[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
dudi said
A gyalogság azért van,hogy támogassa a harckocsik harcát és viszont.Amit a képen látunk az nem ez hanem puszta bujkálás a harckocsi mögé.Szerinted ha jönne valaki az egyik ablakból RPG-vel akkor a gyalogság aki azzal van elfoglalva,hogy ponttá zsugorodjon  a harckocsi takarásában tudna tenni valamit az ellen,hogy ki ne lőjék a szerencsétlen T-72-est?Mert,hogy ez lenne a lényeg!A harckocsi amolyan mozgó tüzérségként fedezi (tűzzel nem a páncélzatával)a gyalogság előremozgását miközben a gyalogság foglalja el az épületeket és biztosítja az utcát(de nem ám csak  lentről,hanem a tetőkről is) így biztosítva azt,hogy ne lehessen csak úgy suttyomban kilövöldözni az ablakból a harckocsit.Elmúlt már a II.vh.
Tényleg elmúlt  !    A  tapasztalatok azért megvannak,   bár azóta kevés olyan városi-harc volt  mint Pld. Sztálingrádnál  !
A lényeg,hogy valakinek előre kell mennie és nem mindegy páncél fedezi vagy a nagy semmi  !  Az épületeket tényleg  a gyalogság foglalja el, ha több szintes  először  a legfelső szintet  azután jönnek  a helységek megtisztítása - főleg gránáttal !
Berlinben a nagyon erős épületeket csak nehéztüzérséggel lehetett megtisztítani  ! 
A filmen látott jelenetre  lehet csak a filmezés miatt  került sor  ! A látottak alapján tényleg kevés értelme van, de ez csak egy kis  szelete is lehet  a csatatérnek !
Egyébként nagyon hiányolom  a harcból  a gránátvetőket !  Nem, nem az  RPG-ket  !  Aknavető alkalmazást is keveset látni,pedig  hatékony -  és olcsó  !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
<a title="Profile" rel="nofollow">hunter</a>

 

Az épületek tetején kell mozogni nem pedig az utcán,erre Irakban jöttek rá az amik és nekik nagyon jól bevált a dolog.
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
dudi said
<a title="Profile" rel="nofollow">hunter</a>

 

Az épületek tetején kell mozogni nem pedig az utcán,erre Irakban jöttek rá az amik és nekik nagyon jól bevált a dolog.
Világos  !   Minden  környezetben más-más taktika kell :   az arabok házain  laposak  a tetők !

 

Most  olvastam:   a  szíriai hadsereg    a  felkelő-lázadó-terroristák  utolsó  erődjét  Homsz városát  bekerítette  és   régi negyedeit  tisztítja  meg a még ellenállóktól  !
 

guriga75

New Member
2013. március 31.
10
0
1
GrGLy köszönöm szépen a felvilágosítást így szerintem egyre tisztább hogy ezt már nem lehet csak simán belső konfliktusnak  nevezni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
Aleppo mellett két sííta falu megszállására készülnek a terroristák, hacsak meg nem adják magukat nekik. Szándékuk, ideológiájuk és eltökéltségük prezentációjaként tegnap le is lőttek egy civilekkel teli helikoptert 7 fő + a személyzet halálát okozva. Tudjátok, demokrácia, meg bla bla bla. Várom már azt a napot, hogy az utolsót is kiiktassák, a határt megerősítsék, hogy a terroristák ne kaphassanak se fegyver se pedig személyi utánpótlást, aztán jöhet a szaudiaknak meg az öbölmenti országok kiemelt személyeinek a "kölcsön" visszaadása sok sok kamattal együtt.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
volt ez a videó, amin állítólag egy papot fejeznek le zsebkéssel a nuszrások. a vatikán megerősítette a dolgot.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
xfotel

 

Már tobb papot kivégeztek, tobb templomot, kolostort kifosztottak, felrobbantottak.....

Tobb videot feltudnék tenni , lefelyezésekrol, torok elvágásrol  -nok, gyerekek, civilek, oregek (civilek) ... (de azok olyan megrázoak, hogy , az én gyomrom is sokat kibír, de azok megnézése után vagy két orán át hányingerem volt.....)

De hát ez a demokrácia.... A népírtás ( más vallásu, nemzetiségu legyilkolása)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
boki: Nem kéne ezt a demagog hülyeséget nyomnod mert végül még elhiszed magad is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Fade said
boki: Nem kéne ezt a demagog hülyeséget nyomnod mert végül még elhiszed magad is.
Fade, nem hiszem, hogy én demagog hulyeséget terjesztek..... én felvállalom, hogy az elejétol kezdve ellenzem ezt a szíria beavatkozást , mert csak sok ártatlan ember hal meg, és nem a demokráciáért, szabadságért folyik a harc,.... semmit sem fog javulni a helyzet , sot...  Nekem nincs mit elhinni, én eltudom donteni mi igaz hír, mi propaganda(lehet , hogy téged megtéveszt a sok hamis hír, nyugati propaganda, Al Jaazira, Al- Arabia...stb, szerintem még Obamát is dezinformálják, nincs képben a valós helyzettel).....Nem vagyok huszonéves.....Roviden ennyi, Remélem megérted...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Fade said
boki: Nem kéne ezt a demagog hülyeséget nyomnod mert végül még elhiszed magad is.
A demokrácia a demagógia. Amelynek lételeme a átverés és hazugság. Szavazati jog egy ópium amivel elhitetik veled te is beleszólsz a  dolgokba. 

