Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Amúgy már erről írtam, hogy az orosz szerződések nagyon rugalmasak és tartalmaznak bizonyos részeket amik nem publikusak.
Így utólag leírva gondolat ébresztőnek, volt nemrég olyan időszak amikor 0 vagy mínusz $/hordó volt a kőolaj ára. Akkor mi is rendesek voltunk. Ez oda vissza működő védelmi mechanizmus.
Nyugodtak lehettek a német szerződések is hasonlóak! Nem hiába volt az a kis támadásocska.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Ekkora egy ostoba cikket, soha nem értettem hülyék miért is írhatják le a baromságaikat, de utána megláttam a cikk forrását.
Inkább gusztustalan.
Egy példa:
Hónapok óta ki-ki ízlése szerint elborzadva, vagy éppen kalapot lengetve figyelhette, hogy Magyarország milyen derekasan harcol az orosz érdekekért.

  • Megvédtük Kirill pátriárkát,
  • elleneztünk minden energetikai szankciót,
  • gátoltuk az orosz turisták utazási korlátozásait,
  • vagy éppen lelkesen gyorsítanánk a Roszatom paksi építkezését.
Természetesen volt, ahol érthettük a magyar álláspontot, ahol például az ellátásbiztonságunkról volt szó, volt, ahol hüledezve figyeltük azt, mert abban semmi ráció nem villant fel, csak a gesztus Vlagyimir Putyinnak.
A 4 példából egyedül a Kirillel kapcsolatos dolog ami kimondottan gesztus értékű, de az is olcsó ár ahhoz képest, hogy a másik három mekkora érdeke Magyarországnak!!!
Mekkora ostoba propagandistának kell ahhoz lennie valakinek hogy ne ismerje el pl. hogy az eddig is komoly késésbe lévő Paks 2-t minden eszközzel próbáljuk gyorsítani, vagy hogy a mérleg javítása érdekében életbevágó az orosz túristák fogadása, még ha meg is van nehezítve az idejutásuk.

Másik:
Most akkora a gond, hogy mindenki csak azt nézi a kormányban, hogy valahogy éljük túl. Aki gyorsan ad, az duplán ad, illetve ajándék lónak ne nézd a fogát. A túlélés természetesen cél, de azért ez az ajándék ló rúghat még egy nagyot hátrafelé. A következő hat hónapban is imádkoznunk kell, hogy ne legyen hideg a tél, de most már az ellátásbiztonság mellett leginkább a következő évek büdzséje a tét.
Mekkora egy szemetek, hogy azt akarják, hogy túléljünk! :rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 249
92 727
113
Gyenge ország lettünk.
Okos ország lettünk, ami nem bèget a nyájjal, hanem kiáll a saját érdekeièrt. Ez a rögösebb út, néha betörik a fejed, de közép távon ez a kifizetődő.

Nálunk tárgyalt az oroszokkal legjobban a kormány. Mi megkaptuk az ideiglenes ársapkát, amiért az egész EU remeg, mert irreálisan kifizethetetlen, a gazdaságot tönkretevő energiaárak vannak.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Gyenge ország lettünk.
Ha padlóra kerültünk volna, akkor lennénk gyenge ország. Ez épp, hogy a szívósságunk egy bizonyítéka, a magunk módján egyelőre még álljuk a csapásokat. Remélhetőleg az egész szarvihar végéig bírni fogjuk.

Amúgy pedig ez egy win-win deal, mert az oroszoknak jobb ez a pénz később (nem hiányzik nekik a termék költségoldalán, azt a "foglaló ár" is bőven fedezi), és tervezhetőbb lesz a költségvetésük pár évig, ráadásul egy jó üzleti partnerük nem reccsen meg, tehát remélhetőleg lesz további kölcsönösen előnyös együttműködés. Mi is örülhetünk, ugyanis nem fagy be a seggünk, és nem üres a kassza. A lehetőségekhez képest ez egy nagyon jó lépés, én erre nem számítottam, ügyesen kimozogja a piac jelenlegi iszonyatos valóságát. (nyilván nem ingyen, de aki időt nyer, életet nyer!)
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 339
113
 
  • Tetszik
Reactions: bel

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 339
113
Inkább gusztustalan.
Egy példa:

A 4 példából egyedül a Kirillel kapcsolatos dolog ami kimondottan gesztus értékű, de az is olcsó ár ahhoz képest, hogy a másik három mekkora érdeke Magyarországnak!!!
Mekkora ostoba propagandistának kell ahhoz lennie valakinek hogy ne ismerje el pl. hogy az eddig is komoly késésbe lévő Paks 2-t minden eszközzel próbáljuk gyorsítani, vagy hogy a mérleg javítása érdekében életbevágó az orosz túristák fogadása, még ha meg is van nehezítve az idejutásuk.

Másik:

Mekkora egy szemetek, hogy azt akarják, hogy túléljünk! :rolleyes:
Szerintem saját szemüvegen keresztül nézitek, ez szerintem valójában egy elismerő cikk, még ha az eszközök a szerzőnek láthatóan nem is tetszenek. Kicsit olyan, mint a Török Szultán megítélése Rejtőnél.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
egy újabb idióta, aki szerint a gáz a fűtésre kell. Arra kell a legkevésbé... Amúgy valóban, az ipar mérsékelni fogja a gázfelhasználását. Megszűnik...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 129
10 431
113
emeljük ki ezt a mondatot:
"Az előadás talán legmegdöbbentőbb kijelentése az volt, hogy Magyarországon a lakosság gázfogyasztása 2014-ben 2,5 milliárd köbméter volt, ahonnan 2021-re 4 milliárd köbméterre nőtt,"

Nem tudom, volt-e itt olyan aki végig háborgott hogy hülye az ország hogy ezt engedi, de ha igen, akkor az öt ekézök talán gondolkodjanak el azon hogy szarnak otthon egy sünt.

Valamint a Telex újságírója sem eröltette meg magát hogy még egy évtizedet visszanézzen a KSH-nál, mivel ez öt perc munka lett volna, megértem:
2005-ben is 4,6 milliárd köbméter volt a lakossági fogyasztás, onnan csökkent a rezsicsöki bevezetéséig 3,1 majd még egy év alatt 2,5 milliárd köbmétere, aztán mivel az emelkedő fizetésekhez képest egyre kevesebb volt a rezsi, elkezdtünk pazarolni veszettül, de ha van pénz akkor nyilván nem fogok fagyoskodni, jobb fürdeni mint zuhanyozni, a garázsba is tolok egy kis meleget mert cseréljen hidegben ablaktörlőt akinek nem futja, ez az életszínvonal növekedés egyik jele szerintem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Szerintem saját szemüvegen keresztül nézitek, ez szerintem valójában egy elismerő cikk, még ha az eszközök a szerzőnek láthatóan nem is tetszenek. Kicsit olyan, mint a Török Szultán megítélése Rejtőnél.
Ennél szarabbul nem nagyon lehet egy olyan intézkedés csomagot kommentálni/dícsérni, amelyikre az - esetünkben - híresen pesszimista piac is jelentős forint erősödéssel reagált.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
egy újabb idióta, aki szerint a gáz a fűtésre kell. Arra kell a legkevésbé... Amúgy valóban, az ipar mérsékelni fogja a gázfelhasználását. Megszűnik...
Szerintem meg olvashatnád a statisztikát.

Ez volt két éve.
2019-ben a háztartások végső energiafelhasználása 237,7 PJ volt, amely a teljes végső energiafelhasználás közel egyharmadát jelentette (31,6 százalék). A háztartások energiafelhasználásának legnagyobb részét, közel felét (49 százalék) a földgáz, 23 százalékát a megújuló energiaforrások, 18 százalékát a villamos energia, 8 százalékát pedig a távhő tette ki. A kőolajtermékek, valamint a szén és széntermékek fedezték a felhasználás 1-1 százalékát.

A háztartások fűtésre fordították a felhasznált energia közel háromnegyed részét (71 százalék), ezt követte a használati meleg víz (13 százalék), a világítás és elektromos készülékek (11 százalék), végül a főzés (5 százalék).
A KSH stat pontosan ezt a 237,7 PJ értéket tartalmazza.


1157 PJ volt a teljes prim. energia felhasználás.
Ebből 178 PJ csak a lakossági fűtés.

Tehát 15% a TELJES energia felhasználásnak lakossági fűtés. De ebben minden benne van, az közlekedéstől az ipari energifogyasztásig hőben, villanyban, stb.
Ennek egy része fűtés. A hőtermelésben lakossági oldalon annak a 178 PJ-nak iszonyatosan nagy része földgáz. Amikor ez az érték lehetne a negyede, hatoda is ha mindenki szigetelt volna, aki csak akar és tud is, némi segítséggel.

De érte én, könnyebb csuklóból mindenkit idiótának nevezni, mielőtt egy gyorskeresést csináltál volna legalább.

De helyette épültek stadionok, költöttek a sportra ezermilliárdokat, de mosta havi külker mérlege mennyi ennek a virtusnak, hogy nem épület korszerűsítettünk? Kéremszépen, erre szavazott az ország 4 * 2/3-ad alatt.

Rezsicsöki és propi helyett lehetett volna más is.