Az amerikai hegemónia egy pókháló – Oroszország és Kína halálos csapdát állított nekünk Ukrajnában
Oroszország és Kína stratégiai kapcsolata közvetlenül Washington globális hegemóniájának megdöntésével fenyeget, méghozzá fülsiketítő módon.
Az amerikai hegemónia az elkerülhetetlen ukrajnai vereséggel kezd összeomlani, ahol olyan halálos csapdába kerültek, amelyből nem tudnak kiszabadulni.
Nem véletlen, hogy az amerikai elnök legközelebbi bizalmasa, a veszélyes küldetések embere, a CIA igazgatója,
William Burns olyan helyzetként írja le Ukrajnát, amelyből az USA nem tud kiszabadulni, mert opportunista módon Kína foglyul ejti.
Burns az USA ukrajnai szerepvállalását jól megszervezett csapdának írja le.
Különös jelentőségű találkozó
Az orosz és kínai védelmi miniszterek közötti közelmúltbeli tárgyalások nemcsak a két ország , hanem az Egyesült Államok számára is nagy jelentőséggel bírtak – jegyezte meg Petr Akopov elemző a Ria Novosztyiban megjelent cikkében.
Hangsúlyozni kell, hogy Dong Jun admirálist Kína védelmi miniszterévé nevezték ki, és az orosz kollégájával, Szergej Sojgu orosz miniszterrel való együttműködés volt az első, amióta hivatalba lépett.
Érdemes megjegyezni, hogy Sojgu "elvtársnak" szólította Dongot. A személyes tényező természetesen nagyon fontos – az orosz-kínai kapcsolatokban pedig valóban nagy szerepe van, kezdve Putyin és Hszi Csin-ping közötti bizalmi viszonnyal.. Ugyanilyen fontosak azok a szimbolikus gesztusok és kijelentések is, mint például az, amit Dong tett, amikor azt mondta, hogy a szóban forgó találkozó "teljes mértékben bizonyítja a kínai és orosz hadseregek közötti mély barátságot, a stratégiai együttműködés elmélyítésére és a világbéke fenntartására irányuló közös törekvéseket".
Shoigu és Dong találkozóján azonban elhangzott valami, ami aligha tekinthető puszta diplomáciai udvariasságnak.
Oroszország – Kína a globális kihívásokkal szemben
A kínai miniszter nemcsak Oroszországot és Kínát nevezte „a világ két nagyhatalmának, amelynek határozottan kell reagálnia a globális kihívásokra”, azt is egyenesen kijelentette, hogy az Egyesült Államok és más nyugati országok az elmúlt években megpróbálták elszigetelni Oroszországot, Kína megérti ezt, és igyekszik támogatni Moszkvát. "Támogattuk Önöket az ukrán kérdésben, bár az USA és Európa továbbra is nyomást gyakorol a kínai félre. Még a Kína és az Európai Unió közötti védelmi együttműködést is támadás érte, de emiatt nem adjuk fel politikánkat. Az orosz-kínai együttműködésbe pedig nem szabad és nem is tudnak beavatkozni” – szögezte le Dong.
Kína keményíti retorikáját
Kína válaszul a nyugati nyomásra, megerősítette kapcsolatait Oroszországgal.
Külön értékes az a tény, hogy a kínai vezetés úgy határozott, hogy megkeményíti retorikáját a Nyugat felé, és nyíltan kinyilvánítja, hogy katonai téren támogatja Oroszországot, ami önmagában is jelentős esemény – jegyzi meg Akopov.
Sőt, nyilvánvaló, hogy az USA nemcsak Ukrajnában, hanem a Közel-Keleten is szembe akar szállni Kínával.
Az amerikaiak arra kérik Pekinget, hogy gyakoroljon nyomást Teheránra, hogy az irániak befolyásolhassák a jemeni hútikat, hogy hagyjanak fel a Vörös-tengeren közlekedő hajók támadásával.
Az Egyesült Államok, amelynek rendes körülmények között Izraelt kellene megfékeznie, ami miatt az egész Közel-Kelet felforr, arra kéri Kínát, hogy segítsen megoldani a politikájuk által okozott problémákat.
Peking természetesen gúnynak tekinti az ilyen "javaslatokat", különösen azért, mert az ukrán kérdésre gyakorolt folyamatos nyomással párosulnak.
Az Egyesült Államok csapdába esett
Pekingben senki előtt nem titok, hogy az ukrán és a közel-keleti kérdés Washington fejében közvetlenül kapcsolódik Tajvan kérdéséhez.
