1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Civil fegyvertartás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - krisss által indítva @ 2019. március 27..

1. vendeg2

vendeg2 Well-Known Member

akkor ez:

2. hunter85

hunter85 Well-Known Member

3. hunter85

Apropó

Innét volt valakinek tapasztalata a PKLV Kft. vel? (Régebben MKH) milyen gyorsan megy le náluk egy műszakizás, 2 puskára ? Sokat kell e várni magánszemélyként? Stb.

4. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Szerintem max 1hét. Úgy emlékszem...

5. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

6. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Mindig jót mosolygok, amikor Vass Gábor a jogos védelem joggyakorlatáról értekezik, jellemzően baromságokat. Arról amiről szövegel (szituációs jogos védelemi helyzet), 2013 közepe óta kúriai jogegységi van (4/2013 BJE).

Ja, hogy Vass úrnak önvédelmi boltja van és érdekében áll a para fenntartása, mert "magas az esély hogy bármikor kirabolhatnak" az más. ;)

7. szuvorov

Nem ő csak azt mondja, hogy nem kell éleslőfegyver (nyilván engedély nélkül,mert önvédelemre úgy sem kapsz), sem kés sem vipera önvédelemre mert az veszélyes mint a Soros terv. Hanem ideális a gáz-riasztó "fegyver" és a gázspray. Az meg merő véletlen, hogy pont ilyen boltjai vannak :D:D:D
    (azt már meg sem említem hogy a facebook-on az egyik önvédelmi bolt milyen rettegéses kampányt folytat, hogy megölnek kirabolnak leütnek és csak egy üdvözítő dolog van ha rohansz hozzájuk gázpityuért)

hunter85 likes this.
  8. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Én nem egyszerű környéken lakom de nem tudok elképzelni olyan szituációt amikor egy gázpisztoly többet ér mint egy csomó más eszköz amit magaddal vihetsz.

9. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Akkor sokat enyhült nála a DEFCON szint, mert egész eddig a klasszikus Deep South hozzáállást adta, hogy bááá micsoda rendőrállam ha nem lehet nálam minimum 2 .357-es hogy megvédjem magam és a családomat you know. Úgy tűnik végre megértette a bűnügyi statisztikákat, meg hogy itthon olyan az erőszakos a bűnözés olyan mint a narancs a tanúban, kicsi, családon/kocsmánbelüli, de legalább a miénk.

Spec a gázpisztolyt én sme értem, mi a csudára jó. Ha jól tudom a viselése is engedélyköteles, maga a cucc extra megbízhatatlan egy sima gázsprayhez képest és a necces helyzetben talán könnyebb is használni az utóbbit mielőtt szégyenteljesen de hasznosan elfutsz a helyszínről. Különféle testápolók meg legfeljebb kocsiban játszanak, francnak cipelje magával az ember...

zeal likes this.
  10. hunter85

A gazspraynek nagy elonye hogy nincs hangja ami felveri a kornyeket esetleg, hatranya a kis tomegu hatoanyag, ami viszont a gazpisztolynal tobb a tobb loves lehetosege miatt. A sprayt kenyelmesebb hordani is, gazpisztoly egy ido utan zavaro, suly meret.

11. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Köztes megoldásként ugye létezik ilyen is:

Kurfürst likes this.
  12. szuvorov

Dehogy csökkent nála! Továbbra is a szabad lőfegyverviselés mellett érvel! Ez utóbbi csak üzlet, ne vegyél és vigyél magaddal illegális eszközt, inkább vegyel legálisat (tőlle).

13. Ratamahata

Ezért nem értek veled egyet mert az önvédelemhez való jog az egyik legalapabb jogom és azt hogy ki ellen és mivel védjem meg magam azt ne más döntse el mert akkor ez már alapból csorbul.... nem állítom hogy éles lőfegyverre van szüksége mindenkienk, de a rendőség állományából éves 30%os felmondási arány nem sok jót vetít előre....

14. zeal

zeal Well-Known Member

Ezt a butasagot honnan szedted?

15. Ratamahata

Butaság? Ez nem butaság, kb 20%os az új belépők aránya, így már most is sok helyen kritikus a létszám.... folyamatos a túlóra, a robot ez növeli a kilépők számát. Ha ez így megy tovább pár év és sok helyen nem lesz elég rendőr... de persze mint mindenhol máshol itt is mindenben jobban teljesítünk....

fishbed and molnibalage like this.
  16. szuvorov

Egy érv a civil fegyvertartás mellett:

Kurfürst likes this.
  17. comandante

comandante Well-Known Member

Ezen oldal megosztása