Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Ja, és hogy olyanról is írjak, ami meg nem feltétlen nőknek van kitalálva, és bizony kell hozzá fizikai erő, de szerintem első osztályú cucc, az a Vipera. Ehhez viszont hozzá kell tenni, hogy nagyon észnél kell vele lenni, mert ha nem combra, kezekre pukkant valaki vele oda idegből, abból utána kb. ugyan olyan tárgyalás lesz, mint ha belelőttél volna a támadódba, mert csontja nem marad épen. Ja, és természetesen NEM legális. Késes támadó ellen szerintem az egyik leghatásosabb megoldás, mivel könnyebb rejtve viselésből elővenni mint egy éles fegyvert sok esetben, és jellemzően távolabb tudod tartani magadtól a támadódat, mint bármi mással/lebontod a blokkját/és vagy kivered a kezéből az eszközét, miközben az öklét-ujjait sem fogja utána használni ütésre/fogásra. Combon pukkantod, az már utána készségesen megvárja majd sanszosan egy helyben a kiérkező rendőröket is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Aki ebben az orszàgban csak fegyverrel èrzi magàt biztonsàgban, annak orvoshoz kellene fordulnia, mert nyilvanvalòan elszakadt az erzelmi vilàga a valòsàgtòl. Ezen nincs mit vitatkozni.
Ettöl mèg termeszetesen mindenki lehet fehyverbuzi, da akkor ne a személyes biztonsàgàval èrveljen.
Ezen az alapon a HTKA fórumozók felét el lehetnek küldeni főleg a biztpolból...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Éjjel a betörő nem megy be a lakásba. A betörő olyankor megy be, amikor jó eséllyel nem vagy otthon. Aki éjjel megy be hozzád, az már rabló, mert számít rá hogy otthon vagy, és úgy is bemegy, számolva azzal, hogy ha kell akár rád is támad. Ettől függetlenül, álmodból felkelve, megint azt mondom, hogy nem egy villáról fantáziálva, hanem egy átlag előszoba, 2 szoba, konyha lakásban az ágy mellé támasztott baseball ütővel többre megy az ide írogató emberkék 95%-a, mint ha még akkor félálomból próbálná elővenni a fegyvert az éjjeliszekrény fiókjából, begyógyult szemekkel/220-as pulzussal.
Ha már hívtak fel a szüleid 16 éves korodban amikor mattrészeg voltál a barátaidnál, akkor tudod, hogy 3 másodperc alatt igenis ki lehet józanodni vagy fel lehet ébredni kellőképpen. Nálam sincs villa (sajnos?) de az előszoba a bejáratnál nem elég széles ahoz, hogy ott baseball ütővel tudjak valamit is csinálni, a mennyezet 245cm így felfele sincs hely elég. Ha bele gondolok max a nappaliban lenne elég egy baseball ütős mutatványra vagy a háló egyik végéből a másikba. Lőfegyver hiányában ilyen terepre rövidebb eszköz kell, vagy kisbalta, vagy egy kisebb láncfűrész ami biztosan beindul elsőre, a Mauser bayonettem már nem tudom mennyire megfelelő több támadó ellen, de egy ellen valószínűleg megtenné.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Baseball ütőt kisebb helyen random felváltja a vipera, vagy akár egy bármilyen sodrófa is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ez jogos, de ne egy lőfegyvertől, szerintem. Ebben a szituációban megoldotta ezek szerint halál nélkül. Ha van nála egy fegyver, abból lehet címlapos sztori van másnap. A gázspray-t sokan lebecsülik, pedig szerintem az egyik legegyszerűbb olyan kis hasznos megoldás, amihez nem kell fizikai erő, és én azt gondolom, hogy a valós atrocitások nagy százalékában hatásosabb, mint egy lőfegyver. Komolyan, nem viccelek. Ha azzal nem oldod meg, lőfegyverrel sem oldanád meg, az a büdös nagy helyzet, az esetek 99%-át, ahol beléd akarnak kötni, ki akarnak rabolni.
Most már ne b***k meg ennyire, az hogy van, hogy a gázsprayt elő tudod kapni de a fegyvert nem? Egy pisztolyt zsebből is tudsz használni ha nagyon muszály. A rendőröknek akkor miért van lőfegyverük ha úgysem ér szart sem? Vagy a hadseregeknek? Aleppoban és más háborúkban hogyan pucolják ki szobáról szobára az épületeket és vívnak közelharcot ha nem jó ez arra a célra, mert egy késes támadó is megöl 3-5 méterről? A világ liberálisabb fegyvertörvényeivel rendelkező országaiban miért vannak hírek halott betőkről, azok öngyilkosok lettek vagy épp akkor kaptak szívrohamot vagy mi?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Most már ne b***k meg ennyire, az hogy van, hogy a gázsprayt elő tudod kapni de a fegyvert nem? Egy pisztolyt zsebből is tudsz használni ha nagyon muszály. A rendőröknek akkor miért van lőfegyverük ha úgysem ér szart sem? Vagy a hadseregeknek? Aleppoban és más háborúkban hogyan pucolják ki szobáról szobára az épületeket és vívnak közelharcot ha nem jó ez arra a célra, mert egy késes támadó is megöl 3-5 méterről? A világ liberálisabb fegyvertörvényeivel rendelkező országaiban miért vannak hírek halott betőkről, azok öngyilkosok lettek vagy épp akkor kaptak szívrohamot vagy mi?
Gondolom sosem volt pisztolyod, amit hordanod is kellett folyamatosan. Zsebből tudod használni? Lónak a fütyijét. A gázspray az kicsi, a pisztoly nagy. A spray súlya sem zavaró, a pisztoly még övön, tokban is ahogy írták előttem, pár óra után az, zsebben meg nem tartod, de még övön tokban sem civilként, marad max a hónaljtok, onnan meg sosem veszed elő olyan gyorsan, mint a sprayt a zsebedből. A viperát is simán lehet tokban övre csattintva hordani, de némelyik típus valóban elfér a zsebben is. Valamint ÉN éles lőfegyvert sosem hordanék a testeben úgy, hogy nincs véletlen elsülés ellen biztosítva, ez is plusz idő sajnos, ha használni kell.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Ha van időm viperával támadni, akkor Glockkal miért nincs?
Ilyen szituban van időd azzal is lőni, csak benne van, hogy mivel általában külön térrészekre van bontva egy átlag lakás, nincs sehol jó nagy távolság közted és a támadó között, ahol kijöhetne a lőfegyver előnye.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ez jogos, de ne egy lőfegyvertől, szerintem. Ebben a szituációban megoldotta ezek szerint halál nélkül. Ha van nála egy fegyver, abból lehet címlapos sztori van másnap. A gázspray-t sokan lebecsülik, pedig szerintem az egyik legegyszerűbb olyan kis hasznos megoldás, amihez nem kell fizikai erő, és én azt gondolom, hogy a valós atrocitások nagy százalékában hatásosabb, mint egy lőfegyver. Komolyan, nem viccelek. Ha azzal nem oldod meg, lőfegyverrel sem oldanád meg, az a büdös nagy helyzet, az esetek 99%-át, ahol beléd akarnak kötni, ki akarnak rabolni.
Mint írtam akkor még nem volt az ABC-ben gázspray, meg máshol sem itthon. Lett volna címlapos story hogy a levegőbbe lőtt volna? Szörnyű, tényleg. És szerinted utána is követték volna?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Azért az a karakter kiszúrható akinél számolni lehet ilyen veszéllyel. Akit meg tudnak lepni, "jó" szeme van:)
Persze, az adott karakter kiszúrható, nekem elég jó szemem van ehhez, kicsit talán pár dolgot túlzásba is viszek/vittem még fiatalabb koromban: Pl. szórakozóhelyen SOHA nem ültem háttal ajtónak, tánctérnek, mindig megnéztem mielőtt leültem valahova, hogy emelhetőek e a székek, vagy lecsavarozottak, észleltem a hamutálcát az asztalon ahova leültem, sörösüveg mindig volt előttem, akkor is ha már nem akartam többet inni, annyit hagytam benne, hogy ne vigyék el, ha balhés ember magyarázott, mint egy nagy gondolkodó, az államat alátámasztva és másik kézzel a könyökömet támasztva bólogattam barátságosan etc. Rengeteget számít, hogy "nyitott" szemmel van az ember a világban. Csak azt felejtik el páran, hogy ahogy mondtam, minden gyanús kannibálra aki jön közeledve feléd az utcán, nem nyúlhatsz be a hónaljtokhoz, és csaphatod arrébb a biztosítót a fegyveren, mert rád hívják hamar a TEK-et, hogy van egy ember, aki pisztolyért nyúlkál 100m-enként 2x... Ha viszont a kezed zsebre van dugva, már a kutya sem látja, ha fütyürészve épp egy viperát/gázspray-t markolászol...
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Mint írtam akkor még nem volt az ABC-ben gázspray, meg máshol sem itthon. Lett volna címlapos story hogy a levegőbbe lőtt volna? Szörnyű, tényleg. És szerinted utána is követték volna?!
Ehhez kell éles lőfegyver? Nem. Elég egy gáz, de még egy sima riasztó is. Legálisan beszerezhető, irány az első vadászbolt, sok sikert. 20k-s kiadás.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Egy valamit felejtenek el a viperáról meg hasonlókról álmodozó fórumtársak: 2vs1, 3vs1 4vs1 meg a sok vs 1.
Mondom ezt úgy, hogy tanultam a közelharcot (kali), és volt alkalmam korlátozottan élesben is használni.
Kés ellen bottal van reális esélyed, minden másra Glock (lenne az ideális).
Kóbor kutyák? Én pl. miattuk hordok kést, meg a póráz nélkül "nem harap meg Gyilkos csak ismerkedik" helyzetek miatt. Örülnék egy éles maroklőfegyvernek mit ne mondjak.
 
M

molnibalage

Guest
Ez jogos, de ne egy lőfegyvertől, szerintem. Ebben a szituációban megoldotta ezek szerint halál nélkül. Ha van nála egy fegyver, abból lehet címlapos sztori van másnap. A gázspray-t sokan lebecsülik, pedig szerintem az egyik legegyszerűbb olyan kis hasznos megoldás, amihez nem kell fizikai erő, és én azt gondolom, hogy a valós atrocitások nagy százalékában hatásosabb, mint egy lőfegyver. Komolyan, nem viccelek. Ha azzal nem oldod meg, lőfegyverrel sem oldanád meg, az a büdös nagy helyzet, az esetek 99%-át, ahol beléd akarnak kötni, ki akarnak rabolni.
De, attól. Pontosan ilyen helyzetről is van videó fent a neten. Nem értem, hogy miért kell fullba tolni a kretént...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Nekem is az a bajom a lőfegyverrel amit itt már páran leírtak. Valódi, éles helyzetben nem sok hasznát veszed.
Ugyanis ha "kényelmesen" van időd elővenni, akkor igazából nem is vagy akkora veszélyben, ellenben az ilyen lőfegyverben bízó , szó szerint rettegő emberek, félelmükben iszonyat nagy kárt tudnának okozni egy pisztollyal ilyedtükben.
Szándékosan meg szimplán nehezen húznák csak meg a ravaszt. Akkor meg mi szükség rá a helyzet súlyosbitásán kívül???

Ha meg egy gyakorlott ember támad rád akkor az ki is fog rabolni/meg fog verni stb...
Hidd el molni, semmire nem mennél a lőfegyverrel ha csak full normálisan feléd/melletted sétálnék, és egyszer csak rád vernék egy olyat, hogy amíg élsz emlegetni fogod :) Esélyed sem lenne. Az ilyet egyszerűen nem lehet fegyverrel kivédeni. Abba meg már bele se megyek, hogy ez után még a fegyveredet is elvenném XD

