[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
621
5 716
93
No Ukrajnának nemcsak a hadirokkantakkal van gondja, hanem a földek 47% át már felvásárló (de nem biztos hogy meg is tartó) , nyugati befektetőkkel is,
Nemrég írtam hogy egy ilyen, befektetői küldöttség (egy részük új földesúr) járt Kievben, Zselinek lehozták az új kottákat.

Ami még látogatásuk után nyilvánosságra került:
Tiltakoztak az ukrán hősi halottak temetése ellen a már általuk megvásárolt földeken, hamvasztást vagy más megsemmisítést szorgalmazva (ne szennyezzék ezt a kiváló minőségű, külföldi termőföldet).

Ezek az ukrán (orosz) emberek általuk megvezetve, kényszerítve adták vérüket a külföldi befektetői tulajdon védelméért, és még annyira sem becsülik őket hogy nyugalmat leljenek haláluk után, egy tisztességes temetéssel..

Erre egy csomó cikket találtok a NET-en, egy például:


Igy egy ENSZ-ben 7 hónapja elhangzott felszólalás, a felvásárlásoktról, a The Economic Times tolmácsolásában:


Magánvéleményem: Egy ilyen küldöttségnek a frontvonalban lenne az helye, egy tisztességes, begyüjtős ukrán sorozás után, kiképzés nélkül..
"Nemcsak a hadirokkantakkal van gondja, hanem a földek 47% át már felvásárló (de nem biztos hogy meg is tartó) , nyugati befektetőkkel is,"

Már Magyarországon is jelentek meg hirdetések, hogy 100 hektáros területeket lehet venni hektáronként (ha jól emlékszek 700 ezer Ft,-ért. Úgyhogy érzik azt a "befektetők" is, nem biztos, hogy jó lóra tettek. Bár én kíváncsi vagyok, hogy eredetileg hektáronként mennyit fizettek?
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
715
1 996
93
Ezek a fejlevágások, hullák meggyalázása én úgy tudom háborús bűnnek számít.
Az igazi bűn a háború maga! A fejlevágások a háború szempontjából irrelevánsak. Arra jók max, hogy a civil társadalmat befolyásolják. De még arra sem nagyon, mert a legtöbb esetben ilyen fórumokon találkozol vele nagyrészt. Nyilván van valamifajta elretentő hatása, de a 10. szetszakadt büzlő hulla után már mindegy, hogy karrón van a feje, vagy az úton elötted hever. Ha jogilag rendezett körülmények közt lőnek meg, folyik ki a beled és szenvedsz fel napot a halálod elött, az semmivel nem jobb mintha levágják a fejed.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 852
9 649
113
Legalább a google térképen nézd már meg, hogy konkrétan a szomszéd faluban is van egy híd, sőt attól nyugatabbra még 1 másik híd is van. Úgy emlékeztem erre is mutatott 1-2 nyíl a nemnato erők offenzíva kezdeti térképvázlatán, ezek szerint eddig sem tudtak eljutni a nagy erőlködésben....
A térkép is mutatja kékkel hogy nyugatabbra nincsenek ukrán erők. Viszont még nyugatabbra meg ott az ukrán határ. A pirossal bekarikázott részen pedig 3 oldalról be vannak kerítve az oroszok és az Oroszország többi részével összekötő híd( szerinted hidak) pedig meg lettek semmisítve, azaz nehezebb utánpótlás szállítani vagy csapatokat mozgatni az oroszoknak a térségbe.

 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 696
25 707
113
A térkép is mutatja kékkel hogy nyugatabbra nincsenek ukrán erők. Viszont még nyugatabbra meg ott az ukrán határ. A pirossal bekarikázott részen pedig 3 oldalról be vannak kerítve az oroszok és az Oroszország többi részével összekötő híd( szerinted hidak) pedig meg lettek semmisítve, azaz nehezebb utánpótlás szállítani vagy csapatokat mozgatni az oroszoknak a térségbe.
Eddig 1 hídról beszéltetek meg jöttek a hírek annak megsemmisítéséről, mint mondtam abban a hitben éltem, mint egy kezdeti térkép nyilakkal berajzolva az ukronato haladási irány szerint azt a területet is el kellett volna foglalniuk. A bekarikázott területen meg nem csak szerintem van 3 híd (1 lerombolva belőle) hanem a google térkép szerint is. A folyó a területen kb 60 méter széles, szerinted ha baj lenne gyorsan pontont nem lehetne létesíteni?
Ha 3 oldalról be vannak kerítve akkor miért nem intéznek ellenük támadást?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 157
19 064
113
Még egy Rácz András:


+ Somkuti:


Reális képünk nekünk sosem lesz erről a háborúról, esetleg 30 év múlva, mikor megnyílnak az akták. Viszont ha valaki alapvetően semleges nézőpontot foglal el, akkor érdemes megnézni mindkét oldal irányából az álláspontokat.
Szakértőnek nevezett ember, talán két tucat is van ebben az országban, akit rendszeresen szerepeltetnek különféle tv csatornák, online felületek. Tényleges szakember talán 2-3 lehet. A többi propagandista. Itt az orosz párti propagandista logikusan több, mert ebből jól meg tudnak élni. Ellenlábas kevesebb, mert ők ebből annyira nem tudnak jól megéni. Lásd, Rácz Andrást kirúgták a háború kitörésekor, meg a másik említett embert is, akik Orbán Viktor moszkvai útja után is azt mondták akkor, hogy ebből biztos háború lesz. Aztán 3 héttel a moszkvai út után megindultak az orosz csapatok.
Egyébként nálam, Resperger, Kaiser, aki szakértő kategória. Kiss Benedek József is elmenne ebben, de néha már nem talélja el a dolgokat. Talán életkorához mérten érthető ez. Rácz András eléggé elfogult nyugati oldalról. Nógrády egy hakni király, Somkuti, Vukics, Stier, propagandisták. Georg Spöttle, szerintem kifejezetten kínos, amiket mond, mert akkora baromságok. Bár ez nyilván szimpátia kérdése. Mert ez csak az én egyéni véleményem.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 503
4 764
113
Ukrajna újabb 2 települést foglalt el.

Harkivnál 2 orosz BMP semmisült meg

Orosz Desertcross és sok rajta utazó katona kapott be egy drónt

20 járműből álló orosz konvojon ütöttek rajta az ukránok, remélem lesznek képek az eredményről
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 041
49 203
113
Reális képünk nekünk sosem lesz erről a háborúról, esetleg 30 év múlva, mikor megnyílnak az akták. Viszont ha valaki alapvetően semleges nézőpontot foglal el, akkor érdemes megnézni mindkét oldal irányából az álláspontokat.
Szakértőnek nevezett ember, talán két tucat is van ebben az országban, akit rendszeresen szerepeltetnek különféle tv csatornák, online felületek. Tényleges szakember talán 2-3 lehet. A többi propagandista. Itt az orosz párti propagandista logikusan több, mert ebből jól meg tudnak élni. Ellenlábas kevesebb, mert ők ebből annyira nem tudnak jól megéni. Lásd, Rácz Andrást kirúgták a háború kitörésekor, meg a másik említett embert is, akik Orbán Viktor moszkvai útja után is azt mondták akkor, hogy ebből biztos háború lesz. Aztán 3 héttel a moszkvai út után megindultak az orosz csapatok.
Egyébként nálam, Resperger, Kaiser, aki szakértő kategória. Kiss Benedek József is elmenne ebben, de néha már nem talélja el a dolgokat. Talán életkorához mérten érthető ez. Rácz András eléggé elfogult nyugati oldalról. Nógrády egy hakni király, Somkuti, Vukics, Stier, propagandisták. Georg Spöttle, szerintem kifejezetten kínos, amiket mond, mert akkora baromságok. Bár ez nyilván szimpátia kérdése. Mert ez csak az én egyéni véleményem.
Spöttle, Nógrády, Rácz, KissBenedek mind kínos, olyanról is beszélnek sokszor amiről fingjuk nincs, és balekolnak, haditechnikát kevernek össze vissza, de csak hajták mert okosabbnak akarnak látszani mint amik.

Rácz amúgy ne sajnáld, igen jól megél belőle, csak nem magyar pénzből, hanem idegenből...

Kaiser, Vukics, Stier, Somkuti mind elfogultak, de szerintem mondanak jó dolgokat, orbitál faszságot meg ritkán.

