést, hogy haditechnikával kapcsolatos kérdést mertem feltenni. извините
Igazabb lett volna tőled a mea culpa!
Mosogass tovább a ködös Albionban!:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and joker

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 818
113
Egyébként az amerikaiak azt mondták, hogy a szírek a Sayrat légibázison tárolták a vegyifegyvereket. Az agresszió után már azt nyilatkozták egyes amerikai tisztviselők , hogy lehet tévedtek mert nem volt semmmilyen vegyifegyver a bázison. Ugyanaz az eset mint az iraki tomegpusztító fegyverekkel. Azok sem voltak és szíria vegyi támadás sem volt. Amerikai hazugság-kitaláció az egész. De sajnos sok az ostoba ember szerte Európában aki elhiszi ezeket a hazugságokat mert állandóan ezt tolja a fosodratú média, Ezáltal agymosottá válnak és képtelenek onálló gondolkodásra.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Én kérek elnézés, hogy egy haditechnikai oldalon, haditechnikával kapcsolatos kérdést mertem feltenni! Bocsánat! Sejthettem volna, hogy ez néhány fórumozónak nem tetszik. Még egyszer elnézést, megyek vissza a buta nyugati konyhámba, buta nyugati vacsorát csinálni. Lehet, hogy a sok nyugati ételtől éreztem olyan késztetést, hogy haditechnikával kapcsolatos kérdést mertem feltenni. извините

Csak a kést fogatod bennük :D
 
  • Tetszik
Reactions: panoz and Pocok75

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Az amerikaiak szerint Szu-22, Shayrat légibázis(Homsz mellett), azt nem tudom, hogy egyedül, vagy párban repültek-e.

Ez pedig az állítólagos vegyi fegyver bevetésének helye, az egészről ennyi technikai részlet ismert:

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-2280#post-323523

Az amerikaiak jelentésében egy szó sincs az estleges támadást végrehajtó gépek típusáról! Ezért kérdeztem. A válasz csapásról közölt képeken viszont én csak a MiG-23-as család gépeiről véltem felfedezni részleteket. Arról pedig, hogy mennyi TALMs ért célba szerintem hivatalos jelentés még nem látott napvilágot.Az amerikaiak jelentésében egy szó sincs az estleges támadást végrehajtó gépek tipusáról!
 
  • Tetszik
Reactions: drqv

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Az amerikaiak jelentésében egy szó sincs az estleges támadást végrehajtó gépek típusáról! Ezért kérdeztem. A válasz csapásról közölt képeken viszont én csak a MiG-23-as család gépeiről véltem felfedezni részleteket. Arról pedig, hogy mennyi TALMs ért célba szerintem hivatalos jelentés még nem látott napvilágot.Az amerikaiak jelentésében egy szó sincs az estleges támadást végrehajtó gépek tipusáról!
Na majd most lesz érdemes a hivatalos jelentéseket megnézni pl. azoknak akik a valamelyik oldal statisztikáiból mindenféle valós honvédelmi kapcsolódás/tanulmány/szolgálat nélkül légvárakat építgetnek, csúcsra járatott foteltábornokként. Most megjósolom, hogy köszönő viszonyban sem lesz egymással a nyugati, meg a Szír/Orosz vélemény arról, hogy hány Tomahawk-ból mennyi talált. Mindenki hazudni fog ahogy a csövön kifér.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 1526

Guest
Állítólag ez volt a bombázó útvonala.
C8xyLeIXoAA66hs.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 818
113
Na majd most lesz érdemes a hivatalos jelentéseket megnézni pl. azoknak akik a valamelyik oldal statisztikáiból mindenféle valós honvédelmi kapcsolódás/tanulmány/szolgálat nélkül légvárakat építgetnek, csúcsra járatott foteltábornokként. Most megjósolom, hogy köszönő viszonyban sem lesz egymással a nyugati, meg a Szír/Orosz vélemény arról, hogy hány Tomahawk-ból mennyi talált. Mindenki hazudni fog ahogy a csövön kifér.

Elég ha az ember használja a fejét és elkezd logikusan gondokodni . Az amerikaiak értesítették az oroszokat a támadásról mert a bázison orosz Specnazosok, helikopter pilóták, muszaki személyzet is volt. Ugyanis innen irányították az ISIS elleni katonai muveleteket K-Homszban, Palmiránál. Oroszok kiurítették a bázist mert tudtak a kozelgo csapásról. DE levegobe emelték a drónokat, hogy megfigyeljék a Tomahawkok becsapódását. Errol egy rovid videot is kozoltek(nem a teljes anyagot) . Másik dolog, hogy a csapások után a bázis teruletére mentek az oroszok és felmérték a károkat. Ebbol a kettobol ne tudnák pontosan megállapítani a becsapódott Tomahawkok pontos számát? :)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Én kérek elnézés, hogy egy haditechnikai oldalon, haditechnikával kapcsolatos kérdést mertem feltenni! Bocsánat! Sejthettem volna, hogy ez néhány fórumozónak nem tetszik. Még egyszer elnézést, megyek vissza a buta nyugati konyhámba, buta nyugati vacsorát csinálni. Lehet, hogy a sok nyugati ételtől éreztem olyan késztetést, hogy haditechnikával kapcsolatos kérdést mertem feltenni. извините

Felesleges jàtszanod a naìvàt. Nyilvàn tisztàban vagy azzal, hogy a kèrdèsedet picit furàn tetted fel.
Ezzel a "nyugati konyhàs, nyugati vacsoràs" mondatoddal meg aztàn jól a szìvembe martàl. :D
Megyek is, fogom a kőbaltàmat ès leütök egy mamutot, hogy legyen mit ennünk itt a vadkeleten.:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nikki Haley: Minden alkalommal amikor Aszad átlépi az emberi tisztesség határát Oroszország ott ólálkodik mögötte. Oroszország vagy cinkosa volt Aszadnak a vegyi támadásban, vagy inkompetens volt hogy meggátolja benne, vagy pedig Aszad bolondot csinált az oroszokból.
Miért fáj az neked, hogy példát vettek a nagyon demokratikus nyugatról, a szaúdi-USA párosról: mikor a szaúdi hadsereg éles lőszerrel némi tömegvérengzést követett el Bahrein-ben, akkor az USA vagy cinkosa volt, vagy inkompetens a tömegvérengzés meggátlásában vagy a szaúdi király bolondot csinált az USA-ból.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus