Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Amúgy ha minden áron fegyverkezni akartok, meg eszközzel önvédeni, akkor én a gázspray+tenyértámaszos acélboxer vagy a gázspray+vipera kombinációt ajánlom. Lefújod és lecsapod. És ez több ember ellen is működik, miközben kicsi az elhalálozás esélye :)
Persze, az 56 éves munkában megfáradt ember lecsap 3 támadód és minden lefújja. Ja, zárt térben meg a spary nem használható...
 
M

molnibalage

Guest
Konkrétan mikor elolvasom a kedvenc mérnökünk, sőt, most már a honlap saját ELMÉLETI HALÁLOSZTÓJÁNAK a hozzászólásait, röhögnöm kell :D.

Pontosan e miatt a stílusa miatt ahogy jól összeszedted a végén a posztodnak, ahogy ámokfutást csinált MÁR megint egy olyan témában, ahol semmi tapasztalata NINCS, olyan embereket lehülyézve, kisfiamozva, akiknek meg van, NAGYON örülök neki, hogy NEM lehet általánosan fegyver mindenkinél, akinek igénye lenne rá, és büntetlen előéletű. A saját tapasztalatom az, hogy tisztelet a kivételnek, pontosan az ilyen komplexusos szociopaták sírnak leginkább valamilyen lőfegyverért...
Te jobban tennéd, ha inkább kussolnál. A tapasztalatom mutatja azt, hogy az állampolgár semmit sem tud tenni azon emberek ellen fegyvertelenül, amikor kellene. Halálosztásról szó sem volt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Te jobban tennéd, ha inkább kussolnál. A tapasztalatom mutatja azt, hogy az állampolgár semmit sem tud tenni azon emberek ellen fegyvertelenül, amikor kellene. Halálosztásról szó sem volt.
Balázs, miért tenném jobban ha kussolnék? Mert veled ellentéten én már fogtam el utcán rablót úgy, hogy dulakodásnak sem nevezhetően mikor utolértem, mellberúgtam a gecibe, majd lefolytottam egy hátsó folytással úgy, hogy harcképtelenné lett téve kb. 10 sec alatt, és ott lett hagyva a rendőröknek kb. karcolás nélkül szinte a visszaeső bűnöző, aki aztán mivel utánaérdeklődtem, kapott 8 évet? Mert volt a kezemben már pisztoly amivel lőttem is, és "némi" küzdősportos múltam is van?

Te sosem érzed hogy BE KÉNE FOGNI A POFÁDAT, de legalább is NEM CSÍPŐBŐL leugatni azokat, akik értenek az adott dologhoz, nem youtube videóból extrapolálnak a végtelenbe, és azokra hallgatni egy témában, akiken tényleg van hozzá köze/adott esetben ne adj isten még ez a hivatásuk is ?!

Miért vagy mindenkinél mindig és mindenben okosabb, ráadásul arrogánsan? Belehúzták a fejed kiskorodban a többiek a kukába, mert már ott is ilyen volt a stílusod okoska? Onnan a kisebbségi komplexus?
 
M

molnibalage

Guest
Balázs, miért tenném jobban ha kussolnék? Mert veled ellentéten én már fogtam el utcán rablót úgy, hogy dulakodásnak sem nevezhetően mikor utolértem, mellberúgtam a gecibe, majd lefolytottam egy hátsó folytással úgy, hogy harcképtelenné lett téve kb. 10 sec alatt, és ott lett hagyva a rendőröknek kb. karcolás nélkül szinte a visszaeső bűnöző, aki aztán mivel utánaérdeklődtem, kapott 8 évet? Mert volt a kezemben már pisztoly amivel lőttem is, és "némi" küzdősportos múltam is van?

Te sosem érzed hogy BE KÉNE FOGNI A POFÁDAT, de legalább is NEM CSÍPŐBŐL leugatni azokat, akik értenek az adott dologhoz, nem youtube videóból extrapolálnak a végtelenbe, és azokra hallgatni egy témában, akiken tényleg van hozzá köze/adott esetben ne adj isten még ez a hivatásuk is ?!

Miért vagy mindenkinél mindig és mindenben okosabb, ráadásul arrogánsan? Belehúzták a fejed kiskorodban a többiek a kukába, mert már ott is ilyen volt a stílusod okoska? Onnan a kisebbségi komplexus?
Én meg 2/2 arányban semmit nem értem el fegyvertelenként sőt, örülhettem, hogy nem vertek meg. Te és a többiek csípőből posztolnak olyan faszságokat, hogy "igazi férfi".

Szerinted a teljes társadalom egésze olyan erős és gyors, mint te? Szuper, neked nem kellett fegyver. És te lennél a társadalom egésze...? Agyfaszt kapok a többség érvelési rendszerén, mert akkora lukak vannak benne. Pórbaképpen kicsaptam az ignore beállításodat. Hiba volt...

Na és most out, röpibajnokság, holnapig talán gépközelben sem vagyok.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 384
23 121
113
Mély tisztelettel, az átlag civil nem tudná használni a fegyvert.
Van autótok? Tudjátok vezetni?
Bementetek a kereskedésbe és vettetek egyet és már ment is minden? Vagy előtte volt egy tanfolyam elméletben és gyakorlatban ezek végén vizsgával, előtte meg orvosi vizsgálattal, és ha a vizsga sikerült akkor kaptál jogosítványt személyautóra?
Ha hasonló lenne a fegyvertartás estén is évente kötelező gyakorlatokkal, szerintem az átlagember sikeresen meg tudná védeni magát.
 
M

molnibalage

Guest
Mély tisztelettel, az átlag civil nem tudná használni a fegyvert.
Van autótok? Tudjátok vezetni?
Bementetek a kereskedésbe és vettetek egyet és már ment is minden? Vagy előtte volt egy tanfolyam elméletben és gyakorlatban ezek végén vizsgával, előtte meg orvosi vizsgálattal, és ha a vizsga sikerült akkor kaptál jogosítványt személyautóra?
Ha hasonló lenne a fegyvertartás estén is évente kötelező gyakorlatokkal, szerintem az átlagember sikeresen meg tudná védeni magát.
Ráadásul a többség azt nem éri meg, hogy amennyiben elég sok embernél van fegyver, akkor a támadók egyszerűen nem kockázatnak, mert bárki közbeavatkozhat.

Ezzel szemben ma azt látni, hogy utcán agreszív embereket senki nem állít meg vagy nem avatkozik közbe, mert nincs sok esélye jól kijönni belőle. Zsolti példája is pontosan csak azt mutatja meg - de neki fel sem tűnik - hogy a fiziailag erősebb / több győz. A fegyver ezt változtatná meg. A legkisebb nő, az öregek, BÁRKI a siker reális esélyével szállna szembe egyedül is ezekkel sőt, akár több emberrel is.

A neten vagy egy eset, ahol az csememővel otthon levő nő fegyverrel állított meg rátörő embert. Na, neki mennyi esélye lett volna egyedül fegyverelenül? Vagy emel példájában levő embernek?
 
  • Tetszik
Reactions: eevil and szuvorov

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Ráadásul a többség azt nem éri meg, hogy amennyiben elég sok embernél van fegyver, akkor a támadók egyszerűen nem kockázatnak, mert bárki közbeavatkozhat.

Ezzel szemben ma azt látni, hogy utcán agreszív embereket senki nem állít meg vagy nem avatkozik közbe, mert nincs sok esélye jól kijönni belőle. Zsolti példája is pontosan csak azt mutatja meg - de neki fel sem tűnik - hogy a fiziailag erősebb / több győz. A fegyver ezt változtatná meg. A legkisebb nő, az öregek, BÁRKI a siker reális esélyével szállna szembe egyedül is ezekkel sőt, akár több emberrel is.

