Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Nem ez volt a kérdés.Soha nem példálóztam az A5 éjellátójával...
De igen. Gyakorlatilag az elején pont azt hoztad fel, hogy jobb éjszakai képességekkel rendelkeztek.
Igen. Nagyjából az A3tól.
Az alap változatnak ha jól emlékszem még lövegstabilizátora se volt...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez sem válasz a kérdésre.
Áruld már el, hogy a T-64A a sztereoszkopikus célzórendszerével, tűzvezérlő számítógépével és a lövegstabilizátorával hol tartalmazza az atgmet? Tudom az A az 69...
Az atgm későbbi
Arra én megadtam a 76os évszámot, merhogy akkor rendszeresítették.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 594
79 791
113
Csak azért erősködök mert 1976-ban a B modellbe kezdték el beépíteni a T-80A rendszereinek egy reszét.Így kapott 1A33 tűzvezető rendszert az AT-8 ATGM-hez, TPN-1-49-23 éjjellátót,2A46-2 löveget ami már alkalmas volt ATGM indítására és hozzá új töltőgépet ami képes volt kezelni az ATGM-et.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Kizárólag a nyeres arab-izraeli tankcsaták alapján. Minden más meg se történt...
Meg az Irak-Iráni háború tapasztalata,meg az angólai háborúé.SADFnek modernizált Centurionjai voltak,egy 1945ben elkészült tipus,és helytált a T55/62ekkel szemben,kubai személyzettel szemben.Perzsák hk állományát meg a T72 tudta csak felülmulni,a többi iraki tank nem.
A T-55 a T-54 fejlesztett változata. Az mikori is?
Btw az M-60 is 60as...
M60 meg egy fejlesztett M48.Az meg az M47re,az meg a 45ben elkészült M26ra.M26-tól az M60A3ig tart a Patton család.Szovjet oldalon meg a T44-től a T62M ig van egy ugyanilyen egymásra épültség.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 4082

Guest
Csak azért erősködök mert 1976-ban a B modellbe kezdték el beépíteni a T-80A rendszereinek egy reszét.Így kapott 1A33 tűzvezető rendszert az AT-8 ATGM-hez, TPN-1-49-23 éjjellátót,2A46-2 löveget ami már alkalmas volt ATGM indítására és hozzá új töltőgépet ami képes volt kezelni az ATGM-et.
És vagy vagyis tehát?
Az alapmodell meg TNP-1-432es éjjellátóval volt felszerelve.
És ha egyszer leírtam, hogy 76-tól van lövegcsőből indítható ATGM akkor mond már meg drága bogaram, hogy hol állítottam, hogy a 60as években volt?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 594
79 791
113
Áruld már el, hogy a T-64A a sztereoszkopikus célzórendszerével, tűzvezérlő számítógépével és a lövegstabilizátorával hol tartalmazza az atgmet? Tudom az A az 69...
Az atgm későbbi
Arra én megadtam a 76os évszámot, merhogy akkor rendszeresítették.
Hol a hatrány?Oké volt éjjellátó,na de milyen?
1976-ban még az oroszok szerint sem volt hatékony a TPN-1-49-23,marha gyorsan cseréltek is a T-80-asokon...
Volt ballisztikai számítógép de milyen? Nem támogatta lézer távmerő és az éjjellátóval sem volt összekötve így kizárólag nappal volt hasznalható(ez egyebként még a T-80A fejlettebb TPN-3-49-es ejjellátójara is igaz).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 594
79 791
113
De igen. Gyakorlatilag az elején pont azt hoztad fel, hogy jobb éjszakai képességekkel rendelkeztek.
Igen. Nagyjából az A3tól.
Az alap változatnak ha jól emlékszem még lövegstabilizátora se volt...
Én csak A3-ról és A4-ről beszéltem Leopard 1 kapcsán!A korábbi változatokat vagy azok modernizált változatait említes szintjén érintettem csak.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hol a hatrány?Oké volt éjjellátó,na de milyen?
1976-ban még az oroszok szerint sem volt hatékony a TPN-1-49-23,marha gyorsan cseréltek is a T-80-asokon...
Volt ballisztikai számítógép de milyen? Nem támogatta lézer távmerő és az éjjellátóval sem volt összekötve így kizárólag nappal volt hasznalható(ez egyebként még a T-80A fejlettebb TPN-3-49-es ejjellátójara is igaz).
Ott baszd meg alásan, hogy 69ben.
Nem 74ben. És mindegyiken.
Nem csak a 200db Leo1A4en.
Volt éjjellátó.
64-ben.
Nem 71ben...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 594
79 791
113
Sehol nem írtam,hogy a 60-as években szerinted volt ATGM a T-64-hez.Azt kérdeztem,hogy milyenek voltak.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem!Én sosem beszeltem olasz A2-ről!!!
Folxamatosan leírtam a pontos típust,hogy A3 vagy A4.Meg véletlen sem fogalmaztam úgy,hogy Leopard vagy Leopard1.
Te sosem...
Védettségben voltak jobbak a T-k mint az aktuális Leoprd 1.Minden másban jobb volt a Leopard.Éjszakai harcban, tűzvezetésben, kommunikacióban,mozgékonyságban,ergonómiában a közelében nem voltak a T-k.

