[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Az örmény-azeri háború óta szerintem vitathatatlan az oroszok technológiai lemaradása a törökökkel szemben.
Vannak ilyen kijózanító pofonok a történelemben mint az állig felfegyverzett iraki hadsereg vs az USA az öbölháborúban. Ott ásták meg a MiG-29 hitelességének a sírját.
Kedves Ladagrant az örmény-azeri háború mint a nevében is benne van az örmények és az azeriek között zajlott le.A jelenkori orosz hadsereg és légvédelem nem vett benne részt.Ami pedig az általad említett orosz technológiai lemaradást illeti, azt az örmény-azeri háborúban bevetett szovjet haditechnikából vontad le?Mert ha igen akkor azt kell mondanom, hogy nagyon nem vagy képbe ebben a dologban, ami persze egyáltalán nem baj, hiszen ez a fórum tökéletesen alkalmas arra, hogy képbe kerülj a dologban.Így aztán ha érdekel a dolog akkor nincs más dolgod mint "fellapozni" a fórum Kaukázus topikjának az örmény-azeri háborúval foglalkozó oldalait és máris reálisabban fogod látni a dolgokat...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 926
72 710
113
Az örmény-azeri háború óta szerintem vitathatatlan az oroszok technológiai lemaradása a törökökkel szemben.
Vannak ilyen kijózanító pofonok a történelemben mint az állig felfegyverzett iraki hadsereg vs az USA az öbölháborúban. Ott ásták meg a MiG-29 hitelességének a sírját.
Miért nem a humor topikba írsz? :D
 
W

Wilson

Guest

A szíriai dzsihadista csoport és a török támogatta ellenzék állítólag egyesülést fontolgat​

A törökök által támogatott szíriai ellenzéki csoportok állítólag utasítást kaptak arra, hogy hamarosan Idlíbben "települjenek" miközben a jelentések szerint a Hayat Tahrir al-Shammal való egyesülés küszöbön áll.

2021.10.08.

A picture shows destruction following Syrian government shelling in Idlib, Syria's last major rebel stronghold, Sept. 8, 2021.

A képen a szíriai kormány lövedékeit követő pusztítás látható Idlíbben, Szíria utolsó jelentős lázadói fellegvárában, 2021. szeptember 8-án. Omar Haj Kadour/AFP via Getty Images

Szíriai ellenzéki médiaforrások arról számolnak be, hogy a Törökország által támogatott Szabad Szíriai Hadsereghez (FSA) csatlakozó Szíriai Nemzeti Hadsereg (SNA) széles körben bevetésre kerül a Hayat Tahrir al-Sham (HTS) ellenőrzése alatt álló, északnyugat-szíriai Idlíb városában.

Az Enab Baladi weboldal idézte az SNA egyik vezetőjét, aki szerint azt az információt kapták, hogy az SNA bevetésre kerül Idlíbben.

Az SNA-hoz kapcsolódó csoport egy másik parancsnoka megerősítette az információt az Enab Baladi számára.

Az információ az SNA és a HTS közötti egyesülés lehetőségéről hónapok óta keringő hírek közepette érkezett.

A honlap szerint a két vezető nem pontosította, hogy a bevetésre mikor kerülne sor. Azt azonban elmondták, hogy az orosz és a török elnök szeptember 29-i szocsi találkozóját követően a bevetés "terítéken lévő tervvé" vált.

Másrészt egy idlíbiai médiaforrás azt mondta az Al-Monitornak, hogy az SNA már évek óta jelen van Idlíbben, de ez a jelenlét az utóbbi időben fokozódott.

A forrás szerint az SNA kisebb főhadiszállásokat hozott létre Idlíb városában, és az FSA frakciói a kormányerőkkel szembeni frontvonalakon helyezkednek el Idlíb-szerte.

A forrás azt mondta: "A HTS nemrégiben engedélyezte [az ellenzéki frakcióknak], hogy felhúzzák a forradalom zászlaját Idlíb-szerte. Ugyanakkor [a HTS] nem távolította el teljesen a saját zászlaját, hogy ne veszítse el a támogatóit és tagjait - ennek ellenére [a HTS] mégis csökkentette a zászlóinak számát Idlíb-szerte általánosságban".

A forrás hozzátette: "A HTS nem hivatalosan jelen van az SNA frakciók ellenőrzése alatt álló területeken [Aleppó északi és keleti vidékein], a HTS tagjai anélkül tevékenykednek ezeken a területeken, hogy nyilvánosan bejelentették volna [a HTS-hez való tartozásukat]".

A közelmúltban több hír is keringett a HTS és a szíriai ellenzéki frakciók közötti kapcsolatok felolvadásáról, mivel a két fél baráti nyilatkozatokat váltott, amelyek a közelgő közeledésükre utalhatnak.

Mohammed al-Dzsasszem, más néven "Abu Amsha", az SNA-hoz kötődő Szultán Szulejmán sah hadosztály parancsnoka az Al-Quds Al-Arabi újságnak adott interjújában szeptember 7-én azt mondta, hogy kész megegyezni a HTS-szel.

"Nincsenek problémáink a HTS-el, de ugyanakkor nem is vagyunk vele kapcsolatban. De tagadhatatlan, hogy a HTS sokat tett a rezsim elleni harcban. Ők ennek az országnak a fiai, és sikeresen visszaverték a rezsim támadásait. Készek vagyunk a velük való megegyezésre, mivel támogatjuk az ellenzéki területek teljes integrációját, beleértve a HTS-t is, amely mostanra jobbra változott" - mondta Jassem.

