Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 773
113
speziale

Sosem állítottam, hogy elfogulatlan lennék. Nagyon is elfogult vagyok.
De ha figyeled a fórumon a tevékenységemet, akkor tudod, hogy nem szokásom személyeskedni. Viszont az adott Tavarissal szemben ezt szándékosan megtettem és nem ok nélkül. Egyszerűen nehezen viselem el az olyan embereket akiknek az a biznisz ha tönkre tesznek egy közösséget vagy egy országot, aljas önös érdekektől vezérelve. Azt a típust akinek semmi sem drága ha más bőrére megy a játék, de a haszon az övé lehet.
Ezen egyének dezinformációs hadviselése jól nyomon követhető a fórumon is.
Ha nem hiszed akkor nézd meg a belinkelt cikkhez fűzött megjegyzését is az adott fórumozónak ;-)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 773
113
Amúgy a belinkelt álhírrel kapcsolatban a Hírt TV "Magyarország élőben" című műsorában is lesz beszélgetés. A meghívott vendég a Jávor Benedek lesz majd.
Ha nem politikailag motivált haszonszerzés lenne a cél, hanem a szakmai tájékoztatás akkor valószínűleg Aszódi Atillát hívták volna meg, vagy más energetikai szakembert ;)
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Offos válasz fip7 offos hózzászólásaira:

T. fip7! Koromból következően soha nem voltam elvtárs, így csak sajnálni tudom azt, aki ilyennel vádol. Tehát őszinte sajnálatom mellett javaslom, hogy sürgősen fordulj orvoshoz.

"Aljas propaganda" meg a közszolgálati adókon megy híradó és kormányzati hirdetések formájában.

Végül 1 idézet, mely jól mutatja a tájékozatlanságodat: "Már a népszabadságos cikk címéből is látszik, hogy igen komoly hangulat keltés. De mindegy, aki a népszabadságból tájékozódik a világ dolgairól az meg is érdemli a sötétséget..."
Magyarország gyáva diktátora már hónapokkal ezelőtt megszüntette a Népszabadság c. napilapot, melyet az is igazol, hogy a kiadó jelenlegi tulajdonosa Pénztáros Yachtos Lőrinc "a nemzet gázszerelője" lett. Ők és párttársaik azok, akik "tönkre tesznek egy közösséget vagy egy országot, aljas önös érdekektől vezérelve".
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy a belinkelt álhírrel kapcsolatban a Hírt TV "Magyarország élőben" című műsorában is lesz beszélgetés. A meghívott vendég a Jávor Benedek lesz majd.
Ha nem politikailag motivált haszonszerzés lenne a cél, hanem a szakmai tájékoztatás akkor valószínűleg Aszódi Atillát hívták volna meg, vagy más energetikai szakembert ;)
Arra meg aszt mondaná a sok gyök2, hogy nem relevánst a vélménye A.A-nak, mert az NTI vezetője és hazabeszél. Perszer mikor linkeltem az Energy Without the Hot könyvet és videót, akkor hirtelen kussba maradnak...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 773
113
Molni

Ebben igazad van.
Viszont Jávor véleménye mennyiben releváns?
Végzettségét tekintve biológus amúgy.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 773
113
Amúgy csak úgy poénból utána néztem, hogy melyik politikusunk tudna végzettsége szerint relevánsan nyilatkozni a témában. Hát.... Nincs nagy tolongás :)
Még ő áll a legközelebb a témához:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Balczó_Zoltán

Biztos van még valahol megfelelő végzettségű politikus, ha már mindenáron nekik kell nyilatkozgatni, de én egyelőre csak őt találtam :)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Amúgy csak úgy poénból utána néztem, hogy melyik politikusunk tudna végzettsége szerint relevánsan nyilatkozni a témában. Hát.... Nincs nagy tolongás :)
Még ő áll a legközelebb a témához:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Balczó_Zoltán

Biztos van még valahol megfelelő végzettségű politikus, ha már mindenáron nekik kell nyilatkozgatni, de én egyelőre csak őt találtam :)
Talán az energiafelügyeletnél kellene keresgélni valakit és nem politikust!;)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 773
113
Akagi

Nekem mindegy honnan keresnek embert , de az szakember legyen.

Amúgy ma figyeltem a sajtót és úgy látszik, hogy valakik kiadták az ukázt a "független sajtónak XD", hogy ma kezdjék el ekézni PAKS II-őt. Ugyanis egy csomó ilyen témát látok az ellenzéki TV-ben. Olyat is ami felvételről megy, és hogy hogy nem pont ez a téma benne. (Felvételről megy de ugye tudták, hogy ma kerül adásba)
Ezek után senki se mondja nekem, hogy Ulfkotte-nak nem volt igaza...
https://books.google.hu/books/about/Megvásárolt_újságírók.html?id=jv_iBwAAQBAJ&redir_esc=y
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Akagi

Nekem mindegy honnan keresnek embert , de az szakember legyen.

Amúgy ma figyeltem a sajtót és úgy látszik, hogy valakik kiadták az ukázt a "független sajtónak XD", hogy ma kezdjék el ekézni PAKS II-őt. Ugyanis egy csomó ilyen témát látok az ellenzéki TV-ben. Olyat is ami felvételről megy, és hogy hogy nem pont ez a téma benne. (Felvételről megy de ugye tudták, hogy ma kerül adásba)
Ezek után senki se mondja nekem, hogy Ulfkotte-nak nem volt igaza...
https://books.google.hu/books/about/Megvásárolt_újságírók.html?id=jv_iBwAAQBAJ&redir_esc=y
Mit vártál?
A lódobogás, már rég elhalt!:p
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 682
113
Kik ezek a fatökűek,akik ennyire lobbiznak az atomerőművünk ellen? Olaj lobbi? Vagy a szélerőművek gyártói?
Mennyire nem kedvelem a demokrácia ezen részét(sem),hogy bárki,bármibe belepofázhat.
Irgum-burgum!
tumblr_inline_mmw68uEUnr1qz4rgp.gif
:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 773
113
csakb

Lehet túl sok X-aktát néztem, de szerintem ennél összetettebb a dolog. 10 milliárd euró már az USA-nak sem aprópénz, nemhogy ennél kisebb országoknak.
Óriási nagy lobbi tevékenység lehet a háttérben, sokan pénzt, paripát, fegyvert nem kímélnek azért, hogy megbukjon ez a hihetetlenül fontos beruházás.
Valós példa: A Cseheknél majdnem megbuktatták a Cseh kormányt amikor az oroszok nyerték meg az atomerőmű tenderüket a MIR-1200-s típussal.
A csehek nem akartak más típust ezért kihátráltak az egész tenderből!

Azóta kiderült, hogy nem építenek több APR-1000-st még az USA-ban sem! Ugyanis szétesett a Japán-amerikai együttműködés e téren.
Viszont a franciák nem kicsit örülnének neki ha Magyarországon és Csehországban EPR-1600-s épülne. Úgy kellene nekik a két üzlet, mint egy falat kenyér.

E mellet a Magyar+Cseh+Finn beruházások értéke majd 40 milliárd euró ami mind az oroszok zsebébe fog vándorolni. Ettől tuti hidegrázása van az USA-Német párosnak, a franciák meg csak irigyek és várják a lepattanót. Én úgy látom, hogy ezeket az üzleteket minden áron meg akarják fúrni.
És akkor még a zöld energiában érdekelt cégek elképzeléseit nem is érintettem, meg a KÁT-os pénzszivattyút, csak a biztonság politikai vetületet.

