Ha ukrán ha nem, ezt szar nézni.
Kibaszott embertelen, mint egy szar videojáték, csak valakinek a fia, apja, férje szét lett trancsírozva, egy full értelmetlen buzi háborúban.
Igazán kitörhetne már a béke, kurva gyorsan, valamilyen észszerű kompromisszum mentén -pl. soha NATO, NATO bázisok, mostani kormány bukik, DE MARAD egy csökkentett Ukrajna, nyilván Krím és a Donbassz nélkül - aztán eltakarítani innen a picsába az USA-t az egész kontinensről, egy erős a nemzetállamok EURÓPAI NATO-ja helyette elrettentésül, és meg is vagyunk.
Ukrajna pont szenvedett már eleget, meg az ott élő orosz identitással rendelkező keleti szakadárok is.
Ezt a vérengzést Putyin csak a zusa vezette NATO határain kívül tudja alkalmazni.
Akkor mit nyernénk, ha minket sem védene semmi Putyin eszetlenkedésétől?
Vaagy, bár remélem soha nem lesz ilyen, ha Ukrajna NATO tag lenne, akkor vajon Putyin tudna e így öldökölni?
Na ugye, hogy van más nézőpont is az oroszon kívül.
Elnézést kívánok!
Eddig az volt a szöveg, hogy az oroszok szarok, az 5000 (valójában inkább 6000) atomtöltetük lókukit sem ér, mert úgysem használják. Most akkor mégis számít valamit? Vagy mégsem? Vagy úgy vagyunk vele, hogy vitahelyzettől függ?
Ja és nehogy elkezdj nekem a MAD-el jönni, mert ha holnap Putyin úgy dönt, hogy elhamvasztja mondjuk Varsót, biztos lehetsz benne, hogy Washingtonban nem nyomnák meg a gombot. Szóval a MAD csak atomhatalmak közt működhet. Az USA csak akkor fog atomot használni, ha a saját területét éri csapás. Az oroszok szintén. Tehát ha hazamennének innen a jenkik, és az európai országok felfejlesztenék a haderejüket normális szintre akkor nem változna semmi sem. illetve a meglévő francia atomtöltet mennyiség is elég lehet az elrettentéshez. ÉK-nak is elég.
De az erős zusa mellé egy hasonlóan erős EU az miért is lenne jó Putyinnak, ha mindkettő a sátáni nyugat...?
A matek is azt mutatja, hogy az orosz propagandát nem túl palletozott elmék találják ki, és terjesztők sem gyanakodnak....
Ha most van 4-5 ezer az USA -nak, és lenne még 5-6 ezer az EU -nak, az Putyin 6000-rével szemben az erőegyensúly felborulását jelentené.
Mi van a következő lapon írva ezzel kapcsolatban?
Dudi, nem az erőegyensúly felbontásáról van szó. Az atomfegyverek hajókról, tengeralattjáróról, és ballisztikus módon is indíthatóak.
Az USA-nak megvan a projekciós képessége, hogy mindezt Ukrajna és az EU nélkül is megtegye. Másrészt vannak atomfegyverek EU/UK területen is. Ez nem autós kártya. Az orosz értelemszerűen nem használna fel 5000 atomtöltetet Európára. Alapvetően mindegy mennyi van neki, azt egyértelműen az USA erőegyensúly miatt tartja fenn, nem Európa ellen.
Az EU/UK tudna védekezni a pár száz saját töltettel, és van is elég elrettentő ereje, hogy az orosz ne vesse be ellenünk. (280+225)
Az egész háború lényege ,hogy a NATO lehetséges újabb bázisok, NATO tagságok, orosz határok mentén kerülendőek.
Az USA sem szeretne Kubába az orosz atomfegyvereket. Ennyi. Hátrébb kellene húzni a NATO védelmi vonalat, és nem arra törekedni, hogy az orosz határátkelők mentén telepítsük őket. Nevezheted ütköző zónának, vagy bárminek. Ha jól tudom katonai szempontból a NATO-nak is előnyösebb lenne egy ütköző zóna. (Ukrajna, Fehérorosz) Éppen elég volt, hogy a törpeállamok (Lett, Litván) NATO tagok lettek. Mindenki tudja, hogy ez az egész már 2004 óta tart, mikor a NATO a kis enyves kezét rátette posztszovjet államokra. 2014 Ukrajna, ezután következett volna a Fehérorosz 2021-ben, ez utóbbit az oroszok megállították.
A NATO terjeszkedés sémája átlátható, először erőszakos kormányváltás, jönnek a külföldi kölcsönök, NATO tagság.
Egy védelmi szervezet nem provokálhatja terjeszkedéssel az ellenfelét, kivéve ha a célja eleve a közvetlen konfrontáció.
Mindenki tétlenül nézte, és hiába vergődött az orosz évekig, bárhogy is adott hangot véleményének, nagyjából elzavarták.
Emlékezzünk 2022-re, senki sem akart tárgyalni velük, Makaroni és Orbán is csak színjáték volt. 2021-ben Merkel mint leköszönő elnök látogatta meg, ez kb. annyit jelent diplomácia szinten, hogy szarunk a fejedre.
A NATO védi a baltikumot és a KKE térség nagy részét az orosz fenyegetéstől.
Az a kérdés, amit Putyin nyakatekert módon mert csak megfogalmazni, az a biztonságos Európai területek kiterjesztését próbálta volna akadályozni.
Erről nem lehet tárgyalni. Ezt Putyin is tudta, ezért ultimátuma az ürügy volt a háborúhoz, semmi több.
Az tény, hogy az USA nem túl elegánsan és talán nem is egyenrangú partnerként viselkedik Putyinnal 2014, vagy talán 2008-óta.
A nagyhatalmi érdekszférák megváltoztatása egy folyamat, proxy háborúkkal, puccsokkal, gazdasági és információs műveletekkel.
Putyin 22-ben emelte a tétet, azt érezte, hogy a korábban elvesztett területekből most visszaszerezhet valamit. Nyilván a grúz, és a Krimi háború tapasztalatai alapján erre volt, lett volna esélye. Most már nincs.
A vereség miatti felelősség hárítása miatt kellenek ezek a történetek a "sarokba szorított Putyin", "Kénytelen volt támadni", "a donbaszi oroszokat védi ", stb. balgaságok.
Így nem ő a hibás. Ismerjük, oké. Ha győzött volna, akkor egész más lenne a narrativa. Kisorosz- nagyorosz egyesülés, az ukrán testvérnép visszatér, stb.
Ez egy (különleges) katonai kaland, ami balul sült el. Bukta lett belőle, 22. márciusában.
Amúgy illik a korábbi nagyhatalmi proxy háborúk sorába, ami a gyengülő Oroszország európai befolyásának elvesztését eredményezi. Ráadásul egy újabb vasfüggöny létrejöttével fel is gyorsítja Oroszország el jelentéktelenedését, ami persze az orosz társadalomban durva dolgokat eredményezhet.
A náci Németország harmincas éveire emlékeztet a jelenlegi orosz közhangulat. Nem túl jó Omen.