Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Ők pontosan tudták mennyire el vannak maradva a nyugat mögött, harci és műszaki szempontból. (ezért is a mennyiségre feküdtek rá)
ВТУ = военно-технический уровень
Hát azért szerintem kissé alábecsülték magukat... Challenger-1 jobb mint a T-80U... Háááááááttttt... A TOGS még oké, komoly előny, de az IFCS vs 1G46...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7
T

Törölt tag 1945

Guest
Figyelj, faszságokra én is tudok forrásokat hozni:
BVR_combat_rating_vs_Su-35_DRA%2BRAND_data.jpg


A nyugatiak annó ezt elemezték ki....
Ez például a DERA tanulmány konklúziója.
Ettől még faszság.

A forrását megnézted?
:D

Lefordítsam?
:rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 487
79 556
113
Hát azért szerintem kissé alábecsülték magukat... Challenger-1 jobb mint a T-80U... Háááááááttttt... A TOGS még oké, komoly előny, de az IFCS vs 1G46...
Ülj bele egy 1200-as Ladába meg egy vele koppra azonos évjáratú angol/német/francia autóba. Egesz egyszerűen a nyugati autó műszakilag jobb, lesznek bizonyos paraméterek amiben az orosz a jobb de a nagy egész teljesen mást fog mutatni.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
Arra esély már nem igazán volt, hogy a Leopard-2 találkozott volna a ZSzU-57-2-vel abban az időszakban...

Megint meg lett látva a lényeg....
A T-54/55 akkori lövedékei mennyivel vannak a Zsu-57-2 átütési szintje fölött? Úgy 100-200 %-al, lövedéktől függően? :rolleyes:
A BMP-1 73 mm-s lövege?
A 100 mm-s Rapira hót primitív BM2-ese? 3 km-en 140 mm RHA-t tudott....
A 85 mm-s D-48?
De az igazán fasza, hogy még a II. VH-s 57 mm-es ZIS-2-nek is van esélye kilőni BR-271N-el 1500 méterről :D

Tényleg nem számít sokat!
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Vagy csak a szokásos UVZ politix a T80U lehúzására.
Igen, az sokkal valószínűbb.
Azért a 80-as évek végén a hőképes optika hiánya ellenére a T80U és UD qrva kemény ellenfél lett volna bárminek a nyugaton. Ott tényleg csak a kiképzés színvonalán múlt volna, hogy ki győz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 487
79 556
113
Megint meg lett látva a lényeg....
A T-54/55 akkori lövedékei mennyivel vannak a Zsu-57-2 átütési szintje fölött? Úgy 100-200 %-al, lövedéktől függően? :rolleyes:
A BMP-1 73 mm-s lövege?
A 100 mm-s Rapira hót primitív BM2-ese? 3 km-en 140 mm RHA-t tudott....
A 85 mm-s D-48?
De az igazán fasza, hogy még a II. VH-s 57 mm-es ZIS-2-nek is van esélye kilőni BR-271N-el 1500 méterről :D

Tényleg nem számít sokat!
Azt ugye tudod, hogy a 30 fok az belesik a megerősített kötenybe. Na az nem véletlen nem fut hosszabb felületen...
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Megint meg lett látva a lényeg....
A T-54/55 akkori lövedékei mennyivel vannak a Zsu-57-2 átütési szintje fölött? Úgy 100-200 %-al, lövedéktől függően? :rolleyes:
A BMP-1 73 mm-s lövege?
A 100 mm-s Rapira hót primitív BM2-ese? 3 km-en 140 mm RHA-t tudott....
A 85 mm-s D-48?
De az igazán fasza, hogy még a II. VH-s 57 mm-es ZIS-2-nek is van esélye kilőni BR-271N-el 1500 méterről :D

Tényleg nem számít sokat!
Persze, meg egy alap Leman Russ is ki tudta volna lőni, vagy Ork wartrukk is...

Kissé viccesek az elvárásaid a technikával szemben.
A T-55 ugyanúgy kilőtte volna az "istencsászár" T-72B-t is oldalról, meg a többi is. Amúgy mutasd már meg hol használtak a szovjetek ZISz-2-t vagy D-48-at, különösen támadó hadműveletben...

