Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1945

Guest
Meg jó lenne egy műszaki rajz ahol az a 35 fok ki van mérve....

Ha a szögmérés sem megy akkor miről beszélünk?
Amúgy a T-72B NERA lapok sem az általad számolt szögben állnak, hanem 55 fokon*.

* forrás: Journal of Military Ordnance - May 2002
 
M

molnibalage

Guest
Ezt te mondod ? LOL ! Tudod bagoly meg a veréb szitu !
Apafej, én fizikát használok meg forrásokat és nézd meg, hogy a HTÖ-be hány ember dolgozott be.
Amit mondok az nem egy ember tudása.

Vagy fizika az valami vodoo mágia lenne vagy mi?
De hát a HSM témánál láttuk, hogy egyesek számára a Newtoni mechanika alapjai azok semmit sem érnek.

Egyes témákhoz hozzá sem szólok.
Ellenben te erdészettől kezdve pénzügy a random HT témákban mind böfögtél már be rébusz bácsiként...

Másegyéb elmés hsz mára tőled?
Mondjuk kb. ezt szoktam meg, a tőled érkező "tartalom" 90%-a egymondatos böfögés.
Ezért is van ignore-on...

Ha a szögmérés sem megy akkor miről beszélünk?
Amúgy a T-72B NERA lapok sem az általad számolt szögben állnak, hanem 55 fokon*.

* forrás: Journal of Military Ordnance - May 2002
Lásd fent, amikor jelenleg arról szólunk, hogy egy rajz szögét nem mérte le helyesen?
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Mivel a páncélra merőleges értéket számoltam ezért ez teljesen alaptalan kritika még mindig....
Meg jó lenne egy műszaki rajz ahol az a 35 fok ki van mérve....

Azért szép íve van a dolognak, ahogy @fip7 eljut az orosz fórumból vett "A4-es lapra gépelt" Leo-2AV 350mm KE védelemtől...

2021-08-21-14-23-39-Window.jpg


A NERA lapokat konkrétan. De kiszámolom neked 30 fokra is nem nehéz.
De itt sem látom igazolva, hogy az 30 fok lenne. Honnan tudod, hogy nem 35? :rolleyes:

De számoljunk!
Rajz:
30 mm RHA + 2*38 mm NERA (30 fok) + 25 mm HSLA + 2*15 mm NERA + 25 mm HSLA + 2*15 mm NERA + 25 mm HSLA + 2*38 mm NERA (30 fok) + 35 mm RHA

Átirat:
30 mm RHA + 106,4 mm RHA + 32,5 mm RHA + 21 mm RHA + 32,5 mm RHA + 21 mm RHA + 32,5 mm RHA + 106,4 mm RHA + 35 mm RHA
= 417,3 mm
(T-72A szintje alatt kicsivel ebből a szögből)

A lövegcsőre merőlegesen:
509 mm

(T-72B szintje alatt kicsivel a legoptimálisabb védelmi szögből)

Mondjuk azt se értem, hogy miért nem tudtátok megcsinálni önállóan az átírást.... Minden adott hozzá....
Meg nem mellesleg soha egy teszt, vagy titkosszolgálati elemzés sem igazolta a Leopárd 2A0-A4 ezen védelmi értékeit...

... a saját számítása szerinti 509mm-ig.
(gondolom a lövegcsővel párhuzamosan akart lenni)
:cool:
 
  • Vicces
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1945

Guest
Azért szép íve van a dolognak, ahogy @fip7 eljut az orosz fórumból vett "A4-es lapra gépelt" Leo-2AV 350mm KE védelemtől...

2021-08-21-14-23-39-Window.jpg




... a saját számítása szerinti 509mm-ig.
(gondolom a lövegcsővel párhuzamosan akart lenni)
:cool:

És ugye itt a Leo-2AV-ről van még csak szó, a Leo2A0 prototípusáról.
A @fip7 által túlzónak tartott páncélátütési táblázat szerint (ami meg ugye egy orosz tankönyvből van) sem viszi át a legelső proto Leo2 általa számolt 509mm-t csak a BM32/42.
:rolleyes:

2008-1.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Bleroka

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 896
58 096
113
Azért valahol pislogok a tévedhetetlenségedbe vetett aura miatt...

