Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Az is érdekelne,hogy miben különbözött a 85-ös meg 88-as Leopard 2A4,mert semmilyen szeria nem készült 88-tól.
"A Leopard 2A4 gyártása négy építési tételre bővült 695 járművel. Az ötödik gyártási tétel 1985 decemberében kezdődött és 1987 márciusában fejeződött be. A 370 Leopard digitális ballisztikus számítógéppel rendelkezett további lőszerfajtákhoz, például az amerikai fegyveres erők által használt lövedékekhez, a torony bal oldalán lévő lőszernyílás pedig kihagyva, és továbbfejlesztett tűzvédelmi rendszert telepítettek. A 97. járműtől kezdve a sorozat 6. része javította a torony és a kád elejének páncélvédelmét, új nehéz lánc kötényt, a Diehl új láncait, kevés karbantartást igénylő elemeket és karbantartásbarát vezető kerékfedeleket. A katonák védelme érdekében az álcázást cink-kromátmentes festékre változtatták. A 150 jármű gyártása 1988 januárjától 1989 májusáig terjedt. A 100 járműből álló 7. tétel zökkenőmentesen következett és 1990 áprilisában változások nélkül ért véget."
Német wikipedia.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Mint a többi képnek. Internet. Érdekes módon a többi tankkal kapcsolatban nem reklamálsz pedig azok is netes képek.




Ez viszont bonyolultabb, ennek van szakirodalmi, ballisztikai tesztekkel és szimulációkkal. Én meg elfogadom, hogy ezek kb. ekkora értékek.
Az más kérdés, hogy a számolás során így kapott védelmi értékek azok elég jó fedést mutatnak a hivatalos/félhivatalos adatokkal.



Értem én , hogy két nap alatt másodszor gázolok bele a német felsőbbrendűségbe vettet hitedbe, de ez így konkrétan nem igaz.
Ha a fent betett ábra a torony páncélzatról valós, akkor a Leopárd 2 HEAT elleni védelmi világklasszis volt a maga korában.
Jóval több, mint a T-72M1-nek, ráadásul tandem fejes HEAT-ok ellen is működött. Amire kitalálták arra rendkívül jó volt!
Nem az érdekel,hogy internet!Az tény,hogy hogyan néz ki pl a T-72B páncélja.De egyenlőre te semmit nem hoztál arra,hogy alátámaszd a rajzod.Már ne haragudj de ezt így komolyan venni nem lehet.Mindjárt rajzolok egyet és onnantól az lesz a forrásom.

Ugyanezt a HEAT elleni védelmet elérték volna simán ERA-val úgy,hogy a KE elleni védelemi sokkal jobb is lehetett volna,még úgy is ha csak sima homogén acélt használnak.Es ez nem 860mm mély lett volna nem kellett volna méregdrága titán,wolfram meg kerámia.Csak sima homogén acél meg ERA.Van egy kitudja honnan vett rajzod és ezalapján azt állítod,hogy az A4 KE védettsége alig érte el a 60-as évek végének színvonalát 1985-ben úgy hogy tele volt rakva a páncél titánnal,wolframmal,korunddal meg HHS acéllal.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
"A Leopard 2A4 gyártása négy építési tételre bővült 695 járművel. Az ötödik gyártási tétel 1985 decemberében kezdődött és 1987 márciusában fejeződött be. A 370 Leopard digitális ballisztikus számítógéppel rendelkezett további lőszerfajtákhoz, például az amerikai fegyveres erők által használt lövedékekhez, a torony bal oldalán lévő lőszernyílás pedig kihagyva, és továbbfejlesztett tűzvédelmi rendszert telepítettek. A 97. járműtől kezdve a sorozat 6. része javította a torony és a kád elejének páncélvédelmét, új nehéz lánc kötényt, a Diehl új láncait, kevés karbantartást igénylő elemeket és karbantartásbarát vezető kerékfedeleket. A katonák védelme érdekében az álcázást cink-kromátmentes festékre változtatták. A 150 jármű gyártása 1988 januárjától 1989 májusáig terjedt. A 100 járműből álló 7. tétel zökkenőmentesen következett és 1990 áprilisában változások nélkül ért véget."
Német wikipedia.
De ez mind A4!Itt téved a wiki.Minden A4 azonos páncéllal készült.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Nem az érdekel,hogy internet!Az tény,hogy hogyan néz ki pl a T-72B páncélja.De egyenlőre te semmit nem hoztál arra,hogy alátámaszd a rajzod.Már ne haragudj de ezt így komolyan venni nem lehet.Mindjárt rajzolok egyet és onnantól az lesz a forrásom.

Ugyanezt a HEAT elleni védelmet elérték volna simán ERA-val úgy,hogy a KE elleni védelemi sokkal jobb is lehetett volna,még úgy is ha csak sima homogén acélt használnak.Es ez nem 860mm mély lett volna nem kellett volna méregdrága titán,wolfram meg kerámia.Csak sima homogén acél meg ERA.Van egy kitudja honnan vett rajzod és ezalapján azt állítod,hogy az A4 KE védettsége alig érte el a 60-as évek végének színvonalát 1985-ben úgy hogy tele volt rakva a páncél titánnal,wolframmal,korunddal meg HHS acéllal.

1. Semmit se kell komolyan venned. Nekem mindegy, hogy elhiszed-e vagy nem.
2. Az ERA egyszer használatos, a NERA több találatot kibír.
3. Korund majd MEXAS márkanéven a Svédek Leopárdjába kerül majd be.
4. A Titán-Wolfram ötvözetes update az nagyon nem a 60's évek szintje. Az kinetikus ellen már majdnem T-72B szint.
5. Az első sorozat 350 mm-e se szar, mivel a Chieftain tudott 350-400 mm közötti KE értéket, ami a legjobban védett nyugati tank volt a 60's 70's években.
Ők meg nem tudták mi van keleten.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
1. Semmit se kell komolyan venned. Nekem mindegy, hogy elhiszed-e vagy nem.
2. Az ERA egyszer használatos, a NERA több találatot kibír.
3. Korund majd MEXAS márkanéven a Svédek Leopárdjába kerül majd be.
4. A Titán-Wolfram ötvözetes update az nagyon nem a 60's évek szintje. Az kinetikus ellen már majdnem T-72B szint.
5. Az első sorozat 350 mm-e se szar, mivel a Chieftain tudott 350-400 mm közötti KE értéket, ami a legjobban védett nyugati tank volt a 60's 70's években.
Ők meg nem tudták mi van keleten.
Pont erről beszélek,a 60-as évek végi öntött acél tornyok szintjét hozta szerinted titánnal,wolframmal, HHS alcéllal 860mm valós vastagsággal.Nem érzed,hogy ez marhaság?Főleg úgy,hogy egy olyan rajzra alapozol aminek még te sem tudod a valóságtartamat bizonyítani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
2 kép is be lett arról téve, hogy 88-ban páncélzati frissítés volt. A német wiki is így tudja. Mindenki így tudja csak te nem :)
Milyen kép?Eddig semmilyen képpel nem álltál elő(pont ezt kérem számon).Mutass már egy nyomorult dokumentumot vagy egy képet amin a kazetta rétegei láthatóak.Mert eddig csak egy rajzod van amiről még azt sem vagy hajlandó elárulni,hogy honnan szedted és ki csinálta.
 
M

molnibalage

Guest
Milyen kép?Eddig semmilyen képpel nem álltál elő(pont ezt kérem számon).Mutass már egy nyomorult dokumentumot vagy egy képet amin a kazetta rétegei láthatóak.Mert eddig csak egy rajzod van amiről még azt sem vagy hajlandó elárulni,hogy honnan szedted és ki csinálta.
Ezt tök jó, csak fip7 mutat dolgokat, a te tiltakozásod eddig kb. toporzékolásban merült ki...
Értem én, hogy sokkoló a védgeredmény, de nem tűnik el, hogy fip7 számítása majdnem egyezik a titkosítás alól feloldott svéd eredménnyel? Véletlen?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Én ezt megint kezdem unni és szerintem már más is unja (aki olvassa).
Ott tartunk, mint tegnap a Leopárd 1 polisztirol páncéljával.
De ezen azért gondolkozz el:
A Leopárd 2A4 súlya üresen 52 tonna
A Leopárd 2A5 súlya üresen 57,3 tonna
A Svéd Leo 2A5 súlya meg 62.5 tonna
Ezek mindegyike lényegében csak páncélzati fejlesztés volt.
Ha a svéd diákon a számok valósak és a 2A5 KE védelme 650 mm volt.
A Svéd-é MEXAS kerámiával meg 750 mm sokkal szélesebb tartományban+ tetőpáncél erősítés + torony oldalpáncél erősítés.
Akkor a Leopárd 2A5-nél 5,3 tonnával könnyebb Leopárd 2A4-ből nem hiányzott valami? :rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Ezt tök jó, csak fip7 mutat dolgokat, a te tiltakozásod eddig kb. toporzékolásban merült ki...
Értem én, hogy sokkoló a védgeredmény, de nem tűnik el, hogy fip7 számítása majdnem egyezik a titkosítás alól feloldott svéd eredménnyel? Véletlen?
Rajzoljak egyet és mutogassam azt?Mert ilyen szinten van amit mutogat.

