[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

chimera

Member
2010. április 19.
559
1
18
Úgy hiszem a térségre sokkal veszélyesebb volt amikor Izrael megtámadta a Török segélyszállító hajót és legyilkolta állampolgárait!

Ami Szíriában történik az szimplán belügy és egyedül Izraelnek érdeke hogy a legerősebb térségbeli ellenlábasa legyengüljön !

Belügy azért is mert a "lázadók "90 %-a állítólag külföldi zsoldos és ez beszédes azért !
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 066
1 708
113
Nem is lesz baj, ha lassan véget ér a konfliktus. Bár a felvétel egyedi, de kétlem, hogy diktatúrából pikk-pakk lehetne ott demokrácia. Igazából bármely ilyen berendezkedésű országra el lehet ezt mondani. Csak idő kérdése lenne (mint ahogy szerintem Irakban is így lesz vagy Afg.-ban). Ahol kemény kezű vezető volt és ehhez szocializálódtak az emberek, ott ezt is kell folytatni, ha esetleg enyhébb módon is. Különben annyit ér az egész, hogy egy időzített bomba lesz. Szóval, ha nem Asszad nyer, nem volna baj ha az oroszok tényleg rendet raknának. Ezekben az országokban egyébként sem volt jellemző soha a szabadságjogok széleskörű alkalmazása, már csak a vallás befolyása miatt sem. Ők így éltek/élnek, ha valaki ebbe belepiszkál, annak elég véres következménye lesz. Biztosan emlékeztek Szaddam-ra, hogy azért nem nyúltak a 90-es években hozzá, mert vaskézzel tartotta a rendet az országban. S működött a maga módján, nem üdvözöltek senkit arrafelé még felszabadítóként, ha az ő földjükre lépett.
 
M

molnibalage

Guest
a magyar lakosság töke is tele van az egésszel, mégsincs polgárháború.

Ennek két oka van. Annyira még nem szar a nagy többségnek, hogy ez legyen. Másfelől nehéz lenne háborúzni egy olyan országban, ahol lassan már fegyver sincs. Egyébként meg csak fesd az örödögöt a falra...

Azt ki kell robbantani, amihez lehet ha segítslget nyújtott 1-2 titkosszolgálat, szervezés, fegyverzés, merényletek, stb terén.
Háborúk és polgárháborúk nem törnek ki csak úgy. Lehet, hogy kicsit bele kellett rúgni az omladozó épületbe, de az épület akkor is omladozott...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 869
32 188
113
"Másfelől nehéz lenne háborúzni egy olyan országban, ahol lassan már fegyver sincs" - jó észrevétel, viszont sok helyen igaz ez, és pont emiatt elengedhetetlenek a "beszállítók" akik általában más kormányok emberei.

"Egyébként meg csak fesd az örödögöt a falra…" - nem áll szándékomban, végülis kevés ország az ahol nem utálják a vezetést és a lakosság minimum akkora részének nem megy szarul, amekkora része Szíriában aktívan részt vesz a harcokban. Írhattam volna bármelyik országot példának.

"Lehet, hogy kicsit bele kellett rúgni az omladozó épületbe, de az épület akkor is omladozott…" - egy jó házmesterrel lehetett volna felújításokat kezdeni, hogy tovább ne omladozzon. Aztán kérdés, hogy tényleg csak belerúgtak vagy nagykalapáccsal kezdték verni a falait és most is verik.
 
M

molnibalage

Guest
jó észrevétel, viszont sok helyen igaz ez, és pont emiatt elengedhetetlenek a "beszállítók" akik általában más kormányok emberei.
Egy olyan országban, ahol nincs fegyvertartási kultúra és lényegében 20+ éve senkit nem tanítottak meg fegyverkezelésre ott nemigen csinálsz te semmilyen polgárháborút... Ez a dolog úgymond személyi feltétele.

A technikaibb része, hogy olyan mennyiségű fegyvert sem szállítasz be, amivel te szembeszállsz egy elég nagy reguláris hadsereggel. Mert az államhatalom erői ezt jelentik. Harckocsik, PSZH-k, légierő, helik. Ezek ellen nem néhány kézifegyverrel harcolsz... Szíria azonban más. Arra felé a fegyverkezelésnek kultúrája van úgymond és a szírek nagy része sanszosan volt katona...

A másik fele, hogy lehet hogy reménytelenül ósdi, de igen nagy mennyiségű fegyverzet van szétszórva, van mit zsákmányolni és van is, aki tudja használni. Egy profi haderő ellen elvéreznének, de a jelek szerint az ósdi fegyverekkel egymást ütők eléggé elhúzúdó konfliktusra képesek, az erőviszonyok kiegyenlítettek.

A másik amit említettem, hogy az országban és azon országban élőknek is kell lennie egyfajta állapotának. Erőlködhetsz ahogy akarsz, de pl. Finnországban vagy Svájcban gyanítom, hogy senki nem tudna ma mesterségesen sem egy polgárháborút szítani, pedig a fegyver kultúra van ott bőven. Csak ok nincs rá. Szíriában nem kellett nagyon szart kavarni. A környéken már zajlottak az élő példák és a jelek szerint a diktátoruk sem volt túl népszerű. Valaki még itten próbálta is mosdatni, hogy Aszad nem diktátor. Agyrém... A példábl élve, nem kellett nagy kalapács, akkor már régen végetért volna az egész.
 

bczozo

Member
2010. április 22.
94
0
6
luperator

 

Nagyon jó meglátás... Többen itten nem értik, hogy az arab országokban nem lehet nyugati típusú demokrácia. Sokan azt írják, hogy diktatúra volt Szíriában...talán nem  ismerik , nem ismerték a helyzetet  milyen volt az élet Szíriában , a nyugati propaganda áldozatai, talán túl fiatalok, tapasztalatlanok..?(meglehet) . A hatalom átszállt az apáról a fiúra ez tény, de egy arab - moszlim országban csak irányított módon lehet a hatalmat gyakorolni. Ne felejtsük, hogy Asszad a radikális moszlim ellenzéket nyomta el, börtönozte be tagjait, emellet biztosította a vallás szabadságot, (kb. 3 millio keresztény- örmény, grúz,pravoszláv) biztonságot, szabad utazást, szabad vállakozást, a kisebbségi jogokat, a gazdaság a szunnita többség kezében volt, egyszóval minden el volt osztva, megvoltak a játékszabályok....Nyugodtan mehettél szabadságra, nem kellett félned,hogy elrabolnak, lelőnek vagy felrobbantanak. Kinek jó a mostani helyzet? Senkinek, Talán SZA, Katarnak, TO, ahol vallási alapú kormányok vannak hatalmon, mégpedig a szuniták. Mi lesz, ha bukik Asszad? Népírtás, öldoklés, a keresztények gyilkolása, számüzése, káosz, anarchia......lehetnesorolni. Miért jó nekünk keresztényeknek, hogy olyanok jussanak hatalomra, akik gyilkolják az arab országokban a keresztényeket? Még most kell megállítani az iszlám fundamentalizmust, amíg lehet, mert később lehethogy késő lesz.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
Öntsünk picit tiszta vizet a pohárba, hogy mitől diktatúra és mitől nem valami. Először is osszuk az országok politikai vezetését két nagy csoportra. Vannak ugyebár a demokráciák és vanna az autoriter rendszerek. A demokráciákat is fe lehet osztani, mert belőlük is több fajta van: alkotmányos monarhiák, elnöki rendszerek, félelnöki rendszerek stb. stb.

Az autoriter rendszerekből is több van. A legdúrvábbak a totalitárius diktatúrák, ilyenek Hitler, Stalin és mér sorolhatnánk párat. Itt az állam az élet minden szegmensét ellenőrizte. Ha valaki meg akarta látogatni falun élő nagyszületi, elment a rendőrségre, engedélyt kért, bejelentette, hogy hány napot tölt ott, mikor megérkezett lejelentkezett stb stb. Az emberek feletti kontroll totális volt. Aztán voltak ennél jóval hígabb diktatúrák. Mondjuk a kommunista diktatúrák nag problémája az volt, hogy a gazdaságot, próbálták teljesen állami kézben uralni.