Most USA és a többiek olyan embereket támogatnak akik megteszik azt amiért már egy két országot hülyére bombáztak. Mert állítólag hasonló dolgokat akart művelni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
boki: "Fade, nem hiszem, hogy én demagog hulyeséget terjesztek….."

 

Amikor ilyeneket mondasz akkor pedig egyértelműen. Tetszik vagy nem. "De hát ez a demokrácia…. A népírtás"

 

"én felvállalom, hogy az elejétol kezdve ellenzem ezt a szíria beavatkozást"

Én is ellenzem. Még se írok hülyeségeket.

 

"hogy téged megtéveszt a sok hamis hír, nyugati propaganda"

Mutasd hol tévesztett meg. Mert ahogy látom téged téveszt meg a a sok hamis hír, propaganda és olyan dolgokat képzelsz be, írsz le rendszeresen mint feljebb.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Szerintem nincs gond a demokráciával míg a hatalmi ágak szétválasztásának elvét betartják. Ha átpolitizálódik az adminisztráció és az igazságszolgáltatás, persze, hogy minden xarúl megy minden. De akkor már sérült maga a demokrácia és a jogállamiság is.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A "demokrácia" csak megosztottságot szül. Ha feltesszük, hogy ez a dolog tényleg létezik, és nem csak a Panem et circenses elvén megy a műsor a népnek. Ami megint csak megosztottságot szül. Kinek is érdeke ez? Ja, hogy pont a "demokrácia" üzemeltetőinek.

De ha picit tudálékosabb akarok lenni, akkor rávilágítanék arra az apróságra, hogy a demokrácia népuralmat jelent. Ez így szép és jó, de valaki mutasson már nekem egy olyan helyet, ahol TÉNYLEGES demokrácia alakult ki. (Az ókori görög városállamokat nem fogadom el, mert ott is csak a cirkusz ment, valójában plutokrata berendezkedéssel. Valahonnan olyan ismerős ez a felállás...)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
sulyid

Keveset tudok róla, ezzel most elgondolkodtattál és tanulásra ösztönöztél-ment a plusz. Megyek svájci törizni :D
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Véletlenül se akartam a demokráciáról itt vitát nyitni. Egyszerűen csak amikor vki leír egy ilyet, hogy "De hát ez a demokrácia…. A népírtás" akkor azért már ennyire demagog hülyeséget kérem ne. 

Ha épp azt írta volna le, hogy "De hát ez a kommunizmus…. A népírtás" arra is kb ugyanez lett volna a reakcióm.

 

és bár nem tartozik a témához kb egyetértek Mack hszével. 
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Syria - FSA blow up SAA tank with RPG in Idlib
http://www.youtube.com/watch?v=Rq1W2ote0kE

Syria - FSA hit SAA tank with ATGM in Aleppo
http://www.youtube.com/watch?v=OXNChnpd6Jg

http://www.youtube.com/watch?v=3QQiid992X8

http://www.youtube.com/watch?v=zHFMASFvuBU

http://www.youtube.com/watch?v=KsjeBSUyCrI
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
xfotel

De hát ez a demokrácia.... A népírtás ( más vallásu, nemzetiségu legyilkolása)

ezt nem demagógiának hívják, hanem keserű iróniának. és van is benne valami.
a szaúdiak neve nagyon ritkán hangzik el, pedig ők szabadították rá ezeket az elmeroggyantakat szíriára. a szaúdiak persze nem demokrácia, hanem monarchia, és az amerikai liberális demokrácia nagy barátja.
az amerikaiak nagyon ki akartak maradni, mert ezt már az ő arcuk is nehezen bírja el. de persze nem így történt, mert az üzlet az első: végeredményben szaúdi legjobb barátaik protezsáltjai ellen harcolhatnak, illetve együtt és egymás ellen próbálhatják megoldani a dolgot.
a másik érdekes teória, ami alapján a nuszrát a cia mozgatja szintén érdekes. urópából és amerikából jön a fegyver, de nekünk nem adnak, na akkor irtsunk keresztényeket. következmény: eszkaláció.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Fade
Látod.... xfotel helyesen értelmezte és megértette mit takart az a kijelentés amit írtam....
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Érdekes módon senki sem veti fel az oroszok felelősségét, akik még mindig kiállnak illetve fegyverrel támogatják Assad mellett akinek csak egyszerűen le kellene mondania. Közbe öli a népét. Nyilván az eddig csendben meghúzódó amcsikon csattan az ostor, nem a diktatúrát támogató oroszokon.

Ahhoz annyi eszük volt hogy 56 után Hruscsov vezetésével egy mérsékelt Kádárt ültessenek a nyakunkba, de Assad problémája esetén már csak egy Putyin kaliberű impotens emberre fussa tőlük, aki egy senki lenne ha nem ülne a gázvagyonon.