Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 664
79 903
113
Ahogy minden aps nélküli, nyugati tank minden védelme is szart sem.ér a modern, Orosz pct fegyverek ellen.
Az egyre régebbi,nyugati szarokat is egyre kevésbé szofisztikált pct fegyverekkel is ketté lehet hugyozni.
Micsoda? Nézd már meg pl a Leopard 2A5 védettséget HEAT ellen. A svéd tesztek alapján a torony biztosan és a teknő is kb átlőhetetlen.
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Mennyire elfoglaltak a modern mbt-k kezelői harc közben?
Lenne értelme minden mbt-hez 1-1 felderítő drónt rendelni,ami a.hk lőtávjáig meglát minden hőjelet,egyéb célt,vagy elég minden századnak 1?
Szvsz IGEN ! 8-20millió dodós tankot ellátni egy max 100 000 dodós felderítő drónnal amin komoly hőkamera van többet érne minden drágább huncutságnál ! Nem is értem miért nem alkalmazzák még így !
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0 and endre

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 183
113
Mennyire elfoglaltak a modern mbt-k kezelői harc közben?
Lenne értelme minden mbt-hez 1-1 felderítő drónt rendelni,ami a.hk lőtávjáig meglát minden hőjelet,egyéb célt,vagy elég minden századnak 1?
Kell,hisz könnyedén kerülhet hk szakasz,de kis hcsop-ba beosztva akár egyes hk is harcászatilag távol a század pk-tol,akár kikerülve az alárendeltségéből.
De ami mégjobban kell,az egy olyan taclink rendszer,amin keresztűl akármilyen a térségben lévő drontol,egyébb felderitő eszköztöl kaphat információt,végezhet felderitést,célmegjelölést,kérhet és irányithat támogatást
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Helyette inkább oldalról löveti magát ahonnan sokkal nagyobb felület és csak 79 mm acél védi? o_O
Roni, ez nem kívánság műsor, itt a harckocsi PK-nak kellet volna utasítást adni a szembe fordulásra.



Nehéz megmondani de szerintem kb. 1 km-ről lőttek egymásra.
A nagy külső robbanásokból ítélve kumulatív töltetekkel.



Szerintem valójában itt nem lőnek mellé. Egyszerűen addig lövik a másik tankot amíg az föl nem robban vagy ki nem gyullad.
Itt is ez a helyzet. Ugyanis csak ekkor lehetnek benne biztosak, hogy a másik harcképtelen.
Mozogni meg nem nagyon van értelme, ugyanis a legpontosabb és legstabilabb lövési pozíció ha áll a harckocsi.
Elfutni meg amúgy sem tudsz az ellenséges lövedékek elől :)
Alaposabban megnézve a felvételt, nekem úgy tűnik, mint ha az M1 egyáltalán nem is lőne. A B3 kettőt elé lő (az elsőt nagyon) aztán egyet mögé, majd a negyedik, ötödik talál.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 664
79 903
113
Ezt tényleg így érdemes csinálni? Amikor meglátják egymást, megállnak és addig lőnek amig az egyikük el nem találja a másikat. Ezt így is tanítják? Vagy van erre jobb taktika?

Már nem az első ehhez hasonló videó.
Igen T-72-vel igen. Egy, a stabilizátora olyan ótvar, hogy csak lassú menetből lehet használni (lásd tankbiatlon), ha ez nem lenne elég, akkor még ott van az is, hogyha menet közben lősz akkor lövés előtt ki kell nyomni a kuplungt különben eltörik valami tengely motorban a reakcióerőtől és ez ugye lassítja a tűzgyorsaságot ( meg kell várni míg a vezető jelez, hogy kinyomta a kuplungot)...



Igen a modern az lenne, hogy nagy tempóból lövöd a másikat csak hát ahhoz modern tank is kéne... de mindenki jól látja, hogy álló helyzetből egy álló harckocsit is alig találsz el T-72B3-al.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 880
113
Igen a modern az lenne, hogy nagy tempóból lövöd a másikat csak hát ahhoz modern tank is kéne... de mindenki jól látja, hogy álló helyzetből egy álló harckocsit is alig találsz el T-72B3-al.