A neten vagy egy eset, ahol az csememővel otthon levő nő fegyverrel állított meg rátörő embert. Na, neki mennyi esélye lett volna egyedül fegyverelenül? Vagy emel példájában levő embernek?
Az USA-ban ott van/lehet a fegyver nagyon sok embernél. Megoldja a gondot? NEM. Generál néha orbitális marha nagy vérengzéseket? Menetrendszerűen. Ahogy előttem is jelezték, a bűnözők is sokkal agresszívabban kezdik már az elején, mert neki is remeg az ujja a ravaszon, csak a tárcádért nyúlsz kicsit gyorsabban hogy átadd a rablónak, és lehet hogy FÉLELEMBŐL már az is lelő, mert azt hiszi nem a pénzcsipeszt hanem a S&W -t veszed elő.

A 2v2 szitut meg ha meg sem vertek, olcsón megúsztad, bármid vitték el akar, egy fegyveres világban még ha ki is toljátok egy "döntetlenre" úgy, hogy mondjuk TE kilövöd az egyik támadód, ŐK meg mondjuk azt aki veled volt, legyen az rokon, barát, feleség, szerintem nagyobb veszteség ér, NEM?

Semmi sem fekete és fehér, hatás - ellenhatás játszik mindenhol. Nekünk itt sokkal "puhább" csibészeink vannak, mint a felfegyverkezett országokban, ezért sem halálos kimenetelű a rablótámadásaink nagyon nagy százaléka.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 298
113
Ez àm az utolsò, meggyözö, brilliàns elméböl szökkent èrv :)
"Te jobban tennéd, ha inkàbb kussolnàl....."
Képzeljétek el, ha még löfegyver is lehetne a zsebében . Akkor aztàn végleg MINDIG igaza lehetne :)

Komolyan: A jelenlegi szabalyozàs helyessége mellett a legjobb èrv, ha megòvja a tàrsadalmat attòl, hogy Molni kezébe löfegyver kerülhessen.
Vannak azèrt èrtelmes jogszabàlyok is ebben az orszàgban !
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 629
14 601
113
A pofon mar fizikai eroszak, a tamado atlepi vele a hatart, szamitson a legrosszabbra, maganak kereste a bajt.
Mondom ezt ugy, hogy nem szeretem az eroszakot es szinte mindig elkerulhetonek tartom.
Viszont ne az aldozat legyan mar a hibas, mert aranytalanul vag vissza. Az aranytalansag a pofonnal kezdodott, onnantol nincs felmentes.

Sőt, a vita kapcsán korábban be lett téve a joganyag arról, hogy pl. mi számít felfegyverkezve elkövetett támadásnak. már az is elég, ha kés van a támadónál (nem a kezében, hanem akárcsak a zsebében).
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Sőt, a vita kapcsán korábban be lett téve a joganyag arról, hogy pl. mi számít felfegyverkezve elkövetett támadásnak. már az is elég, ha kés van a támadónál (nem a kezében, hanem akárcsak a zsebében).
Igen, csak aki nem tegnap kezdte a szakmát, az pont akkora késsel fog a zsebében mászkálni, hogy rá tudja fogni, hogy az csak szalonnázni van nála, és most nem viccelek. Mind ezt mondja. A kis taktikai kések meg ugyan úgy K.O-ra tesznek ha 3-4x combon szúrnak vele gyors egymásutánban, hiába csak 7 cm-adott esetben a penge...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Vagy egyszerűen átszoknának a pragmatikus cigók arra, hogy először tüzelnek/szúrnak/stb. és aztán fosztják ki a sebesülteket.
Ezek közül a cigók közül hány van amelyik bűntetlen előéletű, megvan az érettségije 21 éves korára és emellett kifosztásból él? Ha ilyen apróságokhoz kötöd a fegyvertartást máris elég nagy bűnözői réteget kiszűrsz. Nálunk pl nem lehet jogsid ha nincs meg a 8 osztályod, erőszakos bűncselekmény miatt el voltál ítélve, hülye vagy, nincsenek reflexeid, vak vagy stb. Ezekhez hasonló standardokat a fegyvertartásnál is felállíthatóak.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and blogen

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Konkrétan mikor elolvasom a kedvenc mérnökünk, sőt, most már a honlap saját ELMÉLETI HALÁLOSZTÓJÁNAK a hozzászólásait, röhögnöm kell :D.