Hozzátette: "Támogatjuk az ellenzék politikai és katonai egyesítését is, és készek vagyunk a HTS oldalán harcolni abban az esetben, ha a rezsim támadást intéz az idlíbi területek ellen, de csak az SNA vezetésének jóváhagyásával".

Abu Mohammed al-Golani, a HTS vezetője augusztusban kijelentette, hogy nem bánná, ha egyesülne az SNA-val, és egységes közigazgatást alakítana ki a két, a HTS és az SNA által ellenőrzött területen. Hangsúlyozta, hogy az SNA frakcióinak ellenőrzése alatt álló északnyugat-szíriai területeknek egységes hatóságot kell létrehozniuk, egységes intézményekkel és egységes közigazgatással, és kifejezte együttműködési készségét, valamint az SNA frakcióival való integrációra való hajlandóságát.

Ennek szellemében egy HTS-vezető az Al-Monitornak névtelensége megőrzése mellett elmondta: "A HTS egyre közelebb kerül az SNA frakcióihoz, és magas szintű koordináció folyik a két fél között minden katonai és biztonsági területen. Az SNA idlib-i frakcióival is megosztunk egy műveleti központot, amely az Al-Fateh Al-Mubin".

Megjegyezte: "A két fél között biztonsági koordináció is van, amikor a rablások és a kábítószer-csempészet mögött álló személyek letartóztatásáról van szó Idlibben, és számos bűnözőt sikerült letartóztatnunk. Reméljük, hogy ez a koordináció tovább fog fejlődni, és azt szeretnénk, ha egység és integráció lenne az ellenzékben"."

Abdul Salam Abdul Razzaq, az SNA idlib-i vezetője az Al-Monitornak elmondta: "Az SNA valóban bevetésre került az idlib-i frontokon, és saját főhadiszállással rendelkezik ott. Oroszország állításai pedig, miszerint Idlibben csak a HTS van jelen, hamis ürügyek, amelyeket Törökország nyomására és [a HTS felszámolása érdekében Idlib ellen indítandó támadásokra] használnak fel"."

Azt mondta: "A rezsim elleni múltbeli harcok többségében a HTS és az SNA frakciók együttműködtek az Al-Fateh Al-Mubin nevű közös műveleti szobán keresztül, amely összefogta az északnyugat-szíriai harcoló frakciókat, függetlenül attól, hogy Idlibben vagy Aleppó északi részén helyezkedtek el".

Abdul Razzaq hozzátette: "A HTS és az SNA egyesüléséhez azonban időre és akaratra van szükség, és ez évek óta forradalmi és hazafias követelés. Az SNA elemei azonban nem voltak képesek teljesen integrálódni egymással, még akkor sem, ha az utóbbi időben több lépést is tettek ebbe az irányba" - utalt az Azm műveleti szoba és a Szíriai Felszabadítási Front megalakulására.

Muhammad al-Sukkari, a szíriai ügyek törökországi kutatója az Al-Monitornak elmondta: "A szíriai ellenzéki frakciók egyesítésére irányuló török erőfeszítések nem szűntek meg. De Ankara azon törekvései, hogy szétválassza a [Szíria északi részén] a rezsim ellen harcoló mérsékelt és radikális ellenzéki frakciókat, továbbra is nagyfokú bonyolultságot mutatnak, mivel a HTS továbbra is terrorszervezetként van [nemzetközileg] nyilvántartva".

Sukkari úgy véli, hogy Ankara az elmúlt két évben némileg sikerrel járt abban, hogy rávegye a HTS-t, hogy változtasson politikáján, és mérsékeltebb megközelítést alkalmazzon, amikor a szíriai aktáról és az általa ellenőrzött területek igazgatásáról van szó. De szerinte még többet kell tenni annak érdekében, hogy a csoport lekerüljön a globális terrorlistákról szóló listáról.

Sukkari megjegyezte: "Törökország katonai tanácsot és Nemzeti Felszabadítási Frontot hozott létre az FSA által ellenőrzött területeken, hogy arra próbálja ösztönözni a HTS-t, hogy ugyanezt tegye az általa ellenőrzött területeken is, hogy megszüntessen minden orosz ürügyet a terrorizmus jelenlétéről Idlíbben".

Azt mondta, hogy az SNA egyesülhet a HTS-el Idlíb városában. Ez azonban elsősorban attól függ, hogy Törökország képes-e nagyobb nyomást gyakorolni a HTS-re, hogy az mérséklődés irányába mozduljon el, bár ez a taktika sok időt igényelne - tette hozzá.

Sukkari szerint van egy másik forgatókönyv is, amely szerint az SNA frakcióinak bevetése Idlíbben megvalósulhat, mégpedig abban az esetben, ha a szíriai kormány és Oroszország katonai offenzívát indít Idlíbben.


Forrás
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 711
85 669
113
Idlib tartomány a terroristák fellegvára legális célpont a SAA és az orosz VKSZ számára. Emlékezzünk vissza ide hurcolták buszokkal a terroristákat és családjaikat Szíria keleti, déli részeiről. Törökök meg a terroristákat pénzelik és támogatják.
 
W

Wilson

Guest
Abu Omar Al-Idlibi: Az ember Idlíb jövője mögött.....

No alt text provided for this image


Nyolc óra utazás után csak annyit tudtam, hogy az út, amelyen járok, Rakkába vezet, és hogy egy parancsnokkal fogok találkozni. Egy törmelékes mellékútra hajtottunk, balra, jobbra fordultunk, és áthajtottunk egy erősen elbarikádozott kapun, ahol egyenruhás fegyveres katonák álltak őrséget.

