[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 375
11 342
113
Mit találtam, el sem hiszitek. :D
A Blikk kitett magáért. :D
http://www.szentkoronaradio.com/kulfold/2013_06_28_a-hiteles-bulvar-blikk-allitja-93-magyar-harcol-sziriaban
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
ha átmegy (átment már?) a parlamenten ez az internetcenzúra vagy lex-kurucinfó törvény, azért remélem az index, blikk, népsza(v/r)a kivégzésére fogják használni első körben
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Ez az arabtimes.com milyen irányba húz?

 

Ez nem Szíria barát.- amerikai-arab szunita (siita ellenes)
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
boki said
Itt linkelt infok, mely szerint az oroszok elhagyták Tartusz szír kikotot csak dezinformáciok. Ezek a hírek (dezinformáciok) csakis kizárolag angol nyelven terjedtek. Ezt az orosz honvédelmi minisztérium cáfolta:
nem lep meg. a forrásom az RT volt, ami elvileg Putyinék szócsöve. érdekes amúgy, hogy valami külügyestől jött az egész, amit utána a hadügy cáfolt. NSA/Snowden ügyben volt egy hasonló baki, amikor Putyin felülírta azt amit Lavrov a külügyminiszter mondott, arról hogy náluk van e vagy nincs az ember. ezért lehet igaz mindkettő (felmerült hogy kiürítik, esetleg a külügyesek szorgalmazták a kiürítést a nemzetközi feszkó miatt).

ez keresztbenyilatkozások az sugallják, hogy valami konfliktus lehet az orosz vezetésen belül. ki is emeltem, hogy aztmondja "a bázisnak nincs katonai stratégiai jelentősége" - ami önmagában is meredek, pláne meredek azon a ponton ahol most a konfliktus  nemzetközi környezete áll.

a lényeg, hogy valószínűleg pont az ellenkezője igaz.
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
Snowden ügyben nincs baki, csak tudatlan  vezető  !   D

  Snowden  tényleg  " náluk is van meg  nincs is  "   !

A moszkvai reptér  tranzitjában  van,  tehát  Oroszországban van  ténylegesen.  Mivel  a tranzitban  csücsül így   nem lépte  át  az  Orosz Államhatárt.  Vagyis  jogilag  nincs náluk  !    Na, ezeket  a "  bonyolult "  dolgokat nem kell minden miniszternek tudni...   D D D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Mit értsünk az alatt hogy az új világrend Szíriában dől el ?

Addig nincs csak egypólusú világ míg nem lesz egy Eurázsiai birodalom.

Jó lenne már egy olyan hatalom amely úgy megizzasztja a jenkiket mint nagy SZU.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 767
113
"Mit találtam, el sem hiszitek. :D
A Blikk kitett magáért. :D
http://www.szentkoronaradio.co…..-sziriaban"

 

Önmagában, ha igaz is lenne, akkor sem nagy hír, szerintem. Sok náció van már ott, olyanok ,akiket küldtek, meg olyanok, akiket nem küldtek, önként mentek, a harcolók oldalán pro és kontra. Amennyiben valamikor, kapnánk hiteles infót arról, hány Magyar állampolgár vett részt a délszláv háborúban fegyverrel a kezében, a Horvátok oldalán, azt hiszem sokan meglepődnének.

 
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 375
11 342
113
A nácizós-gárdistázós részre gondoltam inkább.
Az, hogy Magyarországról arabok odamentek Szíriába meggyőződésből lövöldözni, az nem lepne meg.
Mondjuk őket nem tekintem magyarnak.
Százezerből egy fő kiment, az végülis nem szám.
De akkoris...
Valahogy nem jön össze nekem ez a "elmentem nácistákra vadászni" dolog.

A délszláv háborúk teljesen mások voltak, és  amagyarság is vastagon érintett volt benne.
E témában ajánlom Dér Zsolt előadásait.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
dudi: Ezekben a videókban bőven látsz gyalogosokat is, páncélos támogatással. Szakmai kommentárt kérünk. :)

Érdekes a felszerelés változatossága, csak tessék figyelni
A part 2 videót egyszer már megosztottam, csak időközben 18 -as karikás lett, így be kell lépni a megtekintéséhez.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Itt igazából csak azt látni,hogy a gyalogság mozgó pajzsként használja a harckocsit ami azért nem egy produktív dolog,nem ennek kéne történnie.
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
 

Itt igazából csak azt látni,

hogy a gyalogság mozgó pajzsként használja a harckocsit ami azért nem egy produktív dolog,nem ennek kéne történnie.

 

   Ez   a módszer a  II. vh-ban alakult ki. A  városi harcban bizony előre kell menni !  Jobb ezt egy páncélos mögött mint nélküle !

Persze magukra vonják a  tüzet, őket a második vonalnak kell megvédeni  !    Egyszerű  módszer, ha jól csinálják még hatásos is.

Igen van más lehetőség, de az bizony eszközigényes !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
A gyalogság azért van,hogy támogassa a harckocsik harcát és viszont.Amit a képen látunk az nem ez hanem puszta bujkálás a harckocsi mögé.Szerinted ha jönne valaki az egyik ablakból RPG-vel akkor a gyalogság aki azzal van elfoglalva,hogy ponttá zsugorodjon  a harckocsi takarásában tudna tenni valamit az ellen,hogy ki ne lőjék a szerencsétlen T-72-est?Mert,hogy ez lenne a lényeg!A harckocsi amolyan mozgó tüzérségként fedezi (tűzzel nem a páncélzatával)a gyalogság előremozgását miközben a gyalogság foglalja el az épületeket és biztosítja az utcát(de nem ám csak  lentről,hanem a tetőkről is) így biztosítva azt,hogy ne lehessen csak úgy suttyomban kilövöldözni az ablakból a harckocsit.Elmúlt már a II.vh.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
borisz said
A nácizós-gárdistázós részre gondoltam inkább.
Az, hogy Magyarországról arabok odamentek Szíriába meggyőződésből lövöldözni, az nem lepne meg.
Mondjuk őket nem tekintem magyarnak.
Százezerből egy fő kiment, az végülis nem szám.
De akkoris...
Valahogy nem jön össze nekem ez a "elmentem nácistákra vadászni" dolog.
A délszláv háborúk teljesen mások voltak, és  amagyarság is vastagon érintett volt benne.
E témában ajánlom Dér Zsolt előadásait.
Igazából engem nem lepne meg ha az MG-t alapító párt szervezetten küldte volna Szíriába őket. A nyugat illetve az izrael ellenesség ideológiájuk markáns részét képezi. Elég csak olvasgatni a fórumokon mennyien állnak ki Assad mellett, páran köztük lehet nem csak szóban, de tettben is támogatják őt.
 

guriga75

New Member
2013. március 31.
10
0
1
Szép napot mindenkinek az egyik videó címe számomra érdekes.

 Lebanese soldiers captures Syrian rebels after fierce firefight-Libanoni katonák rögzíti szíriai lázadók után heves tűzharcban.

Sajnos nem tudok angolul google fordító.Valaki tud erről valamit mondani voltak harcok Libanon területén???
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@guriga75

Amennyire én tudom a szír hadsereg bombázgatja Észak-Libanont, mert szerintük a szír lázadók onnan jelentős utánpótlást kapnak. Elképzelhető, hogy a határon is voltak kisebb csetepaték, de Libanont belpolitikailag is megviseli a szír konfliktus, mert az országban jelentős számban vannak a szír kormányt támogatók és ellenzők is, összecsapásról is beszámoltak a két tábor között.