[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 632
48 309
113
Az orosz légiközlekedés megsemmisítette az ukrán fegyveres erők három hajóját a Zmeiny-sziget közelében

MOSZKVA, szeptember 10. – RIA Novosztyi. Tegnap este orosz gépek megsemmisítettek három ukrán katonákat szállító hajót, amelyek a Krím felé tartottak a Fekete-tengeren, a Zmeiny-szigeten - közölte a Honvédelmi Minisztérium .
„Ma este a Fekete-tenger nyugati részén, Zmeiny-szigettől északkeletre a Fekete-tengeri Flotta haditengerészeti repülőgépei megsemmisítettek három nagysebességű katonai hajót, amelyet az Egyesült Államok Willard Sea Force gyártott az Ukrán Fegyveres Erők leszállócsoportjaival. a krími partok felé tart” – közölte a minisztérium.
Emellett a légvédelmi erők nyolc drónt lőttek le a tenger felett a félsziget partjainál.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 704
13 895
113
ehhez mit szóltok?

a nevüken nem vállaló újságírók oldalán még mindig ez megy:


Kik lehetne a célközönség?
6 éves fiamat megkérdeztem.. azt mondta, hogy "ja... persze.."
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
541
1 721
93

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Csodálkozom, hogy még nem tette be senki - elkezdték szervezni az ukrán hadkötelesek kiadatását a helyi igazságügyi minisztériumok segítségével. Ez a levél pl Írországban készült:

F5mBzHRXsAAXiTn

A bejegyzés, ahol megosztották.
Nekem eredetinek tűnik, meg nem is nagyon láttam megcáfolva még… elég kemény lehet egy ilyet kapni egy országban ahol azt hitted, menekültként vagy nyilvántartva. Kívàncsian várom a európunnyó reakcióját.

Már a leo2 topikban is ott volt ez a buziság ott leírtam az olvtársnak a véleményem mégegyszer nem fogom . De , hogy te is kanyar nélkül beteszed tényként az megdöbbentő!
Valóban szar felvétel, valóban megvágott, valóban lófaszt se lehet látni rajta.
Illetve valóban odébbáll az orosz tank a találat után ;)
 

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
337
3 751
93
A múltkori lejárató anyag amit az ukránok ellen csinált én egyáltalán nem csodálkozom, hogy kitiltották azt a nőt. Nem ok nélkül kapta azt a kitiltást, megdolgozott érte.
Ruszkik.haza nick-névvel még belefér az ukránok pártolása, dehogy a magyarokkal szemben is nekik adsz igazat, az azért meglepett.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 599
8 155
113
Csodálkozom, hogy még nem tette be senki - elkezdték szervezni az ukrán hadkötelesek kiadatását a helyi igazságügyi minisztériumok segítségével. Ez a levél pl Írországban készült:

F5mBzHRXsAAXiTn

A bejegyzés, ahol megosztották.
Nekem eredetinek tűnik, meg nem is nagyon láttam megcáfolva még… elég kemény lehet egy ilyet kapni egy országban ahol azt hitted, menekültként vagy nyilvántartva. Kívàncsian várom a európunnyó reakcióját.
Bitang.

Mondjuk az allegationt eloszor bizonyitani kell kulturaltabb orszagokban, marpedig kivancsi lennek, hogyan bizonyitjak majd az ukranok az ir birosagon, hogy "he failed to comply with his military service" - ti., es itt majd @Kurfürst kijavit, ha rosszul gondolom, ez azt jelenti ill feltetelezi, hogy o bizonyitottan (-hatoan) a behivoja kezhezvetele utan hagyta el az orszagot (ami szerintem keptelenseg, hiszen senkit nem engednek mar ki legalabb egy eve).

