[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 784
35 979
113
Az normális hogy ennyi kormot, koszt termel a hatómű?
@tindalos ?

Alig látszik már a szám a farokrészen...

65faa7e2655b1444366610.jpg
 

Star Trek86

Well-Known Member
2017. október 23.
203
398
63
„Az egyik legjobb típus, amin valaha repültem” - Új (forgó)szárnyakon: a H225-ös helikopter jelentősen növeli a légierő képességeit...

ha ezt meglátják a sötétzöldek....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 096
31 040
113
A H225-össel sok baleset történt, főreduktor miatt is, az ukriknál is leesett tavaly egy.
Szomorú vagyok, hogy a helikopterek üzemeltetése is ilyen trehány módon van nincs megoldva, fegyverzet nincs beszerezve, integrálva a gépekre, karbantartás nincs megoldva rendesen, de már nem is csodálkozom ezen sem.
Az uj reduktorral vannak komoly problémák.Ezen az uzemeltetes nem tud segíteni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Ocses

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 927
113
Az normális hogy ennyi kormot, koszt termel a hatómű?
@tindalos ?

Alig látszik már a szám a farokrészen...

65faa7e2655b1444366610.jpg
Nem szokták mosni.
A Mi-17-esek is mindig kormosak (voltak), azt se mosták.
Azokat mindig időszakoson vakarták ki a g@..ből... aztán megint összekormolódott gyorsan és a következő időszakosig a „line”-on nem mosták. :)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
A H225-össel sok baleset történt, főreduktor miatt is, az ukriknál is leesett tavaly egy.
Szomorú vagyok, hogy a helikopterek üzemeltetése is ilyen trehány módon van nincs megoldva, fegyverzet nincs beszerezve, integrálva a gépekre, karbantartás nincs megoldva rendesen, de már nem is csodálkozom ezen sem.
Biztos keverem valamivel, de úgy emlèkeztem ez már règi problèma, amit a sűrübb cserèvel elvileg "orvosoltak".
De majd megírjátok mivel keverem.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 096
31 040
113
Biztos keverem valamivel, de úgy emlèkeztem ez már règi problèma, amit a sűrübb cserèvel elvileg "orvosoltak".
De majd megírjátok mivel keverem.
Nem kevered.Az otlapatos rotorhoz kifejlesztett uj reduktorral komoly bajok vannak 1000 uzemorankent cserelni kell az egesz hobelebancot- már ha kibirja addig....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 224
33 683
113
Szia,

Cserebe kaptak erte kb egy ev vedtelenseget a NATO tagsag akadalyozasaval. :-(
mi meg azért kaptuk a mi-8 asokat mert iraknak adtunk 17 eseket. és nem voltak agyonmodernizálva a finn mi-8asok önvédelmi rendszer se volt rajtuk (mármint besugárzásjelző)
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
236
803
93
mi meg azért kaptuk a mi-8 asokat mert iraknak adtunk 17 eseket. és nem voltak agyonmodernizálva a finn mi-8asok önvédelmi rendszer se volt rajtuk (mármint besugárzásjelző)
Adtunk Iraknak Mi-17-et? Hol, mikor mennyit? Erről én nem hallottam.

(Az megvan, hogy ragadtak a PG-ben iraki Mi-8-ak, amiket aztán a Honvédség hadrendbe vett. )
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 664
113
mi meg azért kaptuk a mi-8 asokat mert iraknak adtunk 17 eseket. és nem voltak agyonmodernizálva a finn mi-8asok önvédelmi rendszer se volt rajtuk (mármint besugárzásjelző)
Adtunk Iraknak Mi-17-et? Hol, mikor mennyit? Erről én nem hallottam.

(Az megvan, hogy ragadtak a PG-ben iraki Mi-8-ak, amiket aztán a Honvédség hadrendbe vett. )
Szerintem sem adtunk Iraknak helikoptert. Az afganisztáni szerepvállalás miatt kaptuk a finn Mi-8-asokat, hogy a magyar pilótáknak legyen min repülni, mielőtt kimennek Afganisztánba. A finn gépek jó állapotban voltak, átadás előtt nagyjavították őket és még 2500 repült órát repülhettek, rezgéscsillapító volt a főrotoron és a csörlő is nagyobb teherbírású volt mint a mi gépeinken...