Egy csapatnyi ember fogadott, és bekísértek egy nagy, szőnyegekkel és párnákkal borított magánszobába. Ahogy beléptem, egy magas, középkorú, barátságos férfi közeledett felém. Megkért, hogy üljek le, hogy elmesélhesse az élete történetét, és hogy hogyan jutott oda, ahol ma van.

Az arab hagyományoknak megfelelően a találkozót egy ebéddel kezdtük. Beszélgetésünk a családról és arról, hogy honnan jöttünk, apró beszélgetéssel kezdődött. Ez egy családos ember volt, aki szerette a feleségét, a gyermekeit és az Idlib régiót. A 2011-es forradalom előtt építőipari fejlesztő volt. Mint sok más pénz nélküli embert, őt is besorozták az Aszad-rezsimbe, mint főhadnagyot, és egy harckocsizó szakaszhoz osztották be.

Csak akkor nyúlt fegyverhez. Amikor Aszad el kezdett válogatás nélkül ártatlan civileket gyilkolni és a faluját támadta. Felhívta régi barátait, akiket előző parancsnoksága alatt szolgált, és az egyetlen dolgot tette, amihez értett: tankokat keresett. Az emberei hét Aszad-tankot, valamint lőszert foglaltak le, és elkezdték azokat azokra az emberekre irányítani, akik őt kiképezték. Mélyen legbelül tudta, hogy erkölcsileg megvan a joga, a "jus ad bellum", hogy megvédje a népét. Ami úgy kezdődött, hogy néhány barát megvédte magát, és megragadta, amit tudott, és az valami sokkal nagyobb dologgá vált.

Abu Omar Al-Idlibi soha nem akart fegyvert fogni, fegyvert ragadni vagy parancsnok lenni. Más álmai és törekvései voltak az életével kapcsolatban. Miután több napot töltöttem vele, az embereivel és a 20 000 kitelepített családdal a belső menekültek táborában, egy olyan embert láttam, aki megfontolt, és akit az emberei nagyra becsülnek.

Nem az egójáért vagy az elismerésért tette ezt. Azért tette, mert nem volt más választása. Meg kellett védenie a népét. Az együtt töltött idő alatt megkérdezte tőlem: "Ismeri Martin Luther King híres beszédét? Nekem is van egy álmom. Az én álmom az, hogy hazatérjek a régiómba - Idlibbe". Ez egy olyan hely, ahol a terrorista szervezetek és az Aszad-rezsim elképzelhetetlen pusztítást végeznek. Mindannyian ugyanazt akarjuk az életben: biztonságot, élelmet a gyermekeinknek és jövőt. Most ezek közül egyik sem lehetséges Idlibben.

Ebédünk során láttam, ahogy több, nemrég megölt embere családját vigasztalja. Szíria legészakibb határán a török invázió még mindig napi tüzérségi és dróncsapásokkal zajlik. Látszott rajta, hogy mennyire aggódik az embereiért. "Senki sem szeret olyan ember parancsnoka lenni, aki elveszíti az életét" - mondta, amikor visszatért a találkozónkra. "Ez nem könnyű munka."

Még a parancsnok is látja, hogy nincs megoldás vagy jövő, ha erőszakkal próbálod érvényesíteni az akaratodat. Az egyetlen remény, hogy egy napon hazatérhet, egy életképes politikai megoldás megteremtése volt. Ezért jött létre a Zöld Idlib Tanács. Jelen állás szerint Idlib egyetlen politikai megoldása az Irán és Oroszország által támogatott Aszad-rezsim, vagy a Törökország által támogatott HTS és a szíriai ellenzék. Mindkettő folyamatosan emberi jogi atrocitásokat követett el Idlíb lakossága ellen.

Abu Omárnak jogos oka van a háborúra. A mód, ahogyan vívja, a "jus in bello", rendkívüli. Ahelyett, hogy az embereivel lázadást folytatna, valami mást javasol: a Zöld Idlíb Tanácsot.

Ez egy polgári közigazgatásból áll, amely magában foglalja a végrehajtó, az igazságügyi és a törvényhozó tanácsot. Ez a tanács férfiak és nők között inkluzív, és a szó valódi értelmében demokratikus, mivel a nép hozta létre a népért. A tanács általi kormányzás rendszere lehetővé teszi a kollektív társadalmakban élő emberek számára, hogy részt vegyenek saját kormányzásukban. A Zöld Idlíb Tanács képviseli mindazt, amit az ENSZ 2254-es határozata meg akar teremteni. Most már csak hangot kell adnunk nekik.


Forrás
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 647
26 802
113
"Izraeli rakétatámadás érte péntek éjjel a szíriai Homsz melletti katonai repülőteret, a csapásban hat szíriai katona megsebesült, és anyagi károk keletkeztek – jelentette a Sana szíriai állami hírügynökség katonai forrásokra hivatkozva. Izrael egyelőre nem kommentálta a hírt. Szíriai illetékesek szerint a támadást egy amerikai állásról indították a szíriai-jordán-iraki hármas határ térségéből, de a rakéták többségét a légelhárításuk semlegesítette. A Szíriai Emberi Jogok Megfigyelőközpontja nevű emigráns ellenzéki szervezet úgy tudja, hogy a támadásban egy Irán-párti milícia több fegyverese életét vesztette. A célpont a milícia fegyverraktára és egy drónbázis lehetett a szervezet szerint, írja az MTI. Izrael a hasonló katonai akciókkal igyekszik megakadályozni, hogy Irán, Bassár el-Aszad szíriai elnök legfontosabb szövetségese zavartalanul növelje katonai befolyását a régióban."