Várjuk a német vasak ez irányú bemutatkozását. Elmélet vs. gyakorlat ;)

akkor még ott van az is, hogyha menet közben lősz akkor lövés előtt ki kell nyomni a kuplungt különben eltörik valami tengely motorban a reakcióerőtől és ez ugye lassítja a tűzgyorsaságot

Hülyeséget meg ne terjesszünk. Élettartalom csökkenhet, illetve simább a lövés ha nem rázza a hajtáslánc a tankot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 664
79 903
113
Várjuk a német vasak ez irányú bemutatkozását. Elmélet vs. gyakorlat ;)



Hülyeséget meg ne terjesszünk. Élettartalom csökkenhet, illetve simább a lövés ha nem rázza a hajtáslánc a tankot.
Az meg külön csodálatos, hogy a nyilvánvaló tények ellenére (mint pl ez a videóis) képtelen vagy elfogadni, hogy ez egy elavult tragacs.
A nyugati vasak sokszor bebizonyították már akar lövészeteken is, hogy menetből nagy tempóval is célba találnak, főleg 1000 méterről.

Nem, eltöri (ha jól emlékszem) a hűtöhöz tartozó egyik tengelyt. De szittya jobban tudja, ő kiképzett harcjárművezető.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 880
113
A nyugati vasak sokszor bebizonyították már akar lövészeteken is, hogy menetből nagy tempóval is célba találnak, főleg 1000 méterről.

Hol máshol csókolom?
Mert az utolsó háború ahol tankokat lőttek a nyugatiak az 1991-ben volt. Sík terepen, álló célokat tyúklépésben gurulgatva lőttek, mint a szaró galamb.
Sok esetben halad-megáll-tüzel-halad módon.
Mondom, szeretném látni ukrajnában az ez irányú fölényüket....

Nem, eltöri (ha jól emlékszem) a hűtöhöz tartozó egyik tengelyt.

Az alapján, hogy egy másik tank elvontatása sokkal nagyobbakat ránt a hajtásláncon, mégse fosik be a technika meglepne. De bármi lehetséges.
Az biztos, hogyha menetben kinyomod a kuplungot simább a futása a járműnek. Ezt személykocsidon is kipróbálhatod otthon :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 664
79 903
113
Hol máshol csókolom?
Mert az utolsó háború ahol tankokat lőttek a nyugatiak az 1991-ben volt. Sík terepen, álló célokat tyúklépésben gurulgatva lőttek, mint a szaró galamb.
Sok esetben halad-megáll-tüzel-halad módon.
Mondom, szeretném látni ukrajnában az ez irányú fölényüket....



Az alapján, hogy egy másik tank elvontatása sokkal nagyobbakat ránt a hajtásláncon, mégse fosik be a technika meglepne. De bármi lehetséges.
Az biztos, hogyha menetben kinyomod a kuplungot simább a futása a járműnek. Ezt személykocsidon is kipróbálhatod otthon :)
Tudod már egy Leopard 2A4-es sincs különbség a lőtér és a háború közt, hisz az irányzó nem irányoz, csak célt jelöl ki. Ugyanez van minden digitális tűzvezetésű harckocsin. Ráviszed a célzójelet a célpontra és más dolgod nincs, mert a számítógép számol. Teljesen ki van zárva az emberi faktor az irányzásból, azaz teljesen mind1, hogy háborúban vagy békében lősz, hisz a számítógép nem stresszel, annak tök mind1.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 664
79 903
113
Hol máshol csókolom?
Mert az utolsó háború ahol tankokat lőttek a nyugatiak az 1991-ben volt. Sík terepen, álló célokat tyúklépésben gurulgatva lőttek, mint a szaró galamb.
Sok esetben halad-megáll-tüzel-halad módon.
Mondom, szeretném látni ukrajnában az ez irányú fölényüket....



