[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 871
113

Az egyik hozzászóló:

C81aQ0qVwAAsph6.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zeal
T

Törölt tag 1526

Guest
Elég ha az ember használja a fejét és elkezd logikusan gondokodni . Az amerikaiak értesítették az oroszokat a támadásról mert a bázison orosz Specnazosok, helikopter pilóták, muszaki személyzet is volt. Ugyanis innen irányították az ISIS elleni katonai muveleteket K-Homszban, Palmiránál. Oroszok kiurítették a bázist mert tudtak a kozelgo csapásról. DE levegobe emelték a drónokat, hogy megfigyeljék a Tomahawkok becsapódását. Errol egy rovid videot is kozoltek(nem a teljes anyagot) . Másik dolog, hogy a csapások után a bázis teruletére mentek az oroszok és felmérték a károkat. Ebbol a kettobol ne tudnák pontosan megállapítani a becsapódott Tomahawkok pontos számát? :)
Megállapítani biztosan meg tudják a pontos számát de az nem biztos, hogy a sajtóban is a pontos számot adják meg. Nekik az az érdekük, hogy minél kisebb számot mondjanak, az amerikaiaknak az, hogy minél nagyobbat és egyiküknek sem az, hogy mi mindent pontosan tudjunk.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A légibázist ismét használják - gondolom részlegesen.


Na erről ennyit!

Már ne hari jenki pártiak de ez a támadás egy parasztvakítása volt!

Előre szólnak hogy majd vigyázzatok lőni fogunk és azt is megmondjuk hogy hová
Ha tehették volna akkor oroszok visznek zavarót és odapakolják a légvédelmet egy tesztre :D

Ez rakétázás az olyanoknak szólt mint uli meg panoz féléknek otthon hogy Trump megmutassa mennyire pofátlan az oroszokkal .

Ha nem szólnak és úgy lőnek na az már valami!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 453
11 468
113
Ja és nem lenne egyszerűbb 1 embert pl. Asszad likvidálni, mint tömegeket gyilkolni?..."

Az esetek igen-igen jelentős részében a támadásokat elrendelőknek eszük ágában sincs a politikai ellenfél vezetőt még csak megpróbálni sem likvidáltatni.
Érdekes módon nem népek szoktak egymással háborút kezdeni, még ha utálják is egymást, mint a féceszt. Mit összeháborúzhatnánk mi is a szomszéd népekkel...Ehelyett kirándulni, nyaralni járunk oda-vissza. Háború akkor van, amikor a vezérürük ugrasztják egymásnak az addig úgy-ahogy egymást elviselő, egymás mellett élő szomszédokat.
De akkor sem egymást öletik, hanem egymás állampolgárait.
Nyilván sok oka van, de az alapvető szerintem a következő:

Nem teremtünk precedenst!
/Így is elég macerás védeni egy államfőt/
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Az amerikaiak jelentésében egy szó sincs az estleges támadást végrehajtó gépek típusáról! Ezért kérdeztem. A válasz csapásról közölt képeken viszont én csak a MiG-23-as család gépeiről véltem felfedezni részleteket. Arról pedig, hogy mennyi TALMs ért célba szerintem hivatalos jelentés még nem látott napvilágot.Az amerikaiak jelentésében egy szó sincs az estleges támadást végrehajtó gépek tipusáról!

Igazad van, a lázadók állították, hogy Szu-22, bár az egyik cikk, ahol a repülési útvonalas hírt olvastam, ezt már úgy fogalmazta meg, mintha a Pentagon is ezt állítaná, de most máshol elolvasva ugyanazt a hírt látom, hogy tényleg nem neveztek meg típust.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ez egy figyelmeztető lövés volt. Ha komoly károkozás lett volna a cél akkor nem szólnak előre és akkor a kár is nagyobb lett volna. Ez egy nem túl durva de azért elég erélyes figyelmeztető lövés.

Nikki Haley figyelmeztet: van még ott ahonnan ez jött.
ez a kur.. egy ENSZ nagykövet! mi a fasz... beszél? halállal fenyeget? ébresztő agyhalottak.....
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Miután maga az usa. hencegte el hogy mekkora csapást mért 59 indítással nem tudván a siralmas eredményt,most,hogy kiderül annak lehangoló eredménytelensége,itt és máshol is kiadva az ukázt jön a szánalmas magyarázkodás,hogy nem is annyi indult meg ,hogy kettő ment egybe meg hasonló szerecsenmosdatás.
Jelentem a reptér üzemel és onnan felszálló gépek éppen pirítják a terroristákat.
Minden más csak duma.
 

vendég3

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
131
291
63
Miután maga az usa. hencegte el hogy mekkora csapást mért 59 indítással nem tudván a siralmas eredményt,most,hogy kiderül annak lehangoló eredménytelensége,itt és máshol is kiadva az ukázt jön a szánalmas magyarázkodás,hogy nem is annyi indult meg ,hogy kettő ment egybe meg hasonló szerecsenmosdatás.
Jelentem a reptér üzemel és onnan felszálló gépek éppen pirítják a terroristákat.
Minden más csak duma.[/QUOTE

Szerintem is hatalmas blama volt ez a tomahawkosdi
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ha lett volna bennük valami akkor nem így tárolták volna és ha találat ért volna ennyi tartályt akkor az egész környék szarinfelhőben lenne és megint mehetne a vádaskodás...
Egyetertek !

Mar uresek. Elhasznaltak beloluk az anyagot. Talan pont ezert kapta a CM-ket a bazis ?