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 596
36 973
113
Abu Omar Al-Idlibi: Az ember Idlíb jövője mögött.....

No alt text provided for this image


Nyolc óra utazás után csak annyit tudtam, hogy az út, amelyen járok, Rakkába vezet, és hogy egy parancsnokkal fogok találkozni. Egy törmelékes mellékútra hajtottunk, balra, jobbra fordultunk, és áthajtottunk egy erősen elbarikádozott kapun, ahol egyenruhás fegyveres katonák álltak őrséget.

Egy csapatnyi ember fogadott, és bekísértek egy nagy, szőnyegekkel és párnákkal borított magánszobába. Ahogy beléptem, egy magas, középkorú, barátságos férfi közeledett felém. Megkért, hogy üljek le, hogy elmesélhesse az élete történetét, és hogy hogyan jutott oda, ahol ma van.

Az arab hagyományoknak megfelelően a találkozót egy ebéddel kezdtük. Beszélgetésünk a családról és arról, hogy honnan jöttünk, apró beszélgetéssel kezdődött. Ez egy családos ember volt, aki szerette a feleségét, a gyermekeit és az Idlib régiót. A 2011-es forradalom előtt építőipari fejlesztő volt. Mint sok más pénz nélküli embert, őt is besorozták az Aszad-rezsimbe, mint főhadnagyot, és egy harckocsizó szakaszhoz osztották be.

Csak akkor nyúlt fegyverhez. Amikor Aszad el kezdett válogatás nélkül ártatlan civileket gyilkolni és a faluját támadta. Felhívta régi barátait, akiket előző parancsnoksága alatt szolgált, és az egyetlen dolgot tette, amihez értett: tankokat keresett. Az emberei hét Aszad-tankot, valamint lőszert foglaltak le, és elkezdték azokat azokra az emberekre irányítani, akik őt kiképezték. Mélyen legbelül tudta, hogy erkölcsileg megvan a joga, a "jus ad bellum", hogy megvédje a népét. Ami úgy kezdődött, hogy néhány barát megvédte magát, és megragadta, amit tudott, és az valami sokkal nagyobb dologgá vált.

Abu Omar Al-Idlibi soha nem akart fegyvert fogni, fegyvert ragadni vagy parancsnok lenni. Más álmai és törekvései voltak az életével kapcsolatban. Miután több napot töltöttem vele, az embereivel és a 20 000 kitelepített családdal a belső menekültek táborában, egy olyan embert láttam, aki megfontolt, és akit az emberei nagyra becsülnek.

Nem az egójáért vagy az elismerésért tette ezt. Azért tette, mert nem volt más választása. Meg kellett védenie a népét. Az együtt töltött idő alatt megkérdezte tőlem: "Ismeri Martin Luther King híres beszédét? Nekem is van egy álmom. Az én álmom az, hogy hazatérjek a régiómba - Idlibbe". Ez egy olyan hely, ahol a terrorista szervezetek és az Aszad-rezsim elképzelhetetlen pusztítást végeznek. Mindannyian ugyanazt akarjuk az életben: biztonságot, élelmet a gyermekeinknek és jövőt. Most ezek közül egyik sem lehetséges Idlibben.

Ebédünk során láttam, ahogy több, nemrég megölt embere családját vigasztalja. Szíria legészakibb határán a török invázió még mindig napi tüzérségi és dróncsapásokkal zajlik. Látszott rajta, hogy mennyire aggódik az embereiért. "Senki sem szeret olyan ember parancsnoka lenni, aki elveszíti az életét" - mondta, amikor visszatért a találkozónkra. "Ez nem könnyű munka."

Még a parancsnok is látja, hogy nincs megoldás vagy jövő, ha erőszakkal próbálod érvényesíteni az akaratodat. Az egyetlen remény, hogy egy napon hazatérhet, egy életképes politikai megoldás megteremtése volt. Ezért jött létre a Zöld Idlib Tanács. Jelen állás szerint Idlib egyetlen politikai megoldása az Irán és Oroszország által támogatott Aszad-rezsim, vagy a Törökország által támogatott HTS és a szíriai ellenzék. Mindkettő folyamatosan emberi jogi atrocitásokat követett el Idlíb lakossága ellen.

Abu Omárnak jogos oka van a háborúra. A mód, ahogyan vívja, a "jus in bello", rendkívüli. Ahelyett, hogy az embereivel lázadást folytatna, valami mást javasol: a Zöld Idlíb Tanácsot.

Ez egy polgári közigazgatásból áll, amely magában foglalja a végrehajtó, az igazságügyi és a törvényhozó tanácsot. Ez a tanács férfiak és nők között inkluzív, és a szó valódi értelmében demokratikus, mivel a nép hozta létre a népért. A tanács általi kormányzás rendszere lehetővé teszi a kollektív társadalmakban élő emberek számára, hogy részt vegyenek saját kormányzásukban. A Zöld Idlíb Tanács képviseli mindazt, amit az ENSZ 2254-es határozata meg akar teremteni. Most már csak hangot kell adnunk nekik.


Forrás

Kérdés, hogy ki támogatja ezt a szent embert. A CIA nyilván, az YPG-hez hasonló társaságnak tűnik, csak az ő segítségük kevés lesz. Nekik csak azért kellenek, hogy ott legyenek tüskeként a köröm alatt, és sose egyesüljön újra Szíria.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 647
26 802
113
Nem lesz itt a törököknek nagy baja:

"Az idei első fél évben a Gazprom nyugat-európai gázexportja 28,52 százalékkal, 77,235 milliárd köbméterre nőtt. A Közép-Európába irányuló szállítása 17,792 milliárd köbméterre bővült az egy évvel korábbi 17,73 milliárdról, Törökországba pedig 14,623 milliárd köbméter érkezett az első hat hónapban, mintegy duplája az egy évvel korábbinak."

