Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Ez nem nagyobb pontosság mint a TRADOC-os?Ha jól látom(telefon),akkor 1000 méterig 100% mind a HEAT mind az APFSDS pontossága.Az ATGM pontossága 1500 méterig rosszabb mint az HEAT pontossága és nagyjából 1700-1800 méterig rosszabb mint az APFSDS pontossága.Tehát ha a 2000 méteres realis európai távolságot vesszük figyelembe akkor az ATGM-ek pongossága csak mozgó jarműveknél jelent jelentős előnyt a HEAT-tal szemben és előnyt az APFSDS-el szemben.Efelett a távolság felett természetesen egyre nő az ATGM előny.
Jellegre, tehát maga a TRADOC mögött levő matek az pontos. Kisebb szórás esetén csontra ilyen görbéket kapok.
Ugye a 30 milre számoltam már, az hasonló az egyik görbéhez, amit ezen látsz.

Ezen felül az ábra a körtével van mérve.
Mert az ATGM RÁVEZETÉSI pontosságát méri össze a löveg természetes szórásával, ha jól értem. Azt sem tudni mekkora célról van szó...
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113
Az azért jó lesz 3-400 méternek is... Bár tény az is nagyon kevés. Ugyanakkor fordítsuk meg a dolgot! A 70-es évek közepéig még nyugaton sem voltak elterjedve a passzív képerősítők. Mindenki aktív infrát használt. Éjszaka ugyanúgy fel kellett kapcsolni nekik is az infrasugárvetőt. Ezért volt qrva nagy előnye a szovjet típusoknak. Van ugye a mondás, több szem többet lát. A Leopardnál egyedül a parancsnoknak volt éjjellátója. Az M-60-nál az irányzónak is, de mivel csak egy sugárvető volt, a pk. és az irányzó is ugyanazt látta. Ezzel szemben a szovjet típusoknál egymástól függetlenül tudtak célokat keresni, és hiába volt rövid a TKN-1 hatótávja, a felkapcsolt infrasugárvetőt még az is kilométerekről észlelte. Ez az ami nem mindegy.
Nem nem annyi.Tankogrod:
"Using the TKN-1 with the illumination from the OU-3 will enable the commander to identify tank-type targets at a distance of only 250-300 meters. Due to the short viewing distance, the TKN-1 is generally only suitable for spotting enemy tanks that are also using active infrared illumination, for following the fall of tracers, for observing the impact of shots and for spotting the muzzle flash of enemy tanks."

Leopard 1-él értelmetlen volt aktív módban használni az éjjellátót.Pont azért amit írtal.Messziről látszott az ellenséges éjjellátójában ellenben éjszaka lőni nem tudott így kizarólag céltáblát csinált volna magából.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113
Jellegre, tehát maga a TRADOC mögött levő matek az pontos. Kisebb szórás esetén csontra ilyen görbéket kapok.
Ugye a 30 milre számoltam már, az hasonló az egyik görbéhez, amit ezen látsz.

Ezen felül az ábra a körtével van mérve.
Mert az ATGM RÁVEZETÉSI pontosságát méri össze a löveg természetes szórásával, ha jól értem. Azt sem tudni mekkora célról van szó...
Harckocsinál harckocsi méretű célra adnak meg mindent,mert az a harckocsi elsőszámú feladata,hogy harckocsikat lőjön ki.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Nem nem annyi.Tankogrod:
"Using the TKN-1 with the illumination from the OU-3 will enable the commander to identify tank-type targets at a distance of only 250-300 meters. Due to the short viewing distance, the TKN-1 is generally only suitable for spotting enemy tanks that are also using active infrared illumination, for following the fall of tracers, for observing the impact of shots and for spotting the muzzle flash of enemy tanks."

Leopard 1-él értelmetlen volt aktív módban használni az éjjellátót.Pont azért amit írtal.Messziről látszott az ellenséges éjjellátójában ellenben éjszaka lőni nem tudott így kizarólag céltáblát csinált volna magából.
Kotsch88.de: "Die effektive Sichtweite mit Scheinwerfer betrug allerdings lediglich 300 - 400 m bei einer 2,75-fachen Vergrößerung."
Az oldalnak a gazdája egy volt keletnémet harckocsizó, T-55-ön szolgált. Ő már csak tudja.

A Leopardnál meg ha nem használta az infrasugárvetőt, akkor alig látott valamit... sokra megy így.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 844
57 812
113
Leopard 1-él értelmetlen volt aktív módban használni az éjjellátót.Pont azért amit írtal.Messziről látszott az ellenséges éjjellátójában ellenben éjszaka lőni nem tudott így kizarólag céltáblát csinált volna magából.

Eg oylan 20 oldallal ezelőtt írtam ezt neked. Akkor még vitattad. Most már elfogadod. Haladunk :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113
Kotsch88.de: "Die effektive Sichtweite mit Scheinwerfer betrug allerdings lediglich 300 - 400 m bei einer 2,75-fachen Vergrößerung."
Az oldalnak a gazdája egy volt keletnémet harckocsizó, T-55-ön szolgált. Ő már csak tudja.

A Leopardnál meg ha nem használta az infrasugárvetőt, akkor alig látott valamit... sokra megy így.
Akkor döntse el ki ki maga miben hisz,de a tankograd egy nagyon komoly forrásanyag tele hivatalos dokumentumokra való hivatkozással.