Szerinted mi az esélye annak,hogy nem a svéd jelentés igazolásara készült a rajz?Mert mint mondtam semmit nem hajlandó elárulni a rajzról,ki készítette,mi alapján készítette és honnan van?Ezekre a kérdésekre azt a választ adta,hogy internet.

Te mernök vagy,szerinted elképzelhető az,hogy olyan anyagok(titán,wolfram,HHS acél) olyan mennyiségű alkalmazásával (860mm) 350mm efektív vedepmet sikerült összehozni?Te ehez a neved adnád mint mérnök?Elköltesz egy halom pénzt olyan eredménnyel amit 15 évvel korábbi technológiával sokkal locsóbban,kisebb méretben és kisebb tömeggel is el lehet érni?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Én ezt megint kezdem unni és szerintem már más is unja (aki olvassa).
Ott tartunk, mint tegnap a Leopárd 1 polisztirol páncéljával.
De ezen azért gondolkozz el:
A Leopárd 2A4 súlya üresen 52 tonna
A Leopárd 2A5 súlya üresen 57,3 tonna
A Svéd Leo 2A5 súlya meg 62.5 tonna
Ezek mindegyike lényegében csak páncélzati fejlesztés volt.
Ha a svéd diákon a számok valósak és a 2A5 KE védelme 650 mm volt.
A Svéd-é MEXAS kerámiával meg 750 mm sokkal szélesebb tartományban+ tetőpáncél erősítés + torony oldalpáncél erősítés.
Akkor a Leopárd 2A5-nél 5,3 tonnával könnyebb Leopárd 2A4-ből nem hiányzott valami? :rolleyes:
A svéd változat tömegnövekedéséből ne hagyd ki a megerősített haspáncélt és tetőpancélt.Ezeknek a súlya nem került a homlokpáncélra.

De még mindig tutok a rajzot készítő személye és hogy mi alapján rajzolt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Te mernök vagy,szerinted elképzelhető az,hogy olyan anyagok(titán,wolfram,HHS acél) olyan mennyiségű alkalmazásával (860mm) 350mm efektív vedepmet sikerült összehozni?Te ehez a neved adnád mint mérnök?Elköltesz egy halom pénzt olyan eredménnyel amit 15 évvel korábbi technológiával sokkal locsóbban,kisebb méretben és kisebb tömeggel is el lehet érni?

Ebből nekem az jön le, hogy egy kurva szót nem értettél meg abból amit írtam.... :(
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Elköltesz egy halom pénzt olyan eredménnyel amit 15 évvel korábbi technológiával sokkal locsóbban,kisebb méretben és kisebb tömeggel is el lehet érni?
Amikor valaki a nevét adja ahhoz, hogy a Gipen mit tud és mit nem és mibe került, akkor nem szabad meglepődni.

Vagy a MiG-29 9.12? A gép 3,5 tonnával volt nehezebb az F-16-hoz képes és 1/3-dal kisebb hatósugárral. Egy 7 tonna alatti gép belső kapacitása volt annyi, mint a 11 tonnásé. Ehhez is a nevüket adták egyesek és gyártották.
Érdekes.

Az, amit nem érteni a számok alapján, hogy miért a HE ellen gyúrták fel a Leo2 páncélzatát, ami a számok alapján világbajnok és miért jön ki alacsony érték a KE-re.

Mert ez is a válasz keresés útja lehet...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1945

Guest
Rajzoljak egyet és mutogassam azt?Mert ilyen szinten van amit mutogat.