A harmadik eset meg a legsúlyosabb, ugyanis itt meg az van, hogy például molni egyedül áll a sötétben, úgy látja, hogy én rossz arcú vagyok és már előre beijed tőlem, én meg csak azt akarom megkérdezni, hogy mikor jön a busz, vagy, hogy az XY utca merre van :)
Erre előveszi a fegyvert és elkezd hadonászni vagy mit tudom én. Itt megint három lehetőség van:
1. Mákom van és nem lő le véletlenül, én eloldalgok és felhívom a rendőröket, hogy egy aberált barom fegyverrel fenyegetett meg a buszmegállóban, és vigyázzanak vele , mert szerintem zizi és e miatt Ön és közveszélyes. Ilyenkor össze szedik a yardok aztán magyarázkodhat egész este az őrsön.
2. Olyan közel állok, hogy a beinduló önvédelmi reflexem miatt ellentámadok azonnal, mielőtt lövési pozícióba érne és a "harci ideg" miatt úgy elverem, hogy az anyja se ismer majd rá.
3. Ő lesz a gyorsabb és vagy ilyedtében lelő miközben én megpróbálok kihátrálni, vagy nem tudok elég gyorsan ellentámadni és mondjuk lelő, amibe ha nem is azonnal de később bele halhatok.

Én jó párszor kerültem már életem során valós önvédelmi helyzetbe. Lásd. harcművészet topik. Szerintem elfogadható tőlem az a vélemény, hogy inkább árt a lőfegyver az utcán, nem pedig használ.

Azt viszont el tudom fogadni, hogy egy nagy vagyonú üzlet ember, ügyész, bíró stb.. fegyverrel jár vagy van az otthonában , mert ott tényleg benne van a pakliban, hogy valósan meg akarják ölni. Ott meg a 10% esély az életben maradásra amit a saját lőfegyver add, határozottan több, mint a lőfegyver nélküli 0. De itt szó sincs rablásról, itt az illetőt tényleg meg akarják ölni.
(Pont ezért a pisztoly mellé javasolnék egy diszkrét golyó álló mellényt/inget/zakót/kabátot is. Vagy ha eldurvul a dolog akkor védő őrizetet vagy testőröket.)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ehhez kell éles lőfegyver? Nem. Elég egy gáz, de még egy sima riasztó is. Legálisan beszerezhető, irány az első vadászbolt, sok sikert. 20k-s kiadás.
Ha ma már ilyen jó lehetőségek vannak , akkor nem szóltam egy szót se, szerintem ennyi elég is. Nekem szerencsére talán nincs rá szükségem mert nyugis környéken lakok, és ritkán is mozdulok ki olyan területre ahol talán kellene (azért is nem tudtam a "fegyverkezési lehetőségek" bővüléséről). Viszont betörési statisztikában elég "élenjáró" a környék sajnos (Bp. agglomeráció).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
De, attól. Pontosan ilyen helyzetről is van videó fent a neten. Nem értem, hogy miért kell fullba tolni a kretént...
Bármiről vitatkozol egy olyan emberrel, akinek esetleg van a dologhoz köze, jobban mint neked, látom beragadt a lemez nálad, hogy kreténezed. Mindegy, remélem van itt olyan értelmes ember, akinek segítettem azzal, ha valóban szeretne valamilyen önvédelmi szituban kicsit sikeresebb lenni, vagy megoldást találni. A lényeg az, hogy nálad maradt a szokásos szint: 1. Sírsz azért, ami NEM lehet, éles lőfegyverért, 2. Fullba nyomja mindenki a kretént, aki VELED ellentétben kapcsolatban áll éles lőfegyverrel, meg önvédelmi szituációkkal. Hogy a te szavaiddal éljek: EPIC, ÖCSÉM :D.

Hozzáteszem, én NEKED soha nem adnék éles lőfegyvert a kezedbe...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Ha ma már ilyen jó lehetőségek vannak , akkor nem szóltam egy szót se, szerintem ennyi elég is. Nekem szerencsére talán nincs rá szükségem mert nyugis környéken lakok, és ritkán is mozdulok ki olyan területre ahol talán kellene (azért is nem tudtam a "fegyverkezési lehetőségek" bővüléséről). Viszont betörési statisztikában elég "élenjáró" a környék sajnos (Bp. agglomeráció).
Igen, teljesen legálisan megoldható egy gáz-riasztó fegyver vásárlása, és a gumisé is. A Gumist közterületen jogszeren NEM tarthatod magadnál, a gáz - riasztót a rendőrséghez benyújtott regisztrációs kérelmed, és kb. ennek a kifizetése után a kis általuk kiadott papírral meg igen. Működik az is. Akit arcon pukkantanak vele, általában szűkölve magzat pózban 20 percig hörög. Felváltva kell betárazni CS-t és Peppert, revolvert, és rövid csövűt. Ettől függetlenül, én nem ezt ajánlom, pont azért amit leírtam, hogy nehézkes elővenni, hanem a filléres gázspray-t, és mindig legyen zsebben. Kb. ennyi. Otthonra lakásvédelemre a gumis is bőven elég, lehetőleg nagy kaliber, de ahogy írtam, azért legyen az ágy mellett egy sodrófa, az a biztos, ha már arra kelsz, hogy nyílik a szobád ajtaja, azzal többre mész, mint akár egy éles lőfegyverrel.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nekem is az a bajom a lőfegyverrel amit itt már páran leírtak. Valódi, éles helyzetben nem sok hasznát veszed.
Ugyanis ha "kényelmesen" van időd elővenni, akkor igazából nem is vagy akkora veszélyben, ellenben az ilyen lőfegyverben bízó , szó szerint rettegő emberek, félelmükben iszonyat nagy kárt tudnának okozni egy pisztollyal ilyedtükben.
Szándékosan meg szimplán nehezen húznák csak meg a ravaszt. Akkor meg mi szükség rá a helyzet súlyosbitásán kívül???

Ha meg egy gyakorlott ember támad rád akkor az ki is fog rabolni/meg fog verni stb...
Hidd el molni, semmire nem mennél a lőfegyverrel ha csak full normálisan feléd/melletted sétálnék, és egyszer csak rád vernék egy olyat, hogy amíg élsz emlegetni fogod :) Esélyed sem lenne. Az ilyet egyszerűen nem lehet fegyverrel kivédeni. Abba meg már bele se megyek, hogy ez után még a fegyveredet is elvenném XD

A harmadik eset meg a legsúlyosabb, ugyanis itt meg az van, hogy például molni egyedül áll a sötétben, úgy látja, hogy én rossz arcú vagyok és már előre beijed tőlem, én meg csak azt akarom megkérdezni, hogy mikor jön a busz, vagy, hogy az XY utca merre van :)
Erre előveszi a fegyvert és elkezd hadonászni vagy mit tudom én. Itt megint három lehetőség van:
1. Mákom van és nem lő le véletlenül, én eloldalgok és felhívom a rendőröket, hogy egy aberált barom fegyverrel fenyegetett meg a buszmegállóban, és vigyázzanak vele , mert szerintem zizi és e miatt Ön és közveszélyes. Ilyenkor össze szedik a yardok aztán magyarázkodhat egész este az őrsön.
2. Olyan közel állok, hogy a beinduló önvédelmi reflexem miatt ellentámadok azonnal, mielőtt lövési pozícióba érne és a "harci ideg" miatt úgy elverem, hogy az anyja se ismer majd rá.
3. Ő lesz a gyorsabb és vagy ilyedtében lelő miközben én megpróbálok kihátrálni, vagy nem tudok elég gyorsan ellentámadni és mondjuk lelő, amibe ha nem is azonnal de később bele halhatok.

Én jó párszor kerültem már életem során valós önvédelmi helyzetbe. Lásd. harcművészet topik. Szerintem elfogadható tőlem az a vélemény, hogy inkább árt a lőfegyver az utcán, nem pedig használ.

Azt viszont el tudom fogadni, hogy egy nagy vagyonú üzlet ember, ügyész, bíró stb.. fegyverrel jár vagy van az otthonában , mert ott tényleg benne van a pakliban, hogy valósan meg akarják ölni. Ott meg a 10% esély az életben maradásra amit a saját lőfegyver add, határozottan több, mint a lőfegyver nélküli 0. De itt szó sincs rablásról, itt az illetőt tényleg meg akarják ölni.
(Pont ezért a pisztoly mellé javasolnék egy diszkrét golyó álló mellényt/inget/zakót/kabátot is. Vagy ha eldurvul a dolog akkor védő őrizetet vagy testőröket.)
Mind olyan példákat hozol fel, ami a világ összes országában és társadalmában ahol emberek vannak ugyanúgy fennáll. Ezek között az országok között vannak olyanok ahol lehet fegyvert tartani és viselni is. És láss csodát, nem lövik halomra egymást a "rettegő" emberek. Erre mi lehet a magyarázat? Hogy káeurópában valami emberalatti véglények élnek?