Nem kellett sokat látni,elég volt az ellenséges infra sugarat amit messziről látott. Tekintve,hogy lőni úgy sem tudott így általanos helyzetmeghatározásra volt csak képes ami passzív modban is működött.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Akkor döntse el ki ki maga miben hisz,de a tankograd egy nagyon komoly forrásanyag tele hivatalos dokumentumokra való hivatkozással.

Nem kellett sokat látni,elég volt az ellenséges infra sugarat amit messziről látott. Tekintve,hogy lőni úgy sem tudott így általanos helyzetmeghatározásra volt csak képes ami passzív modban is működött.
A nem létező passzív módban?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Milyen passzív mód?Az nem passzív mód ha az ellenség infravetőjét látod hanem aktív,épp csak nem te vagy az infrafény forrása.Mit írtam?"Nem kell sokat látni elég csak az ellenség infrasugarat..."
Van még kérdésed?
Tekintve,hogy lőni úgy sem tudott így általanos helyzetmeghatározásra volt csak képes ami passzív modban is működött.
Nem, te sosem...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113
Minden éjjellátónak van "passzív" üzemmódja... A Leopardnak is. Csak mondjuk 1000 méter helyett ellát 10 méterre :D
Ezt ne nevezzük passzív módnak,sehol sem nevezik annak.A TPN-1-nek is volt ilyen alapon passzív üzemmódja épp csak 10 méter.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hányszor mondjam még,hogy ne ragadj ki a kontextusból reszleteket?
Kezd unalmassá valni a demagóg stílusod!
Folyamatosan ezt csinálod, folyamatosan kiragadsz részleteket, folyamatosan addig szűkítenéd a peremfeltételeket, amíg el nem jutsz oda, hogy a leopard Ies ellen még az armata is full esélytelen, sőt a lázadók faszok voltak, mert ha leopard Iessel harcolnak a Hothi csatában az ATATkat is lemossa.

Passzív éjjellátó nem volt a leo1en...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113
Folyamatosan ezt csinálod, folyamatosan kiragadsz részleteket, folyamatosan addig szűkítenéd a peremfeltételeket, amíg el nem jutsz oda, hogy a leopard Ies ellen még az armata is full esélytelen, sőt a lázadók faszok voltak, mert ha leopard Iessel harcolnak a Hothi csatában az ATATkat is lemossa.

Passzív éjjellátó nem volt a leo1en...
Mutasd kérlek hol csinálom.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 844
57 812
113
aha...vagy éppen te vagy egy kicsit elfogult...az ugye nem lehet...elvégre nem én állítom azt, hogy a szovjetek ugyanolyan technológiával csináltak egy minden szempontból jobb tankot bármelyik másik nyugati hk fejlesztőnél, és pofon egyszerű megoldásokkal átvágtak minden akkori gordiuszi csomót....

Én szívesen beszélgetnék veled ha lenne miről....
De amíg nálad elfogultságnak számít azon fizikai tények gyűjteménye, hogy:
1. Ami kisebb azt nehezbb eltalálni
2. Aminek kisebb a felülete az ugyan annyi anyagból vastagabban építhető
3. Ami gyorsabb és egyben nehezebb lövedéket lő az kisebb távolságon valószínűleg pontosabb is
4. Az alumínium könnyebb, mint az öntötvas
5. stb....

Továbbá amíg nem vagy hajlandó normálisan, értő olvasással végig olvasni amit írtam, addig nem nagyon van miről beszélgetnünk. Szerintem.
Én úgy érzem nem voltam elfogult egyik technikával szemben sem, ott vannak a rajzok, ott van a számítási képlet, bárki számolhat az alapján.
Én úgy éreztem az első generációs harckocsikkal kapcsolatban, hogy:
A T-54/55 a saját korában tök jó és olcsó közepes harckocsi volt.
A T-62-n annyit fejlesztettek, hogy megtartson egy ésszerű ballanszot a tűzerő/védelem/mozgékonyság hármasból
A Leopárd 1-el a németek kicsit elszámolták magukat, mert a tervezés előtt nem voltak megfelelőek a célkitűzések. Utána meg abból főztek ami volt.
Az AMX-30 ugyan azon elv alapján okosabb konstrukció volt, mint a Leopárd 1. Le is írtam, hogy szerintem a T-62-vel elég közel álltak képességek terén.
Az M60-ról leírtam, hogy egy okosan megtervezet, egész jól védet, kényelmes és megbízható tank volt, nagy célfelülettel.
A Chieftainról meg leírtam, hogy papíron messze a legerősebb tank volt mindközül, de nagy melegben megbízhatatlan volt.

Hogy ezeket az alapvetéseimet miért nem tudod megemészteni azt nem tudom. De ez a te problémád, nem az enyém :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113
Folyamatosan ezt csinálod, folyamatosan kiragadsz részleteket, folyamatosan addig szűkítenéd a peremfeltételeket, amíg el nem jutsz oda, hogy a leopard Ies ellen még az armata is full esélytelen, sőt a lázadók faszok voltak, mert ha leopard Iessel harcolnak a Hothi csatában az ATATkat is lemossa.

Passzív éjjellátó nem volt a leo1en...
Elmagyarázom az írott szöveg logikai felépítéset, mert lathatóan nem érted.
A betűk csoportja a szó, a szavak csoportja a mondat a mondatok csoportja a mondanivaló.Ez a fajta tagolása az írasnak központozási jelekkel történik és a közérthetőséget szolgálja nem pedig arra való,hogy a tagokat külön egymás nélkül értelmezd.Tehát amikor egy többmondatból álló összefüggő szöveget olvasol akkor az egészet egyben kell értelmezni nem mondatonként és pláne nem mondatrészenként.