Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Miközben a saját régebbi (MBT-s ha jól emlékszem) munkájában olyan szinten van benne, pont ez az oldal, hogy a képek, és a szöveg fordítása is bekerült....
Az 2009-es és maga Hpasp mondta, hogy az elavult.
Én a problémát ott látom, hogy az eltérő konstrukciójú APFSDS lövedékek hatását senki számítása nem tudja számításba venni.

De ettől még tök jó lenne összefogni egy doksiban az összes számítást és aztán megnézni, hogy akkó mi van.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and krisss
T

Törölt tag 1945

Guest
Meg amúgy sem értem ezt a szemből-oldalról mániát.
A lövegcső ha pont előre néz az a 0 fok. Onnan jobbra-balra 30-30 fokban még mindig előre van. A való életben meg ebből a sávból érkezik a találatok igen nagy része. Én is tettem be erről forrást, ami pont ugyan az amit Hasp is használt a saját munkáiban.
De jó úgy tenni, mintha nem így lenne....

És ezek után ugye lazán 35 fokról érkező lövéssel számoltad a Leo2 páncélvédettségét.
Igazából számíthattad volna hátulról is (nem lenne most ekkora a bukta) úgyis csak onnan volt esélye bármely VSz harckocsinak ellene.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Csak az a hiteles forrás amit te hozol. oké :D

Én hozok forrásokat (ráadásul oroszt), miközben te meg mindenféle orosz fórumokról hozol kamu képeket...
... jobban hiszek az orosz (volt szovjet) gyártó által kiadott könyvnek, mint Vologyának aki mindenféle álnéven hamisít forrásokat, hogy a játéka ne fulladjon unalomba.
 
M

molnibalage

Guest
És ezek után ugye lazán 35 fokról érkező lövéssel számoltad a Leo2 páncélvédettségét.
Igazából számíthattad volna hátulról is (nem lenne most ekkora a bukta) úgyis csak onnan volt esélye bármely VSz harckocsinak ellene.
Most akkor melyik ábráról van szó?
Mert számolta a lila és a vörös vonallal is a 62-63. oldalon.

Az viszont tényleg problémás, hogy 25 foknak vette a 35-36 fokot.
Lemértem most már én is.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 659
113
( Amit tegnap belinkeltem anyagot, abban taglalják a találat utáni scenáriókat. 3 verzió van. 1,Nem üt át, 2,behatol de nem üt be ( HESH -ez hasonló szilánkosodást okoz a küzdőtérben. Aztán hogy ezt a bevonatok mennyire abszorbálják, abba inkább nem mennék bele most.) ,Illetve a harmadik mikor átüt. Taglalva van a kinetikus és a kummulatív is. Nem mellékesen a penetrátor errodálódása is elég szemléletesen van bemutatva. Maradék pen pályája, illetve az átütés következtében fellépő szilánszóródás. Őszinte leszek, nagyon vékonynak tűnik számomra. A beütést elfogadom, de hogy egy hittelni lehessen a gépet...nem vagyok 100-ra biztos. Főleg hogy T széria a hasán hordta a szajrét gyakorlatilag maga alatt. Legénységnek fájhat.De hogy a gép mennyire megy gajra passz. Evidens korosztályos lövedékekről van szó, korosztályos gépekről. Nem az iraki háború, és nem a Könnyek völgye az alapja az eszmefuttatásomnak, a majom verziós gépekkel,legénységgel,stb)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 774
80 283
113
A viták elkerülése okán próbálom úgy összerakni a táblazatot, hogy a legkevesebb szamított érték legyen benne és a legtöbb érték forrásból származzon. A lőszerek esetében minden egyes lőszernél az orosz tankönyvből fognak származni az értékek (ezért a DM 13 kimarad ami annyira nem nagy baj mert amúgy sem gyártották túl sokáig).A páncéloknál a T-72A családnál, T-72B1-nél és a T-64B-nél lesz a legegyszerűbb dolgom,mert kézhez kapott lesz minden infó(azt még ki kell derítenem, hogy a B1 az Kontakt 1 ERA-val vagy nélküle hozza a megadott értékeket. Én élék a gyanúperrel, hogy ERA-val különben a teknő a büdös életben nem érne HEAT-tal szemben 900mm-t). Számításokra csupán a maradék T-72B teknőjénél és a T-80 család teknőjének néhány tagjánál kell hagyatkoznom. Tekintve, hogy T-80 család tornyai kavarcosak és alig térnek el a T-72A-nál alkalmazottól így ott önkényesen 5%-al (a tankograd szerint 1 hüvelyk csupán az eltérés a T-80 család javára) megnövelt védettséggel fogok dolgozni a T-72A kvarcos tornyához képest.

Nyugati típusoknál igazaból csak a Leopard 2AV az ami bekerül (talán még valamelyik Chiftain, de ez közel sem biztos) és ennyi, mert nekem nincs tudomásom semelyik másik nyugati harckocsi páncélzatáról hiteltérdemlően. Infóhiányból adódóan a T-80U sem kerül be.

Ui.: Meg várom az öntött acélba ágyazott 3 acéllapos tornyú T-64 tornyanak vedettségét.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Most akkor melyik ábráról van szó?
Mert számolta a lila és a vörös vonallal is a 62-63. oldalon.

Az viszont tényleg problémás, hogy 25 foknak vette a 35-36 fokot.
Lemértem most már én is.

leo2d-1.jpg


Ezt a szöget lazán 45 foknak számolta, mert úgy kisebb páncélvédettség jön ki.