És itt jön képbe az olimpiai népszavazás kezdeményezés , amelynél meghátrált a kormány. Abban bíznak most ezek az érdekkörök, hogy hátha meghátrál a kormány vagy elbukja a szavazást.
És valljuk be, de most őszintén, nagyon könnyen lehet pánikot kelteni, meg populista baromságokkal beetetni a népet atom ügyben. Ha kiírnák a népszavazást valószínűleg elbukná a kormány. Most nagy szerencse, hogy nemzetközi szerződésről nem lehet szavazást tartani.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 865
113
Addig ideát megy a szellemi mélyrepülés...
- leállítani az atomerōműveket
- tervezik az újabb szélerōműveket, mint pl.

- egy oszlopra felraknak 4 vagy 6 generátort
- vagy akkora betontornyot építenek, amiben egy átmeneti víztározó van (mondjuk számomra nem világos, hogy milyen szerkezetet akarnak, amiben több száz tonna víz mozog meg 120 méter magas..)
- uszó plattform, ami oda irányítasz, ahová akarsz (valahogy az erōátvitelrōl hallgattak a prezentációban..)
- napelemekkel bélelt széltorony
- keljfeljancsi széltorony (az egész olyan, mint egy unikomos üveg, leengeded a vizet alján, lefekszik a hajóra a torony és egyszerűbb szerelni :)

Ezekre röpködnek az euromilliárdok. Konzorciumokban indul gyakorlatilag az összes nagy szélerōműves, mindenki benne mindegyikben, így mindig lesz pénz. (lehúzás vol. 1)

A hülyeség netovábbja, hogy szerzōdést kell kötnöd az elektromos művekkel. Általában 2 csomag van: sima és az ökostrom (vicc, rendszerirányításilag tuti megvalósítható, hogy ki kap ökostrom-ot, ki nem, persze :)). Az ökostrom ára változik, mindig utólag mondják meg, de 1kWh-ra az alapáron felül jön 2-10 cent (attól függōen, hogy a környéken mennyi a megújuló kapacitás). Amikor szerzōdsz, ezt sem mondják meg. Kollégám az ökostrom-ot választotta, kb. 450 euróval fizet többet évente 2500kWh-s fogyasztást alapul véve. Nekem ugyan ez 810 euró/év (Lehúzás vol. 2)

A német számvevōszék folyamatosan kritizálja az átláthatatlan támogatási rendszert, miközben nōtt a CO2 kibocsátás (szén és gázerōművek), zaj, tájrombolás. Jelenleg 20 tarifazóna van az áramra...

http://m.faz.net/aktuell/wirtschaft/energiepolitik/ruege-fuer-sigmar-gabriel-14621838.html

Téboly
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Itten nagyon komoly szakpolitikai vita folyik, főként az LMP-s ürge részéről. :D Elnézést de ehhez érdemben én nem tudok hozzászólni.

 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Amúgy a belinkelt álhírrel kapcsolatban a Hírt TV "Magyarország élőben" című műsorában is lesz beszélgetés. A meghívott vendég a Jávor Benedek lesz majd.
Ha nem politikailag motivált haszonszerzés lenne a cél, hanem a szakmai tájékoztatás akkor valószínűleg Aszódi Atillát hívták volna meg, vagy más energetikai szakembert ;)

Hát szerintem is, azt a szerencsétlen - és full propagandista sötétzöld Jávort - nem hasonlítanám Aszódihoz.
Prof. Dr. Aszódi Attila egyetemi tanár
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Nukleáris Technikai Intézet
http://www.reak.bme.hu/munkatarsak/dr-aszodi-attila.html
Dr. habil, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, 2010
Ph.D., Budapesti Műszaki Egyetem, 1997

Jávornak biológusként kutatási területe környezeti etika és filozófia (ezen belül megkülönböztetetten a jövő nemzedékek érdekeinek megjeleníthetősége), az ökopolitika a vallások és az ökológia kapcsolódási területei, valamint a társadalmi részvétel és a civil szervezetek lehetőségei és szerepe a környezetvédelemben.

Két malomban őrölnek finoman szólva is.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and Luthero