Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
* tehát azt akartam írni, hogy "nem azt mondtam hogy mellé fogsz lőni, HANEM azt hogy meg fog szúrni így is jó eséllyel"
Hogyan? 2-3 gyors lövés után. Még egy kezdő is képes egy máodperc alatt háromszor lőni. Nagyon megnézném azt, aki három találat után bármiféle két bárki beleállít vagy baltát lóbál...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Balázs, most az a kivételes helyzet adódik, hogy TÉNYLEG nem akarlak megsérteni, de ha nem haragszol meg, durván átjön, hogy gyakorlati tapasztalatod nincsen semmi önvédelmi szituációkra, és lőfegyverekre. NE nekem higgy, kérlek ballagj el egy bármilyen nem csing csung varázsló, hanem hiteles harcművészhez, közelharc kiképzőhöz, és beszélj vele, majd felvilágosít, hogy egy 9mm es para lőszerrel, 2-3 m távolságon belül késes támadóval hányszor fog egy pláne átlag ember értelmes célzott lövést leadni, meg mit fog eltalálni, és hányszor fogják közben megszúrni...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Lehet akár ez is, meg az is, hogy aki csak simán kirabolt volna, elvitte volna kb. a cigidet, a telódat, az cserébe faszán gyomron szúr a picsába...
Hát ezt már sohsem tudjuk meg, mert én "megyek betegszabadságra hasműtét után" őt meg elásták a gecibe, s miután felépülök hetente egyszer kimegyek és ráhugyozok a sírjára.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Hát ezt már sohsem tudjuk meg, mert én "megyek betegszabadságra hasműtét után" őt meg elásták a gecibe, s miután felépülök hetente egyszer kimegyek és ráhugyozok a sírjára.
Így is fel lehet fogni, meg úgy is, hogy egy doboz cigi és egy telefon nekem mondjuk nem érne meg egy gyomorszúrást, konkrétan :D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem értem, hogy egyesek miért látnak fantáziát gumilövedékesben és ugyanakkor miért van bajuk az élessel.
Mert onvedelmi celbol (tobbnyire) megteszi a gumilovedekes is. Elismerem, igazsagosztasra nem jo.
Ez ugyanolyan, mint a verekedés, ha már valakinél oda kerűlsz, hogy meg kell üsd, akkor a fejét ütöd, tökön rúgod, ádámcsutkán vered, nem csak simogatod, hanem igyekszel neki tényleges sérülést okozni.
Hát ezt már sohsem tudjuk meg, mert én "megyek betegszabadságra hasműtét után" őt meg elásták a gecibe, s miután felépülök hetente egyszer kimegyek és ráhugyozok a sírjára.
Francokat! Csak mert valaki meglokte a vallad azert meg nincs jogod agyonverni. Muszaj valamilyen szinten arányosnak lennie a vedekezesnek. Az aranytalan vedekezes eseten is szamolni kell a buntetojogi felelosseggel. Egy pofonert meg nem verheted darabokra a masik koponyajat. Az, hogy nem vagy kuzdosportos, kikepzett rendvedelmis vagy hogy "feltel", "duhos voltal" stb nem kifogas. Ha veletlen kilovod a gumilovedekessel a rablo szemét, akkor nem fognak elovenni. De ha utana halalra rugdosod, akkor mar igen.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Mert onvedelmi celbol (tobbnyire) megteszi a gumilovedekes is. Elismerem, igazsagosztasra nem jo.


Francokat! Csak mert valaki meglokte a vallad azert meg nincs jogod agyonverni. Muszaj valamilyen szinten arányosnak lennie a vedekezesnek. Az aranytalan vedekezes eseten is szamolni kell a buntetojogi felelosseggel. Egy pofonert meg nem verheted darabokra a masik koponyajat. Az, hogy nem vagy kuzdosportos, kikepzett rendvedelmis vagy hogy "feltel", "duhos voltal" stb nem kifogas. Ha veletlen kilovod a gumilovedekessel a rablo szemét, akkor nem fognak elovenni. De ha utana halalra rugdosod, akkor mar igen.
Igy van. Ha ezt engedné a jog, akkor mindenki csak "halálravédekezné" a haragosát...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Balázs, most az a kivételes helyzet adódik, hogy TÉNYLEG nem akarlak megsérteni, de ha nem haragszol meg, durván átjön, hogy gyakorlati tapasztalatod nincsen semmi önvédelmi szituációkra, és lőfegyverekre. NE nekem higgy, kérlek ballagj el egy bármilyen nem csing csung varázsló, hanem hiteles harcművészhez, közelharc kiképzőhöz, és beszélj vele, majd felvilágosít, hogy egy 9mm es para lőszerrel, 2-3 m távolságon belül késes támadóval hányszor fog egy pláne átlag ember értelmes célzott lövést leadni, meg mit fog eltalálni, és hányszor fogják közben megszúrni...