Viszont pl egy dél amerikai katonai diktatúrrában a magántőke ugyanannyira szabad volt, mint mondjuk más demokráciában. Szabad volt vállalkozni, adni-venni stb.

Assad rezsimje is diktatúra a javából. A politikai hatalom apáról fiura száll, aki ezt picit is megkérdőjelezi megüti a bokáját, de ezen kivűl nem egy komcsi diktatúra. Lehetett vállalkozni, utazni stb sziriában. A gond az ilyen diktatúrákkal, hogy rohadtúl korruptak és a gazdaság egy szűk elit kezében van, akik közel állnak az uralkodó családhoz stb. Rajtuk kívül elég kevésnek van esélye a kitörésre.
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
Érdekes fejlemény Netanjáu tárgyalása Putyinnal !   A találkozóra  az izraeli vezető kérésére került sor, a lényeg az lett volna,hogy lebeszélje Putyint  az Sz-300 rakétarendszer Szíriába történő leszállítására !

A találkozóról egy semmitmondó közleményt adtak ki.

Izraeli  média  - Közel-keleti forrásra hivatkozva -  szerint      Netanjáu elkésett kérésével, a rakétákat már leszállították !!!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 869
32 188
113
"A gond az ilyen diktatúrákkal, hogy rohadtúl korruptak és a gazdaság egy szűk elit kezében van, akik közel állnak az uralkodó családhoz stb. Rajtuk kívül elég kevésnek van esélye a kitörésre." - ez ugyanúgy igaz a csúcsdemokráciák csúcskapitalizmusára is
 

xclusiv

New Member
2013. május 14.
10
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Atom-tengeralattjárót küldenének az oroszok a Földközi-tengerre?
@joker:

“Azt, hogy nyugodtan gyilkolászhatod hadsereggel a saját népedet, ha azt a nagyhatalmak leszarják vagy támogatják.” – ez így van, pl Irán a Sah idejében, de megteheted más népekkel is, pl Izrael a palesztinokkal, stb…

Pontosan. A nagyhatalmak csak akkor avatkoznak be, ha arra gazdasági vagy politikai okuk van. Vagy mindkettő...

“Ja, mert ha a hamasz nem támadná akkor Izraelnek kurvára nem lenne oka/ürügye (nem kívánt rész törlendő) arra, hogy aktívan basztassa a palesztinokat.” – Izrael kap okot ha kell, emiatt ne aggódj. Te is használtad az “ürügy” kifejezést, ha tisztában vagy / lennél a jelentésével, akkor tudnád, hogy ahoz nem sok tény kell. És visszakanyarodhatnánk oda, hogy ki kezdte a háborúsdit évtizedekkel ezelőtt meg a területfoglalást, csak az nem ez a topic és általában anyázás lesz a vége megoldás nélkül.

Pont ezért írtam mindkét szót, hogy mindennki kiválassza a neki szimpatikust és ne kanyarodjunk el anyázás irányba.

“végülis a nem benyalást lehet folyamatos baszakodásnak nevezni, de attól nem ők azok akik a nyugatot basztatják.

Atomfegyvert akarnak csinálni, és a nagyhatalmak ezt nem igazán akarják.

“Ha jól tudom a szír lakosság egy részének lett tele a töke az asszad rezsimmel. De javíts ki ha tévednék…” – a magyar lakosság töke is tele van az egésszel, mégsincs polgárháború. Azt ki kell robbantani, amihez lehet ha segítslget nyújtott 1-2 titkosszolgálat, szervezés, fegyverzés, merényletek, stb terén.

És ott volt az "arab tavasz" is, inspirációnak.