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
W

Wilson

Guest

Hogyan sikerült Oroszországnak ellenőrzést kialakítani a szíriai katonai és biztonsági struktúrák felett?​

FBFIYadWYAUnt7o


Egy pillantás a szíriai helyzetre és Oroszország szerepére a szíriai ügyekben.

Hogyan sikerült Oroszországnak ellenőrzést kialakítani a szíriai katonai és biztonsági struktúrák felett?

Oroszország Szíriát használja fel arra, hogy helyreállítsa befolyását és a nagyhatalomi helyzetét a nemzetközi színtéren, amelyet a Szovjetunió 1991 -es összeomlása után elveszített. Dolgozik azon, hogy megerősítse pozícióját a világ diplomáciai térképén, szíriai jelenlétét és befolyását a nyugati országokra és az Egyesült Államokra gyakorolt nyomásként használja fel a vitatott kérdésekről folytatott viták során, és globális szerepének nemzetközi elismerése érdekében. Ebben az összefüggésben tekintjük át az Aszad -rezsim orosz katonai és politikai támogatását, különösen Oroszország 2015 -ös közvetlen katonai beavatkozása után.

Oroszország katonai műveleteket indított Szíriában a saját regionális és nemzetközi stratégiai céljainak elérése érdekében, nem pedig a szíriai törekvések megvalósítása érdekében. Moszkvának szorosabbra ellenőrzése alá kellett vonnia a szíriai rezsim biztonsági és katonai struktúráit annak érdekében, hogy katonai és politikai győzelmei az orosz érdekeket és a térség jövőbeli terveit szolgálják. Oroszország nagy erőfeszítéseket tett a szíriai rezsim hadseregének és biztonsági struktúráinak átalakítására, átvette a legtöbb katonai alakulat kiképzésének és felszerelésének irányítását, valamint új, közvetlenül hozzá kapcsolódó egységeket hozott létre annak érdekében, hogy ezt követően teljes mértékben ellenőrizni tudja a szíriai döntéseket.

Orosz lépések a hadsereg és a biztonsági erők uralására

Oroszország azon dolgozott, hogy kiterjessze befolyását a szíriai rezsim katonai struktúráiba, magához vonzva az Aszad -hadsereg hű tisztjeit, és megerősítve jelenlétüket fontos pozíciókban. Emellett nagyszabású személyi átalakításokat kezdeményezett az ország kormányában és biztonsági erőiben, kivéve az Iránnal kapcsolatban álló személyeket, tekintettel a Teherán és Moszkva közötti versenyre a szíriai rezsim katonai és biztonsági struktúráinak ellenőrzéséért.

2018 -ban Ali Abdullah Ayyub, aki korábban a vezérkari főnök tisztségét töltötte be, Fahed Jasem al -Frej helyébe lépett Szíria védelmi minisztereként, így a vezérkari főnöki poszt megüresedett - ez a precedens nem volt megfigyelhető a szír hadseregben 1946 -os megalakulása óta.
Meg kell jegyezni, hogy a Nemzetbiztonsági Iroda vezetője, Ali Mamluk vezérőrnagy is előléptetést kapott az oroszok kérésére. Emellett a személyi változások a vezérkart, az 1. hadtestet, a légierőt, a katonai hírszerzést és számos légvédelmi egységet érintettek.

Oroszország megpróbálja korlátozni a fegyveres erők befolyását, amelyek nem hajlandók engedelmeskedni követeléseinek. Ez elsősorban az iránibarát milíciákat érinti, nevezetesen a Maher Assad vezette 4. hadosztályt. Többször is beszámoltak az orosz hadsereg és Maher Assad közötti konfliktus elmérgesedéséről, miután figyelmen kívül hagyta Moszkva azon követeléseit, hogy vonják ki a 4. hadosztály harcosait a Tartus és Latakia kikötők melletti fellegvárakból, valamint a határ menti ellenőrző pontokról (Libanon, Irak és Jordánia).

Emellett rendszeresen végez katonai gyakorlatokat (légi és szárazföldi) a szíriai rezsim tisztjei és harcosai számára, valamint a hozzá hű tiszteket is küldi Oroszországba, hogy fejlesszék képességeiket. Oroszország is nagy erőfeszítéseket tesz a helyzet ellenőrzésére az iránibarát milíciákkal. Ez magában foglalja a szíriai rezsim törzs csapataiban, gyengíteni Irán növekvő befolyását, és részt vesz olyan iránibarát csoportok, mint a Nemzeti Védelmi Erők feloszlatásában.

Moszkva kiterjeszti befolyását a sorkatonai szolgálatban azzal a céllal, hogy fiatal szíriai embereket vonzzon az újonnan létrehozott és a közelmúltban újjáépített egységek, például a 4., 6. és 5. hadtest körébe, amelyeket orosz katonai erőknek tartanak Szíriában. A szíriai védelmi minisztérium engedélyével több orosz támogatású brigádot hoztak létre. Fejlett technológiával és fegyverekkel vannak felszerelve.

A Strategy Watch által 2018 -ban közzétett jelentés szerint Oroszország számos intézkedést hajtott végre a szíriai hadsereg szerkezetátalakításának felügyeletének megerősítése érdekében, többek között a következőket:

- a Tiszti Ügyek Osztályának Szervezeti és Vezetési Osztályának átszervezése, átnevezték az Emberi Erőforrások Minisztériumát.