Nem a Molothoz kell mérni a dolgokat!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
Tudod engem nem érdekel melyik hidegháborús tank volt a jobb igazából,

Ismét csúsztasztatás. Nagyon is érdekel téged.
Igaz, az én írásomban semmilyen konklúzió sincs erre...

de az zavar ha valaki egy irányba folyamatosan rosszul számol. :D

Igen, folyamatosan. Például a T-72B-nél is lefele tévedtem. A te forrásod alapján legalább 40-50 mm-t a torony páncélzat esetén.
Mégsem történt parasztlázadás.
A Leopárd 2 esetén szintén 50 mm-ről beszélgetünk, ehhez képest hetek óta vita van róla. Gondolom véletlen....
Az meg, hogy ezt folyamatos egy iránynak veszed.... XD

Szerintem meg tanulj nyelveket, az tágítja a világlátásodat.

Szerintem meg növessz gerincet, javítja az életminőséget ;)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
A T-55 ugyanúgy kilőtte volna az "istencsászár" T-72B-t is oldalról,
A T-55 "állítólag" M1-et is lőtt ki oldalról. Oldalról, a páncélra merőlegesen ez minden tank esetét adott.
A Csúsztatás abban van, hogy a szemből 10-30 fok közötti rész az nem oldalról van...
Nagyon kényelmesen átsiklottak a tegnapi kommentem fölött ahol leírtam, hogy egy egymástól balra- jobbra pár száz méterre elhelyezkedő harckocsi 1800 méteren milyen szöget zár be egymással. A 10-30 fok közötti tartomány még bőven egymással szemben van.
És valós körülmények között elég általános is.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Igen, folyamatosan. Például a T-72B-nél is lefele tévedtem. A te forrásod alapján legalább 40-50 mm-t a torony páncélzat esetén.
Mégsem történt parasztlázadás.
És amikor mindenféle forrás nélkül állítod, hogy a T-72B+Kontakt-5 még ma is kilőhetetlen? Az mi?

A T-55 "állítólag" M1-et is lőtt ki oldalról.
Milyen alternatív valóságban?
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
És amikor mindenféle forrás nélkül állítod, hogy a T-72B+Kontakt-5 még ma is kilőhetetlen? Az mi?

Megint ott tartunk, hogy sosem állítottam valamit, ellenben azt cáfolod amit te találtál ki, hogy mondtam. Utóbbi vitában legalább igazad van XD

Milyen alternatív valóságban?
Abban nem amelyikben az M1-et csak baráti tűz és a legénység általi felrobbantásban lehet csak elveszteni.
Előkotorhatom a sztorit de minek? Rámondjátok, hogy hamis forrás azt kész.
Gondolom ezt is a wot-osok hamisították unalmukban :D
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113
Miről beszélsz dudi?
A Leopárd 2A4 teknő oldal páncélja 50 mm hengerelt acél.
A T-64/72/80/90 esetén ez az érték 80 mm hengerelt acél.

A harckocsikat úgy tervezik, hogy szemből/oldalról egy adott szögtartományon belül védelemt nyújtsanak.
A Leopárd 2 oldala 15 fokos szögben mindössze 200 mm vastag. Ezt egy T-62 is lazán belövi bármivel 2 km-ről. De még az első RPG-7 is!
A T-64/72/80 oldala 15 fokos szögben 320 mm vastag. Ez védelmet nyújt 2 km-ről a legelterjedtebb 105 mm-s lövedékek ellen a korszakban!
Az L52A3 250 mm-t üt át 2 km-en. A 80's évek elején jelent meg olyan KE lövedék nyugaton ami ezt be tudta lőni....

30 fokos szögben a Leopárd 2A4 teknőjének a védelme 100 mm... A Zsu-57-2-s gépágyúja már képes lehet belőni.... Más komolyabb lövedékekről nem beszélve.
Ezzel szemben a T-64/72/80 esetén, ugyan ebben a szögben 160 mm-ről beszélünk, amit 1990-ig semmilyen 25/30 mm-s gépágyú nem tud belőni.

A torony páncélzatnál a doboz alakú tornya a Leopárdnak ugyan ilyen szar.
Ha tényleg igaz a torony 150 mm-s oldalsó védelme a személyzetnél, akkor az csak 15 fokig véd a régi lövedékek ellen.
30 fokos szögben 300 mm KE-ről beszélünk, ezt már a T-62-s is belövi 2 km-ről BM21-el vagy BM28-al...
A T-72B tornyát oldalról, ebből a szögből meg sem tudod lőni, olyan lapos a beesési szög.
A T-64/80 esetén hasonló a helyzet.