De mielott ez megtortenne, ha egy csepp esze van az ugyvedjenek vagy a jogvedonek, aki kepviseli, akkor azonnal hangosan kiall es politikai beszedekben iteli el a hirekben meg ujsagokban az ukran "elnyomast" es "kenyszersorozast" es a "Zelenszkij-mafiat", ami altal azonnal politikai szinezetet kap az egesz, maris ervelhetnek azzal is a birosagon, mint a kiadatast tilto kondicioval.
Ha ezt eleg hangosan csinaljak, es eleg csunya mediacirkuszt csinal belole az ellenzek, akkor a kormanyzat jo sansszal a fekre lep (millio modon lehet az eljarasokat lassitani avagy akar explicit egyoldaluan felfuggeszteni ezekre a kiadatasi torveny hatalyat stb.)

Mindezek kozben szepen felpakol es tovabball, es onnan nyomja tovabb.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 701
113
Vannak igazságok, de fura dolgok is abban amit írsz. Lehetne vitatkozni sokat róluk. De nekem csak egy kérdésem lenne:
Tegye fel a kezét, aki jobban csinálná az oroszoknál! Várom a jelentkezőket!
Gotovina - horvátok
Aki Krajinaban és Boszniaban is megfutatta a szerbeket.
Ante_Gotovina_wp.jpg

Most ráadásul szerintem nem is kell nagyon mozgósítaniuk az oroszoknak, mert láthatóan arra játszanak, hogy Ukrajna és a nyugat kifárad és bedobja a törölközőt, nem pedig katonai erővel akarják meghódítani az országot. Addig meg az évente megszokott módon besorozott 200 ezer fővel (ha jól rémlik, kb. ennyien vonulnak be katonának az oroszoknál évente normál üzemben is) megoldják a kérdést. Jó eséllyel nem veszítenek el évente 200ezer embert, főleg a mostani taktikával, amikor beásva és a magaslatokon ülnek jórészt és onnan aprítják a rohamozó ukrán csapatokat.
Még most is csak partiban vannak élőerőben az ukránokkal. Elpazarolt idő nem kialakítani létszámfölényt, ha lehetne és lehetne. Ez nekem érthetetlen. Most is a Kupjanszk elleni offenzívából kellett elitegységeket délre vinni a lyukakat betömni. Legalább tartalékban ott állhatna pont ilyen esetre még plusz 100-150.000 ember. Hatékonyabb rotáció, stb.,..

A nyugati pénzcsap az amerikai elnökválasztáson múlik. Addig Brüsszel, Európa tejel, amíg az USA kéri. Komoly választás jövőre Nyugaton nem lesz. Max. az angoloknál jön a baloldal, de az változást nem jelent.
 
Last edited by a moderator:

TID

Well-Known Member
2022. március 2.
113
848
93
Lehet, hogy fals célpontok? Telerakják, hogy védjék, hogy azokat lőjjék.
Itt egy Tu-95 öt véleg felfedezni egy hajtómű nélkül.
de4f037a72b9ce23c72f4a7a95e123d6b29cc86c
Ezzel kapcsolatban láttam telegrammon egy bejegyzést. Azt már nem tudom hogy mennyire lehet hiteles ez a info.

"Kiderült, hogy azok az autógumik, amelyekkel az Orosz Fegyveres Erők Engelsben található bázisa úgy döntött, hogy a stratégiai bombázók UAV-ok elől való elfedésére használják, segítenek álcázni a gépeket a radarok hatósugarában lövő műholdak elől."

 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 096
24 711
113
A múltkori lejárató anyag amit az ukránok ellen csinált én egyáltalán nem csodálkozom, hogy kitiltották azt a nőt. Nem ok nélkül kapta azt a kitiltást, megdolgozott érte.
Vajon mi oka van félni, a magyarbarát és a kisebbségi jogokat maximálisan tiszteletben tartó, demokratikus és EU konform Ukrajnának egy ilyen kis senki firkásztól? :rolleyes: :oops:

(remélem átmegy a kurva nagy adag szarkazmus)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Gotovina - horvátok
Aki Krajinaban és Boszniaban is megfutatta a szerbeket.
Nem mérhető össze a kettő, semmilyen szinten.
Tehát mégegyszer!
Melyik ország hadserege, hadvezetése tudná ezt az Ukrajnát szebben, jobban, gyorsabban lenyomni? Természetesen figyelembe véve az összes körülményt is!
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 593
44 861
113
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 704
13 895
113
Sajnálom a fiadat.
ha ne adj isten túléled a lövészárkokat vagy megtagadod a parancsot és nato országba menekülsz helyette.. vendégem vagy, elhívlak egy cukrászdába, eszünk egy-egy szelet oroszkrémtortát.. nagyon ízletes. Nem mintha lenne köze hozzá, de úgy szoktuk mondani, hogy Putyin bácsi kedvenc tortája.
Biztos ízleni fog.