- A hadkötelezettség átvétele az állami hadkötelezettségi osztály létrehozásával. Sami Mahal vezérőrnagyot nevezték ki vezetőnek, akinek fő célja a 4. hadosztály és az iráni milíciák "fiatalok megbékélésre" toborzására irányuló kísérleteinek elfojtása.

- Az 1. páncéloshadosztály újjászervezése Zuhair Assad vezérőrnagy parancsnoksága alatt.

- Az Orosz Föderáció Fegyveres Erőinek vezérkara jóváhagyta a 3. hadosztály és más páncéloshadosztályok szerkezetátalakítási tervét.

- A "honvédelmi erők" megszilárdítása a 4. rohamtesttel.

- Változások végrehajtása a Belügyminisztériumban és a biztonsági szolgálatokban.

- A légierő és a légvédelem feletti orosz ellenőrzés megerősítése.

A katonai struktúrák feletti ellenőrzés fontossága

Oroszország igyekezett ötvözni az ellenségeskedést a politikai rendezés aktív keresésével. Miután sikerült stabilizálnia a szíriai rezsim helyzetét és megakadályoznia annak katonai bukását, elkezdett dolgozni azon, hogy katonai súlyát politikaira alakítsa, hogy előmozdítsa saját elképzelését és megközelítését a szíriai helyzethez.

A szíriai rezsim katonai és biztonsági struktúrái feletti ellenőrzés létrehozása, valamint azok átszervezése úgy tűnt, összhangban van a politikai megoldás orosz víziójával. Ez összhangban van Oroszország könyörtelen erőfeszítéseivel, amelyek arra kényszerítik a Nyugatot, hogy ismerje el katonai és politikai eredményeit, valamint azt, hogy képes hosszú távú stabilitást elérni Szíriában. A politikai és katonai döntéshozatali folyamat befolyásolásával képes lesz megerősíteni diplomáciai jelenlétét a regionális és nemzetközi színtéren.

Másrészt a hadsereg átszervezésének fontossága és az orosz dominancia a katonai és biztonsági struktúrákban összefügg az orosz szíriai jelenlét jellegével. Oroszország igyekezett a lehető legkevésbé használni hadseregét Szíriában, helyette az Aszad -rezsim katonai struktúráira és biztonsági szolgálataira támaszkodva csökkentette a szíriai háborúban való részvétel költségeit, és elkerülte a "szíriai mocsárba" esést. Emellett megpróbálta elzárni az aktív játékosok útját, különösen Iránét, amely Oroszországgal harcol a szíriai befolyásért.
 
W

Wilson

Guest
Akadályok és nehézségek

Oroszországnak számos akadálya és nehézsége van, amelyek közül a legfontosabbak: a katonai és biztonsági struktúrák gyengesége, valamint alacsony technikai és szervezeti szintje.

Az Orosz Nemzetközi Ügyek Tanácsa (RIAC) által készített tanulmány a Szíriai Fegyveres Erők Fejlesztése: Trendek és Kihívások címmel a következőket állítja: „A szíriai fegyveres erők nem rendelkeznek fegyelemmel, központosítással, technikai és szervezeti modernizációval, hitelességgel, és nem nevezhetők igazi hadsereg. "

Az iráni-orosz konfrontáció fokozatosan új szintre lép. Ez jó ürügy Oroszország pozíciójának megerősítésére a szíriai rezsim katonai és biztonsági struktúráiban, ugyanakkor gátolja a szíriai hadsereg átstrukturálására irányuló erőfeszítéseit. Bár az országok továbbra is koordinálják és együttműködnek Szíriában, különbségeik száma jelentősen megnőtt.

Ez a "rejtett konfliktus" a legnyilvánvalóbban a katonai szférában nyilvánul meg. Teherán a milíciáira támaszkodva terjeszti az iráni befolyást a szíriai rezsim katonai és biztonsági erőiben. Behatol a milíciákba a kormányerők közé, erősíti a kapcsolatokat olyan kiemelkedő katonai parancsnokokkal, mint Maher Assad, Talal Makhluf, Jamil Hasan és mások, felhasználva őket az OOroszországgal szemben.

Azt is meg kell jegyezni, hogy a szíriai rezsim álláspontja valódi akadálya Oroszország "gyarmatosító" ambícióinak megvalósításában. Az Aszad -rezsim ellenzi, hogy Oroszország támogat néhány szíriai vezetőt, és elégedetlen azokkal a kísérletekkel, hogy kiterjessze befolyását az ország katonai és biztonsági struktúráiban. Ez természetesen befolyásolta Oroszország és az Aszad -rezsim kapcsolatát. Ezenkívül a szíriai rezsim az iráni szövetségesre támaszkodva ellensúlyozza az orosz nyomást, és fellépéseire válaszul megteszi az ellenintézkedéseket.

Végül, a fentiek ellenére, Oroszország ki tudta terjeszteni ellenőrzését a szíriai rezsim katonai és biztonsági struktúrái felett, ami lehetővé tette számára, hogy stratégiai elképzeléseinek megfelelően ellenőrizze és irányítsa döntéseiket.

érdemes megjegyezni, hogy az egész szíriai kampány során,súrlódás volt Oroszország és Irán (és nem csak Szíria) kapcsolataiban, végül utat engedve a pragmatikusnak együttműködés számos más kérdésben. És az orosz-iráni partnerség felbomlása, amelyet az Egyesült Államok és Izrael nagyon szeretne, végül nem történt meg, bár még 2017-ben a Pentagon körök megállapították, hogy az orosz-iráni együttműködés szíriai összeomlása az amerikai politika egyik fő célja Szíriában.