Hasp hozta azt a forrást ami 520/530 mm KE-t állít.
Én más forrásból legalább 500 mm-ről tudtam.
Én 507 mm-t számoltam például a teknőre.
Ő 431-ről haladt szépen fölfelé.... Végül oda jutott, mint én.

Nem azért vagyok morcos mert tévedhetetlen vagyok, hanem azért mert sértegetnek, elfogultsággal vádolnak (pl. hogy fölfele húzom az orosz tankok védelmét), aztán amikor kiderül, hogy még kicsit kevesebbet is számoltam, akkor még egy "bocsira" sem futja....
Hiába hozok forrást, azt ignorálják, hogy kamu....
Amikor Hasp-nak jelzem, hogy az orosz lőszeres forrása valószínűleg nem a garantált átütéseket tartalmazza hanem a még lehetségeseket akkor úgy tesz, mintha az ő előző munkáiban nem lenne feltüntetve ez a különbség. Csak itt a fórumon tesz másképpen, miközben pontosan tudja, hogy igazam van.
Csak akkor éppen kényelmes úgy érvelni, hogy ott nagyobb érték van.
Az általam hozott DM23-as adatokkal kapcsolatban, mivel cáfolni nem tudták/akarták ezért úgy tettek, mintha be se lett volna téve....

És én bele se állok olyanba, hogy a Hasp által írt doksikban (MBT, Páncéltörés) pl. mi alapján jött ki a Leopárd 1-re 400 mm KE védelem, vagy, hogy a Leopárd 2-re 700 mm KE. Mert ugye ott részleteiben nincs levezetve. Vagy, hogy több pontatlanság is van azokban a munkákban.
És semmiféle igazoló alternatív forrás sincs bennük arra, hogy az ő véleményén kívül még mi igazolja amit állít.
Én a sajátomra találtam forrást, ballisztikai mérést is, konkrétan 4 db-ot.
Németet a T-72M1-re, T-80U+T-90 (T-72B)-re oroszt, T-72A+T-72B+Kontakt-5-re amerikai publikációt, T-80U+Leopárd 2A4/5+Leclerc+M1A2-re meg svédet.

Ezek alapján még mindig úgy gondolom,hogy az állításaim ha nem tűpontosak, de legalább alapvetően megalapozottak!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 896
58 096
113
T

Törölt tag 1945

Guest
Hasp hozta azt a forrást ami 520/530 mm KE-t állít.
Én más forrásból legalább 500 mm-ről tudtam.
Én 507 mm-t számoltam például a teknőre.
Ő 431-ről haladt szépen fölfelé.... Végül oda jutott, mint én.

Nem azért vagyok morcos mert tévedhetetlen vagyok, hanem azért mert sértegetnek, elfogultsággal vádolnak (pl. hogy fölfele húzom az orosz tankok védelmét), aztán amikor kiderül, hogy még kicsit kevesebbet is számoltam, akkor még egy "bocsira" sem futja....
Hiába hozok forrást, azt ignorálják, hogy kamu....
Amikor Hasp-nak jelzem, hogy az orosz lőszeres forrása valószínűleg nem a garantált átütéseket tartalmazza hanem a még lehetségeseket akkor úgy tesz, mintha az ő előző munkáiban nem lenne feltüntetve ez a különbség. Csak itt a fórumon tesz másképpen, miközben pontosan tudja, hogy igazam van.
Csak akkor éppen kényelmes úgy érvelni, hogy ott nagyobb érték van.
Az általam hozott DM23-as adatokkal kapcsolatban, mivel cáfolni nem tudták/akarták ezért úgy tettek, mintha be se lett volna téve....

És én bele se állok olyanba, hogy a Hasp által írt doksikban (MBT, Páncéltörés) pl. mi alapján jött ki a Leopárd 1-re 400 mm KE védelem, vagy, hogy a Leopárd 2-re 700 mm KE. Mert ugye ott részleteiben nincs levezetve. Vagy, hogy több pontatlanság is van azokban a munkákban.
És semmiféle igazoló alternatív forrás sincs bennük arra, hogy az ő véleményén kívül még mi igazolja amit állít.
Én a sajátomra találtam forrást, ballisztikai mérést is, konkrétan 4 db-ot.
Németet a T-72M1-re, T-80U+T-90 (T-72B)-re oroszt, T-72A+T-72B+Kontakt-5-re amerikai publikációt, T-80U+Leopárd 2A4/5+Leclerc+M1A2-re meg svédet.

Ezek alapján még mindig úgy gondolom,hogy az állításaim ha nem tűpontosak, de legalább alapvetően megalapozottak!

Bocs, de én netes felböfögések helyett tankönyveket, manuálokat, illetve a konkrét gyártók könyveit, reklám anyagait használok forrásként.
Nem érdekel a WoT fórum, meg hasonlók, ahol persze számomra érthető hogy a keleti fejlesztőknek igencsak csavarni kellett a valóságon ahhoz, hogy ne fulladjanak unalomba a játékok.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 896
58 096
113
Meg amúgy sem értem ezt a szemből-oldalról mániát.
A lövegcső ha pont előre néz az a 0 fok. Onnan jobbra-balra 30-30 fokban még mindig előre van. A való életben meg ebből a sávból érkezik a találatok igen nagy része. Én is tettem be erről forrást, ami pont ugyan az amit Hasp is használt a saját munkáiban.
De jó úgy tenni, mintha nem így lenne....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 896
58 096
113
Bocs, de én netes felböfögések helyett tankönyveket, manuálokat, illetve a konkrét gyártók könyveit, reklám anyagait használok forrásként.

Csak az a hiteles forrás amit te hozol. oké :D

Nem érdekel a WoT fórum, meg hasonlók, ahol persze számomra érthető hogy a keleti fejlesztőknek igencsak csavarni kellett a valóságon ahhoz, hogy ne fulladjanak unalomba a játékok.

Az írásadból tudtam, hogy a német tankokat erősen felül értékeled, de itt legalább kibukott a dolog. Kicsit olyan, mint a "független objektív újságíás" ami annyira mégsem az. Ezzel sincs baj csak legalább ne próbáljon meg az ember más színben tetszelegni.
Én sem vagyok 100%-ig független meg objektív, de legalább fölvállalom.
És az igazán komoly vicc abban amit műveltek , hogy mindenki orosz fan aki nem nektek kedvez!
Akkor is ha amúgy kurvára nem az...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 896
58 096
113
Ő olyan forrásokat használt eddig, ami gyakorlatilag manual vagy pontosan az.
Ennél nem tudom mi lehet hitelesebb...

Csak egy példát mondok , hogy megértsd.
Betettem ezt a forrást:
Német T-72-s páncélteszt.
Erre azt mondta (nem szószerint), hogy: "Ezek orosz fanok agyszüleményei"
Miközben a saját régebbi (MBT-s ha jól emlékszem) munkájában olyan szinten van benne, pont ez az oldal, hogy a képek, és a szöveg fordítása is bekerült....

Olyankor amikor engem igazol, akkor nem hiteles.... Amikor befordítja a szöveget a saját doksijába olyankor az....
Ez itt a baj!

A másik pedig az, hogy a manuálnál sem mindegy az általam is említett garantált illetve elérhető maximális átütés különbsége. Az ő munkájában is benne van a kettő közti különbség, a fórumon mégis úgy tesz, mintha nem így lenne.
Ha a "német érdek" úgy kívánja akkor ott az elérhető elvi maximummal érvel.
Ha szovjet a lövedék, akkor a garantálttal.
És ez nekem nagyon visszás.

Lehet nem is veszi észre amúgy az elfogultságot, mert csak szimplán nyerni akar egy verbális csatában egy fórumon, és háborúban minden eszköz megengedett :D
Csak hülye dolog elvárni az "ellenségtől", hogy ehhez asszisztáljon :)