Leo-2-AV-arm1.jpg


Ezt a 35 fokot pedig 25 foknak, mivel úgy szintén kisebb páncélvédettség jön ki.
@speziale finoman szólt neki, hogy rosszak az értékek, de @fip7 nem is reagált rá.
Utána én is kiszámoltam, és jeleztem hogy rosszak a szögei.
Ahelyett hogy elismerte volna, és újból kiszámolná, ő ragaszkodik az eredeti hazúg koncepciójához (Leo2 egy közepes szar harckocsi).
Így jutottunk el oda, hogy mostmár szánalmasan hazudozik hozzászólástól függően 350mm .. 400mm ... 509mm között bármit, mert ha elismerné a 509mm értéket akkor nyilvánvalóvá válna, hogy a Leo2A0-t sem tudta egyetlen szovjet harckocsi sem kilőni a BM32 megjelenéséig.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 774
80 283
113
leo2d-1.jpg


Ezt a szöget lazán 45 foknak számolta, mert úgy kisebb páncélvédettség jön ki.

Leo-2-AV-arm1.jpg


Ezt a 35 fokot pedig 25 foknak, mivel úgy szintén kisebb páncélvédettség jön ki.
@speziale finoman szólt neki, hogy rosszak az értékek, de @fip7 nem is reagált rá.
Utána én is kiszámoltam, és jeleztem hogy rosszak a szögei.
Ahelyett hogy elismerte volna, és újból kiszámolná, ő ragaszkodik az eredeti hazúg koncepciójához (Leo2 egy közepes szar harckocsi).
Így jutottunk el oda, hogy mostmár szánalmasan hazudozik hozzászólástól függően 350mm .. 400mm ... 509mm között bármit, mert ha elismerné a 509mm értéket akkor nyilvánvalóvá válna, hogy a Leo2A0-t sem tudta egyetlen szovjet harckocsi sem kilőni a BM32 megjelenéséig.
Vagy csak simán úgy indult neki, hogy 350mm mert a svéd teszten annyi jött ki, tehát a számítással ezt az igaznak vélt számot próbálta alátámasztani.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Én a problémát ott látom, hogy az eltérő konstrukciójú APFSDS lövedékek hatását senki számítása nem tudja számításba venni.
Hát erről pofázok , hogy nem ismerhetjük , nem tudjuk miképpen viselkedik a valóságban így igazából számításba se lehet venni ! Akkor milyen értékek kerülnek a táblázatba ? Milyen szinten lesz valós ? Vagy csak egy vélemény egy tudományosan nem alátámasztható írás !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1945

Guest
A T-72B esetén lazán írja:

2021-08-21-16-40-45-Window.jpg

Miközben aki a colostokjával lemérte az "Aberdeen provding ground"-on az szerint:

t-72b-armor-article-jmo-may2002-5.jpg


Jeleztem korábban ezt a hibát is, mire @fip7 reakciója:

Továbbra is fenntartom, hogy mindehol jól számoltam.
Persze azt sem várom el egy fórumon, hogy elnézést kérjenek tőlem amiért alaptalanul elfogultsággal vádoltak...

Kell még valamit mondanom Ildikó?
:D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 774
80 283
113
leo2d-1.jpg


Ezt a szöget lazán 45 foknak számolta, mert úgy kisebb páncélvédettség jön ki.

Leo-2-AV-arm1.jpg


Ezt a 35 fokot pedig 25 foknak, mivel úgy szintén kisebb páncélvédettség jön ki.
@speziale finoman szólt neki, hogy rosszak az értékek, de @fip7 nem is reagált rá.
Utána én is kiszámoltam, és jeleztem hogy rosszak a szögei.
Ahelyett hogy elismerte volna, és újból kiszámolná, ő ragaszkodik az eredeti hazúg koncepciójához (Leo2 egy közepes szar harckocsi).
Így jutottunk el oda, hogy mostmár szánalmasan hazudozik hozzászólástól függően 350mm .. 400mm ... 509mm között bármit, mert ha elismerné a 509mm értéket akkor nyilvánvalóvá válna, hogy a Leo2A0-t sem tudta egyetlen szovjet harckocsi sem kilőni a BM32 megjelenéséig.
Egy fontos dolgot még tisztázni kéne. A számított értékeidnél van egy RHA és egy LOS NERA. Ha jól értem az utóbbinál számításba vetted a NERA páncélzat jelentette + védettséget?

A másik dolog megintcsak egy bejelentés: A Leopard 2 AV teknő frontpáncélja teljesen azonos techonológiájú, de eltérő elrendezésű mint a torony homlokpáncélja. Emiatt a fórumon kialakult 509mm-es értékkel fogok dolgozni a teknő frontpáncéljánál. Ha HPASP kiszámolja azt is, akkor meg azzal :rolleyes:
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Egy fontos dolgot még tisztázni kéne. A számított értékeidnél van egy RHA és egy LOS NERA. Ha jól értem az utóbbinál számításba vetted a NERA páncélzat jelentette + védettséget?

A másik dolog megintcsak egy bejelentés: A Leopard 2 AV teknő frontpáncélja teljesen azonos techonológiájú, de eltérő elrendezésű mint a torony homlokpáncélja. Emiatt a fórumon kialakult 509mm-es értékkel fogok dolgozni a teknő frontpáncéljánál. Ha HPASP kiszámolja azt is, akkor meg azzal :rolleyes:

A legnagyobb probléma az általam számolt Leo2AV páncélzattal (azon kívül hogy nem értek hozzá :) ) hogy a benne lévő NERA lapok keménységéről semmit sem tudok. Egy HHS lap +30% TE értéket is jelenthetne, szóval én teljesen hanyagolnám a Leo2 kérdést.