Ami Aszadot illeti, Oroszország és Irán közötti egyensúlyozó politikája azt mutatja, hogy nem orosz vagy iráni báb, hanem gyenge kártyákkal a kezében manőverez a szövetségesei között a szíriai háborúban, hogy megőrizze a pozícióját, amellyel Moszkvának és Teheránnak számolnia kell.

De a szíriai hadsereg átalakítása és újbóli felszerelése Oroszország költségére lehetővé tette az orosz fegyveres erők nagyobb szárazföldi részvételének elkerülését a szíriai háborúban, amely beleillik az "ésszerű elégségesség" fogalmába, amelyhez az orosz fegyveres erők 2015 óta ragaszkodnak Szíriában.

c) Ali Fayyad
https://inosmi.ru/politic/20211015/250695870.html

Colonelcassad
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 699
113
Akadályok és nehézségek

Oroszországnak számos akadálya és nehézsége van, amelyek közül a legfontosabbak: a katonai és biztonsági struktúrák gyengesége, valamint alacsony technikai és szervezeti szintje.

Az Orosz Nemzetközi Ügyek Tanácsa (RIAC) által készített tanulmány a Szíriai Fegyveres Erők Fejlesztése: Trendek és Kihívások címmel a következőket állítja: „A szíriai fegyveres erők nem rendelkeznek fegyelemmel, központosítással, technikai és szervezeti modernizációval, hitelességgel, és nem nevezhetők igazi hadsereg. "

Az iráni-orosz konfrontáció fokozatosan új szintre lép. Ez jó ürügy Oroszország pozíciójának megerősítésére a szíriai rezsim katonai és biztonsági struktúráiban, ugyanakkor gátolja a szíriai hadsereg átstrukturálására irányuló erőfeszítéseit. Bár az országok továbbra is koordinálják és együttműködnek Szíriában, különbségeik száma jelentősen megnőtt.

Ez a "rejtett konfliktus" a legnyilvánvalóbban a katonai szférában nyilvánul meg. Teherán a milíciáira támaszkodva terjeszti az iráni befolyást a szíriai rezsim katonai és biztonsági erőiben. Behatol a milíciákba a kormányerők közé, erősíti a kapcsolatokat olyan kiemelkedő katonai parancsnokokkal, mint Maher Assad, Talal Makhluf, Jamil Hasan és mások, felhasználva őket az OOroszországgal szemben.

Azt is meg kell jegyezni, hogy a szíriai rezsim álláspontja valódi akadálya Oroszország "gyarmatosító" ambícióinak megvalósításában. Az Aszad -rezsim ellenzi, hogy Oroszország támogat néhány szíriai vezetőt, és elégedetlen azokkal a kísérletekkel, hogy kiterjessze befolyását az ország katonai és biztonsági struktúráiban. Ez természetesen befolyásolta Oroszország és az Aszad -rezsim kapcsolatát. Ezenkívül a szíriai rezsim az iráni szövetségesre támaszkodva ellensúlyozza az orosz nyomást, és fellépéseire válaszul megteszi az ellenintézkedéseket.

Végül, a fentiek ellenére, Oroszország ki tudta terjeszteni ellenőrzését a szíriai rezsim katonai és biztonsági struktúrái felett, ami lehetővé tette számára, hogy stratégiai elképzeléseinek megfelelően ellenőrizze és irányítsa döntéseiket.

érdemes megjegyezni, hogy az egész szíriai kampány során,súrlódás volt Oroszország és Irán (és nem csak Szíria) kapcsolataiban, végül utat engedve a pragmatikusnak együttműködés számos más kérdésben. És az orosz-iráni partnerség felbomlása, amelyet az Egyesült Államok és Izrael nagyon szeretne, végül nem történt meg, bár még 2017-ben a Pentagon körök megállapították, hogy az orosz-iráni együttműködés szíriai összeomlása az amerikai politika egyik fő célja Szíriában.

Ami Aszadot illeti, Oroszország és Irán közötti egyensúlyozó politikája azt mutatja, hogy nem orosz vagy iráni báb, hanem gyenge kártyákkal a kezében manőverez a szövetségesei között a szíriai háborúban, hogy megőrizze a pozícióját, amellyel Moszkvának és Teheránnak számolnia kell.

De a szíriai hadsereg átalakítása és újbóli felszerelése Oroszország költségére lehetővé tette az orosz fegyveres erők nagyobb szárazföldi részvételének elkerülését a szíriai háborúban, amely beleillik az "ésszerű elégségesség" fogalmába, amelyhez az orosz fegyveres erők 2015 óta ragaszkodnak Szíriában.

c) Ali Fayyad
https://inosmi.ru/politic/20211015/250695870.html

Colonelcassad

Gondolkodtam azon olvasás közben, hogy ki a fasz ír ilyen "Moszkva szempontjából szerencsétlen megfogalmazásokkal" egy orosz lapban. Hasznos, hogy megkapjuk a végén a cikk linkjét. Elolvastam az első mondatot és a szerző egyiptomi, ezzel nagyon sok minden el lett mondva, hogy ő honnan nézi az eseményeket.
Informatív írás és korrekt megállapítások, csak ügye ha egy orosz írná le, akkor nagyon furcsán hangozna. Ha egy szíriai, akkor ő is másként fogalmazna.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 647
26 802
113
Akadályok és nehézségek

Oroszországnak számos akadálya és nehézsége van, amelyek közül a legfontosabbak: a katonai és biztonsági struktúrák gyengesége, valamint alacsony technikai és szervezeti szintje.