Az alapján, hogy egy másik tank elvontatása sokkal nagyobbakat ránt a hajtásláncon, mégse fosik be a technika meglepne. De bármi lehetséges.
Az biztos, hogyha menetben kinyomod a kuplungot simább a futása a járműnek. Ezt személykocsidon is kipróbálhatod otthon :)
Vontatni üresben vontatnak te nagyon okos...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 880
113
Kérdezd meg a tatai harckocsizókat. Már nyilatkozták a Leopárdra, hogy állóhelyből, szinte ciki lőni vele, mert 100 % a találat, de menetből is nagyon pontos.

A T-72M hez képest.
Nem is ez a kérdés, hanem az, hogy a videón 1 km-ről zajlik a tűzharc. Te mit akarnál elérni?
1. Találjam el a tankot menetből valahol.
2. Inkább találjam el a tankot ott ahol én akarom, álló helyből.
Nem mindegy, hogy pl. a fő páncéllemezt találod el, vagy a lövegpajzsot.

Én várom ukrajnába azokat a leopárdokat bemutatni a művészetüket :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 664
79 903
113
A T-72M hez képest.
Nem is ez a kérdés, hanem az, hogy a videón 1 km-ről zajlik a tűzharc. Te mit akarnál elérni?
1. Találjam el a tankot menetből valahol.
2. Inkább találjam el a tankot ott ahol én akarom, álló helyből.
Nem mindegy, hogy pl. a fő páncéllemezt találod el, vagy a lövegpajzsot.

Én várom ukrajnába azokat a leopárdokat bemutatni a művészetüket :)
Ne legyél marha, álló helyből 4 vagy 5 lövésből 2 alkalommal nem sikerült eltaláln sem a célt. Szerinted, akkor a többi odament ahová akarta, vagy ahová sikerült? Vagy talán lőtt direkt két figyelmeztetőt mielőtt eltalálta?
Elképesztő, hogy milyen pofátlanul próbálod hülyeséggel tagadni a valóságot.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 880
113
Azt sem rángatja meg annyira. Vagy szerinted 7-9 MJ-vel ránt egy harckocsia másikon amikor amit húz az üresben van?

Mondanám, hogy számold ki de tisztában vagyok a képességeiddel XD
Meg persze az ágyúban nincs hátra siklási rendszer és nem nyel el semmit? :rolleyes:
Elképesztő, hogy milyen bohóckodás megy itt nap, mint nap egy szakfórumon.... :(
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Ocses

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Tudod már egy Leopard 2A4-es sincs különbség a lőtér és a háború közt, hisz az irányzó nem irányoz, csak célt jelöl ki. Ugyanez van minden digitális tűzvezetésű harckocsin. Ráviszed a célzójelet a célpontra és más dolgod nincs, mert a számítógép számol. Teljesen ki van zárva az emberi faktor az irányzásból, azaz teljesen mind1, hogy háborúban vagy békében lősz, hisz a számítógép nem stresszel, annak tök mind1.
Amúgy én még sosem láttam olyan videót ahol a Leopard2/Abrams/Leclerc nem 5-10km/h-val csorogva vagy állva lő gyakorlaton. Pláne nem úgy hogy mutatnák a célterületet is.
Dél-Koreai tankokat láttam videóban ilyet csinálni, talán még a T-80-al is, azért nem talált a K2-nek sem minden lövése. (amin meglepődtem a korei tankok géppuskái, baromi pontosan lőttek)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 664
79 903
113
Amúgy én még sosem láttam olyan videót ahol a Leopard2/Abrams/Leclerc nem 5-10km/h-val csorogva vagy állva lő gyakorlaton. Pláne nem úgy hogy mutatnák a célterületet is.
Dél-Koreai tankokat láttam videóban ilyet csinálni, talán még a T-80-al is, azért nem talált a K2-nek sem minden lövése. (amin meglepődtem a korei tankok géppuskái, baromi pontosan lőttek)
Ajánlom a svájci és a német hadsereg instáját, de a svéden is volt már.