Szerintem a zöld hidrogén egy zsákutca, szar kezelni, áram kell a létrehozásához, mikor megint áramot kell csinálni akkor ismét veszteséges.
Gáz nélkül nincsen kiigazítás a rendszerben nálunk, nem kell ez ellen harcolni, több helyről kell gázt venni.
Az a gond uram, hogy nem tekint a jövőbe. Ma mindenki a nap- és szélenergiában gondolkozik elsődlegesen (a vizet a legtöbb helyen megvalósították; a geotermikus energia felhasznlására igény van, pénz nincs itthon), ebből az következik, hogy el juthatunk majd ahhoz a ponthoz, hogy a többletáramot nem tudjuk majd exportálni, viszont nem tudjuk hol tárolni sem.
A tárolás nagy mennyiségben az akkumulátorok jelenlegi fejlettségi szintjén - országos szinten - nem gazdaságos (a hozzá szükséges kellő mértékű telepek+infrastruktúra kiépítése rendkívül költséges lenne).
Egyedül a zöldhidrogén tűnik valódi megoldásnak (a zöld metán sztm ami zsákutca, ott még nagyobb az energia veszteség + külön co2 megkötésére létrehozandó infrastruktúrában is komoly pénzeket kellene ölni = az egész egy óriási mínusz), amit majd kiválthat egy hatékonyabb energiatárolás, csak ilyen jelenleg nem létezik, legalábbis számunkra a földrajzi adottságainkból fakadóan nincs.
A szabályozó/kiegyenlítő áramot a zöldhidrogénnel is meg tudjuk oldani (ideális esetben talán az ipari szennyvízre kellene koncentrálni).
Szóval a többletárammal kell kezdenünk valamit, nem csak nekünk, hanem egész Európának is.
"a Mavir előírta, hogy minden 50 kW-nál nagyobb teljesítményű napelemes rendszer esetén kötelező távolról vezérelhető akkumulátoros energiatárolók kiépítése, legalább a felszerelt napelemek kapacitása 30 százalékáig és két órán keresztül."
Nehezített és egyre drágább pálya a napelemes rendszerek kiépítése, akár nagyobb, közepes vagy háztartási méretű rendszerekről beszélünk. A kormány jelentősen növelné a hazai napelemes energiatermelési kapacitást, de jelen pillanatban több nehézséggel szembesül az, aki ilyen rendszert...
hvg.hu
Ez csak az új rendszerekre vonatkozik, a régiekre nem.
Amúgy tipikus hvg-s cikk. : D
2,5kW-ig nincs plusz költség növekmény - ahogy a cikkben is olvasható - a szolgáltatók részéről, és az is "háztartási méretű"... A legtöbb mai fogyasztó bőven belefér a 2,5kW-ba, az egy másik kérdés, hogy aki napelemet telepít, az általában bőven az átlag felett él és (a jelenlegi átlagnál többet) fogyaszt.
Távvezérelni nem tudja a rendszerirányitó, de az adott trafókörzet feszültségemelkedése mutatja, ha erősen termelnek a ht. erőművek.
Azután ha kritikus szintre emelkedik a fesz., akkor lekapcsolgatnak az inverterek.
Érted??? A legjobban süt a Nap, dől az energia, és nem tudnak mit kezdeni vele, és jön a sírás, hogy süt a nap és nem termel a rendszer.
Ahelyett, hogy akkor használná, amikor van....
Ezért is kell a hálózatot fejleszteni, sőt, ezekre a ht-erőművekre külön-külön kell rálátást biztosítani.
Plusz víz is kell hozzá! (ha a vízbontást értjük ez alatt a divatos kifejezés alatt)
Igen, ez a komoly gond vele. Én ezért is gondolom azt, hogy előnyben kell részesíteni az ipari szennyvizet, illetve az emberi és állati fogyasztásra már nem alkalmas vizeket is.