“asszadnak mindenképpen, mert egyébként rég lelépett volna. Az iráni sah is asszem párizsban halt meg, sok évvel az iszlám forradalom után, szóval asszad is leléphetett volna a sleppjével” – Assad érdeke, hogy szétlövesse a saját országát, amiben addig szuperül elvolt, és hogy megutáltassa magát a nyugati “igazmondó” médián keresztül a fél világgal?! OMFG. Abban viszont igazad van, hogy leléphetett volna, csak épp hátrahagyva egy rakás szervezetlen mini-terrorszervezetnek és őrültnek az országot, akik még jobban szétcseszik és mégnagyobb nyomort hoznak, aztán idővel lenne egy bábkormány, ami mellett a nyomor megmaradna, csak épp az olaj menne kifele és páran mocskosul meggazdagodnának. Az iráni forradalom meg 1978-79-ben volt és a Sah 1980 közepén elpatkolt Kairóban.

Fene se tudja, hogy mi lenne, ha lelépne. Viszont aktívan részt a polgárháborúban, szóval...

“de valószínűbbnek tartom hogy asszad bevetett ilyesmit attól, hogy szaddam ezeket megsemmisíttette volna…” – még az a szuperkorrupt, távvezérelt ENSZ sem tudta azt mondani, hogy Assad vetette be, ők is belátták, hogy nagy valószínűséggel a lázadók a tettesek.

Ez így ebben a formában nem igaz. Viszont ha a kormány fennhatósága alól kikerülnek ilyen fegyverek, az már kurvára gáz...

“Ivánék elég aktívan támogatják Iránt, akik ott elég egyértelműen atomfegyverre gyúrnak.” – tipikus ATV-s szöveg, hozzál bizonyítékot te elég egyértelmű lélek!!!

Tessen megnézni azt, amit látni lehet az iráni atomprogramból: dúsító kapacitás vajon mire kell nekik? Némi túlzással kulcsakész (áramtermelő) atomerőműveket vehettek volna annyi pénzből, amit eddig erre költöttek. És kb. az egész világ így látja.

“akik elég nyilvánvalóan a saját lakosságukat gyilkolják, nagyrészt civileket” – mintha a többi háborúzó ország nem ölne civileket, sokszor tömegesen. Na de mit szól ahoz, hogy van a szír civil, aki beállt az egyik szervezetbe Assad ellen, képzetlen így kap egy félórás gyorstalpalót, egy AK-47-est, valami muníciót és kb ennyi. Valószínűleg hullaként végzi, jobb esetben fogolyként (és talán a szivét sem eszik meg). Na ha erről a hulláról leveszed az AK-47-t (me kell másnak is), akkor marad rajta a Mike poló, az Anidas nadrág és a Fuma cipő, meg egy liter a kiloccsantott agyából. Ezt utólag úgy hívják, hogy halott civil. Tádáááá, nagy varázslat mi?!

Jaja, és amikor assad zsoldosai tüzérséggel lőnek városokat, akkor annak csakis ilyen "civilek" esnek áldozatul, hiszen sebészi pontossággal dolgoznak...

“A szíriai viszont húzódik két éve, szerinted minden nap címlapos hír kellene legyen, hogy Szíriában polgárháború van?! Tudjuk b@zdmeg, hogy az van, ha ezenfelül történik valami az a hír, nem pedig a két éve konstans szituáció. Hír a bevetett vegyifegyver, hír az hogy mégsem Assad vetette be, hír az, hogy elérte az áldozatok száma az X főt, hír az, hogy elfoglalták ezt vagy azt a városrészt, hír az hogy Izrael bombázott, hír az hogy tele vannak beteg állatokkal a lázadók. Nem szarja le a média Szíriát, csak van más is a címlapokra, mert elég nagy ez a bolygó."

Pontosan, és ami nincs a címlapon az nincs is. Néha egy-egy pársoros cikk, amiket elolvas az olvasók érdeklődő vagy unatkozó 1%-a, aztán annyi. Ezért írtam mainstream médiát. Ha az utcán megkérdeznél 10 szembejövőt, hogy mi van most Szíriában, akkor közülük 4 azt se tudná, hogy mi Szíria, 5 tudná hogy egy ország de ennyi, és max. 1 ember tudná, hogy polgárháború van ott...
 