A szovjet tankoknak egyszerűen jobb volt az oldalvédelmük, ami szemből is sokat számít 10-30 fok között!
Magasszintű az eszmecserétek, le a kalappal.
Viszont, ha már objektivitás hianyán kaptatok hajba, annyit itt had szóljak bele, hogy a Leopard 2, és M1 test oldalsó vedelmenél nagy szerepe van kötényezésnek.
Ezt illene hozzaszámolni ebben az esetben.
Az orosz tankok konstrukciós okokból gyengébb kötényt bírnak el, ezért vastagabb a test oldalpáncelja.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
Önmagam idézve:
A +-30 fokos eltérés teljesen valós szitu.
Ha a Leopárd 2-től 1800 méteres "alfa" távolságon van a T-72. Miközben oldal irányban 800 méterre van tőle balra vagy jobbra (mindegy) " béta távon" akkor a kettőjük közti valós ferde távolság 1970 méter "gamma távolság". (Derékszögű háromszög...)
800 méteres oldaltávolság esetén a beérkező lövedék beesési szöge 24 fok.
1 km-es oldal eltérés esetén 29 fok.
550 méteres oldal eltérés esetén 17 fok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 487
79 556
113
Magasszintű az eszmecserétek, le a kalappal.
Viszont, ha már objektivitás hianyán kaptatok hajba, annyit itt had szóljak bele, hogy a Leopard 2, és M1 test oldalsó vedelmenél nagy szerepe van kötényezésnek.
Ezt illene hozzaszámolni ebben az esetben.
Az orosz tankok konstrukciós okokból gyengébb kötényt bírnak el, ezért vastagabb a test oldalpáncelja.
Ne zavard össze köténnyel kérlek. Annál is inkább, mert felesleges, hisz figyelmen kívül hagyja... Ezt tapasztalatból mondom.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1945

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
Viszont, ha már objektivitás hianyán kaptatok hajba, annyit itt had szóljak bele, hogy a Leopard 2, és M1 test oldalsó vedelmenél nagy szerepe van kötényezésnek.
Ezt illene hozzaszámolni ebben az esetben.
Az orosz tankok konstrukciós okokból gyengébb kötényt bírnak el, ezért vastagabb a test oldalpáncelja.

Veled egyet értve akkor a feladatt adott.
Milyen vastag a Leopárd 2 kötényezése és mekkora felületett takar el?
Milyenvastag a kötényezés fölötti teknő rész?
T-72 esetén szintén ezek a kérdések.

Nekem erre nincs infóm. Ha van pontos infó lehet számolni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 487
79 556
113
Veled egyet értve akkor a feladatt adott.
Milyen vastag a Leopárd 2 kötényezése és mekkora felületett takar el?
Milyenvastag a kötényezés fölötti teknő rész?
T-72 esetén szintén ezek a kérdések.

Nekem erre nincs infóm. Ha van pontos infó lehet számolni.
Kínában vagy ahol cenzúrázzák az internetet?
 
  • Tetszik
Reactions: gorkamorka

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Megint ott tartunk, hogy sosem állítottam valamit, ellenben azt cáfolod amit te találtál ki, hogy mondtam. Utóbbi vitában legalább igazad van XD
Hát akkor mi volt az a "ERA+NERA" átlőhetetlen" dolog? Konkrétan azt állítottad, hogy a tandem robbanófej kiegészítő töltetét semlegesíti a reaktív páncél, a fő töltetet meg a NERA... Ne tagadd, így volt. No meg hoztad a 90-es évek elejéről a tesztet, ahol az M829-et megfogta a Kontakt-5, ezzel szerinted a későbbi típusok (pl. M829A2) sem hatékonyak...

Előkotorhatom a sztorit de minek? Rámondjátok, hogy hamis forrás azt kész.
Hozhatod, legalább jót mulatunk rajta :)
Külön vicces, hogy 1991-ben minden sérült/kilőtt Abrams-ról tudni lehet mi történt velük... És egyiket sem T-55 lőtte ki!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1945