1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Civil fegyvertartás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - krisss által indítva @ 2019. március 27..

1. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Ratamahata likes this.
  2. fonak9

fonak9 Well-Known Member

3. bejczi

bejczi Member

Az ember sokkal gyengébb és ócskább konstrukció az őznél.

4. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Volt egy ilyen eset az USA-ban is, a CSI:Helyszínelők-ben van is belőle egy rész. Egész jó! (Nekem :) )

5. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

A kutyát is majd a gazdáját is kB fellógatnam.... Valamint azonnali hatállyal betiltanam ezt a totál idegroncs, full agresszív emberölesre tenyésztett fajtát... Nem tudom hogy ez csak hatasvadaszat de kb az összes kutyatàmadas 4/5e pitbullnak van irva... Ha ez igaz nem is értem miért nincs tiltva ez a fajta???? Akinek van gyereke ilyenkor kicsit gondolkodjon el mi lenne ha az ő kislányának tépné le az arcát egy ilyen felesleges kutyafajta.....

ogretankHU likes this.
  6. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Én tényleg így gondolom !

Littlejohn likes this.
  7. Robur

Robur Well-Known Member

8. Robur

Robur Well-Known Member

Az a baj, hogy lehet, hogy kóbor kutya.

9. Robur

Robur Well-Known Member

Nincs ezzel gond, ha valaki úgy érzi, hogy rövid a pöcse és ezért vadászgat és embert öl, annak villamosszék. Ennyi.

10. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Jaja a gyilkos vadászok mi?? A sok gyilkolni vàgó lelőtte Bambi anyukáját és Vuk apukájàt is.... Azért a vadászat nem erről szól, vadgazdàlkodas, élelem szerzés, spertespestis elleni védekezés stb... A vagóhidi mészárosnak is rövid a pöcse, mert ő naponta 1500 disznót bök le hogy másnap tolhasd a TESCOs virslit a Kőbányaival.... Mi a különbség... A vadászatot kicsit divat lett köpködni, de kicsit mélyebben bele kéne előtte menni szerintem....

zeal, Pocok75, fip7 and 5 others like this.
  11. Wilson

Wilson Well-Known Member

Teljes mértékben egyetértek veled, minden olyan embernek aki a vadászokban kivétel nélkül csak az aljas gyilkosokat látja melegen ajánlom,hogy vessen egy pillantást pl azon afrikai országokra ahol betiltották a vadászatot,a vadállomány a betiltás óta nem győz hálálkodni ezen országok bölcs vezetőinek,hogy megszabadította őket a nagy fehér vadászoktól,mert így most már akadálytalanul tudnak vándorolni, azon fekete állampolgárok gyomrába akik tűzzel vassal vadásszák őket míg írmagjuk sem marad.

ogretankHU and hunter85 like this.
  12. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Jaja a gyilkos vadászok mi?? A sok gyilkolni vàgó lelőtte Bambi anyukáját és Vuk apukájàt is.... Azért a vadászat nem erről szól, vadgazdàlkodas, élelem szerzés, spertespestis elleni védekezés stb... A vagóhidi mészárosnak is rövid a pöcse, mert ő naponta 1500 disznót bök le hogy másnap tolhasd a TESCOs virslit a Kőbányaival.... Mi a különbség... A vadászatot kicsit divat lett köpködni, de kicsit mélyebben bele kéne előtte menni szerintem....

Ez is a libsizmus velejárója.Van amúgy tényleg pár fasz a vadászok között igen , ők tipikusan a rongyrázó réteg.

zeal and phaidros like this.
  13. migfun

migfun Well-Known Member

Szerintem meg meg kicsit túl lett tolva a vadászat, mint "nemes sport", és bizony a gazdagok sportja. Mibe is kerül egy őzbak-trófea, ha csak bronz fokozatú is, hát, még ha arany?
    A vadászati világkiállításba is milliárdokat tolnak, úgyhogy nagyon nincsenek elveszve a vadászok.

fishbed likes this.
  14. fonak9

fonak9 Well-Known Member

15. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Megértelek de a pitbull speciel pont nem emberölésre van tervezve, kutyaviadalra lett tenyésztve és pont nem agresszív az emberrel. A kutyatámadások nagy részét korcs kutyák okozzák. A kutya gazdája és a nő és gyereke rokonok voltak (két házzal arrébb laktak).
    Egyébként be van tiltva (vagy 20 éve a Fidesz tiltotta be a tenyésztését és a tartását).
    Véleményem szerint nem szabad agresszívnak nevelni a kutyákat és nem szabad a rossz idegrendszerű kutyákat tenyészteni (pontosabban szaporítani)
    Amúgy a tulajt én is fellógatnám!

Ratamahata likes this.
  16. vantsy

vantsy Active Member

Nem kell érmes bakot löni. Lehet kicsit, tagit stb. Pont a múlt héten ejtettem el a 26. bakomat 15 év alatt. 1 érmes, bronz érmes bakom van.
    A vadászat nem csak a pénről szól, lehalábbis nekem nem.

ogretankHU and Ratamahata like this.
  17. Wilson

Wilson Well-Known Member

A vadászat azon belül a trófeavadászat mindig is a tehetős emberek sportja volt, a vadászok között is vannak normális vadászok és törtető mindenen és mindenkin átgázoló egyének is, ugyanúgy mint a társadalomban.A vadászat pedig az egyik legősibb és legnemesebb "sport" (azért raktam idézőjelbe mert szerintem annál sokkal több,komplexebb) ha azt pl:Studinka László (de írhattam volna még egy sereg kiváló vadász nevét is) szellemiségében művelik.
    A vadászati világkiállítást meg érdemes elválasztani a vadászattól még ha névleg a vadászatról is szól,mivel ez a világkiállítás nem más mint a hatalom megalomán pénz lenyúlós kirakatrendezvénye.

ogretankHU and Ratamahata like this.
  18. migfun

migfun Well-Known Member

Elnézést, szerencsére vannak ilyen vadászok is. De sajnos azt látom, státuszszimbólum lett a vadászat egy csoport számára, ahol a fontos dolgok eldőlnek. Ismerek településvezetőt, aki azért kezdett vadászni, mert a vadászatnak nevezett dzsemborikon dőlt el a fejlesztési pénzek sorsa, ha nem volt ott, kimaradt a település.
    Nyilván ez nem a hétköznapi vadászról szól, aki kikapcsolódásként űzi a sportot, de ez jobban is látszik, így a szemlélő szerint jogos a kritika.
    Nekem is forog a gyomrom attól, amit a MOHOSZ művel a horgászokkal, mint szavazói célcsoporttal. De mivel választott tisztségviselők, max. elmondani tudom a különvéleményem, a kritikák attól még jogosak.

fishbed likes this.
  19. ogretankHU

Már ne haragudj de ha így gondolod akkor te olyan h.ly. vagy , hogy tuti felfelé sikítasz a hullámvasúton ! Halvány lila fingod sincs arról , hogy vadászat !

zeal likes this.
  20. ogretankHU

Én ezt úgy szoktam aposztrofálni , hogy nem minden puskás emberből lesz vadász !

Ezen oldal megosztása