M

molnibalage

Guest
Többen itten nem értik, hogy az arab országokban nem lehet nyugati típusú demokrácia.
Ez egy jól hangzó kijelentés, de mi az alapja? Azon országokban, ahol ma demokratikus berendezkedés van azokban is sokáig királyság volt vagy egyszemélyi hatalomgyakorláshoz közeli valami. A fejlődés nem lehetetlen, de egyesek annak állítják be. Egyébként meg senki nem mondta, hogy egyből nyugati típusú demokrácia kell, na de egy diktátort nem lehet egy másikra lecserélni...? Hm...?

A hatalom átszállt az apáról a fiúra ez tény, de egy arab – moszlim országban csak irányított módon lehet a hatalmat gyakorolni.
Megint egy ütős mondat, csak éppen a valóság lassan, de cáfolja. Törökország erőteljesen muszlim lakosággal bír és mégis, azért jóval közelebb van a nyugathoz, mint Szíria valaha is volt... Pedig ~100 éve még szultánság volt ottan... Aztán volt katonai diktatúra, de  No és Libanon...? Amíg nem trappoltak be oda ott minden volt, de elnyomó diktatúrának azt nehéz lett volna nevezni.

Igen, a polgárháború jellemzője a káosz, de akkor utasítsuk el a változást...? Akkor köpködjed le világ összes forradalmát... Az angol parlamentáris monarchiát kb. 40 éves zavaros időszak előzte meg. A USA-ból igazi államot és a szabadságjogok univerzálisabb érvényesülését a polgárháború kezdte el és a '60-as évek polgárjogi mozgalmai zárták le. Mo. részleges függetlenedéséhez kellett egy '48, anélkül soha nem lett volna Kiegyezés. Igen, a Kiegyezés nem jött be, de utólag kurva könnyű bölcsnek lenni...

SZ-A, Kuvait és a többi USA barát és megtűrt diktatúra is lassan, de azért halad azon a bizonyos úton előre.

Szóval valahol csodás, hogy te egy Szírához képes szabad országból nagyon könnyen osztod azt észt, hogy "jó nekik a diktatúra"...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 469
61 601
113
Elég sok jó meglátás született a témában 
sf-smile.gif


 

<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/sziriai-helyzet/page-16/" rel="nofollow">wolfram</a>

Egyet értek veled. Az USA iraki háborújával elsősorban a hatalmi elit közeli cégek jártak jól. Az átlag állampolgárok csak a terheket fizetik ez ügyben, nekik szerintem semmi hasznuk nincs az egészből.

 

<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/sziriai-helyzet/page-16/" rel="nofollow">molnibalage</a>

Részben igazad van a magyar polgárháború esélyeivel kapcsolatban. De kihagytál egy fontos dolgot! Amíg az embereknek meghagyja a hatalom a "szabadság illúzióját" addig nem fognak föllázadni. Mert konkrétan azt hiszik, hogy szabadok, meg majd jön a választás és majd ők döntenek. De a helyzet az, hogy valódi döntési szabadságuk nincs. Ugyan azon hatalmi elit két csoportja közül választunk mindig egyet... egyszóval ugyan azok uralkodnak folyamatosan csak mindig a csoport más része van a reflektor fényében.
Amíg erre nem jön rá a lakosság addig nem lesz itt semmi féle forradalom vagy polgárháború.
(A két nagy párt szavazóbázisának az alapja a 8 osztályt sem végzet, vagy csak szakmunkás képesítéssel rendelkező lakosság, ezt felmérésekből tudom, szóval nem fog erre a dologra rájönni soha a magyar lakosság többsége
sf-frown.gif
)
Polgárháború maximum akkor lehet ha az etnikai törés vonal mentén szerveződnek az erők...