Soha a büdös életbe nem jutottunk volna át az osztrák Alpokon,ez a nagy igazság.És nem azért mert olyan modern volt az osztrák sereg hanem azért mert annyira képzetlen volt a magyar a valódi hegyi harcászatban.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
...


Arra is, hogy miből áll az a mágikus Chobham páncél.


....


A Chobham-páncél a korabeli (félre-)"tájékoztatás"-megvalósítása a tavalyi angliai Novicsok mérgezés mintájára(...vagy mint a Reagen-i "Csillag-háborús tervek" és azok valóság alapja= alig valami ;) )

Dezinformáció, félrevezetés...

Érdekessége a dolognak --itt valahol írtam is--, hogy az oroszok félrevezetése érdekében az angolok kiszivárogtattak egy --általuk korábban sikertelen-- kompozit-páncél fejlesztést, amibe még beletettek pár --akkor-- durva hibának tűnő dolgot, amit az oroszok "bevettek", és a félrevezésből átadott ötletadó információkat átdolgozva és kijavítva lettek a pár-tíz éven át előnyt adó BDD, NERA majd ERA páncéljaik! ...amikor az átb@szást elb@szták!:eek::eek::eek:

A történelem fintora...

...és az egyik elhallgatott és legjobban elcseszett --modern kori-- dezinformációs manőver! Oopssssz... :oops::oops::oops:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Ott baszd meg alásan, hogy 69ben.
Nem 74ben. És mindegyiken.
Nem csak a 200db Leo1A4en.
Volt éjjellátó.
64-ben.
Nem 71ben...
Csak szólok,hogy a T54en is volt már éjjellátó,az elsó ilyen meg a Párducon jelent meg,még a II.vh-banÉrdekesség,hogy 73ban az IDF hk-ainak többségén nincs éjjellátó,mig az arab oldalon a szovjet T55/62 gépeken az szabványfelszerelés.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem!Én sosem beszeltem olasz A2-ről!!!
Folxamatosan leírtam a pontos típust,hogy A3 vagy A4.Meg véletlen sem fogalmaztam úgy,hogy Leopard vagy Leopard1.
Btw, amikor elnéztem valamit molninak is, neked is elismertem.
Tőled valami hasonlót látni?
Csak szólok,hogy a T54en is volt már éjjellátó,az elsó ilyen meg a Párducon jelent meg,még a II.vh-banÉrdekesség,hogy 73ban az IDF hk-ainak többségén nincs éjjellátó,mig az arab oldalon a szovjet T55/62 gépeken az szabványfelszerelés.
Tudom, de nem ez volt most a kérdés
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Hol a hatrány?Oké volt éjjellátó,na de milyen?
1976-ban még az oroszok szerint sem volt hatékony a TPN-1-49-23,marha gyorsan cseréltek is a T-80-asokon...
Volt ballisztikai számítógép de milyen? Nem támogatta lézer távmerő és az éjjellátóval sem volt összekötve így kizárólag nappal volt hasznalható(ez egyebként még a T-80A fejlettebb TPN-3-49-es ejjellátójara is igaz).
Ami azt illeti,már az 52ben gyártani kezdett M48nak is volt valami ballisztikai elektomechnaikus "számitógépe".És ami azt illeti,aktiv éjjellátója is.
attachment.aspx
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány