[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Srácok! Csak érdeklődés szintjén! Volt arról szó azelőtt, hogy az esetleges gáztámadást végrehajtó repülők milyen típusúak lehettek és melyik reptérről üzemeltek? Csak kérdem, no offense! ;):D:rolleyes:
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
635
2 733
93
"Srácok! Csak érdeklődés szintjén! Volt arról szó azelőtt, hogy az esetleges gáztámadást végrehajtó repülők milyen típusúak lehettek és melyik reptérről üzemeltek? Csak kérdem, no offense!"

Bent van a hivatalos közleményben azért ezt a repülőteret támadták mert innét indult a légicsapás.
Az is bent van hogy 59db-ot indítottak, április 6-i a közlemény, az hogy csak 23db ért célba az csak április 7-én derült ki.

https://www.defense.gov/News/News-R...okesman-capt-jeff-davis-on-us-strike-in-syria
 
  • Tetszik
Reactions: gioo and Pocok75

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 818
113
Nem, engem csak érdekelnek ezek a dolgok. Egyáltalán nem vagyok Amerika párti és veled ellentétben az oroszok sem fizetnek nekem, engem Magyarország helye a térképen és a hatalmi játszmákban foglalkoztat. ;)

Haragszom is rájuk, 2010-tol nem akarnak fizetni, akkor még se Szíria, se Ukrajna, se biztpol topikok nem voltak. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 818
113
Tomahawk , szépen látni becsapódáskor, hogy milyen robbanást okoz. Lehet véleményezni. :)

 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 818
113
Srácok! Csak érdeklődés szintjén! Volt arról szó azelőtt, hogy az esetleges gáztámadást végrehajtó repülők milyen típusúak lehettek és melyik reptérről üzemeltek? Csak kérdem, no offense! ;):D:rolleyes:

Ezt komolyan kérdezed? Semmit nem tanulsz itt a fórumon? Aztán csodálkozol amit az ember írt -de nem rád konkrétan- a nyuagti média hatásáról.:)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
A tomahawk támadás szerintem inkább PR mert nagy a nyomás Trumpon. Amikor reggel munkába menet telóról olvastam az 59 db tomahawkot azt hittem kő kövön nem maradt a stratégiai pontokon Szíriában. A hat gépért persze kár és a katonákért, mert hiány van mindkettőből Szíriában, de ennél sokkal nagyobb pusztítást is végezhettek volna, persze valamit fel is kellett mutatni, hogy el is találtak. A térkép alapján a kifutópályák rendben vannak, a gépeket pótolják, a katonák sajnos nem támadnak fel, de egy hét mulva "el lesz felejtve" és cserébe az oroszok meg fognak lépni olyan dolgokat, amivel jócskán kompenzálják a szíreket vagy szopatják az ukránokat esetleg mindkettő. Otthon meg Trump is betömi a demokraták és McCain száját egy időre, nem vádolhatják puhapöcsűséggel meg másik oldalon nem avatkozott be a terroristák javára ezzel a művelettel.
Bízom benne hogy megússzuk ennyivel, de szerintem McCain és körei ennyivel nem elégednek meg. Trump szerintem kényszerhelyzetben van, komoly nyomás lehet rajta, a békülékeny "tanácsadói" hullanak körülötte, és egyre inkább a héják akarata szerint táncol. Meglátjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Srácok! Csak érdeklődés szintjén! Volt arról szó azelőtt, hogy az esetleges gáztámadást végrehajtó repülők milyen típusúak lehettek és melyik reptérről üzemeltek? Csak kérdem, no offense! ;):D:rolleyes:

Az amerikaiak szerint Szu-22, Shayrat légibázis(Homsz mellett), azt nem tudom, hogy egyedül, vagy párban repültek-e.

Ez pedig az állítólagos vegyi fegyver bevetésének helye, az egészről ennyi technikai részlet ismert:

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-2280#post-323523
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Trump előre bejelentette az oroszoknak, hogy ez lesz, most csak kóstolót kaptak.
Ennyi elég is volt már az első körben hogy szétszaladjanak a busmanok.
Lesz még itt több Tomahawk salvo is úgy sejtem.
Putyinban és Assadban az a jó hogy mindig adnak újabb indokot a megtorlásra.
Ha 100% hogy Asszad harci gázt használt civilek ellen, akkor sem ez a módja a nemzetközi jog szerint, de mondjuk hogy AKKOR morálisan támogatnám ezt a mostani csapást a reptérre. A bajom az, hogy abban sem vagyok biztos hogy valóban Asszadék verték teli Szarinnal a lázadókat, meg hogy ez a nemzetközi jog torkonszarása, a leghangosabban arra hivatkozótól, aki mindig úgy állítja be magát, mint a rendszabályok betartatója.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Srácok! Csak érdeklődés szintjén! Volt arról szó azelőtt, hogy az esetleges gáztámadást végrehajtó repülők milyen típusúak lehettek és melyik reptérről üzemeltek? Csak kérdem, no offense! ;):D:rolleyes:

Csak érdeklődés szintjén! A gáztámadásról készült videó felvételekből nem derült ki a végrehajtó repülőgépek típusa? Csak kérdem, no offense!;):D:rolleyes:
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az is bent van hogy 59db-ot indítottak, április 6-i a közlemény, az hogy csak 23db ért célba az csak április 7-én derült ki.
Ezt ki derítette ki?

Mert például eszerint a kép szerint több mint 23 találat volt.
siria%2Bataque%2Bal%2Bshayrat%2Beeuu%2B2017-4-7.jpg

Ez a kép meg olyan helyen mutat több találatot amit az előző kép nem is jelez.

Nekem lövésem sincs hány talált be de szerintem itt másnak sincs. Viszont aki a legkisebb számot mondja, szerintem az csalódott a legnagyobbat Trumpban.