Szerinted mi az esélye annak,hogy nem a svéd jelentés igazolásara készült a rajz?Mert mint mondtam semmit nem hajlandó elárulni a rajzról,ki készítette,mi alapján készítette és honnan van?Ezekre a kérdésekre azt a választ adta,hogy internet.

Te mernök vagy,szerinted elképzelhető az,hogy olyan anyagok(titán,wolfram,HHS acél) olyan mennyiségű alkalmazásával (860mm) 350mm efektív vedepmet sikerült összehozni?Te ehez a neved adnád mint mérnök?Elköltesz egy halom pénzt olyan eredménnyel amit 15 évvel korábbi technológiával sokkal locsóbban,kisebb méretben és kisebb tömeggel is el lehet érni?

Amúgy a rajzok eredeti forrása ez a fórum.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Gondolom ezek meg ezek alapján készültek azok a rajzok.
:rolleyes:
Haladunk,m
Amikor valaki a nevét adja ahhoz, hogy a Gipen mit tud és mit nem és mibe került, akkor nem szabad meglepődni.

Vagy a MiG-29 9.12? A gép 3,5 tonnával volt nehezebb az F-16-hoz képes és 1/3-dal kisebb hatósugárral. Egy 7 tonna alatti gép belső kapacitása volt annyi, mint a 11 tonnásé. Ehhez is a nevüket adták egyesek és gyártották.
Érdekes.

Az, amit nem érteni a számok alapján, hogy miért a HE ellen gyúrták fel a Leo2 páncélzatát, ami a számok alapján világbajnok és miért jön ki alacsony érték a KE-re.

Mert ez is a válasz keresés útja lehet...
Azt nem érted,hogy ugyanezt a HEAT elleni védelmet jobb KE elleni védelemmel is megtudták volna csinálni.Csak,hogy lásd,ennél meg a T-72M1 KE elleni védelme is jobb ami öntött acél meg kvarc.Se HHS,se titán,se volfram...Már írtam,ha HEAT ellen gyúrnak akkor felraknak 2 réteg KONTAKT I színvonalú ERAT-t (85-ben már ez is elavult ERA-nak stámított) 2× 150mm kicsit döntött öntött acélra és és ugyan eztt a HEAT védelmet kapod ugyanekkora KE elleni védelem mellett,töredék áron, kisebb tömeggel és helyigénnyel.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Haladunk,már ismerjük az AV páncélzatát.
De mi most A4-ről beszélünk.

Figyelj. Több féle páncél koncepciójuk volt. 2 db maradt meg, azokról látsz rajzokat.
Volt az amivel számoltam, és volt a másik csavaros rögzítéses megoldás. Utóbbi el lett vetve. (mint a történelem során számtalanszor)
E mellet az A4 páncélzata 88-ban változott meg. Ott van a doksi is ahol a Challenger 1-el mérik össze, ott még a 88-as update értéke is le van írva.
Hidd el, ennél többet nem tudunk mi itt tenni a fórumon az ügy érdekében :)
 
S

speziale

Guest
1. Semmit se kell komolyan venned. Nekem mindegy, hogy elhiszed-e vagy nem.
2. Az ERA egyszer használatos, a NERA több találatot kibír.
3. Korund majd MEXAS márkanéven a Svédek Leopárdjába kerül majd be.
4. A Titán-Wolfram ötvözetes update az nagyon nem a 60's évek szintje. Az kinetikus ellen már majdnem T-72B szint.
5. Az első sorozat 350 mm-e se szar, mivel a Chieftain tudott 350-400 mm közötti KE értéket, ami a legjobban védett nyugati tank volt a 60's 70's években.
Ők meg nem tudták mi van keleten.
Nem olvastam végig, de ez mintha más következtetésre jutna:


Másrészt azért az tényleg nem gyanús egy kicsit, hogy a számításod szerint bő 20 évvel a T64 után a németek 100szor jobb anyagtechnológiával, nagyobb névleges páncélvastagsággal kihoztak egy alig 10%-kal nagyobb páncélvédelmet?
Ezzel kb. azt állítod, hogy a nyugati hk tervezők totál idióták voltak.

a titán-wolfram ötvözet a leo2 A4-en jelent meg
 
  • Tetszik
Reactions: dudi