Resperger, RuszinSzRomolusz, RobertCCastel viszont mind szakember és/vagy totál elfogulatlan, magyar/zsidó szemmel elemez.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 388
30 275
113
Reális képünk nekünk sosem lesz erről a háborúról, esetleg 30 év múlva, mikor megnyílnak az akták. Viszont ha valaki alapvetően semleges nézőpontot foglal el, akkor érdemes megnézni mindkét oldal irányából az álláspontokat.
Szakértőnek nevezett ember, talán két tucat is van ebben az országban, akit rendszeresen szerepeltetnek különféle tv csatornák, online felületek. Tényleges szakember talán 2-3 lehet. A többi propagandista. Itt az orosz párti propagandista logikusan több, mert ebből jól meg tudnak élni. Ellenlábas kevesebb, mert ők ebből annyira nem tudnak jól megéni. Lásd, Rácz Andrást kirúgták a háború kitörésekor, meg a másik említett embert is, akik Orbán Viktor moszkvai útja után is azt mondták akkor, hogy ebből biztos háború lesz. Aztán 3 héttel a moszkvai út után megindultak az orosz csapatok.
Egyébként nálam, Resperger, Kaiser, aki szakértő kategória. Kiss Benedek József is elmenne ebben, de néha már nem talélja el a dolgokat. Talán életkorához mérten érthető ez. Rácz András eléggé elfogult nyugati oldalról. Nógrády egy hakni király, Somkuti, Vukics, Stier, propagandisták. Georg Spöttle, szerintem kifejezetten kínos, amiket mond, mert akkora baromságok. Bár ez nyilván szimpátia kérdése. Mert ez csak az én egyéni véleményem.
Kis ország vagyunk, ugyanazt 20 embert forgatják. Aztán így mindegyik bele fog szaladni abba, h később az élet nem igazolja az éppen aktuális meglátásait. Stier érti Orozsországot, de nem hadtörténész, nem hadmérnök. Spöttle szakterülete meg nagyon más, viszont legalább kimegy és megnézi, a helyszíni beszámolói érdekesek, ezt nem sokan csinálják utána, nyugatiak se, nemhogy a hazai brigádból.
Sajnos bezzegnyugaton se jobb a helyzet, csak a másik irányból tolják a propagandát. Közép-Európa szakértő, aki egy közép-európai nyelvet sem beszél és az USA területét még egyszer sem hagyta el. A németeken nem tudom eldönteni, h sírjak vagy nevessek.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 261
10 982
113
Reális képünk nekünk sosem lesz erről a háborúról, esetleg 30 év múlva, mikor megnyílnak az akták. Viszont ha valaki alapvetően semleges nézőpontot foglal el, akkor érdemes megnézni mindkét oldal irányából az álláspontokat.
Szakértőnek nevezett ember, talán két tucat is van ebben az országban, akit rendszeresen szerepeltetnek különféle tv csatornák, online felületek. Tényleges szakember talán 2-3 lehet. A többi propagandista. Itt az orosz párti propagandista logikusan több, mert ebből jól meg tudnak élni. Ellenlábas kevesebb, mert ők ebből annyira nem tudnak jól megéni. Lásd, Rácz Andrást kirúgták a háború kitörésekor, meg a másik említett embert is, akik Orbán Viktor moszkvai útja után is azt mondták akkor, hogy ebből biztos háború lesz. Aztán 3 héttel a moszkvai út után megindultak az orosz csapatok.
Egyébként nálam, Resperger, Kaiser, aki szakértő kategória. Kiss Benedek József is elmenne ebben, de néha már nem talélja el a dolgokat. Talán életkorához mérten érthető ez. Rácz András eléggé elfogult nyugati oldalról. Nógrády egy hakni király, Somkuti, Vukics, Stier, propagandisták. Georg Spöttle, szerintem kifejezetten kínos, amiket mond, mert akkora baromságok. Bár ez nyilván szimpátia kérdése. Mert ez csak az én egyéni véleményem.
És a mi @nyugger-ünk, az sehol nincs???

:)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 544
90 263
113
Roleplayer ukránok:

"Az ellenség által Kurszk irányába átvitt elit egységek elvesztették felszerelésüket, és közönséges gyalogsággá váltak, most a kurszki erdőkben és az ellenség által uralt orosz falvakban bujkálnak. A mieink szisztematikusan megsemmisítik őket.
Ami Kijev számára a legrosszabb, hogy az orosz tartalékok Donbaszból való kivonásának terve kudarcot vallott. A mieink folytatják ott az offenzívát, mintha mi sem történt volna. Az ellenség csapdába esett, amelyet vagy az orosz parancsnokság állított fel ügyesen, vagy maga az AFU parancsnoksága eszelt ki."

VDVsek örülnek:

Újfajta "ukrán" akna:
(A működési elve egy mozgásérzékelő, amely közeledéskor robbanás hatására indul be. A csapda hatástalanítására tett kísérletek halálhoz vezetnek.)

"Az Ukrán Fegyveres Erők 8. Különleges Erők Ezrede megérkezett és a Kurszk régióban dolgozik.
És 3 nappal azután, hogy az ukrán fegyveres erők megkezdték a támadó hadműveleteket, megkezdték a felderítést és az állásaink vizsgálatát.
Tehát milyen fegyverekkel dolgoznak és mit hordanak magukkal:
1. Amerikai puskák AR, FN SCAR hőkamerával és GPS-szel;
2. Erdős területek álcázási elemei, terepszínű köpenyek;
3. A legérdekesebb dolog a piros sávok.
4. Minimális gyógyszer;
Nem kell félni tőlük, ugyanazok a halandók, csak divatosan felöltözve, felszerelkezve, ennek kapcsán erősíteni kell ezen a téren a kémelhárító intézkedéseket, jelszavakat kell kitalálni, kapcsolatokat kell kialakítani a kapcsolódó egységekkel."

Simplicius:

Prigo:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 041
49 203
113
Az oszt igen, "fegyverszoba" a fronton, ilyet se láttam még, nagyon fasza :D

Mondjuk sose lehet tudni, ha egyik megdugta a másik nőjét, és még friss a történet, lehet jól van ez így egy nagy kibeszélős vodkázás alatt.

Parancsnoki lélektan, elöljárói gondoskodás :D

Ezt a viccen túl Busho, csak neked: Az a kemény, hogy ilyen kretén parancsnokokkal, merev rendszerrel is nyerni fognak, pont ahogy szoktak.

Ez a brutál.