Az Orosz Nemzetközi Ügyek Tanácsa (RIAC) által készített tanulmány a Szíriai Fegyveres Erők Fejlesztése: Trendek és Kihívások címmel a következőket állítja: „A szíriai fegyveres erők nem rendelkeznek fegyelemmel, központosítással, technikai és szervezeti modernizációval, hitelességgel, és nem nevezhetők igazi hadsereg. "

Az iráni-orosz konfrontáció fokozatosan új szintre lép. Ez jó ürügy Oroszország pozíciójának megerősítésére a szíriai rezsim katonai és biztonsági struktúráiban, ugyanakkor gátolja a szíriai hadsereg átstrukturálására irányuló erőfeszítéseit. Bár az országok továbbra is koordinálják és együttműködnek Szíriában, különbségeik száma jelentősen megnőtt.

Ez a "rejtett konfliktus" a legnyilvánvalóbban a katonai szférában nyilvánul meg. Teherán a milíciáira támaszkodva terjeszti az iráni befolyást a szíriai rezsim katonai és biztonsági erőiben. Behatol a milíciákba a kormányerők közé, erősíti a kapcsolatokat olyan kiemelkedő katonai parancsnokokkal, mint Maher Assad, Talal Makhluf, Jamil Hasan és mások, felhasználva őket az OOroszországgal szemben.

Azt is meg kell jegyezni, hogy a szíriai rezsim álláspontja valódi akadálya Oroszország "gyarmatosító" ambícióinak megvalósításában. Az Aszad -rezsim ellenzi, hogy Oroszország támogat néhány szíriai vezetőt, és elégedetlen azokkal a kísérletekkel, hogy kiterjessze befolyását az ország katonai és biztonsági struktúráiban. Ez természetesen befolyásolta Oroszország és az Aszad -rezsim kapcsolatát. Ezenkívül a szíriai rezsim az iráni szövetségesre támaszkodva ellensúlyozza az orosz nyomást, és fellépéseire válaszul megteszi az ellenintézkedéseket.

Végül, a fentiek ellenére, Oroszország ki tudta terjeszteni ellenőrzését a szíriai rezsim katonai és biztonsági struktúrái felett, ami lehetővé tette számára, hogy stratégiai elképzeléseinek megfelelően ellenőrizze és irányítsa döntéseiket.

érdemes megjegyezni, hogy az egész szíriai kampány során,súrlódás volt Oroszország és Irán (és nem csak Szíria) kapcsolataiban, végül utat engedve a pragmatikusnak együttműködés számos más kérdésben. És az orosz-iráni partnerség felbomlása, amelyet az Egyesült Államok és Izrael nagyon szeretne, végül nem történt meg, bár még 2017-ben a Pentagon körök megállapították, hogy az orosz-iráni együttműködés szíriai összeomlása az amerikai politika egyik fő célja Szíriában.

Ami Aszadot illeti, Oroszország és Irán közötti egyensúlyozó politikája azt mutatja, hogy nem orosz vagy iráni báb, hanem gyenge kártyákkal a kezében manőverez a szövetségesei között a szíriai háborúban, hogy megőrizze a pozícióját, amellyel Moszkvának és Teheránnak számolnia kell.

De a szíriai hadsereg átalakítása és újbóli felszerelése Oroszország költségére lehetővé tette az orosz fegyveres erők nagyobb szárazföldi részvételének elkerülését a szíriai háborúban, amely beleillik az "ésszerű elégségesség" fogalmába, amelyhez az orosz fegyveres erők 2015 óta ragaszkodnak Szíriában.

c) Ali Fayyad
https://inosmi.ru/politic/20211015/250695870.html

Colonelcassad
A nagy része tele van vagdalkozással, orosz ellenes kirohanásokkal. Használ hangzatos szófordulatokat pl."orosz víziójával", "Oroszország könyörtelen erőfeszítéseivel".

Állít sok mindent, de az utolsó mondatával:

"De a szíriai hadsereg átalakítása és újbóli felszerelése Oroszország költségére lehetővé tette az orosz fegyveres erők nagyobb szárazföldi részvételének elkerülését a szíriai háborúban, amely beleillik az "ésszerű elégségesség" fogalmába, amelyhez az orosz fegyveres erők 2015 óta ragaszkodnak Szíriában."

teljesen más hangnemet üt meg, szétzilálja azt gondolatmenetet, amit korábban leírt. Ha gyalázkodni akar, akkor tegye következetesen a végén is. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
W

Wilson

Guest
A nagy része tele van vagdalkozással, orosz ellenes kirohanásokkal. Használ hangzatos szófordulatokat pl."orosz víziójával", "Oroszország könyörtelen erőfeszítéseivel".

Állít sok mindent, de az utolsó mondatával:

"De a szíriai hadsereg átalakítása és újbóli felszerelése Oroszország költségére lehetővé tette az orosz fegyveres erők nagyobb szárazföldi részvételének elkerülését a szíriai háborúban, amely beleillik az "ésszerű elégségesség" fogalmába, amelyhez az orosz fegyveres erők 2015 óta ragaszkodnak Szíriában."

teljesen más hangnemet üt meg, szétzilálja azt gondolatmenetet, amit korábban leírt. Ha gyalázkodni akar, akkor tegye következetesen a végén is. :D
Én nem látom úgy,hogy nagyon oroszellenes lenne a cikk....