<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/sziriai-helyzet/page-16/" rel="nofollow">Mackensen</a>

Szerintem is öntsünk tiszta vizet a pohárba. A totális állam NEM autokrácia. (A magyar köznyelv mindkettőre a diktatúra szót használja, szerintem tévesen.) Az autokrácia és a totális állam között akkora a különbség, mint a demokrácia és az anarchia között 
sf-wink.gif

Az autokrácia a társadalmi "síkok" közül csak a politikaiit uralja. Vagyis az irányítást, ezt teljesen hierarchikus módon szervezi meg. (hadsereg felépítésének megfeleltethető)
A totális állam a társadalom minden részét uralja! Az egyének itt teljesen atomizáltak, és az élet bármely területén csak a totális kontrollt gyakorló államhoz tudnak kapcsolódni. 
A demokráciának a felépítése alapvetően megegyezik az autokráciának a felépítésével, csak a felső vezetés nem annyira zárt, elméletileg a társadalom alsóbb rétegeinek irányába teljesen nyitott.
A demokrácia és az autokrácia annyira hasonlít egymásra, hogy például az államigazgatásuk szinte 100%-ban azonos. Szóval amikor "demokratikus intézményekről" papol a sok okos a tévében azt ne hidd el, inkább kapcsolj el 
sf-smile.gif
 
Erre a hasonlóságra jó példa az, hogy a KET (Közigazgatási Eljárási Törvény) 1957-2010-ig lényegében változatlan formában létezett kis hazánkban. 2010-után változtatták meg, de kb. 90%-ban megegyezik az 1957-s törvénnyel. Ezt azért hozom példának, mert az egész országban a hivatalos ügyeket ez alapján intézték/intézik, ez a leggyakrabban alkalmazott törvény...
Az anarchia meg egy állandósult háborús állapot ahol az egyén más egyének ellen folyamatos harcot vív a túlélésért. 

Röviden ennyi 
sf-smile.gif
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként a mindenféle ideológia helyett engem az a kérdés izgat, hogy egy országban, ahol ilyen hosszú ideig lövöldöznek, az hogyan működik? Pl. a közműszolgáltatásért ki fizet? Mert a közművek nem ismerik a frontvonal fogalmát... A mezőgazdasági munkák és a lakosság élelmezése hogyan megy? A kórházak kit és hogyan látnak el? Mindkét oldal sérültjeit? stb.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 869
32 188
113
"Atomfegyvert akarnak csinálni, és a nagyhatalmak ezt nem igazán akarják." - ez egy 70 éves tech, aminek a kivitelezéséhez azért jobb számítási, gyártási, felszereltségi meg információs lehetőségeik vannak. Azóta széthullott az SzU, ahonnan  talán el is tűnt ez meg az. Ezenkívül vannak az oroszok, kínaiak meg újabban ÉK is, akikkel nem rossz a kapcsolat és az információáramlás lehetséges. Ezek után ne mondja senki nekem, hogy az alatt az n+1 év alatt, amióta az iráni atomfegyveres dumát elkezdték egyesek, azóta ha akart volna Irán akkor nem lenne már rég atomfegyvere.

 

"Fene se tudja, hogy mi lenne, ha lelépne. Viszont aktívan részt a polgárháborúban" - egy ország elnökéről beszélsz, ahol kirobbant egy polgárháború, amiben nem is az ő polgárai vesznek részt nagyrészt. Persze, hogy részt vesz a polgárháborúban. Ha lelépne akkor maradna a sok zsoldos meg a helyi lázadók, akik nekiállnának népirtani és nem 2 hanem 12 évig tartana minimum a mostani és ennél rosszabb állapot.

 

"Ez így ebben a formában nem igaz." - de igen, sokaknak viszket a marka és bármi áron akarnak egy beavatkozást.

 

"Tessen megnézni azt, amit látni lehet az iráni atomprogramból: dúsító kapacitás vajon mire kell nekik? Némi túlzással kulcsakész (áramtermelő) atomerőműveket vehettek volna annyi pénzből, amit eddig erre költöttek. És kb. az egész világ így látja." - ha nem tűnt volna fel, akkor Iránt igyekeznek elvágni a külvilágtól. Szóval a kulcsrakész áramtermelő atomerőművüket feldughatnák maguknak, ha egyik vagy másik szankció miatt nem jutnának hozza dúsított uránhoz. Ehez kell a dúsító bármennyire is drága. Az iráni atomprogramról meg azt lehet látni, amit a média lead. A világ nevében nyilatkozni ettől függetlenül nem tanácsos, mert minimum fele pont leszarja, hogy mi van, van aki bekajálja az ATV-n ami megy és vannak akik másként látják.