Pontosan e miatt a stílusa miatt ahogy jól összeszedted a végén a posztodnak, ahogy ámokfutást csinált MÁR megint egy olyan témában, ahol semmi tapasztalata NINCS, olyan embereket lehülyézve, kisfiamozva, akiknek meg van, NAGYON örülök neki, hogy NEM lehet általánosan fegyver mindenkinél, akinek igénye lenne rá, és büntetlen előéletű. A saját tapasztalatom az, hogy tisztelet a kivételnek, pontosan az ilyen komplexusos szociopaták sírnak leginkább valamilyen lőfegyverért...
Arra még mindig nem tudtatok választ adni, hogy fegyvertartásban engedékenyebb országokban hogy nincsenek ezrével balesetek napi szinten meg mitől nem lövik halomra egymást a szomszédok amikor épp nézeteltérésük van.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
Az USA-ban ott van/lehet a fegyver nagyon sok embernél. Megoldja a gondot? NEM. Generál néha orbitális marha nagy vérengzéseket? Menetrendszerűen. Ahogy előttem is jelezték, a bűnözők is sokkal agresszívabban kezdik már az elején, mert neki is remeg az ujja a ravaszon, csak a tárcádért nyúlsz kicsit gyorsabban hogy átadd a rablónak, és lehet hogy FÉLELEMBŐL már az is lelő, mert azt hiszi nem a pénzcsipeszt hanem a S&W -t veszed elő.

A 2v2 szitut meg ha meg sem vertek, olcsón megúsztad, bármid vitték el akar, egy fegyveres világban még ha ki is toljátok egy "döntetlenre" úgy, hogy mondjuk TE kilövöd az egyik támadód, ŐK meg mondjuk azt aki veled volt, legyen az rokon, barát, feleség, szerintem nagyobb veszteség ér, NEM?

Semmi sem fekete és fehér, hatás - ellenhatás játszik mindenhol. Nekünk itt sokkal "puhább" csibészeink vannak, mint a felfegyverkezett országokban, ezért sem halálos kimenetelű a rablótámadásaink nagyon nagy százaléka.
Azt is hozzá lehetne tenni, hogy amerikában a rendőr első blikkre agyonlő, mert azt hiszi fegyver van a zsebemben a kocsikulcs vagy mobiltelefon helyett mikor felszólít igazoljam magam.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
Arra még mindig nem tudtatok választ adni, hogy fegyvertartásban engedékenyebb országokban hogy nincsenek ezrével balesetek napi szinten meg mitől nem lövik halomra egymást a szomszédok amikor épp nézeteltérésük van.
Nem egyforma az országok lakosságának szocializációja, másképpen viselkednek azonos körülmények között.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Arra még mindig nem tudtatok választ adni, hogy fegyvertartásban engedékenyebb országokban hogy nincsenek ezrével balesetek napi szinten meg mitől nem lövik halomra egymást a szomszédok amikor épp nézeteltérésük van.
Társadalom függő. Van ahol fel tudják dolgozni ezt, van ahol nem. Az USA-ban rengeteg olyan dolog történik, amit te úgy állítasz be, hogy sehol nincs meg ez a hatás a sok civil fegyver mellett.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nem egyforma az országok lakosságának szocializációja, másképpen viselkednek azonos körülmények között.

Társadalom függő. Van ahol fel tudják dolgozni ezt, van ahol nem. Az USA-ban rengeteg olyan dolog történik, amit te úgy állítasz be, hogy sehol nincs meg ez a hatás a sok civil fegyver mellett.

Ez mégis mit jelent? Hogy egy másik ország társadalma értelmesebb? Miközben lehet ha az az ország töled pár óra autózásra van, vagy akár része is volt az országodnak. Ez mese, olyan mint a Mégza család, azt is azért taláták ki "tanítómesének" hogy a belföldi magyar ne vággyon a külföldi cuccokra, mert "úgysem tudná használni" és emiatt csak rosszabb lenne neki tőle.