Ez igy van, 2-3 meternel mar hatranyban vagy, ha kezeben a kes. Nezz ra par kikepzo videora a neten.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 841
65 493
113
A rendőrség erőfölénye nem szűnne meg, ha gebasz van most sem a PA-63-masokkal szarakodnak, hanem minden rendőrnél MP-5-öst látok. Amíg meg a fegyverviselés nem lenne megengedett csak a fegyvertartás otthon, addig az utcán igazoltatás közben sem kellene agyalj azon, hogy a másik ravaszt markolássza.
Cipeltél már MP-5-t napi 8-12 órában? Én nem, de inkább a PA-t választanám mert annak is van súlya a szoli vége felé.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and eevil

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Így is fel lehet fogni, meg úgy is, hogy egy doboz cigi és egy telefon nekem mondjuk nem érne meg egy gyomorszúrást, konkrétan :D
Nekem sem, habár cigim nincs és a telefonomhoz is nagyon ragaszkodom. Újjlenyomat nélkül el sem indul, akkor hagyjam, hogy az újjaimat is levágja a teló mellé? Az nem jó, mert fáj, nehéz nélkülük beinteni, motorozni és okos dolgokat meg hülyeségeket írni. De komolyra fordítva, nem tudod, hogy mi a célja, de ha éjjel a lakásodba van késsel, akkor én nem hiszem, hogy a hűtőben a narancsot akarja meghámozni.

Mert onvedelmi celbol (tobbnyire) megteszi a gumilovedekes is. Elismerem, igazsagosztasra nem jo.
Nem többnyire kell megtegye, mert potenciális élet-halál helyzetbe annak ott hatásosnak kell lennie és nem többnyire hatásosnak.

Francokat! Csak mert valaki meglokte a vallad azert meg nincs jogod agyonverni. Muszaj valamilyen szinten arányosnak lennie a vedekezesnek. Az aranytalan vedekezes eseten is szamolni kell a buntetojogi felelosseggel. Egy pofonert meg nem verheted darabokra a masik koponyajat. Az, hogy nem vagy kuzdosportos, kikepzett rendvedelmis vagy hogy "feltel", "duhos voltal" stb nem kifogas. Ha veletlen kilovod a gumilovedekessel a rablo szemét, akkor nem fognak elovenni. De ha utana halalra rugdosod, akkor mar igen.
Ha valaki meglöki a vállam nem ütök hozza, eszembe nem jutna, a pofot mondjuk visszakapná. Arról beszéltem, hogy ha olyan helyzetbe kerülök, hogy tényleg szükséges a másikkal szembeni támadás, akkor azon leszek, hogy minél nagyobb sérülést okozzak neki. Pl 2-3 támadónál vagy valami kigyúrt kancigánynál nem fog érdekelni, hogy egy pofot kaptam, mert válaszként ha felrúgtam a tökeit a gyomrába vagy jól nyakon tudtam verni szemből, akkor ő kiesett a küzdelemből és nőnek az esélyeim.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Cipeltél már MP-5-t napi 8-12 órában? Én nem, de inkább a PA-t választanám mert annak is van súlya a szoli vége felé.
Az MP-5 nem annyira rossz, főleg ha azt vesszük, hogy a világ legjobb géppisztolyának tartják. Na meg jól elfér a csomagtartóban, a rendőrök is csak akkor veszik elé ha baj van, addig megvannak a PA-63 csodáikkal meg szerencsésebbek a Glockkal.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az meg hogy mitol erzed magad biztonsagban, a te egyeni problemad. Nem normalis az, hogy egy eleteros fiatal ferfi csak egy lofegyverrel erezze biztonsagban magat.
Nem tudom észrevetted-e, de nemcsak életerős fiatalok járnak az utcákon, hanem kevésbé életerős középkorúak és idősbbek is. Az, amit korábban írtam, hogy megy haza (este 10 előtt) melóból az 56 éves kollégám, és az utcán befordult vele szemben három alak, azt hitte megoldja, átment a túlsó oldalra, erre azok is átmentek. Újra átment, és azok is újra átmentek vele szemben egyre közeledve, meg még egyszer újra! Mitől kellett volna magát biztonságban éreznie szerinted, elfutni se tudott volna a 12 órás műszak után meg az 56 éve miatt?!! Egyetlen szerencséje volt, hogy talált egy még be nem zárt kertkaput amin beugrott, a kutya meg kiszabadult az utcára és a három "jóember" ettől megfutott. Viszont mondta neki a házigazda hogy 10 perccel később már zárt kaput talált volna nála is. Így mitől érezze magát biztonsában az aki még elfutni se tud?!!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 298
113
Rohadtul nem vagyok fegyvermániás. Viszont milyen alapon tagadod meg attól, aki ezzel érzi magát biztonságban és megfelel a követelményeknek?
Aki ebben az orszàgban csak fegyverrel èrzi magàt biztonsàgban, annak orvoshoz kellene fordulnia, mert nyilvanvalòan elszakadt az erzelmi vilàga a valòsàgtòl. Ezen nincs mit vitatkozni.
Ettöl mèg termeszetesen mindenki lehet fehyverbuzi, da akkor ne a személyes biztonsàgàval èrveljen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
15253479_1859381677615424_5668389401659557849_n.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Így mitől érezze magát biztonsában az aki még elfutni se tud?!!
Akkor sem a lofegyver az elso lepes. Talan befurdott mar korabban a tobbi onvedelemre hasznalhato eszkozzel? Ja, hogy soha egyet sem hordott maganal. Tudom, regebben meg a gazspay-ert is megbuntettek az embert, de valaki szolhatna neki, hogy ez ma mar nem igy van.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Akkor sem a lofegyver az elso lepes. Talan befurdott mar korabban a tobbi onvedelemre hasznalhato eszkozzel? Ja, hogy soha egyet sem hordott maganal. Tudom, regebben meg a gazspay-ert is megbuntettek az embert, de valaki szolhatna neki, hogy ez ma mar nem igy van.
Nem tegnapelőtt történt, hanem anno mikor még nem vehetett gázsprayt. Egyébként mire ment volna vele 3 támadó ellen szerinted?!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Nekem sem, habár cigim nincs és a telefonomhoz is nagyon ragaszkodom. Újjlenyomat nélkül el sem indul, akkor hagyjam, hogy az újjaimat is levágja a teló mellé? Az nem jó, mert fáj, nehéz nélkülük beinteni, motorozni és okos dolgokat meg hülyeségeket írni. De komolyra fordítva, nem tudod, hogy mi a célja, de ha éjjel a lakásodba van késsel, akkor én nem hiszem, hogy a hűtőben a narancsot akarja meghámozni.


