BTR-60, -70, -80, -90, -94

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 309
13 787
113
Az a 10 db amit most szedtek ki a kísérleti járműtelepről?

Én úgy tudtam az előszérián nem ment túl a dolog.
Nem veszek rá mérget, de talán a Nemzeti Gárda rendszeresítette.
De, ha történetesen igen, az lényegében nullával egyenlő.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 309
13 787
113
Ha BTR-82-t gyártanak ugyanúgy nem tudnak ugyanott BTR-90-et gyártani, mint ahogy nem tudnak BMP-2-t gyártani ott ahol BMP-3-at gyártanak.
Én azért ebben nem vagyok ennyira kategórikus. BTR-nek rengeteg változata van, ami jelentősen eltér az alapváltozattól: aknavető, parancsnoki stb, aminek jelentősen eltér a páncélteste az alapváltozattól. Viszont motor, kerekek stb ugyanaz.
BMP-nél olyan alap dolgok, mint a lánctalp külömböznek.
BTR-80 és 90 esetében a kerekek egyformák.
Lehet leállnak R149 BMR gyártással és helyettük 90-esekre koncentrálnak.

https://www.defencetalk.com/military/photos/btr-80-r149-bmr-command-vehicle.42231/

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 433
55 347
113
Nem azért nem lett rendszeresítve mert nyűgös volt meg drága?

Hát én akkor úgy olvastam, hogy a BTR-80-at BTR-82-re modernizálni harmad annyiba került, mint egy új BTR-90-et legyártani.
És ezt mondjuk el is hiszem a BMP-2-es torony, meg a combosabb motor+váltó miatt.
Ellenben (szerintem) vastagabbak a lemezek, így már védhet a PKM ellen is, ami nem hátrány.
A jobb torony végre kihasználható tűzerő, ahogyan a fejlettebb rendszerek alkalmazásának (pl. elektromos toronymozgatás) sem gátja az elégtelen motorerő.
Én úgy látom, hogy a BTR-80-ból BTR-82 fabrikálás az a T-72B-ből T-72B3 logika szerint ment.
És kb. most jöttek ez esetben is, hogy ez így nem jó.

Persze lehet mondani, hogy a BTR-90 még mindig szutyok hiszen nem Patria AMV vagy GTK Boxer, ellenben ezeknek a töredékébe kerül, és gondolom egységnyi idő alatt vagy 10-szer annyit lehet belő gyártani.
És hát a semminél, illetve a BTR-60/70/80/82-nél szinte biztosan nagyobb potenciállal bír a gép.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 412
120 741
113
Hát én akkor úgy olvastam, hogy a BTR-80-at BTR-82-re modernizálni harmad annyiba került, mint egy új BTR-90-et legyártani.
És ezt mondjuk el is hiszem a BMP-2-es torony, meg a combosabb motor+váltó miatt.
Ellenben (szerintem) vastagabbak a lemezek, így már védhet a PKM ellen is, ami nem hátrány.
A jobb torony végre kihasználható tűzerő, ahogyan a fejlettebb rendszerek alkalmazásának (pl. elektromos toronymozgatás) sem gátja az elégtelen motorerő.
Én úgy látom, hogy a BTR-80-ból BTR-82 fabrikálás az a T-72B-ből T-72B3 logika szerint ment.
És kb. most jöttek ez esetben is, hogy ez így nem jó.

Persze lehet mondani, hogy a BTR-90 még mindig szutyok hiszen nem Patria AMV vagy GTK Boxer, ellenben ezeknek a töredékébe kerül, és gondolom egységnyi idő alatt vagy 10-szer annyit lehet belő gyártani.
És hát a semminél, illetve a BTR-60/70/80/82-nél szinte biztosan nagyobb potenciállal bír a gép.
A PKM-et eddig is fogta a btr.
De a 90-esnek elvileg sokkal jobb a páncèlvédelme. Mindenképpen előrelépés minden tekintetben egyébként csak az a rohadék farmotort nem tudom mire vélni amikor van orrmotoros alternatíva.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 433
55 347
113
A PKM-et eddig is fogta a btr.

Én úgy tudom közel se minden szögből....
A BTR-80-as eleje van 10 mm-s lemezből.
Az oldalai 7 mm-s lemezből vannak, enyhén döntve.
A 7.62X54R-ből még a "hagyományos" acélmagvasak is belőnek 7 mm-s 90 fokos lemezt, 500 méterről (úgy tudom).
Szóval ha a BTR-t oldalba kapják ennél kisebb távolságon akkor ott van esélye a behatolásnak. (Szerintem)
Szemből persze csak a wolfram magvasnak van esélye.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 279
74 002
113
F8wEd47XAAAdfhj


BTR-80UP – An improved version, produced in Ukraine in cooperation with Poland for Iraq (98 planned). Fitted with a new 300 hp engine, additional armour and air conditioner

BTR-80UP-KB – battalion level command vehicle.
BTR-80UP-KR – company level command vehicle.
BTR-80UP-S – staff vehicle.
BTR-80UP-M – ambulance.
BTR-80UP-BREM – recovery vehicle.
BTR-80UP-R – reconnaissance version.
BTR-80UP-T – cargo version.

BTR-80UP is an upgraded version, developed by Polish and Ukrainian companies to meet Iraqi requirement. Upgrades were carried on in Ukraine with assistance of Polish companies.
The BTR-80UP is powered by two IVECO Tector diesel engines, developing 150 hp each. Also it has add-on armor and is fitted with air conditioning. Waterjets were removed. First 3 armored personnel carriers were delivered to Iraq for trials and evaluation in 2006. Another 9 units were delivered in 2012. Iraq ordered a total of 98 of these armored vehicles.

Polish-Ukrainian BTR-80UP observed in Iraq...

Former Iraqi Army BTR-80UP (Ukrainian modification of BTR-80 for Iraqi army) captured by ISIS and turned into SVBIED, Ramadi, 2015 period.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fishbed