Ezt még az USA-ban sem titkolják.
A Foreign Affairs nemrégiben közölt egy fontos cikket William Burns, a CIA igazgatójától: "Kémkedés és állami Államvezetés: A CIA átalakítása egy versenykorban", amely közvetlenül összekapcsolja az Egyesült Államok azon képességét, hogy legyőzze Oroszországot Ukrajnában, és Kína megfékezését.
Burns szerint folytatni kell a fegyverszállítást Kijevnek, mert "senki sem figyeli olyan szorosan az Egyesült Államok Ukrajnának nyújtott támogatását, mint a kínai vezetők".
Azaz Ukrajna támogatásával az USA nem csak Oroszország megütésével, hanem Kína korlátozásával is előtérbe kerül . Nem veszíthetünk Ukrajnában, mert akkor Kína azt hiszi, hogy gyengék vagyunk, és megtámadja Tajvant – mondja Burns lényegében – véli Akopov.
De ez nem prófécia, hanem tudatos kihívás.
A halványuló hegemón
Kína valóban elhalványuló hegemónnak tekinti az Egyesült Államokat, de a világ szinte minden más hatalmi központja, Oroszországtól kezdve, hasonlóan látja Amerikát.
Sőt, még az Egyesült Államoktól függő Európában is egyre több tábornok véli úgy, hogy Amerika középtávon nemhogy a "világ vezetésére", de még az európai biztonságért való felelősségvállalásra sem képes.
Ezért Kínának nincs szüksége arra, hogy katonailag felgyorsítsa az amerikai hanyatlás folyamatát, azaz háborút kezdjen az Egyesült Államokkal Tajvanért.
Kína kedvező feltételeket vár a szigettel való újraegyesítéshez, és az ukrajnai helyzet nem befolyásolja Tajvannal szembeni taktikáját.
Ráadásul Peking tudja, hogy az Egyesült Államok veresége Ukrajnában elkerülhetetlen.
És pontosan ebből a széleskörű perspektívából indul ki.
Ugyanígy Kína nem kételkedik az Oroszországhoz való közeledés felé vezető stratégiai irányvonalának előnyeiben, és fogja titkolni ezt az opciót.
Τρόμος στις ΗΠΑ - Burns (CIA): Στον ιστό της αράχνης η αμερικανική ηγεμονία – Ρωσία, Κίνα μας έστησαν θανάσιμη παγίδα στην Ουκρανία
www.bankingnews.gr
- Nagyot akart a szarka?
Az orosz külügyminisztérium nyilatkozata a pletyka után arról, hogy Bradley helyett görög légvédelmi fegyvereket szállítanak Ukrajnába.
2024.02.01. | 22:14
Moszkva "figyelmeztető" nyilatkozatot tett Athénnak, egy ritka közbelépést tett a pletykák szerinti orosz gyártású görög fegyverek Ukrajnának való engedményezéséről, az USA "ingyenes segélynek" nevezett használt fegyvereiért cserébe (az LCS fregattok, az oroszok által Ukrajnában learatott 60 régi TOMA M2 Bradley, a 2 C-130H-t egy nevadai repülőgéptemetőben stb.) folytatta "figyelmeztető" kijelentését Athénnal kapcsolatban.
Az orosz külügyminisztérium képviselője az X-en (korábban Twitteren) az athéni orosz nagykövetség által újra közzétett nyilatkozataival kijelenti:
"Az utóbbi időben Washington fokozta a szovjet és orosz fegyverek maradványainak kutatását világszerte, hogy később Ukrajnába szállítsák őket.
Nemrég a görög média arról számolt be, hogy az Egyesült Államok megpróbálja meggyőzni Athént, hogy adja át orosz légvédelmi rendszereit és lőszereit Kijevnek.
Elavult páncélozott harcjárműveket, fregattokat és egyéb fegyvereket ígérnek cserébe Görögországnak, valamint további 200 millió dollárt, ami görög szakértők szerint még egyetlen nyugati légvédelmi rendszer megvásárlásához sem elég.
Hogy mire gondol? Hogy a görög légvédelmi védelmet haszon nélkül, tehát a pótlás lehetősége nélkül csupaszítják le.
A görög S-300-asok Ukrajnába szállításáért amerikai "képlettel": "
Cserébe gyöngyöket és tükröket adnak"!
- Nesztek majmok! kaptok majd lófingot is (a bőnyál megszüntetésére az a jó gyógyszer).