Nem többnyire kell megtegye, mert potenciális élet-halál helyzetbe annak ott hatásosnak kell lennie és nem többnyire hatásosnak.


Ha valaki meglöki a vállam nem ütök hozza, eszembe nem jutna, a pofot mondjuk visszakapná. Arról beszéltem, hogy ha olyan helyzetbe kerülök, hogy tényleg szükséges a másikkal szembeni támadás, akkor azon leszek, hogy minél nagyobb sérülést okozzak neki. Pl 2-3 támadónál vagy valami kigyúrt kancigánynál nem fog érdekelni, hogy egy pofot kaptam, mert válaszként ha felrúgtam a tökeit a gyomrába vagy jól nyakon tudtam verni szemből, akkor ő kiesett a küzdelemből és nőnek az esélyeim.
Éjjel a betörő nem megy be a lakásba. A betörő olyankor megy be, amikor jó eséllyel nem vagy otthon. Aki éjjel megy be hozzád, az már rabló, mert számít rá hogy otthon vagy, és úgy is bemegy, számolva azzal, hogy ha kell akár rád is támad. Ettől függetlenül, álmodból felkelve, megint azt mondom, hogy nem egy villáról fantáziálva, hanem egy átlag előszoba, 2 szoba, konyha lakásban az ágy mellé támasztott baseball ütővel többre megy az ide írogató emberkék 95%-a, mint ha még akkor félálomból próbálná elővenni a fegyvert az éjjeliszekrény fiókjából, begyógyult szemekkel/220-as pulzussal.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Nem tudom észrevetted-e, de nemcsak életerős fiatalok járnak az utcákon, hanem kevésbé életerős középkorúak és idősbbek is. Az, amit korábban írtam, hogy megy haza (este 10 előtt) melóból az 56 éves kollégám, és az utcán befordult vele szemben három alak, azt hitte megoldja, átment a túlsó oldalra, erre azok is átmentek. Újra átment, és azok is újra átmentek vele szemben egyre közeledve, meg még egyszer újra! Mitől kellett volna magát biztonságban éreznie szerinted, elfutni se tudott volna a 12 órás műszak után meg az 56 éve miatt?!! Egyetlen szerencséje volt, hogy talált egy még be nem zárt kertkaput amin beugrott, a kutya meg kiszabadult az utcára és a három "jóember" ettől megfutott. Viszont mondta neki a házigazda hogy 10 perccel később már zárt kaput talált volna nála is. Így mitől érezze magát biztonsában az aki még elfutni se tud?!!
Ez jogos, de ne egy lőfegyvertől, szerintem. Ebben a szituációban megoldotta ezek szerint halál nélkül. Ha van nála egy fegyver, abból lehet címlapos sztori van másnap. A gázspray-t sokan lebecsülik, pedig szerintem az egyik legegyszerűbb olyan kis hasznos megoldás, amihez nem kell fizikai erő, és én azt gondolom, hogy a valós atrocitások nagy százalékában hatásosabb, mint egy lőfegyver. Komolyan, nem viccelek. Ha azzal nem oldod meg, lőfegyverrel sem oldanád meg, az a büdös nagy helyzet, az esetek 99%-át, ahol beléd akarnak kötni, ki akarnak rabolni.