T80 gyártás
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 532
10 746
113
Ezzel kapcsolatban láttam telegrammon egy bejegyzést. Azt már nem tudom hogy mennyire lehet hiteles ez a info.

"Kiderült, hogy azok az autógumik, amelyekkel az Orosz Fegyveres Erők Engelsben található bázisa úgy döntött, hogy a stratégiai bombázók UAV-ok elől való elfedésére használják, segítenek álcázni a gépeket a radarok hatósugarában lövő műholdak elől."

Az amúgy senkinek nem jutott eszébe, hogy a kibelezett (pl. hajtómű), tömegében megfogyatkozott gép szerkezete továbbra is jókora felhajtóerőt termel ha rossz irányból fújja a szél egy erősebb viharban, és az áramlást választották le a gumikkal az ívekről?

Az ismert légibázisokat nem algoritmusokkal nézik, az biztos. Az alakfelismerést nagy kiterjedésű területeken random lokációkon felbukkanó objektumok keresésére érdemes használni. De amúgy a kontúr miatt azokat sem tévesztené meg, a SAR műholdakat kisebb mértékben befolyásolhatja de ott rengeteg lehetőség van a pontosításra.
Ha valami betalál, "az ellen nem véd", tehát ez is kizárható.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Nem mérhető össze a kettő, semmilyen szinten.
Tehát mégegyszer!
Melyik ország hadserege, hadvezetése tudná ezt az Ukrajnát szebben, jobban, gyorsabban lenyomni? Természetesen figyelembe véve az összes körülményt is!
Gotovina a krajnai szerbeket nyomta le, nem magát Szerbiát…

Mögöttük még Szerbia sem állt teljes erővel… pont az ukránok készültek egy “Vihar” hadműveletre a donbasz ellen…

Attól persze Gotovina nagy hadvezér, csak Moszvában nem Mercédeszeket osztogatnak….

Tudom, Silvio írta….
Off: pár osztálytársam középiskolában, annak végeztével még elcsípte a “Vihar”-t… ők Baranya háromszöges magyar menekültek voltak nálunk… nagyon büszkék rá!

Ui: gyors, pár napos akció volt kevés veszteséggel… viszont utána elüldözték a szerb lakosságot…

Itt kanyarodhatunk vissza, miért kellett az oroszoknak tanulnia Szerbia hibájából….!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
Az amúgy senkinek nem jutott eszébe, hogy a kibelezett (pl. hajtómű), tömegében megfogyatkozott gép szerkezete továbbra is jókora felhajtóerőt termel ha rossz irányból fújja a szél egy erősebb viharban, és az áramlást választották le a gumikkal az ívekről?

Az ismert légibázisokat nem algoritmusokkal nézik, az biztos. Az alakfelismerést nagy kiterjedésű területeken random lokációkon felbukkanó objektumok keresésére érdemes használni. De amúgy a kontúr miatt azokat sem tévesztené meg.
Ha valami betalál, "az ellen nem véd", tehát ez is kizárható.
és már a háború elött alkalmazott eljárás volt x éve is ment a talgatás hogy miért egy hasonló kép kapcsán aztán valaki megfejtette.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ezzel kapcsolatban láttam telegrammon egy bejegyzést. Azt már nem tudom hogy mennyire lehet hiteles ez a info.

"Kiderült, hogy azok az autógumik, amelyekkel az Orosz Fegyveres Erők Engelsben található bázisa úgy döntött, hogy a stratégiai bombázók UAV-ok elől való elfedésére használják, segítenek álcázni a gépeket a radarok hatósugarában lövő műholdak elől."

Írják azután, miután jóminőségű műholdképek jelentek meg róluk a sajtóban....