 

"Jaja, és amikor assad zsoldosai tüzérséggel lőnek városokat, akkor annak csakis ilyen "civilek" esnek áldozatul, hiszen sebészi pontossággal dolgoznak…" - nem azt mondtam, hanem hogy bármelyik egy órával azelőtt aktívan lövöldöző forradalmárt be lehet állítani civil áldozatnak. És ne legyünk már képmutatóak, amikor a másik országban az ezer milliárd dolláros hadsereg a többszáz katonai műholddal, drónokkal meg inteligens bombákkal esküvőket bombáz.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 869
32 188
113
molnibalage said
Egyébként a mindenféle ideológia helyett engem az a kérdés izgat, hogy egy országban, ahol ilyen hosszú ideig lövöldöznek, az hogyan működik? Pl. a közműszolgáltatásért ki fizet? Mert a közművek nem ismerik a frontvonal fogalmát... A mezőgazdasági munkák és a lakosság élelmezése hogyan megy? A kórházak kit és hogyan látnak el? Mindkét oldal sérültjeit? stb.
ha a lakosság nagy része nem vesz részt a harcokban, akkor lehet a létfontosságú ágakban (pl élelmiszer, víz, energia) egy akkora még mindig aktív állomány, ami a tartalékokkal együtt még el tudja látni az országot. A korházak elméletileg mindkét oldal sérültjeit, a gyakorlatban valószínűleg azokét akiknek az uralkodóak a térségben.
 

chimera

Member
2010. április 19.
559
1
18
xclusiv :  Asszad hadserege sorozott.

Molni A Bem apó valóban lengyel volt  
sf-laugh.gif
  de igen rég volt! Ezen az alapon Kováts ezredes harcolta ki az USA függetlenségét? Vagy Rózsa-flores nem zsoldos?

Tudomásul kell venni hogy Bem apó igenis zsoldos volt és a 48-ban velünk harcoló osztrákok meg minden norma szerint árulók !

Meg kell nézni Szíria kinek áll útjában?! Kire jelentenek veszélyt a vegyi fegyverei?! Ki ellen hozták létre?

Szíria támogatta ugyan Libanont ,de ezen az alapon mi pedig támogattuk Horvátországot a függetlenségi harcában mert nem volt érdekünk egy erős létező Jugoszlávia !
 
M

molnibalage

Guest
Szíria támogatta ugyan Libanont ,de ezen az alapon mi pedig támogattuk Horvátországot a függetlenségi harcában mert nem volt érdekünk egy erős létező Jugoszlávia !
A megközelítés szerintem kicsit hibás. Itt nem arról van szó, hogy Jugoszlávia milyen. Semmilyen ország nem szereti, ha a közelében lövöldöznek, nem tesz jót az üzletnek. A horvátok támogatása inkább valóban szolidáris alapon ment. Nem ők voltak az agresszorok és volt felesleges fegyer, amivel úgy sem tudtunk volna mit kezdeni. Igazából akár harckocsit és más nehéz fegyverzetet is adhattunk volna, mert abból is volt felesleg, de az már egy szolidaritási gesztusnál jóval több lett volna...
 
M

molnibalage

Guest
Molni A Bem apó valóban lengyel volt  
sf-laugh.gif
  de igen rég volt! Ezen az alapon Kováts ezredes harcolta ki az USA függetlenségét? Vagy Rózsa-flores nem zsoldos?
Rózsa-floresről gőzöm nincs, hogy kicsoda és hogy miért halt meg. A kommentem lényege az volt, hogy minden konfliktus vonzza a zsoldosokat, ebben semmi új nincsen. Itt is a kereslet-kínálat él... Az ma agyon magasztalt svájciak is a történelmük során elég szép számú zsoldossal árasztották el a világot.

http://tiboru.blogrepublik.eu/2011/08/19/a-svajci-garda/